Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431902 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Március 14. - 21:26:50 »

Ugyan már! Biztos nem mondtak rosszabbakat rólatok, mint rólam!  Na ugye? Egészség legyen, meg a pun@ szorítson! A többi nem számít! Bion

 Bion Wave
Naplózva
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Március 14. - 21:56:56 »

Bakkeer Meglepődött
Naplózva

" Légy résen! "
Bandi
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Március 14. - 21:58:24 »

Ugyan már! Biztos nem mondtak rosszabbakat rólatok, mint rólam!  Na ugye? Egészség legyen, meg a pun@ szorítson! A többi nem számít! Bion
Kifelejtetted a térerőt!  Vigyorog Vigyorog Bion Bion
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Március 15. - 00:03:49 »

Csak hogy ne halljon ki ez a topic: a rókát 9.3x64-es KJG-vel lőtték:
Mostanában nem olvastam ezta topicot de most látom ezt a rókát, ez a kép nem jellemző a 9,3-asokra ez csak a KJG-re jellemző de minden kaliberben, a 9,3x64 Brenneke egyik legkíválóbb tölténye!!!( és mellesleg megjegyzem kedvenc kaliberem)
Hát először is az én rókám az első vad volt amit ezzel a kaliberrel ejtettem el, tudom hogy nem egy varmint kaliber de nem volt nálam sörétes amikor jött a róka.
Másodszor az 14,6 grammos RWS doppelkern maggal volt nem KJG- vel (KupferJagdGeschoss)
Harmadszor a KJG hogy finom legyek egy nagy határ ürülék, az igaz hogy mindent megöl de ha a neten utánanéztek leginkább csak darálthús és véraláfutás marad utána, rendes vadász ilyent nem használ (véleményem szerint), aki csak ezért vadászik hogy a tetemet vagy annak maradványait az árokban hagyja az nem vadász csak..........
Valami elvetemült német találta ki hogy milyen jó, hát akkor használja egészséggel
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Március 15. - 09:19:20 »

Mostanában nem olvastam ezta topicot de most látom ezt a rókát, ez a kép nem jellemző a 9,3-asokra ez csak a KJG-re jellemző de minden kaliberben, a 9,3x64 Brenneke egyik legkíválóbb tölténye!!!( és mellesleg megjegyzem kedvenc kaliberem)
Hát először is az én rókám az első vad volt amit ezzel a kaliberrel ejtettem el, tudom hogy nem egy varmint kaliber de nem volt nálam sörétes amikor jött a róka.
Másodszor az 14,6 grammos RWS doppelkern maggal volt nem KJG- vel (KupferJagdGeschoss)
Harmadszor a KJG hogy finom legyek egy nagy határ ürülék, az igaz hogy mindent megöl de ha a neten utánanéztek leginkább csak darálthús és véraláfutás marad utána, rendes vadász ilyent nem használ (véleményem szerint), aki csak ezért vadászik hogy a tetemet vagy annak maradványait az árokban hagyja az nem vadász csak..........
Valami elvetemült német találta ki hogy milyen jó, hát akkor használja egészséggel
Te csak lapíts büdös, eladtad a jó kis kilenchármast... Szomorú Woest
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Március 15. - 09:59:01 »

Te csak lapíts büdös, eladtad a jó kis kilenchármast... Szomorú Woest
Lapítok is... Stoel
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Március 15. - 13:37:42 »

Na azé'... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Március 15. - 15:31:21 »

Harmadszor a KJG hogy finom legyek egy nagy határ ürülék, az igaz hogy mindent megöl de ha a neten utánanéztek leginkább csak darálthús és véraláfutás marad utána, rendes vadász ilyent nem használ (véleményem szerint), aki csak ezért vadászik hogy a tetemet vagy annak maradványait az árokban hagyja az nem vadász csak..........
Valami elvetemült német találta ki hogy milyen jó, hát akkor használja egészséggel

Itt van egy link, hogy aki akar, nézzen utána a neten.

http://www.lima-wiederladetechnik.de/9,3-mm/9,3x64.htm

Ezen láthatóak ezzel a lőszerrel elejtett vaddisznósüldők, valamint spiszer dámbika, amelyekhez a .375 HH Magnum vetélytársának kifejlesztett 9,3x64 szintén "overkill" kaliber, mégsem néznek ki úgy ezek a vadak, mintha cápa támadta volna meg őket.

Valamint a rókás kép is szerepel ezen a linken (BErik tette fel korábban), ezen szerepel a tettes lövedék maradványteste, amit a róka mögül a földből szedtek ki, nah az ugyanolyan, mint a reklámfotókon.

Megkérdeztem Kondor Imrét erről, ő azt írta, hogy a splitterképződés ennél a lövedélnél olyan 10-15 centi körül indul el, tehát a róka esetében akkor, amikor már majdnem átverte a vadtestet. Ilyenkor a splitterek sem állnak meg a vadban és okozzák ezt a cápaharapásszerű sérülést.

Szerinte az ezzel való rókalövés és a roncsolás miatti fanyalgás kb. olyan, mint .222 -vel kafferbivalyra lőni és fanyalogni utána, hogy nem üti át, roaaz a lövedék, mert nincs mélységi hatása.

Mondjuk ebben igazat tudok neki adni, ha jól tévedek, minden vadat olyan kaliberű fegyverrel és lőszerrel kell terítékre hozni, ami úgymond "neki való".
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 15. - 16:12:10 írta Viktor » Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Március 15. - 16:03:34 »

Igen, ezt a linket szúrtam be én is. Azon felkaptam hirtelen a fejem hogy a 9.3x64-et a .375 vetélytársának fejlesztették volna ki. Ez igaz? Nem látom sok értelmét hiszen amikor a .375-ös a fénykorát élte, akkor már Kelet-Afrika egyes területein a veszélyes nagyvadakra használható kaliberek alsó határa 9.5mm volt. Azt tudom hogy a .375H&H-ot azért hozták létre hogy a 9.5x57 Mannlicher Scönauer pályafutását megtörjék.

Vagy rosszul csalódom?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Március 15. - 16:13:38 »


Szerinte az ezzel való rókalövés és a roncsolás miatti fanyalgás kb. olyan, mint .222 -vel kafferbivalyra lőni és fanyalogni utána, hogy nem üti át, roaaz a lövedék, mert nincs mélységi hatása.

Mondjuk ebben igazat tudok neki adni, ha jól tévedek, minden vadat olyan kaliberű fegyverrel és lőszerrel kell terítékre hozni, ami úgymond "neki való".


Akkor mire ez a "mindenre jó" duma??? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Március 15. - 16:22:50 »


Akkor mire ez a "mindenre jó" duma??? Fejvakarás Vállat von

Hát valahogy már csak el kell adni... vajon ki birtokolhatja itthon a forgalmazási jogot... Fejvakarás Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Március 15. - 16:24:48 »


Akkor mire ez a "mindenre jó" duma??? Fejvakarás Vállat von

 Bion

Én azt szűrtem le az eddigiekből, hogy ha már mindenképpen kell réz lövedék, akkor maradjon egybe! De az nem a KJG, ha jól tudom! Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Március 15. - 17:00:49 »

Igen, ezt a linket szúrtam be én is. Azon felkaptam hirtelen a fejem hogy a 9.3x64-et a .375 vetélytársának fejlesztették volna ki. Ez igaz? Nem látom sok értelmét hiszen amikor a .375-ös a fénykorát élte, akkor már Kelet-Afrika egyes területein a veszélyes nagyvadakra használható kaliberek alsó határa 9.5mm volt. Azt tudom hogy a .375H&H-ot azért hozták létre hogy a 9.5x57 Mannlicher Scönauer pályafutását megtörjék.

Vagy rosszul csalódom?
A 9.5mm mint alsó határ éppen azért lett bevezetve, hogy kiüssék a nyeregből a 9.3x64-et. Persze a német gyarmatokon vígan és eredményesen használták tovább. Valóban a 375 vetélytársául fejlesztette ki Brenneke mester.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Március 15. - 17:02:43 »


Akkor mire ez a "mindenre jó" duma??? Fejvakarás Vállat von
Mosóporreklám...
Aztán az apróbetűs részben majd ott lesz, hogy valójában mégsem mindenre...és tulajdonképpen ugyanúgy kell három puska vagy legalábbis három váltócső, ha mindenféle vadra az ideális hatást akarod elérni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Március 15. - 17:11:00 »

Itt van egy link, hogy aki akar, nézzen utána a neten.

http://www.lima-wiederladetechnik.de/9,3-mm/9,3x64.htm

Ezen láthatóak ezzel a lőszerrel elejtett vaddisznósüldők, valamint spiszer dámbika, amelyekhez a .375 HH Magnum vetélytársának kifejlesztett 9,3x64 szintén "overkill" kaliber, mégsem néznek ki úgy ezek a vadak, mintha cápa támadta volna meg őket.

Valamint a rókás kép is szerepel ezen a linken (BErik tette fel korábban), ezen szerepel a tettes lövedék maradványteste, amit a róka mögül a földből szedtek ki, nah az ugyanolyan, mint a reklámfotókon.

Megkérdeztem Kondor Imrét erről, ő azt írta, hogy a splitterképződés ennél a lövedélnél olyan 10-15 centi körül indul el, tehát a róka esetében akkor, amikor már majdnem átverte a vadtestet. Ilyenkor a splitterek sem állnak meg a vadban és okozzák ezt a cápaharapásszerű sérülést.

Szerinte az ezzel való rókalövés és a roncsolás miatti fanyalgás kb. olyan, mint .222 -vel kafferbivalyra lőni és fanyalogni utána, hogy nem üti át, roaaz a lövedék, mert nincs mélységi hatása.

Mondjuk ebben igazat tudok neki adni, ha jól tévedek, minden vadat olyan kaliberű fegyverrel és lőszerrel kell terítékre hozni, ami úgymond "neki való".
Én ennél a magyarázkodásnál jutottam el odáig, hogy már Kondornak sem hiszek.
Ez a 10-15 cm már csak süket duma annak fényében, amit a következő hozzászólásban ír arról, hogy a kjg nem expandál ágakon de még kis fán sem.
Ez a lőszer sem "inteligens", nem gondolkodik csupán repül és ha bizonyos ellenállásba ütközik, expandál...állítólag az előre megtervezett módon. De centit nem hord a zsebébe, valamint azt sem "tudja", mi az a célközeg amibe ütközött. Ha a 9.3x64-hez úgy lett kifejlesztve, hogy a nagytestű, esetleg vastagbőrű vadban 15cm-nyi szövetnek az ellenállása nyissa meg, akkor egy sokkal keményebb fa vagy ág pár centin már beindítja a splitterképződést...legalábbis józan paraszti ésszel átgondolva. Amúgy sem valami biztató, hogy egy ezzel a lövedékkel elejtett nagyvad belseje úgy néz ki a lövés után, mint ennek a nyomorult rókának a külseje...
Én lőttem már ezt-azt a 9.3x64-el, de eddig még semmi nem nézett ki ilyen rondán, sem a doppelkerntől, sem a tugtól. A tug, amit most használok, valszeg simán átszúrta volna a rókát.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: