Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431603 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #825 Dátum: 2011. Május 01. - 13:15:08 »

A vashüvely az nem gond úgyis eldobjuk, a mag sem, az RWS  is készít vasból lőszermaghoz köpenyt, egy barátom tíz évig ha nem tovább lőtte és lövi ma is, egy puskája sem ment tönkre.

Lemértem ékszer mérlegen a lőszereket, a 13 grammos lövedékű barnaul könnyebb, mint a 11,7 grammos mfs Mosolyog
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #826 Dátum: 2011. Május 01. - 13:38:50 »

Lemértem ékszer mérlegen a lőszereket, a 13 grammos lövedékű barnaul könnyebb, mint a 11,7 grammos mfs Mosolyog

Ez simán adódhat a lőportöltet különbségéből és a vas-réz fajsúly különbségéből.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #827 Dátum: 2011. Május 01. - 13:51:19 »

Lemértem ékszer mérlegen a lőszereket, a 13 grammos lövedékű barnaul könnyebb, mint a 11,7 grammos mfs Mosolyog
Probáld ki milyen a szórása.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #828 Dátum: 2011. Június 22. - 10:14:28 »

Sziasztok!

A legutóbbi lesvadászat alkalmával hanyatt estem a lesről. A létrán lefelé mászva eltört alattam egy létrafok  Meglepődött, a következő - amibe kapaszkodni próbáltam - szintén Woest. Én meg a földe puffantam. Egyik vállamon a hátizsák, másikon a puska. Szerencsére nekem semmi bajom nem esett (esni is tudok) Táncol, de a 9,3x62-es nagyvas rendesen lekoppant a földre Rííí, távcsővel lefelé (S&B 8x56). Megnézegettem, külsérelmi nyomot nem láttam rajta.  Vállat von
Első adandó alkalommal irány a lőtér. (Budakeszi Blaser lőtér, ahol egyébként igen jó tapasztalatokat szereztem)

Meglepetésemre a távcső nem ment tönkre, és alig néhány cm-t ment el a találat helye. Az 1. lövés után állítottam, de ez soknak bizonyult, visszatekertem picit, úgy adtam le a 3. és a 4. lövést. Egy lőszerem maradt, gondoltam megnézem a nálam lévő új lámpával mit produkál (Előzmények a lámpás topikban).
Szerintem nem rossz. 3 lövésből 2,5 cm-es szóráskép – 100m-en!



Sajnos kevés lőszer volt nálam, lehetett volna még finomítani a beállításon. De így se rossz.  Igen

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #829 Dátum: 2011. Június 22. - 11:44:50 »

Jó!

 Igen Emelem

DE én azé állítanék még rajt... Ördög
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #830 Dátum: 2011. Június 23. - 14:18:28 »

Sziasztok!

A legutóbbi lesvadászat alkalmával hanyatt estem a lesről. A létrán lefelé mászva eltört alattam egy létrafok  Meglepődött, a következő - amibe kapaszkodni próbáltam - szintén Woest. Én meg a földe puffantam. Egyik vállamon a hátizsák, másikon a puska. Szerencsére nekem semmi bajom nem esett (esni is tudok) Táncol, de a 9,3x62-es nagyvas rendesen lekoppant a földre Rííí, távcsővel lefelé (S&B 8x56). Megnézegettem, külsérelmi nyomot nem láttam rajta.  Vállat von
Első adandó alkalommal irány a lőtér. (Budakeszi Blaser lőtér, ahol egyébként igen jó tapasztalatokat szereztem)

Meglepetésemre a távcső nem ment tönkre, és alig néhány cm-t ment el a találat helye. Az 1. lövés után állítottam, de ez soknak bizonyult, visszatekertem picit, úgy adtam le a 3. és a 4. lövést. Egy lőszerem maradt, gondoltam megnézem a nálam lévő új lámpával mit produkál (Előzmények a lámpás topikban).
Szerintem nem rossz. 3 lövésből 2,5 cm-es szóráskép – 100m-en!



Sajnos kevés lőszer volt nálam, lehetett volna még finomítani a beállításon. De így se rossz.  Igen

 Wave



Szerintem kár volt azt a lámpát kilőni a lőtéren..... Meglepődött Röhög Röhög
Esni azt biztosan tudsz baszod...Neked mindegy, hogy puskával vagy valami más vassal.... :Mosolyog Ördög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #831 Dátum: 2011. Június 24. - 09:08:25 »

Szerintem kár volt azt a lámpát kilőni a lőtéren..... Meglepődött Röhög Röhög
Esni azt biztosan tudsz baszod...Neked mindegy, hogy puskával vagy valami más vassal.... :Mosolyog Ördög

 Röhög
Háát, a még nagyobb (négykerekű) vassal azért kellemetlenebb volt...  :Mosolyog  Stoel  Rííí

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
tamás94
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #832 Dátum: 2011. Június 26. - 14:57:26 »

üdv mindenkinek  Emelem segítségetekre lenne szükségem vásároltam egy 9.3x62-est és az lenne a kérdésem hogy mijen típusú lőszert használjak hozzá??? én az RWS EVO-ra gondoltam, lécci segítsetek köszi  Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #833 Dátum: 2011. Június 26. - 18:41:45 »

Üdv Tamás!

EVO-val nincs saját tapasztalatom, meg én 9,3x74 R-t használok, de pár jótanács, mivel nagyon nagy különbség nincs a két kaliber között, illetve amit elmondani gondolok az érvényes mindkettőre:
- Az általánosan használt lövedéktömeg ebben a kaliberben a 18,5 gramm körüli. Ha ennél kisebb tömegű lövedéket akarsz használni mindenképpen próbáljad ki, hogy szereti-e a Te puskád csöve, mert néha elképesztő szórást tudnak produkálni a könnyebb lövedékekkel. (Az enyém szerencsére jól működik 15- től 18,5 grammig.)
- Nagyon jól beváltak a sima SP lövedékek, Norma Alaszka, Lapua Mega, RWS TM, Geco TM
- Én próbálgattam Oryx- ot is, illetve még most is használom. Túl kemény, néha nem ad vért, illetve csak átsuhan a vadon puhább találatnál. Csak hajtásban lövöm, nekem a Docter sight irányzékom van ehhez belőve. Ha a céltávcső van fent akkor 15,22 gr tömegű DWM Starkmentel Verbundkern-t lövök. pompás lőszer, csak egy nagy hibája van.... Nehéz beszerezni, illetve konkrétan most nem tudtam szerezni. Van még pár db aztán átváltok Brenneke TOG-ra (16 g tömegű) Ezt még én sem használtam ebben a kaliberben, de a 30-06-osnál nagyon bevált nekem.
- EVO- rol mint mondtam nincsen saját tapasztalatom, de hallottam róla hideget-meleget egyaránt.
Végezetül: Vedd figyelembe azt is, hogy mire és hogyan akarod használni. Ha egyetlen és mindenes golyósfegyvered, akkor talán jobb választás a kisebb tömegű és valamivel laposabb röppályával rendelkező lövedék. (Már ha jól viszi a cső!!!) Ha inkább csak szórón, hajtásban használod, akkor mindenképp a "nehézsúlyú" nem túl kemény "bombázók" közül válogass, azok sosem hagynak cserben!
Nagy kalappal a nagyvashoz, legyen benne sok örömöd!  Kacsint
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #834 Dátum: 2011. Június 28. - 10:25:52 »

üdv mindenkinek  Emelem segítségetekre lenne szükségem vásároltam egy 9.3x62-est és az lenne a kérdésem hogy mijen típusú lőszert használjak hozzá??? én az RWS EVO-ra gondoltam, lécci segítsetek köszi  Emelem

Szia!

Én az Evo-t nem erőltetném... amellett, hogy k...a drága, túl kemény ehhez a kaliberhez. "Zolimester" barátunknak van vele több tapasztalata (mindjárt rá is veszem, hogy leírja Türelmetlenül).

A helyedben az előzőekben említett Norma Alaszka, Lapua Mega, RWS TM, Geco TM négyesfogat valamelyikét választanám (ebben a sorrendben).
Szerintem a "nehézsúlyú bombázókkal" is simán - a golyólövés ésszerű határáig - el lehet lőni messzebbre célpontáthelyezés nélkül. Szerintem  nem feltétlenül indokolt a könnyebb mag. 18,5g - és kész. Vigyorog

 Wave



Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #835 Dátum: 2011. Június 28. - 10:40:38 »

A lőszeres topikba írtam bele véletlenül...  Okos  Tasli
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #836 Dátum: 2011. Június 28. - 10:54:04 »

üdv mindenkinek  Emelem segítségetekre lenne szükségem vásároltam egy 9.3x62-est és az lenne a kérdésem hogy milyen típusú lőszert használjak hozzá??? én az RWS EVO-ra gondoltam, lécci segítsetek köszi  Emelem

 Emelem

Nagyon pontos, de kemény, Zolimester leírta. Ezzel önamgában szerintem semmi gond nincs, ízlés dolga, bár a kefesűrű melletti szórónál biztos jobb a helyben marasztaló patron.   Nem sok mindent lőttem vele, így annyira nem reprezentatív a véleményem. Helyben nem maradt semmi, bár 10 méternél messzebb sem kellett keresni, leszámítva egy süldőrókát, az majd 30 métert elvitte a lövést. Talán - és remélem számít ez is - előnyére válik még, hogy nagyon kíméletes patron, semmi bevérzést, csúnya tépést nem okoz. A rókán bordaközti találatnál ki sem nyílt, kalibernyi kimenet volt. Ha mindenesnek szánod egy próbát megér, de a mögötte álló marketingből gyököt kell vonni.

 Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Turpi
Vendég
« Új üzenet #837 Dátum: 2011. Június 28. - 15:18:11 »

A Hornady 286gr interlock lőszerétt próbálta már valamelyikőtök?
 Mert szeretném ki próbálni, de ha már van valakinek tapasztalata vele akkor ossza már meg velünk legyen szives. Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #838 Dátum: 2011. Július 02. - 18:24:14 »


A helyedben az előzőekben említett Norma Alaszka, Lapua Mega, RWS TM, Geco TM négyesfogat valamelyikét választanám (ebben a sorrendben).


 






Egy fontosat hagytunk ki Anti ebből a sorból! A Sako Hammerhead!   Mosolyog
Üdv: Gábor
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Turpi
Vendég
« Új üzenet #839 Dátum: 2011. Július 05. - 18:24:57 »

Utána néztem a 9,3x62 Hornady 286gr interlock lőszerétt 720ft körül árulják! Anyira nem sok, de nem is kevés! Valószinüleg ki fogom próbálni!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: