Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431543 alkalommal)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2415 Dátum: 2019. Május 13. - 19:40:58 »

Feri!
Mire gondolsz? Arra, hogy ha sok a tarvad akkor a gyenge bikák is jutnak tehénhez? Vagy arra, hogy a tarvad nem marad üresen, jobban vemhesűl?
Rengeteg a szarvasunk, és nem nagyon látok üres tehenet. Az ivararányunk is rendben van úgy gondolom. Természetesen lőjük az ünőborjút is. Ezt ugyan senki nem kérdezte, csak meg lettem szólítva egy bikaborjú miatt.
Viszont: Valóban nagyobb számban esik el ebben az időszakban a kivaló bikaborjú, mint az ünőborjú. Ennek az az oka, hogy a tagság egy része fél lőni az ünőborjút, mert nem tudja elbírálni. (fél attól, hogy tehenet lő véletlenűl.) Ezt én egyáltalán nem tartom rossznak, mert így még borjúban meg van lőve a selejtes, nem a fiatal bika keretet terheli. Így ott több, minőségibb selejtezésre nyílik lehetőség. Kisebb a takarás, és ami most meg van lőve, az nem csinál mezőgazdasági vadkárt. Ezeknek a kis gyenge képességű bikaborjaknak nincs helye az állományban egy nagyon jó élőhelyen. Ezekből lesznek azok a kis bikák akiket majd később fiatal korosztályban senki sem akar  majd meglőni, mert az 5kg-os villást,dárdást várja.....

 



Vadászattal,vaddal kapcsolatosan a selejttől meg a selejtezéstől kihullik a hajam, még ha kopasz vagyok akkor is!  Woest  Woest
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2416 Dátum: 2019. Május 13. - 19:42:27 »

Hogy a témánál maradjunk. Vendégvadászunk 9,3×62-vel lőtt egy süldőt. Rálövésnél kis vér aztán semmi. A kutya megtalálta, 40m re esett össze. Kicsit hátracsúszott lövése volt.  14g-os Geco plus volt a lőszer. Lőtt egy 80kg-os kant is, az tűzbe rogyott lapockalövéssel.

Ha valaki 9,3-ast választ, mi viszi rá, hogy 14g meggymaggal lövöldözzön?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #2417 Dátum: 2019. Május 13. - 21:02:09 »

Ha valaki 9,3-ast választ, mi viszi rá, hogy 14g meggymaggal lövöldözzön?

Elírta.
A Geco Plus 16,5 g ebben a kaliberben.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2418 Dátum: 2019. Május 13. - 22:23:13 »

Vadászattal,vaddal kapcsolatosan a selejttől meg a selejtezéstől kihullik a hajam, még ha kopasz vagyok akkor is!  Woest  Woest

Valóban nem a legszebb szó erre  elismerem,  de a vadásznyelve így épűlt be időtlen idők óta. A szakkönyvek is ezt a szót használják. És így is tanítják. Majd megpróbálok együttélni a gondolattal, hogy nincs hajad. Kacsint
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2419 Dátum: 2019. Május 13. - 22:26:37 »

Elírta.
A Geco Plus 16,5 g ebben a kaliberben.

Sajnos nem néztem utána, csak  azt írtam le amit mondott amikor megkérdeztem, hogy milyen lőszerthasznált.  Valószínűleg  rosszúl tudta a lövedéktömeget.
Naplózva

Jó szelet!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2420 Dátum: 2019. Május 13. - 22:45:31 »

50-60m kb. 16g RWS KS. Tüdő, máj lövés. Összeesett, majd felállt, 15m után végleg elfeküdt. Sok vér, májdarabok, Eddig tetszik.


 Emelem
 Igen
Én is mindíg rágódok rajta, hogy ki kellene próbálni a KS-t és a H-Mantelt is. De valahogy mindíg, a Speer SP-nél és Norma Alaskanál nyomom meg a rendelés gombokat (ma is "Szürkefarkas" testvérünknél :Mosolyog).  Vállat von

 Wave 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #2421 Dátum: 2019. Május 14. - 07:30:00 »

Emelem
 Igen
Én is mindíg rágódok rajta, hogy ki kellene próbálni a KS-t és a H-Mantelt is. De valahogy mindíg, a Speer SP-nél és Norma Alaskanál nyomom meg a rendelés gombokat (ma is "Szürkefarkas" testvérünknél :Mosolyog).  Vállat von

 Wave 
Esetleg Lapua Mega....
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2422 Dátum: 2019. Május 14. - 11:09:56 »

Én is mindíg rágódok rajta, hogy ki kellene próbálni a KS-t és a H-Mantelt is. De valahogy mindíg, a Speer SP-nél és Norma Alaskanál nyomom meg a rendelés gombokat
Egyszer kattints rá a H-Mantelra nyugodtan.
A NP mellett a másik olyan lövedék, ami talán még senkinek sem okozott csalódást, ha a cső szereti.
A HM-nak annyi hátránya van csupán a NP-vel szemben, hogy nem tolerálja a fedett terepet, ezért hajtásra, bozót-vadászatra nem alkalmas.
De nyílt terepen vadászva, nekem a 308Win 180-astól a 8x68 187-esen át a 9,3 258-ig mindenben kiválóan teljesített.
A mostani őrzésben eddig két disznót lőttem éjszaka a 8x68-assal, olyan jóféle "locsolókannás" vérnyomok voltak, igazi húskímélő tüdővég-máj lövésekkel Igen
Nem volt problémás a keresése egyiknek sem.
A 9,3x62-nél ugyan így viselkedett.
Német cimborám jön a jövő héten, vett egy Sauer-Brennecke 90-est 9,3x64 kaliberben (elég ritka konstrukció, a két cég együttműködéséből), azt hozza őzbakra.
Otthon lőtt vele három bakot, mindegyiket I.o. áron adta el a megszokott étteremben, teljesen húskímélő blatt mögötti lövésekkel, 225 gr Doppelkern lövedékkel.
Érdekel, hogy milyen lesz az itteni szereplése, majd beszámolok róla. Szeret jó hosszúakat lőni, ez a kaliber alkalmas is rá, meg némi gabona, magas fű sem akadály neki.
(Annyi a munka és olyan rapszodikusan alakulnak a napjaim, hogy nem tudok előre tervezni egyáltalán, ezért sajnos nem tudtam összehozni egy újabb közös akciót)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2423 Dátum: 2019. Május 14. - 14:15:00 »

Egyszer kattints rá a H-Mantelra nyugodtan.
A NP mellett a másik olyan lövedék, ami talán még senkinek sem okozott csalódást, ha a cső szereti.
A HM-nak annyi hátránya van csupán a NP-vel szemben, hogy nem tolerálja a fedett terepet, ezért hajtásra, bozót-vadászatra nem alkalmas.
De nyílt terepen vadászva, nekem a 308Win 180-astól a 8x68 187-esen át a 9,3 258-ig mindenben kiválóan teljesített.
A mostani őrzésben eddig két disznót lőttem éjszaka a 8x68-assal, olyan jóféle "locsolókannás" vérnyomok voltak, igazi húskímélő tüdővég-máj lövésekkel Igen
Nem volt problémás a keresése egyiknek sem.
A 9,3x62-nél ugyan így viselkedett.
Német cimborám jön a jövő héten, vett egy Sauer-Brennecke 90-est 9,3x64 kaliberben (elég ritka konstrukció, a két cég együttműködéséből), azt hozza őzbakra.
Otthon lőtt vele három bakot, mindegyiket I.o. áron adta el a megszokott étteremben, teljesen húskímélő blatt mögötti lövésekkel, 225 gr Doppelkern lövedékkel.
Érdekel, hogy milyen lesz az itteni szereplése, majd beszámolok róla. Szeret jó hosszúakat lőni, ez a kaliber alkalmas is rá, meg némi gabona, magas fű sem akadály neki.
(Annyi a munka és olyan rapszodikusan alakulnak a napjaim, hogy nem tudok előre tervezni egyáltalán, ezért sajnos nem tudtam összehozni egy újabb közös akciót)

.323-ban is volt régen doppelkern, de sajnos ma már se lőszer, se mag...pedig kipróbálnám szívesen a x68-ban...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2424 Dátum: 2019. Május 14. - 14:58:10 »

.323-ban is volt régen doppelkern, de sajnos ma már se lőszer, se mag...pedig kipróbálnám szívesen a x68-ban...
Amikor megvettem a 9.3x64-et, az első doboz lőszer amit kaptam hozzá, doppelkern volt. Sokat nem vadásztam vele mert a távcsőszerelésnél az Allaga/Hunkár páros ellőtte nagy részét, de ami maradt azzal nem voltam megelégedve.
Konkrétan amikor a behavazott kökénybokrok alatt bújkáltam négykézláb a sebzett kan után és csak azért nem vesztettem el a nyomot, mert hó is volt, akkor eldőlt, hogy a következő doboz nem ez lesz. Három disznót lőttem emlékezetem szerint azzal a lőszerrel, nagy csalódás volt. A 9.3-tól nem ezt vártam. Aztán váltottam a TUG(Uni Classic)-ra, az már jobban hozta a 9.3-as "életérzést".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2425 Dátum: 2019. Május 14. - 16:15:29 »

Emelem
 Igen
Én is mindíg rágódok rajta, hogy ki kellene próbálni a KS-t és a H-Mantelt is. De valahogy mindíg, a Speer SP-nél és Norma Alaskanál nyomom meg a rendelés gombokat (ma is "Szürkefarkas" testvérünknél :Mosolyog).  Vállat von

 Wave 

Galoscsabus írta, hogy jől működött hajtásban, ez a nagy sebességnél amúgy gyengén muzsikáló lőszer. Csak alátámasztani tudom.  Igen  Úgy látszik ez a sebességtartomány jól áll neki. Elfogúltság nélkül mondom, mert  nem ez lesz a kiválasztott, csak adták a puskához és ellövöldözöm. Tényleg jó.
Naplózva

Jó szelet!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2426 Dátum: 2019. Május 14. - 18:15:24 »

Valóban nem a legszebb szó erre  elismerem,  de a vadásznyelve így épűlt be időtlen idők óta. A szakkönyvek is ezt a szót használják. És így is tanítják. Majd megpróbálok együttélni a gondolattal, hogy nincs hajad. Kacsint

Így tanítják???  "Gyere ki a táblához fiam és beszélj a szarvas selejtezéséről"?  Vagy beszélj a gímszarvas állományszabályozásáról?
A második kevésbé zavarja a fülem (hajam). Az ilyen szakkönyveket meg dobáld ki!

Rajongásunk közös tárgya a vad ettől több tiszteletet érdemel!

Elvégre ez egy szakmai portál. Az még elmegy, hogy az elsütőbillentyű ravasz, meg talán a lövedék helyett mag. De ez már egy kicsit sok. Meg a szarvas silóval etetése, szilázs helyett! 
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2427 Dátum: 2019. Május 14. - 18:26:38 »

Így tanítják???  "Gyere ki a táblához fiam és beszélj a szarvas selejtezéséről"?  Vagy beszélj a gímszarvas állományszabályozásáról?
A második kevésbé zavarja a fülem (hajam). Az ilyen szakkönyveket meg dobáld ki!

Rajongásunk közös tárgya a vad ettől több tiszteletet érdemel!

Elvégre ez egy szakmai portál. Az még elmegy, hogy az elsütőbillentyű ravasz, meg talán a lövedék helyett mag. De ez már egy kicsit sok. Meg a szarvas silóval etetése, szilázs helyett! 
Ne keverd a "vadásznyelv"-et a szakmai bikkfanyelv-el.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2428 Dátum: 2019. Május 14. - 18:38:06 »

A selejtezés és az állományszabályozás, nem azonos fogalmak.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2429 Dátum: 2019. Május 14. - 18:40:22 »

A selejtezés és az állományszabályozás, nem azonos fogalmak.
 Emelem

Tanulnék, ha kifejtenéd!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: