Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431662 alkalommal)
monti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #1050 Dátum: 2012. Február 01. - 10:27:36 »

Nagysas ,szabad tudni mért adtad el ha neked jól bevált?
Naplózva

A vadászat vadűzés és erdőzúgás,
de több erdőzúgás!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1051 Dátum: 2012. Február 01. - 10:37:42 »

A sauer 202 a leg finomabb járású fegyver!!! Ezt tanusíthatom.
Mi konkrétan a Sauer200-at és a Tikka T3-at hasonlítottuk össze mert tikkás barátom is esküdözött, hogy az Ő puskája a leglegleg...
Aztán mégsem... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
monti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #1052 Dátum: 2012. Február 01. - 10:40:19 »

Hát ha a t3-ra 30-06-ig nincs panasz akkor remélem 9.3-ban nem sok különbség van már, 30-06-osom már volt ,és többen mondták már ,hogy nagy különbség nincsen hátrarúgásban közöttük.
Naplózva

A vadászat vadűzés és erdőzúgás,
de több erdőzúgás!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1053 Dátum: 2012. Február 01. - 11:47:32 »

Hát ha a t3-ra 30-06-ig nincs panasz akkor remélem 9.3-ban nem sok különbség van már, 30-06-osom már volt ,és többen mondták már ,hogy nagy különbség nincsen hátrarúgásban közöttük.

Nem a hátrarúgás effektív értéke számít szerintem.

Az én 9,3x62-es Sakom távcsővel 4 kiló fölött volt gyárilag, a vállam nem is rúgta le. Na de lövéskor majdnem mindig érintette a homlokom a távcső, ami nem volt kellemes, és 30-06-ossal soha nem fordult elő! Aztán a Walther csöves tuning után már inkább 5 kiló volt az a négy, na, akkor már tényleg olyan volt, mint egy 30-06-os. A vállamnál sem éreztem többet, és homlokon sem akart vágni, se szabad kézből, se feltámasztva.

Ne higgy a kósza információknak, szerintem a T3 gyári kivitelben, kickstop nélkül azért nem az a puska, amit kellemesnek lehet nevezni. (Csak sokan nagyképűen nem merik bevallani, hogy tartanak a 9,3-asuktól. Inkább vetítenek valamit, hogy most éppen miért a 7x64-es, 30-06-os van náluk - messzire kell lőni, sutázni megyek, stb - de az igazságot elhallgatják, mert az férfiatlan lenne)  S.Peti
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1054 Dátum: 2012. Február 01. - 12:03:11 »

Nem a hátrarúgás effektív értéke számít szerintem.

Az én 9,3x62-es Sakom távcsővel 4 kiló fölött volt gyárilag, a vállam nem is rúgta le. Na de lövéskor majdnem mindig érintette a homlokom a távcső, ami nem volt kellemes, és 30-06-ossal soha nem fordult elő! Aztán a Walther csöves tuning után már inkább 5 kiló volt az a négy, na, akkor már tényleg olyan volt, mint egy 30-06-os. A vállamnál sem éreztem többet, és homlokon sem akart vágni, se szabad kézből, se feltámasztva.

Ne higgy a kósza információknak, szerintem a T3 gyári kivitelben, kickstop nélkül azért nem az a puska, amit kellemesnek lehet nevezni. (Csak sokan nagyképűen nem merik bevallani, hogy tartanak a 9,3-asuktól. Inkább vetítenek valamit, hogy most éppen miért a 7x64-es, 30-06-os van náluk - messzire kell lőni, sutázni megyek, stb - de az igazságot elhallgatják, mert az férfiatlan lenne)  S.Peti
Az agyazás is sokat számít. A 9.3x64-es Krico 4.2kg, aztán olyan vele lőni, mint a 30-06-os ZKK-val.
A gügyevágás szvsz 99%-ban a rossz testtartás miatt van, nem a fegyver tényleges hátrarúgó ereje a hibás. Akiket magam is láttam véráldozatot hozni, azok mind a kitekeredett helyzet vagy a puskára ráfekvés miatt kapták a félhold alakú emléket...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1055 Dátum: 2012. Február 01. - 12:34:27 »

Nem akarom Nagysas Dokit védelmezni, mert nincs szüksége rá, de több éve vadászunk együtt, ebből nagyrészt a Tikkájával hadakozott és soha nem fordult elő sem gügyevágás, sem panasz a nagy hátrarúgásra. Most is (elsősorban) ilyen fegyvert keres, ami azért mond valamit. Én bármikor odaadtam volna a CZ-met, azért a fegyverért
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1056 Dátum: 2012. Február 01. - 12:39:36 »

Nem akarom Nagysas Dokit védelmezni, mert nincs szüksége rá, de több éve vadászunk együtt, ebből nagyrészt a Tikkájával hadakozott és soha nem fordult elő sem gügyevágás, sem panasz a nagy hátrarúgásra. Most is (elsősorban) ilyen fegyvert keres, ami azért mond valamit. Én bármikor odaadtam volna a CZ-met, azért a fegyverért

Én is lőttem lőtéren azzal a 9,3-as T3-assal. Nagyon rossz pozícióból tudtunk csak lőni a hely adottsága miatt, de elviselhető volt a Tikka.
Az tény, hogy erősebben taszajt, mint a 8-as, de nem veszélyes.
Doki mindig is ragaszkodott a 9,3-ashoz, ha tartana tőle, akkor nem ilyen kalibert keresne most is.
Én is elvadásznék egy T3 - 9,3 összeállítással. Igen
Naplózva
monti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #1057 Dátum: 2012. Február 01. - 13:51:31 »

Úgy döntöttem megveszem ,és ha meglesz beszámolok róla hogyan viselkedik 9.3-ban.
Naplózva

A vadászat vadűzés és erdőzúgás,
de több erdőzúgás!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1058 Dátum: 2012. Február 01. - 14:05:44 »

Úgy döntöttem megveszem ,és ha meglesz beszámolok róla hogyan viselkedik 9.3-ban.

Szerintem tetszeni fog. Igen
 Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1059 Dátum: 2012. Február 01. - 21:38:49 »

Az agyazás is sokat számít. A 9.3x64-es Krico 4.2kg, aztán olyan vele lőni, mint a 30-06-os ZKK-val.
A gügyevágás szvsz 99%-ban a rossz testtartás miatt van, nem a fegyver tényleges hátrarúgó ereje a hibás. Akiket magam is láttam véráldozatot hozni, azok mind a kitekeredett helyzet vagy a puskára ráfekvés miatt kapták a félhold alakú emléket...

Szerencsére én nem kaptam gügyevágást, vagyis jól tartom a fegyvert.  Kacsint De szinte minden lövésnél érintett a 8x56-os SB.
Amit leírtam, az igaz, a fizika nem hazudtolja meg magát. Közel 50%-kal nagyobb a lövedéktömeg, amit a 9,3-as kilő, igaz valamivel lassabban, mint a 30-06-os.
Korrekt ballisztikai programmal, ami hátrarúgást is számol, kb. 40%-kal nagyobb "hátraható energia" - nevezzük így - jön ki. Ezt ki a vállával veszi fel, ki a homlokával.  Ördög

Az agyazás sokat számít, meg még valami, az átmeneti kúp. Nem mindegy, hogy a lövedék hogyan préselődik be. Valószínű, hogy a Kriconál erre is figyeltek!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1060 Dátum: 2012. Február 01. - 21:44:28 »

Szerencsére én nem kaptam gügyevágást, vagyis jól tartom a fegyvert.  Kacsint De szinte minden lövésnél érintett a 8x56-os SB.
Amit leírtam, az igaz, a fizika nem hazudtolja meg magát. Közel 50%-kal nagyobb a lövedéktömeg, amit a 9,3-as kilő, igaz valamivel lassabban, mint a 30-06-os.
Korrekt ballisztikai programmal, ami hátrarúgást is számol, kb. 40%-kal nagyobb "hátraható energia" - nevezzük így - jön ki. Ezt ki a vállával veszi fel, ki a homlokával.  Ördög

Az agyazás sokat számít, meg még valami, az átmeneti kúp. Nem mindegy, hogy a lövedék hogyan préselődik be. Valószínű, hogy a Kriconál erre is figyeltek!


Próbáld ki egyszer nem SB-vel, hanem mondjuk a kínai fos Bushnellel... Zéró gumi, nekem is az b***ta szét a fejem... Igaz, hetykén is fogtam a fegyvert a 3. lövésnél. Röhög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1061 Dátum: 2012. Február 01. - 23:13:46 »

Úgy döntöttem megveszem ,és ha meglesz beszámolok róla hogyan viselkedik 9.3-ban.

 Igen Egéss'ég!  Emelem

A súly egy dolog, a kaliber megin' még egy, az agyazás, meg a testalkat ismét csak...

Nem lehet vele úgy lőni, mint egy légpuskával, hogy felkapom, oszt valami lesz. Rendesen bele kell állni, vállgödörbe fogni, nem kitekeredetten állni, nem oldalvást, hanem szembe, vállvonalra vetítve minél nagyobb szögben lőni, mert különben letépi a vállad, meg a homlokodba implantálod a távcsövet. (szerintem amúgy ez minden épkézláb kaliberre igaz) Mutatnék egy-két videót, nézd meg a nagytudású melákokat ki is esik a kezükből a készség. Egy két véznább  -  Angyal - meg csak-csak elbírja, pedig ezeknek elvileg még nagyobbat kéne tolatniuk.



Emitt egy másik, megint csak nem kislány-kaliberben, és érdekes módon túlélhető. Szóval szerintem helyes testtartással, kis gyakorlással azok a plusz kilók hanyagolhatóak. A készség meg húzza annak a vállát, akinek Imre az anyja.  Ördög



Sajnos az enyémet anyagi okok miatt adtam el. Ahogy hallom, az újnak igencsak feltolják az árát, úgyhogy még az is lehet, hogy más mellett döntök. Meg az is, hogy nem.  Ördög Boldogok a lelkiekben szegények  Vállat von  Vigyorog

Szerintem a .30-06-tal összehasonlítani olyan, mintha különbséget kéne állítani az asztronómia, meg az asztrológia között. Van, de van értelme is?

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1062 Dátum: 2012. Február 02. - 03:33:11 »

Üdv !  Röhög Nagytudású melákoknál érvényesül a hidró hatás  Stoel  Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1063 Dátum: 2012. Február 02. - 07:36:55 »

Nekem a CZ 550 FS  9,3x62 -es kaliberben semmi nehézséget nem okoz (pedig egyáltalán nem vagyok nagydarab ) A fegyver súlya a gyártó szerint 3.3 Kg.  plusz szerelék és távcső, ha jól mértem akkor a 4,25 kilójával nem egy nehéz fegyver és a cső is rövid. Szabadkézből és támasztékból sem okoz problémát a lövés. Az ismerősöm egy Zastavát csöveztetett át 9,3 ra de hamar visszatette az eredeti 7x64 csövet. Most pedig 308 Win.  Cz 550 essel vadászik. Ő bevallottan félt a "nagy kalibertől" pedig cirka 120 kiló. Egy másik a 9,3 as Tikkával nem tudott megbékülni elmondása szerint a könnyűsége miatt. Most Ő meg 300 Win. Mag.-al vadászik  Fejvakarás .
Egyébként a 30-06 kaliberű Brno 502-10 es puskám volt eddig a legrúgósabb (nekem) .Valószínűleg az agyazása miatt mert a súlya az megvolt. De azért azzal is elboldogúltam csak tőle kétszer kaptam belépőt a "Félhold klubba" .
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1064 Dátum: 2012. Február 02. - 11:26:07 »

Nem lehet vele úgy lőni, mint egy légpuskával,

Dehogynem. Pont úgy kell vele lőni.  Vigyorog

Nekem is Cz stucnim van mint Stefinek. Nincs azzal semmi baj. Felkapod, aztán lősz.
Kopasz vadászként kaptam egy kis piros félholdat tőle, mikor a hegyoldalba felfelé lőttem egy disznóra.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: