Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431880 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Március 15. - 17:22:33 »

Mosóporreklám...
Aztán az apróbetűs részben majd ott lesz, hogy valójában mégsem mindenre...és tulajdonképpen ugyanúgy kell három puska vagy legalábbis három váltócső, ha mindenféle vadra az ideális hatást akarod elérni...

Nekem az ugrott be, mikor a splitterképződésről beszéltetek, hogy valamelyik régebbi Kaliber újságban láttam egy, a rendőrség részére kifejlesztett "megállító" pisztolylövedéket! Az a mag szakadt 5 darabra becsapódás után, külön-külön sebcsatornát vágva, átütés nélkül!
Nagyvadvadászaton kicsit mások az elvárások egy "golyótól"!
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Március 15. - 17:44:15 »

Mosóporreklám...
Aztán az apróbetűs részben majd ott lesz, hogy valójában mégsem mindenre...és tulajdonképpen ugyanúgy kell három puska vagy legalábbis három váltócső, ha mindenféle vadra az ideális hatást akarod elérni...

...vagy három féle KJG lövedék kell azonos kaliberben.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Március 15. - 17:55:32 »

...vagy három féle KJG lövedék kell azonos kaliberben.

 Bion  a smile-t lefelejtetted! Mosolyog  Wave
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Március 15. - 17:58:43 »

A 9.5mm mint alsó határ éppen azért lett bevezetve, hogy kiüssék a nyeregből a 9.3x64-et. Persze a német gyarmatokon vígan és eredményesen használták tovább. Valóban a 375 vetélytársául fejlesztette ki Brenneke mester.
Jó is lett Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Március 15. - 18:14:02 »

Voltak tesztek, amelyek alapján a fában nem indul meg a splitterképződés, csak húsban. Ezt asszem azzal magyarázták, hogy ehhez az kell, hogy folyadékkal teli közegbe csapódjon be, mint pl. a testszövetek.

Azt meg gondolom nonszensz elvárni, hogy egy skuló ugyanúgy legyen jó a Big Five vastagbőrű tagjaira, mint rókára. Az meg, hogy ti mit éreztek Kondor Imre iránt, nem hiszem, hogy befolyásolhatja azt, hogy szakmai módon ítéljünk meg valamit.

Boar. Pár hsz -el ezelőtt azt írtad, hogy a TUG 50 méteren belül darál. A rókát is darálja?

Mert az a KJG skuló egy 10 grammos, 5500 joule -al és 1000 feletti m/s -el induló lőszer, és nem hinném, hogy ezek az adatok az ideális rókalőszer jellemzői.

De az a véleményem, hogy ez a vita úgy lenne becsületes, ha a másik fórumon zajlana...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Március 15. - 18:23:45 »

De az a véleményem, hogy ez a vita úgy lenne becsületes, ha a másik fórumon zajlana...

Onnan az e fórumot rendszeresen olvasók/írók nagy része ki lett tiltva, ezért ez nehéz dolog...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Március 15. - 18:26:05 »

Kondor Imre annakidején megígérte nekem, hogy ide is felteszi a KJG-s cikkeit. Be is regisztrált, de aztán elmaradt...
Egy-a KJG sebessége és a normál drallhossz körüli anomáliát firtató levelemre pedig elfelejtett válaszolni, de a levelet feltette a másik fórumra, had csámcsogjanak rajta...kaptam is ott mindent a "hívőktől"...

Kondor Imre - ha jól tudom - kijelentette, hogy neki itt nem nagyon van keresnivalója. Vállat von
Bizonyára derogál... :Vvonvagy nem tudom mi az oka, ha egyszer neked ígéretet tett. :Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Március 15. - 18:33:09 »

"De az a véleményem, hogy ez a vita úgy lenne becsületes, ha a másik fórumon zajlana..."

Kedves Banshee!
Sok igazság van abban amit mondasz, de onnan bárki átjöhet ide megvédeni az igazát, én viszont nem mehetek oda, ki lettem tiltva!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Március 15. - 18:36:24 »

Van nekem egy nagyon jó barátom, akit Rugernek hívnak.
Ő mondta nekem egyszer, hogy olyan lövedék nincs ami mindenre jó és amivel mindenki elégedett és ami mindent-mindig átvisz, de ugyanakkor jó a stopp és ölőhatása is.

Én azt gondolom igaza van, keresni kell egy optimálisat és abban lehet hinni.
Ha beválik maradni kell annál...ennyi.

A KJG érdekes fejlesztés az biztos, de nagyon "mai" vadásznak kell lenni ahhoz, hogy az ember elhiggye róla amit írnak.

...és megjegyzem nagy ballépés volt úgy bereklámozni, hogy emellett az ólomtartalmú lövedékeket ilyen módon "le kellett minősíteni".

Ettől függetlenül aki a KJG-től várja a megváltást annak akármilyen töltény lapulhat is a puskájába előbb-utóbb az nem lesz elég, mert van nála modernebb, újabb...de hogy jobb???

Én azt vallom - persze ez szubjektív - hogy akinek idehaza drága töltényre van szüksége és nem felel meg neki a Nosler Partition, vagy vmelyik Accubond lövedék - hamár mindenképpen modernet akar - ott a fejben van baj, vagy egyszerűen csak megszállott tölténypróbálgató. (utóbbival nekem semmi gondom, ha megteheti hát tegye, tapasztalni nem bűn. Kacsint)
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Március 15. - 18:43:06 »

Csak még egy gondolat a KJG-ről és befejezem, a KJG nem egy csoda, a Barnes X  a Fail Safe stb. is ebbe a fajtába tartozik, a mag nagyrésze vagy egésze réz-rézszármazék, könnyebb mint az ólom ezért aztán kell mögé a puskapor mert nincs tömege. Hasonló a hatásmechanizmusa mindegyiknek. Az ólommagot nem pótolja más ezt már megtapasztalta sokmindenki, lehet itt hókusz-pókuszolni, a csodák meg még váratnak magukra egy kicsit................. Mosolyog
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Március 15. - 18:43:20 »

Szerintem ennek a vitának jó lezárása az lenne, ha a jogtulajdonos, vagy gyártó sok-sok hazai nagyvadkilövést dokumentálna részletes fotókkal, adatokkal, különböző vadfajok elejtéséről, különböző lőtávok esetén! Én szívesen látnám a fotókat, olvasnám a beszámolókat! Sőt! Ha  a gyártó pár doboz ilyen lőszerrel megajándékoz, szívesen kipróbálom lőtéren és képes beszámolót teszek közzé a tapasztalataimról!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Március 15. - 18:47:06 »

Szerintem ennek a vitának jó lezárása az lenne, ha a jogtulajdonos, vagy gyártó sok-sok hazai nagyvadkilövést dokumentálna részletes fotókkal, adatokkal, különböző vadfajok elejtéséről, különböző lőtávok esetén! Én szívesen látnám a fotókat, olvasnám a beszámolókat! Sőt! Ha  a gyártó pár doboz ilyen lőszerrel megajándékoz, szívesen kipróbálom lőtéren és képes beszámolót teszek közzé a tapasztalataimról!
Felesleges itt mindent megtalálsz
http://www.lima-wiederladetechnik.de/Englisch/9,3-mm-Bullet.htm
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #282 Dátum: 2009. Március 15. - 18:52:22 »


Igazad van! Kafferbivaly, varacskosdisznó, ki tudja mivel meglőve! Mosolyog  Még ma este kimegyek a területre, aztán lövök 3 elefántot, két bivalyt, öt rinocéroszt, aztán supsz, be a hűtőbe!  Bion
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #283 Dátum: 2009. Március 15. - 19:33:42 »

Nekem az ugrott be, mikor a splitterképződésről beszéltetek, hogy valamelyik régebbi Kaliber újságban láttam egy, a rendőrség részére kifejlesztett "megállító" pisztolylövedéket! Az a mag szakadt 5 darabra becsapódás után, külön-külön sebcsatornát vágva, átütés nélkül!
Nagyvadvadászaton kicsit mások az elvárások egy "golyótól"!

Ennek csak az eleje szakad szét, a hátulja egyben marad és lesz átütés. Kb. mint a H-Mantel lövedéknél, arra meg tudtommal nem mondja senki, hogy daráló meg hogy vadásziatlan...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #284 Dátum: 2009. Március 15. - 19:43:19 »

Idézet
Nekem az ugrott be, mikor a splitterképződésről beszéltetek, hogy valamelyik régebbi Kaliber újságban láttam egy, a rendőrség részére kifejlesztett "megállító" pisztolylövedéket! Az a mag szakadt 5 darabra becsapódás után, külön-külön sebcsatornát vágva, átütés nélkül!
Nagyvadvadászaton kicsit mások az elvárások egy "golyótól"!

Mások az elvárások, de azért az RWS is csinált egy ilyen lövedéket (talán FS néven? de ez egyáltalán nem biztos). Ez is a vadtestbe csapódva azonnal szétszakad, nincs kimenetel. Úgy tudom hogy csak .308 Winchester kaliberben árulják, és utánkereső lövedékként reklámozták.

Idézet
Csak még egy gondolat a KJG-ről és befejezem.....

Miért is???  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: