Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431573 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #930 Dátum: 2011. November 20. - 16:28:20 »

Leült a fórum és ez nem tesz jót a nagyvasaknak.

Tisztelt vadásztársak mivel a 9.3*62 -vel csak tavaszóta vadászom ezért érdekelnének 100 m-en felüli lövéseitek tapasztalatai ...........Kérlek benneteket ,hogy informáljatok mert a tarlós eredményeimet (11 lövés 3 disznó) nem bírom meg emészteni ....... De a tapasztalataitok érdekelnének.
Vegyesek voltak a tapasztalataim.
Kezdetben a Norma 15 grammos Vulkánját lőttem és volt pár érthetetlen hibázásom nagyobb lőtávra.
Akkoriban a klasszikus, 100 méteren +4 cm belövést használtam.
Mivel a vadjaim döntő részét 40-100 méter közötti távon ejtettem el, ezért nem foglalkoztam vele.
Aztán jött a lehetőség, hogy Namíbiában vadászhattam. Na akkor már érdekelt a dolog, mert messze idegenbe csak nem szabad egy "vagy bejön-vagy nem" fegyverrel elmenni.
A 100 méteren még elfogadható szórást mutató Vulkán 200 méterre úgy szóródott szanaszéjjel, mint ha vakon lődöztem volna. Voltak 20-25 centire kivándorló lövések is!
Akkori főnököm adott pár db. 19 grammos TUG-ot, azzal mindjárt kiderült az ég! Bőven 10 centin belül voltunk 160 méteren.
Gyorsan szereztem pár db. 18,5 grammos Norma Alaszkát, a TUG-hoz hasonló képet produkált.
Attól fogva egészen a cseh lőszer hazai megjelenéséig csak azt használtam. Amíg normális körülmények között, megfelelő feltámasztással és jó idegállapotban el lehet lőni (ez nálam 220-250 méter), addig minden probléma nélkül lehetett használni. Később a cseh lőszerrel is.
Természetesen ehhez pár dobozzal el kellett puffogtatni, hogy biztos lehessek benne, a különböző távolságok mekkora fölétartást igényelnek!
Aztán Afrikában nem is hagyott cserben, minden vadat szépen terítékre sikerült hozni, a néger kísérő bíztatására még gyöngytyúkot és ürgemókust is lőttem neki konyhára Ördög.
De barátom sebzett nagykuduját is sikerült megállítanom egy igen húzós, bő 300 méteres lövéssel.
De, hogy ez mennyire cső függő, azt az jelzi, hogy barátomnak ugyan olyan Frankonia Favorit-ja volt, csak "stucnyisba", na azzal a puskával nem volt szabad 150-nél messzebb még csak gondolni sem!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #931 Dátum: 2011. November 20. - 16:42:34 »

De, hogy ez mennyire cső függő, azt az jelzi, hogy barátomnak ugyan olyan Frankonia Favorit-ja volt, csak "stucnyisba", na azzal a puskával nem volt szabad 150-nél messzebb még csak gondolni sem!
 Emelem

Ez elsősorban azon múlott, hogy nem jól vitte az adott lövedéket.
Mert az 51 cm-es csővel is lehet messzire nyúlni...ha mondjuk a 270 m messzinek bizonyul. Kacsint
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #932 Dátum: 2011. November 20. - 16:56:21 »

Ez elsősorban azon múlott, hogy nem jól vitte az adott lövedéket.
Mert az 51 cm-es csővel is lehet messzire nyúlni...ha mondjuk a 270 m messzinek bizonyul. Kacsint
Nem volt olyan piacon kapható lőszer, ami abból a csőből jó érzéssel lőhető lett volna akár csak 150-re is.
Tehát az semmit nem vitt jól, igaz elég olcsón jutott hozzá és másodkézből.
A korábbi tulaj nyilván nem véletlenül nem ragaszkodott a puskához, csak alfelejtette megemlíteni az okát  .
De hát a cimbora volt a balfék, mert 50 méteres pincelövészet alapján puskát venni felér egy orosz rulettel Nyihi.
Az én egykori 8x57-es Mancikám 55 centivel is kilőtt a világból, cseh lőszerrel és Alaszkával egyaránt  Igen.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #933 Dátum: 2011. November 20. - 20:21:58 »

Nem volt olyan piacon kapható lőszer, ami abból a csőből jó érzéssel lőhető lett volna akár csak 150-re is.
Tehát az semmit nem vitt jól, igaz elég olcsón jutott hozzá és másodkézből.
A korábbi tulaj nyilván nem véletlenül nem ragaszkodott a puskához, csak alfelejtette megemlíteni az okát 

Így mán más a téma... Mosolyog
(Egyik cimborámra is rá akartak sózni egy GV-t, elhívott, hogy nézzük meg.
Furcsálltam, hogy a mérőszalag 55 cm-t mutat csőhossznak és nagyon frissnek tűnt a barnítás.)
A 2. lövés 20, a 3. kb. 35 cm-rel tért el a megkívánt helytől.  Ördög Ördög
Kiderült, hogy metéltek a csőből, hogy legalább az első jó helyre menjen, csak arra nem gondoltak, hogy mi hármat szerettünk volna lőni vele!  Ördög )
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #934 Dátum: 2011. November 20. - 20:30:11 »

Most nem értem mi ezzel a gond?  Vállat von
Ti mondjátok mindig, hogy az első lövés számít!  Ördög Stoel
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #935 Dátum: 2011. November 20. - 21:36:37 »

"Aztán jött a lehetőség, hogy Namíbiában vadászhattam."

Ezt folytathatnád a megfelelő helyen. Kíváncsivá tettél. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #936 Dátum: 2011. November 21. - 09:13:20 »

Most nem értem mi ezzel a gond?  Vállat von
Ti mondjátok mindig, hogy az első lövés számít!  Ördög Stoel

Teljesen jogos!  Ördög
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #937 Dátum: 2011. November 21. - 18:54:25 »

Most ebbe nem akarok belekeveredni, mert már ez sokszor ki lett tárgyalva de nekem még nem a szemétből volt, hanem az első szériákból, amivel semmi gond nem volt.

Elárulná nekem valaki, mi volt a gond a Cody lőszerekkel? Olvastam már utalgatást rá, de nem sehol nem láttam a probléma leírását. Én is használtam, illetve most használom el a végét, nem tudom mi a gond vele. Nálam jól működik.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #938 Dátum: 2011. November 21. - 19:54:19 »

Ez a Cody lőszer savazás engem is meglep, úgy tudom nagyrészt a Speer lövedékeivel szerelték, Speerrel (hot cor) pedig több cimborám vadászott, és "nem magnum" sebességgel tökéletesen dolgozott. Vagy a többi részével volt baj? Pedig olyan jókat írtak róla!
Üdv,
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #939 Dátum: 2011. November 21. - 19:58:45 »

Amit én hallottam róla az az, hogy egyes szériái idő előtti csőcserét okoztak.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #940 Dátum: 2011. November 21. - 20:40:57 »

Amit én hallottam róla az az, hogy egyes szériái idő előtti csőcserét okoztak.

Idő előtti csőcserét? Vállat von Kifejtenéd? Tényleg nem hallottam róla. Mi volt a csőcsere oka?
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #941 Dátum: 2011. November 21. - 20:42:35 »

Elárulná nekem valaki, mi volt a gond a Cody lőszerekkel? Olvastam már utalgatást rá, de nem sehol nem láttam a probléma leírását. Én is használtam, illetve most használom el a végét, nem tudom mi a gond vele. Nálam jól működik.
Nem a maggal volt a probléma, hanem olyan anyagokat használtak fel, amit nem lett volna szabad!
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #942 Dátum: 2011. November 21. - 20:47:50 »

Nem a maggal volt a probléma, hanem olyan anyagokat használtak fel, amit nem lett volna szabad!
Értem én, de milyen anyagot és mit okozott?
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #943 Dátum: 2011. November 21. - 20:50:02 »

Idő előtti csőcserét? Vállat von Kifejtenéd? Tényleg nem hallottam róla. Mi volt a csőcsere oka?

Állítólag az utolsó szériák tönkretették a csövet. Állítólag ezt a lőpor okozta. Konkrétan nem tudom (sosem használtam), csak innen-onnan hallott az ember ezt-azt.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #944 Dátum: 2011. November 21. - 20:54:05 »

Amit én hallottam róla az az, hogy egyes szériái idő előtti csőcserét okoztak.
Igen, ezt pl. sokan hallották a cseh lőszerekről is.
Aztán nekem volt egy ZKK600-asom, ami vastagon 4ezer lövés után egyszerűen csak kikopott és 90%-ban S-B lőszerrel találkozott.
Ehhez valószínűleg az is hozzátett, hogy nem kevés alkalommal volt ténylegesen tűzesre lőve a csöve Vállat von.
Volt olyan kollégám, aki a Böhler csőből kb. 7-8ezer cseh lőszert lőtt el és azt sem ettte meg a gonosz.
Pedig hozzá kell tennem azt is, hogy a "nem átlagos" vadászati tempó mellett nem a mániákus fegyvertisztítás volt az oviban a jelünk Nyihi
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: