Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431877 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Május 07. - 22:05:47 »

Még jó, hogy a moderákok offolnak. Ha nem lenne érdekes amiről írtok, lyol seggberugdosnálak benneteket...
De azért ne a 9.3-as topicot terheljétek... Türelmetlenül

A visszarúgás titkát kívánjuk megfejteni tudományos alapokon Tarisznyaszájú Barátom.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Szasztok!
Egy kis beleröfögés a visszarúgásba:
-Hatás ellenhatás törvénye!
-78-80kg között van a súlyom
-9,3-asok közül először egy 9,3x66-ossal lövöldöztem, Mauser M 98, Stucni; Made by G. I.
-9,3x62 ZKK, Lauf von Lothar Walter, Made by G. I.
-9,3x64 Mauser M98, Lauf von Böhler, ismeretlen német fegyvermester munkája.
Garantálni merem bárkinek aki legalább annyi kiló mint én és rendesen vállba fogja a puskát,
igen simán lövő, lágy puskája lesz. A 30-06 és 7x64 gorombább, rugós puska. Igaz hogy  a 64-es a legnagyobb energiájú de az sem RÚG !!!

Hogy ontopic maradjak, a 9.3x64 nekem sem rúg. Mondjuk nem látványos de egészen kiváló agyazása van a vasnak. A 9.3x62-es Sauer egy kicsit nagyobbat üt, de annak talán mélyebben támaszkodik az agyazása, így viszont nyílt irányzékhoz tökéletes. Eddig a legnagyobb "rúgás"-t egy 300WM-nél éreztem, ami viszont rosszul volt agyazva és nagyon rövid is volt nekem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Május 07. - 23:08:01 »


Bakker, mi ez a nagy csoda a visszarúgással?  Még jó hogy azon nem kezdtek aggódni hogy mekkorát durran!  Nyihi

Egyébként az enyém a bakelit agytalppal sem rúgott nagyot, de kaptam egy Rem. R3-as gumit és azt rátetettem. Azóta aztán tényleg semmi.
Mondjuk nem túl szép, de tökéletesen működik. Így néz ki:


Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Május 07. - 23:25:16 »


Bakker, mi ez a nagy csoda a visszarúgással?  Még jó hogy azon nem kezdtek aggódni hogy mekkorát durran!  Nyihi

Egyébként az enyém a bakelit agytalppal sem rúgott nagyot, de kaptam egy Rem. R3-as gumit és azt rátetettem. Azóta aztán tényleg semmi.
Mondjuk nem túl szép, de tökéletesen működik. Így néz ki:




Erről az R3-asról csak jót hallottam még eddig.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Május 07. - 23:54:15 »

Erről az R3-asról csak jót hallottam még eddig.

Jó is! Nekem tetszett... Életem első lövése ilyen tusgumis puskával történt, Bár a távcső szemenba..szemenvert  Nevet, de a "lik" ott volt a lőlapon  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Május 08. - 08:53:30 »


Bakker, mi ez a nagy csoda a visszarúgással?  Még jó hogy azon nem kezdtek aggódni hogy mekkorát durran!  Nyihi

Egyébként az enyém a bakelit agytalppal sem rúgott nagyot, de kaptam egy Rem. R3-as gumit és azt rátetettem. Azóta aztán tényleg semmi.
Mondjuk nem túl szép, de tökéletesen működik. Így néz ki:




Csendben kérdezném a Kedves Vadásztársat, hogy mi a lófilé a gond eme -számomra legalábbis- gyönyörű és míves vadásszerszám esztétikájával?! Fa testápoló Ölel Koccint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Május 08. - 09:02:55 »

Eztetet én sem értem... talán csak szerénkedni akart a Kollega Úr... Kacsint
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Május 08. - 09:27:34 »

Eztetet én sem értem... talán csak szerénkedni akart a Kollega Úr... Kacsint

No igaz ami igaz, annk tökéletes vót... Kacsint
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Május 08. - 09:33:37 »

De az is lehet, hogy a fegyó másik oldalán van valami mikron mélységű karcolás és arra akart ezzel utalni, nagyon csalárd módon... Vigyorog Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Május 08. - 09:37:02 »


Bakker, mi ez a nagy csoda a visszarúgással?  Még jó hogy azon nem kezdtek aggódni hogy mekkorát durran!  Nyihi

Egyébként az enyém a bakelit agytalppal sem rúgott nagyot, de kaptam egy Rem. R3-as gumit és azt rátetettem. Azóta aztán tényleg semmi.
Mondjuk nem túl szép, de tökéletesen működik. Így néz ki:




Csendben kérdezném a Kedves Vadásztársat, hogy mi a lófilé a gond eme -számomra legalábbis- gyönyörű és míves vadásszerszám esztétikájával?! Fa testápoló Ölel Koccint

Idős ex-vadőrünket idézve:
"hát fiam, ez a puskacső úgy néz ki mint egy vízvezeték cső..."  Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Május 08. - 09:39:37 »

Én is csendben kérdezem miért baj az, ha valkit zavar az, hogy egy 9,3x62-es rúg?
Mert azt nekem senki nem magyarázza be, hogy nem rúg akkorát mint egy 30-06-os, vagy egy 7x64-es.
Lőttem jóegynehány puskával ilyen kaliberrel olyan kaliberrel, eddig a 8x68-as volt számomra a leggorombább.
Olyan 7x64-es és 30-06-os puskát pedig még nem láttam ami nagyobbat rúgott volna mint egy 9,3-as.
(hozzáteszem nem 3 féle puskával lőttem)
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Május 08. - 09:43:56 »

Üdv!

Hát nem a puskára gondoltam, csak a gumira. Kicsit szélesebb volt mint az agy, és le lett csiszolva belőle. Ezért az oldalán levő bordák helyenként eltűntek, viszont jól látszik a csiszoló nyoma  :Mosolyog Közelről nézve nem túl guszta, de jól működik, úgyhogy marad!
A fegyver egyébként 1974-es ZKK, tökéletes.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Május 08. - 09:44:18 »

Én is csendben kérdezem miért baj az, ha valkit zavar az, hogy egy 9,3x62-es rúg?
Mert azt nekem senki nem magyarázza be, hogy nem rúg akkorát mint egy 30-06-os, vagy egy 7x64-es.
Lőttem jóegynehány puskával ilyen kaliberrel olyan kaliberrel, eddig a 8x68-as volt számomra a leggorombább.
Olyan 7x64-es és 30-06-os puskát pedig még nem láttam ami nagyobbat rúgott volna mint egy 9,3-as.
(hozzáteszem nem 3 féle puskával lőttem)

Nekem is a 8x68-as volt eddig a leggorombább fegyver, amivel lőttem. Számomra brutális volt. Igaz, csak lőlapra lőttem vele, mert ha az ember vadra lő, akkor nem annyira érzékeli a rugást, de bizony ennél a kalibernél én nem nagyon tudnék másra koncentrálni, mint a rúgására.
Most már nagyon kíváncsi vagyok a 9,3-as rúgására. Szerintem azért nagyobbat kell hogy rúgjon, mint a 30-06-os, de még a nagy hetesnél is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Május 08. - 09:44:49 »

Én is csendben kérdezem miért baj az, ha valkit zavar az, hogy egy 9,3x62-es rúg?
Mert azt nekem senki nem magyarázza be, hogy nem rúg akkorát mint egy 30-06-os, vagy egy 7x64-es.
Lőttem jóegynehány puskával ilyen kaliberrel olyan kaliberrel, eddig a 8x68-as volt számomra a leggorombább.
Olyan 7x64-es és 30-06-os puskát pedig még nem láttam ami nagyobbat rúgott volna mint egy 9,3-as.
(hozzáteszem nem 3 féle puskával lőttem)

Erről mindenki mást mond... a tulajok égre-földre esküdöznek, hogy nem rúg a puskájuk... egyébként nekem is s 8x68-as volt a a leggorombább...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Május 08. - 09:52:26 »

Nekem egy agyon könnyített(2,6 kg) 375 H&H steyer...a lőpadból kiemelt(pedig meghaladom a karácsonyfa dísz súlyát)! Mosolyog

Ennyire nem volt gáz a 8x68 steyer, bár az is gondolatébresztő volt... Meglepődött
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Május 08. - 09:58:55 »

Én is csendben kérdezem miért baj az, ha valkit zavar az, hogy egy 9,3x62-es rúg?
Mert azt nekem senki nem magyarázza be, hogy nem rúg akkorát mint egy 30-06-os, vagy egy 7x64-es.
Lőttem jóegynehány puskával ilyen kaliberrel olyan kaliberrel, eddig a 8x68-as volt számomra a leggorombább.
Olyan 7x64-es és 30-06-os puskát pedig még nem láttam ami nagyobbat rúgott volna mint egy 9,3-as.
(hozzáteszem nem 3 féle puskával lőttem)

Az nem baj ha valakit zavar, de hát ugye senkit nem köteleztek arra hogy ilyet tartson. Akkorát rúg, amekkorát. Van fegyver ami kisebbet, van ami nagyobbat, nyilván a fizikát nem lehet meghazudtolni. Minél nagyobb az energia előrefelé- annál nagyobb hátrafelé is, ez az alaphelyet, lehet ilyen-olyan trükköket bevetni (agyazás formája, kickstop, csőszájfék stb) de egy 9,3x62 életszerű körülmények között mindig is nagyobbat fog tolni mint egy 243-as... ez ára annak hogy a 18,5g-os kugli 700m/s-al csapódjon be. Bion

A visszarúgás megitélése elég relativ, egy dolog a valóság és egy amit érez az ember. A két fontos adat a visszarúgás ereje, és a sebessége. Szerintem a második teszi kellemetlenné a dolgot, és ebben a hagyományos kaliberek mind a magnumok mögött vannak.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: