Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431009 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1275 Dátum: 2012. április 05. - 09:42:12 »

Figyeljetek fiúk.Lehet,hogy nektek telik SVAROWSKI-ra vagy ZEISS-re de nekem nem ez van.Amikor azt irtam,hogy 5-éve nem hagyott cserben nem arra gondoltam,hogy a szobából kukkoltam vele.ja és 4000 FT? jó áraitok vannak nálunk 200 eur.

Egyáltalán nem cikizésnek szántam ! Ha most "nem fussa" rá hát ezzel kell vadászni. Jótanácsnak mondom hogy el fog mozdulni és ha egy másik vásárlására szánod rá magad ne menj a Meopta vagy Delta minősége alá. (inkább várj vagy kölcsön,részlet stb. ) A távcső minősége fontosabb mint a fegyveré csak erre ne egy szerencsétlen vad megpiszkolása után jöjj rá !   Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1276 Dátum: 2012. április 05. - 09:46:02 »

Egyáltalán nem cikizésnek szántam ! Ha most "nem fussa" rá hát ezzel kell vadászni. Jótanácsnak mondom hogy el fog mozdulni és ha egy másik vásárlására szánod rá magad ne menj a Meopta vagy Delta minősége alá. (inkább várj vagy kölcsön,részlet stb. ) A távcső minősége fontosabb mint a fegyveré csak erre ne egy szerencsétlen vad megpiszkolása után jöjj rá !   Emelem

Csak azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, miért adott ki 200 EUR-t! Ahhoz már nem sokat kellett volna tenni, hogy valóban CÉLTÁVCSÖVET vegyen!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1277 Dátum: 2012. április 05. - 10:53:26 »

Lehet mondani, hogy megfizette a tanulópénzt. Mindenesetre a rühes róka sem érdemli meg, hogy ilyen vacakkal vadásszanak rá, ami egyik lövésnél pontos, utána meg elmozdul.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
deer14
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #1278 Dátum: 2012. április 05. - 17:19:57 »

Lehet mondani, hogy megfizette a tanulópénzt. Mindenesetre a rühes róka sem érdemli meg, hogy ilyen vacakkal vadásszanak rá, ami egyik lövésnél pontos, utána meg elmozdul.
Köszönöm a jó tanácsokat.Egy ideje már kinéztem magamnak a DELTA TITTANNIUM 2.5-10x56-ot de egyenlőre nincs rá.Az pedig nem igaz,hogy egyik lövésnél pontos,utána elmozdul mert akkor NEM HASZNÁLNÁM.100-m re bármikor beleteszem a lövéseket egy 3 centis körbe.Ettől függetlenül tervben van a csere.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1279 Dátum: 2012. április 05. - 17:57:32 »

Köszönöm a jó tanácsokat.Egy ideje már kinéztem magamnak a DELTA TITTANNIUM 2.5-10x56-ot de egyenlőre nincs rá.Az pedig nem igaz,hogy egyik lövésnél pontos,utána elmozdul mert akkor NEM HASZNÁLNÁM.100-m re bármikor beleteszem a lövéseket egy 3 centis körbe.Ettől függetlenül tervben van a csere.

Elhiszem, de az sem mindegy, hogy hány lövésig tartja meg a lövésállóságát. A fent említett Delta típusban pedig nem fogsz csalódni. Én ugyanilyen fegyveren használom pár hónapja, és eddig nincs rá panasz. A fényképekből ítélve, a megfelelő lőszert már megtaláltad a fegyverhez. Kacsint
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1280 Dátum: 2012. április 14. - 19:58:09 »

Üdv. Urak!  Emelem

Van valakinek tapasztalata 9,3x62-es kaliberben Norma Plastic PPDC 18.5g-mos lőszerrel?
Mennyire "fröcsögős" lőszer?

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
monti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #1281 Dátum: 2012. április 15. - 09:44:07 »

Üdvözlök mindenkit!
Használ-használt valaki 9.3×62-esben cseh 18.5 gr-mos sp-t?
Ha van megosztaná velem tapasztalatait róla?
Elég nagy bumszli magja van ,de hogy menyire hatásos jó volna tudni.
Előre is köszönöm a segítséget.
Naplózva

A vadászat vadűzés és erdőzúgás,
de több erdőzúgás!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1282 Dátum: 2012. április 15. - 15:07:49 »

Köszönöm a jó tanácsokat.Egy ideje már kinéztem magamnak a DELTA TITTANNIUM 2.5-10x56-ot de egyenlőre nincs rá.Az pedig nem igaz,hogy egyik lövésnél pontos,utána elmozdul mert akkor NEM HASZNÁLNÁM.100-m re bármikor beleteszem a lövéseket egy 3 centis körbe.Ettől függetlenül tervben van a csere.

AKKOR NE CSERÉLJ SE TÁVCSÖVET SE PUSKÁT !     Ördög   
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1283 Dátum: 2012. április 30. - 14:16:07 »

""Kémeim"" -  Ördög - jelentették, hogy hasonló - ha nem ugyanolyan - cájgunk van.  Vigyorog Vigyorog Megfelelő topikban megoszthatnád a tapasztalatokat.  Emelem Emelem

Ímhol a készség:




GECO-t vettem hozzá első körben, még nem volt alkalmam kipróbálni.

Milyen a TOG? Gondolom nem sűrűn áll meg a vadban.  :Mosolyog   Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1284 Dátum: 2012. április 30. - 15:59:24 »

Milyen a TOG? Gondolom nem sűrűn áll meg a vadban.  :Mosolyog   Emelem

Nos tényleg hasonló fegyverünk van. Én is Bettinsoli, vagy a régi nevén Kettner S 2000 bockbüsh-t használok vagy 15 éve. Kaliber nálam is 9,3x74R / 12/70. Az én fegyverem gravírozása más kicsit, illetve az agyazás is mutat kisebb eltérést (előagy végződése pl.) De ezek kisebb eltérések csupán a lényeget nem érintik! Nagyon szeretem ezt a fegyvert, egyszerű masszív szerkezet. Az agyazása csodálatos módon nekem tökéletes, a távcső szerelése is jól sikerült. 8x56 Schmidt&Bender távcsövet használok suhli szerelékkel ha jól látom pont mint Nálad  Kacsint
Nekem van még hozzá egy Docter Sight II-m hajtásra, amit egy híd segítségével tudok a suhli szerelékre illeszteni. Ma 98 olvtárs alkotása, hálás is vagyok neki érte! Nagyon jó szolgálatot tesz hajtásoknál.
Geco-t még nem lőttem belőle, de biztosan jó lehet, nekem szimpatikus lőszer, meg senkitől sem hallottam még rosszat róla. Én sokmindent kipróbáltammár, mert nagy kísérletező vagyok.  Kacsint Jelenleg a Bender a Brenneke TOG 16 g lövedékhez van belőve. A Docter pedig Norma Oryx 18,5 g.
Eddigi tapasztalatok a kipróbált lőszerekkel ebben a kaliberben:
Legtöbbet lőttem:
 Hirtenberger SP 17,5 g Sierra lövedékkel.  Amíg lehetett kapni semmi mást nem használtam. Jól gombásodott, kaliberhez képest lapos röppálya, igen jó átütő erő, nem brutális roncsolás.
Cseh S&B 18,5 g Teilmantel-R Nagyobb roncsolás és kicsit roszabb szóráskép. Egy dobozzal lőttem el.
Norma Vulkan 15 g Csak pár darabot lőttem, kipróbálásra kaptam. Állati kemény, kevés roncsolás és vér.
Norma Alaska 18,5 g tökélets lövedék, nagyon jól illeszkedik a kaliberhez, illetve a töltény karakterisztikájához. Szinte minden esetben volt kimenet, ha bent maradt, akkor is taglószerűen ölt.
Norma Oryx 18,5 g Érezhetően keményebb mint az Alaska, én már lőttem vele hajtásban rókát, úgy, hogy közben útba esett egy villanypózna... (régi használaton kívüli TBK oszlop ha van aki tudja még mi is az  Vigyorog ) Elvadult bivalybikát, amit nem tudtunk befogni humánusabb módon,  simán lefektette egy nyaktőre irányzott lövéssel. Roncsolás nem nagy, ha ésszel helyezed a lövést simán lehet vele őzet is lőni anélkül, hogy ledarálná. Egy lövedék maradt bent belőle vadban. Kb. 3 dobozzal fogyasztottam, illetve még használom most is hajtásokban.
DWM 15,2 g Starkmantel Verbundkern Nagyon jó lapos röppálya kis roncsolás, kiváló átütő erő. Körülményes beszerzés, ezért átálltam a
Brenneke TOG 16 g lőszerre. Ezt lőttem 30-06-ból is ott teljesen rendben volt. A 9,3-as nagy tesóval elégedett vagyok eddig. Két roszabbul helyezett lövésem volt vele eddig, ez a malac-süldő átment amit most írtam a disznós topicban, illetve egy 60-70 kilós kanocska, aminek szintén hátracsúszott a lövés olyan 80-90 méterről. A rekesz környékén lőttem meg, sérült mindkét tüdőlebeny és a máj is. Tűzben rogyott. Valószínűleg sérült a bolygóideg is ezért maradt szinte bénulásszerűen helyben. A fültő és magas blatt lövésekről nincs mit mondani, illetve elemezgetni, mivel ott, ha ezzel a kaliberrel küldöd meg tökmindegy mit használsz.
Lövedékekről kb ennyi.
Szóráskép jó volt mindegyiknél, a Hirtenbergerrel lőttem többször céltáblára is. Azzal, ha odafigyeltem összeszabta a lyukakat, ha hagytam közben kihűlni a csövet. Gyors egymásutánban leadott 3-4 lövésnél 50 méteren kb 3-4 centit vándorol felfelé a találati pont nekem.
Brennekét sokat nem lőttem belőle. Az Original Brenneke 50 méteren kb 7 centire tér el 2 órában a golyós cső találati pontjától. Az RC 4 Evolution kb. ugyanezt tudja. Ezeket a Docter találati pontjához viszonyítva mértem. A belövés itt Oryx-ra történt 50 méteren 2 cm magaslövéssel számítva. (Már lőttem vele dublét hajtásban.)
Lőttem ezzel a puskával rókától a gímbikáig mindent, nekem nagyon bevált. Természtesen főleg disznóra használom, abból jóval 100 db felett lőttem vele. Ha elment a vad akkor sosem a fegyverrel volt a baj, hanem a "hátuljával"  Mosolyog
Illetve egy kivétel volt sajnos. Mondjuk én voltam a figyelmetlen, kilazult a gyorsítót állító csavar és a kibiztosításkor elsült a fegyver.... Hát azon túl, hogy majdnem besz@rtam ez a malőr egy dámbikámba került. Életveszély persze nem volt, mert már nagyjából a célon volt a fegyver amikor biztosítottam, de azért volt meglepi... Némi csavar biztosító folyadék és ez azóta nem fordult elő...
No egy szuszra kb ennyi, ha valami még kimaradt vagy érdekel kérdezz!

Üdv, és kívánom lőjjél vele még több vadat mint én, illetve legyen benne legalább annyi örömöd mint nekem!
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1285 Dátum: 2012. április 30. - 16:08:26 »

Az agyazás és a gravírozás alapján a Tiéd inkább a Frankonia által forgalmazott változat lehet, mégpedig a luxus verzió! Technikailag egyébként ugyanaz ha jól tudom.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1286 Dátum: 2012. április 30. - 16:27:31 »

Valószínű. Ha minden igaz 1988-as. Kettner S2000 Köln, ez van beleírva. A tokba meg a 1704 van ütve, ebből derült ki, hogy ez egy Bettinsoli.  Az életben nem gondoltam volna, hogy vegyescsövű így tud tetszeni. A 9,3-as mondjuk elvárás volt  Angyal Ördög

Köszönet a kimerítő írásért.  Igen Emelem

Meglátom, hogy a GECO-t hova viszi, oszt annak függvényében variálok majd.  Ördög Nem volna rossz, ha a brennekével össze lehetne hangolni.

 

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1287 Dátum: 2012. április 30. - 16:42:04 »

Valószínű. Ha minden igaz 1988-as. Kettner S2000 Köln, ez van beleírva. A tokba meg a 1704 van ütve, ebből derült ki, hogy ez egy Bettinsoli.  Az életben nem gondoltam volna, hogy vegyescsövű így tud tetszeni. A 9,3-as mondjuk elvárás volt  Angyal Ördög

Köszönet a kimerítő írásért.  Igen Emelem

Meglátom, hogy a GECO-t hova viszi, oszt annak függvényében variálok majd.  Ördög Nem volna rossz, ha a brennekével össze lehetne hangolni.

 

Közben tovább nézegettem a képeidet és láttam tényleg Kettner, úgyhogy bocs az okoskodásért!
Nagyon szép a fája, szebb mint az enyém! És mondom bízzál benne bátran, sem a kaliber, sem a fegyver nem fog cserben hagyni. A Geco meg biztos jó  lesz, már régen ki akartam próbálni, de ez nem volt a boltban TOG meg igen, így azt vettem.
9,3x62-ből lövi egy barátom a Geco-t és szuperlatívuszokban beszél róla. Pedig nem egypuskás vadász, és használja is rendesen, tehát van viszonyítási alapja, meg gyakorlata is bőven. (Zalai nagyvadas terület...)
Ha Neked is beválik inkább a slug-ot variáljad a golyós csőhöz, mint fordítva. Egyébként a hajtásokat leszámítva velem csak utánkeresésnél fordult elő, hogy használtam volna a brennekét. Ott meg az egy-két kegyelemlövésnél szinte tökmindegy hova viszi.
Kiváncsiságból kipróbáltam a sörétes csövet is levéve a távcsövet. A szórásképe is szép, meg le is emeltem vele egy-két récét, illetve fácánt. Ez persze csak kísérlet volt, mert a kedvenc FÉG bockomat nem cserélném le, meg mégiscsak egylövetű így. Rókát 8-as söréttel RC-4 lőszerrel lőttem lelépett 50 méterről vele.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1288 Dátum: 2012. április 30. - 16:55:51 »

Közben tovább nézegettem a képeidet és láttam tényleg Kettner, úgyhogy bocs az okoskodásért!
Nagyon szép a fája, szebb mint az enyém! És mondom bízzál benne bátran, sem a kaliber, sem a fegyver nem fog cserben hagyni. A Geco meg biztos jó  lesz, már régen ki akartam próbálni, de ez nem volt a boltban TOG meg igen, így azt vettem.
9,3x62-ből lövi egy barátom a Geco-t és szuperlatívuszokban beszél róla. Pedig nem egypuskás vadász, és használja is rendesen, tehát van viszonyítási alapja, meg gyakorlata is bőven. (Zalai nagyvadas terület...)
Ha Neked is beválik inkább a slug-ot variáljad a golyós csőhöz, mint fordítva. Egyébként a hajtásokat leszámítva velem csak utánkeresésnél fordult elő, hogy használtam volna a brennekét. Ott meg az egy-két kegyelemlövésnél szinte tökmindegy hova viszi.
Kiváncsiságból kipróbáltam a sörétes csövet is levéve a távcsövet. A szórásképe is szép, meg le is emeltem vele egy-két récét, illetve fácánt. Ez persze csak kísérlet volt, mert a kedvenc FÉG bockomat nem cserélném le, meg mégiscsak egylövetű így. Rókát 8-as söréttel RC-4 lőszerrel lőttem lelépett 50 méterről vele.

 Igen Piál

Á a franc majd megesz már itt a négy fal között, ilyesmiket nem lehet ilyenkor olvasni   Vigyorog

Vadkárra, hajnali cserkelésre (néhanapján esetleg hajtásban) nyílt irányzékkal való harcolás okán agyalgok a brennekén. Állítólag pontos a Rottweil is, meg a Mirage is. Ez utóbbi nálam a sörétben már bizonyított, piszok gyors egy patron.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1289 Dátum: 2012. április 30. - 17:19:19 »

Igen Piál
Vadkárra, hajnali cserkelésre (néhanapján esetleg hajtásban) nyílt irányzékkal való harcolás okán agyalgok a brennekén.

Pontosan arra is való! Engem már segített szép élményhez így ez a puska! Zabban vettem észre a csámcsogó disznókat, kb 15-20 lépésről. Távcső le, óvatosan a bokor alá, pozíciókeresés, golyóval egyik kancsi fejbe, majd a nyiladékra kiugró és egy pillanatra megtorpanó másik a brennekével blatton. Eredmény: Két 70-80 kg kancsi (12-14 cm agyarka) + egy hétig nem múlt el a vigyor a  pofámról.  Vigyorog Hajtásban is csak egyszer sikerült dublét lőnöm, de úgy gondolom ez az a plusz amit tud adni egy ilyen vegyescsövű, illetve a megbízható oldható távcsőszerelék. Gondolom így már érthető a rajongásom a 9,3-as iránt, illetve a vegyescsövűek irányába. Nemrég vettem egy 6,5x57 R vegyescsövűt is, de ez már egy másik topic témája. (Bocsi az elkanyarodásért.)
Üdv: monticola Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: