Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431547 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #945 Dátum: 2011. November 21. - 20:58:31 »

Igen, ezt pl. sokan hallották a cseh lőszerekről is.
Aztán nekem volt egy ZKK600-asom, ami vastagon 4ezer lövés után egyszerűen csak kikopott és 90%-ban S-B lőszerrel találkozott.
Ehhez valószínűleg az is hozzátett, hogy nem kevés alkalommal volt ténylegesen tűzesre lőve a csöve Vállat von.
Volt olyan kollégám, aki a Böhler csőből kb. 7-8ezer cseh lőszert lőtt el és azt sem ettte meg a gonosz.
Pedig hozzá kell tennem azt is, hogy a "nem átlagos" vadászati tempó mellett nem a mániákus fegyvertisztítás volt az oviban a jelünk Nyihi
 Emelem

Egyik kedves ismerősöm csövét vágták szét (még a 90-es évek elején), nagyító alatt úgy nézett ki, mint egy egérrágta sajt. Cseh lőszer, Anschütz puska.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #946 Dátum: 2011. November 21. - 21:02:04 »

Nem a maggal volt a probléma, hanem olyan anyagokat használtak fel, amit nem lett volna szabad!
Ez egyre rejtélyesebb!!
Az info közzététele esetleges jogi következményei miatt titok a titok?
Akkor inkább  Nem szól szám Nem szól szám Nem szól szám
Annyit nem ér Kacsint
Üdv.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #947 Dátum: 2011. November 21. - 21:11:36 »

Ez egyre rejtélyesebb!!
Az info közzététele esetleges jogi következményei miatt titok a titok?
Akkor inkább  Nem szól szám Nem szól szám Nem szól szám
Annyit nem ér Kacsint
Üdv.
Vannak itt a fórumon sokan, akik sokkal jobban értik és tudják a probléma okát szerintem valaki, ha másképpen nem is de privátban biztosan felfedik a titkot.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #948 Dátum: 2011. November 21. - 21:18:32 »

Vannak itt a fórumon sokan, akik sokkal jobban értik és tudják a probléma okát szerintem valaki, ha másképpen nem is de privátban biztosan felfedik a titkot.


Köszi, de szerintem akkor én hülyén halok meg!!! Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #949 Dátum: 2011. November 21. - 21:20:45 »

Köszi, de szerintem akkor én hülyén halok meg!!! Vigyorog Vigyorog
Pati hozzászólásában ott a válasz! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #950 Dátum: 2011. November 21. - 21:21:25 »

Ez egyre rejtélyesebb!!
Az info közzététele esetleges jogi következményei miatt titok a titok?
Akkor inkább  Nem szól szám Nem szól szám Nem szól szám
Annyit nem ér Kacsint
Üdv.

Állítólag olyan aggresszív volt a lőpor elégése után az égéstermék,hogy a drága puskának a csövét szétmarta a retyó.
Én lőttem Codyt,és van is belőle 2 dobozzal még,kb.2009-ben vehettem,de semmit nem tapasztaltam,és nyugodtan el fogom puffogtatni a maradékot is.
Én mikor lövök a fegyverrel,és hazaviszem,addig pihentetem a tokban,amíg fel nem veszi a szobahőmérsékletet,és utána átküldök rajta egy olajos VFG filcet,majd utána egy szárazat.
Előfordul,hogy nem azonnal teszem ezt,csak másnap.
A CZ csöve belűlről csőlámpával nézve olyan ,mint a tükör.
Akármilyen prémium lőszer használata után is takarítom a fegyvert,szeretem is "simogatni",nem tudom elképzelni,hogy akármilyen szadista lőpor is olyan hamar szétszedné a csövemet,az én életemben biztos nem.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #951 Dátum: 2011. November 21. - 21:32:52 »

Köszi, kezdem érteni......
valaki biztos szerzett ócsó honvédségi cuccost, oszt bekeverte.... ahogyan ez szokott lenni egy jó kis marketinges bevezetést követően, mikor valaki el akar kezdeni keresni is a bóton.
Lehet, hogy mégis van értelme az ISO minősítéseknek??!

Elnézést ez már nem 9,3-s téma  OFF!!

Üdv,
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #952 Dátum: 2011. November 25. - 08:25:48 »

Ha a CODY olyan jó lett volna mint az első szériálya akkor nem lett volna vele baj . A barátom nem túl régi ZKK600-asa megsínylette a CODY -t pedig 7*64-es csőbarát kaliberü . Kb: 400 CODY után olyan a csöve , mint ha vízben tárolná a fegyverét , próbáltuk kitisztítani , polírozni  ,hát nem sok sikerrel . Az egykor 200-on is pontos fegyver most kb 100-ig használható SB -vel . Elég nehezen hitte el,  a távcsőben kereste a hibát de nem lelte , mert nem ott volt és 50 m még nem volt szembetűnő a pontatlanság . Most meg átkozza azt aki a CODY-t kitalálta . Ezért tartom azt , hogy legalább felsőközép kategóriás neves gyártó lőszerét kell használni .
  Ja és fegyver ápolás , rendszeresen ha lőttünk ha nem , a puka meghálálja.

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #953 Dátum: 2011. November 25. - 09:01:50 »

Ez a Cody lőszer savazás engem is meglep, úgy tudom nagyrészt a Speer lövedékeivel szerelték, Speerrel (hot cor) pedig több cimborám vadászott, és "nem magnum" sebességgel tökéletesen dolgozott. Vagy a többi részével volt baj? Pedig olyan jókat írtak róla!
Üdv,


Előre is elnézést de nem a saját tapasztalatom adom közre. Jópár vásárló bent volt a vadászboltba mikor valaki hangosan érdeklődött hogy miért nincs Cody lőszer meg mi van ezzel a céggel stb. Hát lett hangzavar ! Ennyi rosszat én még lőszerről nem hallottam pedig a Sallerbélát és a Partizánt egyesek szapulják de rendesen.
Vagyok már annyi idős hogy nem mindent hiszek el de ha csak töredéke igaz  Rííí . Egyébként az itt írtakkal ellentétben az "elcsettenésre" volt a legtöbb panasz. Vállat von
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #954 Dátum: 2011. December 23. - 22:43:14 »

Tegnap este ismét egy süldelék lett áldozata a nagyvasnak. Kezdem megszeretni , az elmult 5 lövésböl nem hibáztam már és meglett mind , bár a SAKO Twinhead ha nem ér csontot nem adja le rendesen az energiát , ha viszont igen akkor villámcsapás .

Várjuk a havat , tegnap az az alig fél cm is már más hangulatot varázsolt.

Maradok tisztelettel és Boldog Karácsonyt kívánok az OGRE!
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #955 Dátum: 2011. December 28. - 19:39:05 »

Ma 16:30-kor ismételten elvérzett egy délceg dalia a nagy ködben .

Zsigerelt súlya 134 kg az agyarak hibátlanok bár nem túl kapitálisak szerintem 16-17 cm körül lesznek , kifőzés után majd közlöm a pontos adatokat .

A SAKO TWINHEAD ismét tette a dolgát tűzben rogyott a vad és ha megkérdezitek miért itt írok erről és miért nem a vaddisznós fórumon , hát azért mert nem szívesen csatlakozom a sárdobáláshoz.

A 9.3 -as kezd a kezemhez állni .


Maradok tisztelettel az OGRE
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #956 Dátum: 2011. December 28. - 20:02:49 »

Ma 16:30-kor ismételten elvérzett egy délceg dalia a nagy ködben .

Zsigerelt súlya 134 kg az agyarak hibátlanok bár nem túl kapitálisak szerintem 16-17 cm körül lesznek , kifőzés után majd közlöm a pontos adatokat .

A SAKO TWINHEAD ismét tette a dolgát tűzben rogyott a vad és ha megkérdezitek miért itt írok erről és miért nem a vaddisznós fórumon , hát azért mert nem szívesen csatlakozom a sárdobáláshoz.

A 9.3 -as kezd a kezemhez állni .


Maradok tisztelettel az OGRE
Emelem
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #957 Dátum: 2011. December 28. - 20:03:18 »

Kép nem készült?
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #958 Dátum: 2011. December 28. - 21:44:09 »

Ma 16:30-kor ismételten elvérzett egy délceg dalia a nagy ködben .

Zsigerelt súlya 134 kg az agyarak hibátlanok bár nem túl kapitálisak szerintem 16-17 cm körül lesznek , kifőzés után majd közlöm a pontos adatokat .

A SAKO TWINHEAD ismét tette a dolgát tűzben rogyott a vad és ha megkérdezitek miért itt írok erről és miért nem a vaddisznós fórumon , hát azért mert nem szívesen csatlakozom a sárdobáláshoz.

A 9.3 -as kezd a kezemhez állni .


Maradok tisztelettel az OGRE

 Emelem
Gratulálok!

Idézet
és ha megkérdezitek miért itt írok erről és miért nem a vaddisznós fórumon , hát azért mert nem szívesen csatlakozom a sárdobáláshoz.
Igen
Erről a helyzetről eszembe jut néhány frappáns mondás.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #959 Dátum: 2011. December 28. - 22:29:16 »

Ma 16:30-kor ismételten elvérzett egy délceg dalia a nagy ködben .

Zsigerelt súlya 134 kg az agyarak hibátlanok bár nem túl kapitálisak szerintem 16-17 cm körül lesznek , kifőzés után majd közlöm a pontos adatokat .

A SAKO TWINHEAD ismét tette a dolgát tűzben rogyott a vad és ha megkérdezitek miért itt írok erről és miért nem a vaddisznós fórumon , hát azért mert nem szívesen csatlakozom a sárdobáláshoz.

A 9.3 -as kezd a kezemhez állni .


Maradok tisztelettel az OGRE
Gratulálok, nem rossz kaliber, régi öregek szerint a "vastag patrony" az a jó de jó is, nekem 64-esem van, az utolsó doboz lőszeremből van még 3, 17-ből tizenhat vadam megvolt a tizenhetedik az sebzés volt, fellazult a távcsőszerelék és nem vettem észre.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: