Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431590 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #900 Dátum: 2011. November 03. - 20:22:53 »

Örülök ,hogy  ennyi embert érdeklő témát sikerült kreálnunk.
Írásomban nem az m98 rendszerü fegyverekre általában , hanem az M98 MAUSER-re utaltam . Mert azért ne mondja senki ,hogy annó az "átkosban" mindenki elégedett volt azzal ,hogy -tisz. a kivételnek- csak m98 rendszerü fegyverek voltak kaphatók!? Ezzel nem szeretném kicsinyiteni vagy kritizálni ezen rendszer és cég  érdemeit , de a fejlődést nem lehet megállítani .

Tisztelt Wetzlar

  A repülőgépiparnak és ezen belül is a hadirepülőgépiparnak nagyon sok hasznos és kitűnő fejlesztést és technológiát köszönhetünk , de azt nem állíthatja senki ,hogy ezen dolgokat muszály és kell a civil életben használni és alkalmazni . De az ember fejlődésének kulcsa az örök elégedetlenség és vágy az újra , hogy ez jó vagy rossz azon nagyon sokat lehetne vitatkozni.
 A GAU 8  AVANGER is jó példa erre ,mert Mr. Gattling 19.századbéli kézzel tekerhető , felűltöltős szörnyetegéről senki nem gondolta volna ,hogy valaha a világ egyik legpusztítóbb hagyományos lőfegyvere lessz ! És lett 8 db 2m hosszu 30 mm-es csővel , elektromos meghajtás 1000-6000 lövés/perc tűzgyorsság ,többtonnás reakció erő stb. és nem kötekedés képpen -hiszen az egészséges vita semmi képpen nem lehet rossz indulatu- de még ezen borzalmas pusztító monstrum is tartalmaz aluötvözetet( a löszer adagoló heveder bekötési pontjai ,a meghajtó ház és motor stb. a teljesség igénye nélkül) , de az is igaz ,hogy a csőköteg és a teher viselő részek már nem . Tehát itt kanyarodunk vissza oda hogy egy régebben megálmodott rendszer (az eredeti Gattling még rezet is tartalmazott) fejlesztésését a kor anyagainak felhasználásával jobbá és hatékonyabbá lehet tenni.

 A tradíció az már más kérdés hiszen nekem is megdobogtatja a szívemet egy-egy szép eredeti állapotu régi , netán új  Obendorfi  MAUSER fegyver . Volt szerencsém  még most is ktűnően müködő gyűjteményi darabokat (mind hadi , mind vadászati célut) kézbefogni "nyugaton élő" barátomnál -náluk nem ilyen demagók fegyver törvény van mint nálunk-. Szépek és még most is kitűnően müködnek , de én nem szeretnék velük vadászni , lehet ,hogy én tecnokratább vagyok az átlagnál , de nem érzem magam ettől rosszul.

 De az eredeti témától már jó messze elkanyarodtunk.

 maradok tisztelettel az OGRE
 





Na most már tényleg "OGRE" vagy!  Vigyorog  Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #901 Dátum: 2011. November 03. - 20:39:17 »

Köszi a képeket! Ha Rejtő Jenő Három testőr Afrikában c. felejthetetlenjét ismered , akkor a NAGY LEVIN (és nem Lenin) szavait kűldöm néked " Uram , szavai maró gunya nem ér fel hozzám."


Még mindig tisztelettel az OGRE
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #902 Dátum: 2011. November 03. - 20:48:48 »

-Az ogre az olyan, mint a hagyma.
-A hagyma büdös.
-.......
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #903 Dátum: 2011. November 03. - 20:54:42 »

Ha sértegetsz legalább tett hitelesen és stílusosan !

-Az Ogre olyan mint a hagyma!
-Olyan büdös ?
-stb


Szerintem nem erről kellene szólnia a fórumnak.

Még mindig tisztelettel az OGRE
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #904 Dátum: 2011. November 03. - 21:10:48 »

A repülőgépiparnak és ezen belül is a hadirepülőgépiparnak nagyon sok hasznos és kitűnő fejlesztést és technológiát köszönhetünk , de azt nem állíthatja senki ,hogy ezen dolgokat muszály és kell a civil életben használni és alkalmazni . De az ember fejlődésének kulcsa az örök elégedetlenség és vágy az újra , hogy ez jó vagy rossz azon nagyon sokat lehetne vitatkozni.
 A GAU 8  AVANGER is jó példa erre ,mert Mr. Gattling 19.századbéli kézzel tekerhető , felűltöltős szörnyetegéről senki nem gondolta volna ,hogy valaha a világ egyik legpusztítóbb hagyományos lőfegyvere lessz ! És lett 8 db 2m hosszu 30 mm-es csővel , elektromos meghajtás 1000-6000 lövés/perc tűzgyorsság ,többtonnás reakció erő stb. és nem kötekedés képpen -hiszen az egészséges vita semmi képpen nem lehet rossz indulatu- de még ezen borzalmas pusztító monstrum is tartalmaz aluötvözetet( a löszer adagoló heveder bekötési pontjai ,a meghajtó ház és motor stb. a teljesség igénye nélkül) , de az is igaz ,hogy a csőköteg és a teher viselő részek már nem . Tehát itt kanyarodunk vissza oda hogy egy régebben megálmodott rendszer (az eredeti Gattling még rezet is tartalmazott) fejlesztésését a kor anyagainak felhasználásával jobbá és hatékonyabbá lehet tenni.

 maradok tisztelettel az OGRE


Szia!

A téma érdekes.
A GAU 8 "érdemi" részeire gondoltam a könnyűfémek tekintetében. Kacsint
...éshát a Gattling azért terhelés szempontjából meg sem közelíti a GAU-t. Mosolyog

Azt természetesen tudom, hogy a hadiiparból indul ki minden, ezt kár tagadni.
(Én magam is egy 1906-os gyártású tokra épített lőccsel vadászgatom.)

A vadászfegyvereknél az én érzésem szerint manapság már nem az első számú szempont a biztonság.
Elsősorban legyen mutatós, és manapság persze legyen egyenes húzású.
A fejlődésnek természetesen én sem vagyok ellenére, mert így kerek a világ, de én azért inkább bízom azokban a kiforrott típusokban, amelyek már hosszú évek óta bizonyítanak.
...mert szerintem annak az embernek, aki sérül egy hibás konstrukció miatt, nagyon nehéz lenne megmagyarázni, hogy márpedig az alutok és a "pelenka" minőségű reteszelő lamellák jelentik a jövő vadászpuskáját.

Van egy "ismerősöm" aki neves ferlachi mesternél készítettet a puskáját.
Amikor közölte mit szeretne és erre mik az ajánlatai mesternek, azt a választ kapta, hogy X kaliberhez tudna készíteni egy dupla, vagy tripla billenőcsövűt, míg egyéb esetben M98-as zárra építene tolózárast.
Ezek a mesteremberek a fegyverkészítés krémjét jelentik...vadászfegyver készítés krémjét!  Kacsint
Persze ez csak az én véleményem. Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #905 Dátum: 2011. November 03. - 21:58:09 »

Ha sértegetsz legalább tett hitelesen és stílusosan !

-Az Ogre olyan mint a hagyma!
-Olyan büdös ?
-stb


Szerintem nem erről kellene szólnia a fórumnak.

Még mindig tisztelettel az OGRE
Nem sértegettelek. Nem kell hitelesnek lenni egy meséhez.
Szerintem sem erről kell szólni a fórumnak. De ha beszólsz másoknak, akkor ne csodálkozz, ha kapsz a fejedre.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #906 Dátum: 2011. November 03. - 21:59:58 »



Van egy "ismerősöm" aki neves ferlachi mesternél készítettet a puskáját.
Amikor közölte mit szeretne és erre mik az ajánlatai mesternek, azt a választ kapta, hogy X kaliberhez tudna készíteni egy dupla, vagy tripla billenőcsövűt, míg egyéb esetben M98-as zárra építene tolózárast.
Ezek a mesteremberek a fegyverkészítés krémjét jelentik...vadászfegyver készítés krémjét!  Kacsint
Persze ez csak az én véleményem. Kacsint
A Rigby sem a Blaser-tól vesz tokot...
(Bár a ZKK 602 tokját is használta, nem csak az eredeti M98-at)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #907 Dátum: 2011. November 04. - 16:15:22 »

Az m98 -as rendszer azért  tudott ilyensokáig életben maradni mert olyan amilyen , ha nem vált volna be akkor eltünt volna a süllyesztőben.

De  javítsatok ki , lehet ,hogy nem teljes vagy hiányos  az ismeretem . A lőszert a tötltényűrbe a zárfej rögzíti -tipusonként eltérő  számu zár szemölccsel- ,tehát az igazi hő és mechanikai terhelés nem is jut el a tokra , ebből következtetve ha a tok jól van méretezve és a megfelelő anyag- és gyártás-tecnológiát betartották akkor nagy baj nem lehet . Azt hangsúlyozom , hogy nem tartom erősebbnek mint az acélt de ha az érzelmeket kihagyjuk akkor igen is van létjogosúltsága az aluötvözeteknek.
Rövid de nem reprezentatív példaként említeném ,hogy közel négyévig vadásztam -egy sokak által lenézett- Rössler Titan 6 all round stainless 3006-os fegyverrel . Ha eltekintek a tárkioldó gombok nem túl szerencsés kialakításától akkor számomra egy kifogástalan fegyver volt . Én még nem találkoztam csak legenda szintjén tokszétszakadással , ha rendeltetés szerüen használnak egy fegyvert és rendesen karban tartják akkor szerintem nem lehet baj.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #908 Dátum: 2011. November 04. - 16:35:10 »

Az m98 -as rendszer azért  tudott ilyensokáig életben maradni mert olyan amilyen , ha nem vált volna be akkor eltünt volna a süllyesztőben.

De  javítsatok ki , lehet ,hogy nem teljes vagy hiányos  az ismeretem . A lőszert a tötltényűrbe a zárfej rögzíti -tipusonként eltérő  számu zár szemölccsel- ,tehát az igazi hő és mechanikai terhelés nem is jut el a tokra , ebből következtetve ha a tok jól van méretezve és a megfelelő anyag- és gyártás-tecnológiát betartották akkor nagy baj nem lehet . Azt hangsúlyozom , hogy nem tartom erősebbnek mint az acélt de ha az érzelmeket kihagyjuk akkor igen is van létjogosúltsága az aluötvözeteknek.
Rövid de nem reprezentatív példaként említeném ,hogy közel négyévig vadásztam -egy sokak által lenézett- Rössler Titan 6 all round stainless 3006-os fegyverrel . Ha eltekintek a tárkioldó gombok nem túl szerencsés kialakításától akkor számomra egy kifogástalan fegyver volt . Én még nem találkoztam csak legenda szintjén tokszétszakadással , ha rendeltetés szerüen használnak egy fegyvert és rendesen karban tartják akkor szerintem nem lehet baj.

Nézd csak meg a Mauser zárat kicsit hátrébb is, hogy van-e ott egy plusz retesz?
Nomeg az sem mindegy, ha elindul hátra a zár, akkor azt megfogja-e valami?

Ha szerinted "legenda" a könnyűfém és a túlmodernizált technika által okozott sérülés, akkor egy kicsit jobban kell tájékozódni.
Láttad azt a képet ahol annak a osztrák, vagy német fickónak a fél arcát elvitte egy bizonyos puska zárja?
E-mailben kaptam meg a linket leírással képekkel, valamint azzal, hogy olvasás után azonnal kukázni, mert a cég sok-sok ezer euro árán kiegyezett a pógárral, tehát ez tulajdonképpen nincs is!!!  Ördög
Nem volt semmiféle tölténycsere, vagy egyéb hókuszpók, egyszerűen megadta magát a rendszer.

...és szerintem ha már egy ember emiatt sérült meg, akkor azzal igenis baj van.

Én saját szememmel 2 olyan M98-ast láttam, ahol a cső felrobbant.
Az egyiknél a cső úgy ahogy van "elszalad" a puskáról, a másiknál símán "csak" robbant a töltényűr után nem sokkal.
Viszont mindkét esetben zár a tokban maradt!!! nem indult el hátrafelé.
Egyiknél kézsérülés lett a másiknál szerencsére semmi.

Félre ne érts, mint említettem a fejlődésnek én sem vagyok ellene, de én sem a dizájnt, sem a trendi kialakítást a biztonság elé nem helyezem.
Aki pedig mindezekért súlyos százezreket költ el pluszban az vállalja azt is, hogy nem biztos, hogy ő minden esetben a minőséget fizeti meg elsősorban.
Azt is, de nem elsősorban azt. Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #909 Dátum: 2011. November 04. - 16:53:17 »

Tisztelt Fórumtársak,
már ne haragudjatok meg, de hogy keveredik egy csatarepülőgép fedélzeti nehéz gépágyúja a vadászpuskák közé?

Vélhetőleg ezek az alutokos cuccok, azt a pár száz, talán nagyon ritkán pár ezer lövést, amit valójában tesznek velük a sok év alatt, nagyrészt kibírják.  Amelyik nem, hát….. annak a gazdája így járt.  Ami baleset volt, az sem a miatt történt – tudtommal -, mert elrepedt az alutok. Aki „modern” felszerelést akar, az ilyet is vehet. Ebben jó adag marketing is van, piacszerzés, üzlet. Szerintem egy hivatásos sem nyúlna utánuk, pláne olyan nem aki veszélyes vadra is vadászik. De az olyan szélsőséges körülményeket egyáltalán nem tartalmazó vadászatok, amilyenre sok „hobbi vadásznak” itthon lehetősége van – tokban kiviszem a lesre, kiveszem a tokból, néha lövök vele, néha megpucolom, de nagyrészt szekrényben van – teljesen jól megfelelnek. Szerintem….
Az is igaz, hogy jó pár vasam van, és volt is már, de alu egy sem volt benne. Ez ízlés kérdése. (meg egy kis bátorságé is  Ördög)

Üdv,
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #910 Dátum: 2011. November 04. - 17:01:16 »

Tisztelt Fórumtársak,
már ne haragudjatok meg, de hogy keveredik egy csatarepülőgép fedélzeti nehéz gépágyúja a vadászpuskák közé?


...mert beszélgetünk erről-arról, ráadásul fegyverekről. :Mosolyog
A méhész topikban miért nem háborodsz fel, hogy mégis hogy kerül egy vadászfórumra???  Ördög
Nekem semmi bajom azzal, hogy ők méhészkednek, így szerintem a hadiipari példákkal sincs semmi gond egy fegyveres topikban.

Lentebb leírtam, hogy amennyiben nincs teljes körű tudomása az embernek bizonyos dolgokról, akkor azt nem célszerű egzakt módon véleményezni.
Az a baleset csúnya volt, ha elhiszed, ha nem!  Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #911 Dátum: 2011. November 04. - 17:39:15 »

...mert beszélgetünk erről-arról, ráadásul fegyverekről. :Mosolyog
A méhész topikban miért nem háborodsz fel, hogy mégis hogy kerül egy vadászfórumra???  Ördög
Nekem semmi bajom azzal, hogy ők méhészkednek, így szerintem a hadiipari példákkal sincs semmi gond egy fegyveres topikban.

Lentebb leírtam, hogy amennyiben nincs teljes körű tudomása az embernek bizonyos dolgokról, akkor azt nem célszerű egzakt módon véleményezni.
Az a baleset csúnya volt, ha elhiszed, ha nem!  Kacsint

Kedves Wetzlar,
dehogy háborodok fel!
De hogy ne legyek félreérthető, akkor fogalmazok pontosabban: hogy keveredik egy csatarepülőgép fedélzeti nehéz gépágyúja, ami egészen más jellegű használatra és terhelésre van tervezve, vadászpuskák közé, amik sok tíz éves használatuk során pár száz lövést engednek el, azt is relatíve nagy időközökkel, a kérdés tekintetében, hogy bizonyos alkatrészek készülhetnek-e alumíniumból?
Egyébként, ha megnézed azt, amit írtam, szándékom szerint azt kívántam tudatni, hogy én teljesen kerülném az alumíniumot, mint terhelést elviselő alkatrész alapanyagot. (Huh, remélem, most egyértelmű voltam! Csak hogy le ne kiabálja valaki azt a kevés hajat is a fejemről!)  Figyelmes olvasás
És hadd véleményezzem azt egzakt módon – hisz fegyverekről beszélgetünk, vagy nem? -, hogy aki a sok száz éves bevált gyakorlattal ellentétben az acéllal szemben valami más, új anyagot részesít előnyben, az kockázatot vállal, és hát így járt!!  Kacsint
Ettől függetlenül felőlem mindenki azt vesz amit akar, és azzal lő, amivel akar! Én maradok a Kövér Bertánál! Abban még kevés lehetett az alumínium!

Üdv,
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #912 Dátum: 2011. November 04. - 18:16:45 »

Csak a kezdő és fegyvervásárláson gondolkodó vadászok érdekében kérem,hogy ha lehetne ezt a vitát a golyós fegyverekről általában rovatban folytatni? Az ember ha ilyen gondja van,akkor a problémájához legközelebbi(nek vélt) tartalmú topicot nézi át először. A nagyvas egy következő lépés lehet...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #913 Dátum: 2011. November 04. - 19:00:13 »

saigy igazad van.

 Ezért kérdeznék egy egyszerüet. Még a 3006-tal megszerettem a Nosler Partison-t (akkor Hirtenberger-t használtam sajnos 9.3-ban nem gyártják) hasonló csak SAKO-ban van ( a 243 is ugyanezt használom) túlsok tapasztalatom ezzel a márkával nincs . Aki használja v. használta kérem informáljon. Esetleg más (nem egyszerű SP -vel szerelt) lőszerek is érdekelnek amelyek tudják vagy legalább közelítik a SAKO-t (E0 4870J 50m+2,3cm , 100m 4cm ,150 0cm , 200m 12 cm) .
Előre is köszönöm.

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #914 Dátum: 2011. November 04. - 19:18:08 »


És hadd véleményezzem azt egzakt módon – hisz fegyverekről beszélgetünk, vagy nem? -, hogy aki a sok száz éves bevált gyakorlattal ellentétben az acéllal szemben valami más, új anyagot részesít előnyben, az kockázatot vállal, és hát így járt!!  Kacsint

Ha jól olvasok vissza nem azt írtam, hogy a fegyverekről ne ítélj egzakt módon, hanem a citált balesetről, illetőleg annak körülményeiről...amennyiben nincs teljes körű információ.
Nagy különbség... Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: