Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431569 alkalommal)
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #870 Dátum: 2011. Október 31. - 19:17:27 »

De az is igaz, hogy azt nem lehet 9,3-ban kapni.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #871 Dátum: 2011. November 01. - 18:32:00 »

Úgy látom a kibiceknek semmi sem drága. Én arról amit nem ismerek arról nem alkotok véleményt és főleg nem adok róla tanácsot.

Janika 87 ha van kedved Miskolchoz közel a STEYR-t kézbe veheted és kipróbálhatod a Szerencsi lőtéren. És csak magadra halgas ,de előbb gyűjts össze annyi kézzelfogható infót amennyit lehet.

üdv egy vadászó OGRE
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #872 Dátum: 2011. November 01. - 21:56:55 »

Úgy látom a kibiceknek semmi sem drága. Én arról amit nem ismerek arról nem alkotok véleményt és főleg nem adok róla tanácsot.

Janika 87 ha van kedved Miskolchoz közel a STEYR-t kézbe veheted és kipróbálhatod a Szerencsi lőtéren. És csak magadra halgas ,de előbb gyűjts össze annyi kézzelfogható infót amennyit lehet.

üdv egy vadászó OGRE
Te ugyanúgy kibic vagy, magad mondtad, a Sauer-t nem ismered... Nem
Nekem meg az(is) van. És a Sauert nem kell "bejáratni".
Tudni kellene, hogy a kinézett Steyr könnyűfém vagy acél tokos, a könnyűfém felejtős. Ugyanez vonatkozik természetesen a Sauer-re is.
Amúgy meg a tanácsadók közt akad olyan akinek igencsak szalutálva köszönhetsz ha fegyverismeretről van szó, úgyhogy kicsit óvatosabban a jelzőkkel ha kérhetlek... NoNo
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #873 Dátum: 2011. November 01. - 22:04:11 »

Te ugyanúgy kibic vagy, magad mondtad, a Sauer-t nem ismered... Nem
Nekem meg az(is) van. És a Sauert nem kell "bejáratni".
Tudni kellene, hogy a kinézett Steyr könnyűfém vagy acél tokos, a könnyűfém felejtős. Ugyanez vonatkozik természetesen a Sauer-re is.
Amúgy meg a tanácsadók közt akad olyan akinek igencsak szalutálva köszönhetsz ha fegyverismeretről van szó, úgyhogy kicsit óvatosabban a jelzőkkel ha kérhetlek... NoNo
És a "hallgass" két ess... Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #874 Dátum: 2011. November 01. - 22:11:11 »

És a "hallgass" két ess... Kacsint

Csakúgy, mint a fonetikus EssPeti  :Mosolyog Kacsint Ördög Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #875 Dátum: 2011. November 01. - 22:35:32 »

Csakúgy, mint a fonetikus EssPeti  :Mosolyog Kacsint Ördög Emelem S.Peti
És két ell is...mint a Ballázs! Piál S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #876 Dátum: 2011. November 02. - 06:36:25 »

És a "hallgass" két ess... Kacsint

 S.Peti S.Peti Nem szól szám Nem szól szám Angyal

 Ördög

 Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
forester73
Vendég
« Új üzenet #877 Dátum: 2011. November 02. - 19:16:33 »

T. Boar

1.SAUER ügyben nem is adtam tanácsot ,tehát nem kibickedtem.

2.Én egyikre sem kivántam Janika87-et rábeszélni.

3.A tisztelt fórum társak fegyver ismeretét megint nem állt módomban szapulni , mert egy ember fegyver(de mondhatnék más pl-t is) ismeretét szerintem nem egy adott fórumon leirt értekezései alapján kell eldönteni. Honnan tudod ,hogy én mennyire értek hozzá -abból ,hogy csak egy pár hozzászolásom olvasható a topicon- nem valószínü ,hogy korrekt képet fogsz kapni.

4.Janika87 döntését a rendelkezésemre álló eszközzel kívánom segíteni -nem kötelező- de az okításom és helyre utasitásom  helyet  ,te is segíthetsz ha akarsz a döntésében(hiszen van SAUER-ed).

5.Az a fegyver amelyik alutokos az már nem is lehet fegyver? (Akkor elég sok kitünő és megbecsült löszerszám kieshet a számításból.)  Szerintem ez is téves megközelítés de attól ,hogy másképpen gondoljuk attól még nem osztom az eszet felelőtlenül ,legfeljebb azt mondom ,hogy én nem értékelem sokra és pont .



maradok tisztelettel egy firkálgató OGRE   
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #878 Dátum: 2011. November 02. - 19:33:33 »


5.Az a fegyver amelyik alutokos az már nem is lehet fegyver? (Akkor elég sok kitünő és megbecsült löszerszám kieshet a számításból.)  Szerintem ez is téves megközelítés de attól ,hogy másképpen gondoljuk attól még nem osztom az eszet felelőtlenül ,legfeljebb azt mondom ,hogy én nem értékelem sokra és pont .

Az acélt még nem sikerült semmilyen könnyűfémmel helyettesíteni.
...és nem egy balesetet okozott már a könnyűfém...meg a kikönnyített lamellák.
Félre ne érts, nem okoskodok, de a tények nagyon makacs dolgok.
Az acél az acél, amíg abból készült minden tok, addig azért nem volt ennyi cirkusz a tokozatok, balesetek körül. Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #879 Dátum: 2011. November 02. - 20:41:44 »

Az acélt még nem sikerült semmilyen könnyűfémmel helyettesíteni.
...és nem egy balesetet okozott már a könnyűfém...meg a kikönnyített lamellák.
Félre ne érts, nem okoskodok, de a tények nagyon makacs dolgok.
Az acél az acél, amíg abból készült minden tok, addig azért nem volt ennyi cirkusz a tokozatok, balesetek körül. Kacsint
Az acél az acél, a csavarok is acélból készülnek, nem fognak sem kilazulni az eltérő hőtágulás miatt, sem összerohadni a tokkal. A tisztességes távcsőszerelékek is acélból készülnek, ha a tokra kerül, megintcsak nem árt, ha egyezik az anyaguk(bár mintha a Steyr sokat szapult megoldása az lenne, hogy a csőre kerül a szereléktalp de nem túl stabil módon).
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #880 Dátum: 2011. November 02. - 20:54:43 »

Pár hete egy Pure Luxus Steyert láttam a fegyvermesternél (375HH), a gyári távcsőcserelék - nem túlzok - egy millimétert tudott rugózni fel-le, mert csak elöl van rögzítve a csőhöz, mint az Izs-18-asoknál. Annyi pénzért ilyet adni (és ilyet megvenni)... Hát nem tudom.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #881 Dátum: 2011. November 02. - 21:00:08 »

Az acél az acél, a csavarok is acélból készülnek, nem fognak sem kilazulni az eltérő hőtágulás miatt, sem összerohadni a tokkal. A tisztességes távcsőszerelékek is acélból készülnek, ha a tokra kerül, megintcsak nem árt, ha egyezik az anyaguk(bár mintha a Steyr sokat szapult megoldása az lenne, hogy a csőre kerül a szereléktalp de nem túl stabil módon).

 Igen Igen Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #882 Dátum: 2011. November 02. - 21:00:44 »

Az acélt még nem sikerült semmilyen könnyűfémmel helyettesíteni.
...és nem egy balesetet okozott már a könnyűfém...meg a kikönnyített lamellák.
Félre ne érts, nem okoskodok, de a tények nagyon makacs dolgok.
Az acél az acél, amíg abból készült minden tok, addig azért nem volt ennyi cirkusz a tokozatok, balesetek körül. Kacsint

 Igen Igen S.Peti Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #883 Dátum: 2011. November 02. - 21:01:25 »

A Főnököm mondása - persze költői túlzással: "aluból csak játékot lehet gyártani... Láttál már alu vonatsínt?"  Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #884 Dátum: 2011. November 02. - 21:03:01 »

Pár hete egy Pure Luxus Steyert láttam a fegyvermesternél (375HH), a gyári távcsőcserelék - nem túlzok - egy millimétert tudott rugózni fel-le, mert csak elöl van rögzítve a csőhöz, mint az Izs-18-asoknál. Annyi pénzért ilyet adni (és ilyet megvenni)... Hát nem tudom.
Ezt emlegetik máshol is.
Az a gond ezeknél a legópuskáknál, hogy ha a tokra kerül a szerelék, akkor a csőcserék minimum egy ellenőrző lövést igényelnek de esetleg új belövést is, ha meg a csőre kerül a szereléktalp, nagyon elöl van és kacifántosan kell a megfelelő távcső pozíciót megoldani.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: