Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431548 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2385 Dátum: 2019. Március 04. - 15:03:48 »

Ha egyszer megkapom a kártyát, akkor a 250 graines Accubondot fogom kipróbálni, mondjuk 62-esben, bár tök ugyanaz ebből a szempontból a 74R is.

 Emelem

Én töltöttem x62-ben, sokáig "meg voltam érte veszve". Rosszat nem tudok elmondani róla, faxán működött.  Igen De egyetlen előnye a jobb ballisztika a többihez képest (na, meg nem tudja a tár elverni az ólomhegyét, már ha a puska hajlamos rá). Közben rájöttem, hogy ált. úgysem lövök meszzire, 200m-ig meg elég bármelyik "sörözdoboz alakú" kugli.  Kacsint
Van még belőle, el is fogom használni.
Szerintem nem túl kemény, sőt x64-ben - magasabb sebességnél -  már túlzásnak is tartom. (Az őzek eléggé egyoldalú véleményt formáltak róla... :Mosolyog)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2386 Dátum: 2019. Március 04. - 15:34:54 »

(Az őzek eléggé egyoldalú véleményt formáltak róla... :Mosolyog)

 Wave
Mármint egy oldaluk maradt, a másikat lebontotta?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
magyar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #2387 Dátum: 2019. Március 04. - 15:36:33 »

Emelem

Én töltöttem x62-ben, sokáig "meg voltam érte veszve". Rosszat nem tudok elmondani róla, faxán működött.  Igen De egyetlen előnye a jobb ballisztika a többihez képest (na, meg nem tudja a tár elverni az ólomhegyét, már ha a puska hajlamos rá). Közben rájöttem, hogy ált. úgysem lövök meszzire, 200m-ig meg elég bármelyik "sörözdoboz alakú" kugli.  Kacsint
Van még belőle, el is fogom használni.
Szerintem nem túl kemény, sőt x64-ben - magasabb sebességnél -  már túlzásnak is tartom. (Az őzek eléggé egyoldalú véleményt formáltak róla... :Mosolyog)

 Wave

Annyiból azért árnyalt a helyzet, hogy a 9.3x74R a tört cső okán , a zárszerkezetre ható gáznyomás miatt mindig 5-10 % -al "gyengébbre" van töltve, mint a 9.3x62. Így csökken a torkolati sebesség is.Így kérdés, hogy a kisebb sebességnél is megfelelő lesz-e a mélységi hatás, és lesz-e kimenet ?  Mert az nem kérdés, hogy a műanyag hegy miatt jól fog expandálni. Én is a tompa hegy híve vagyok 62-ben .  

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2388 Dátum: 2019. Március 04. - 15:51:06 »

Mármint egy oldaluk maradt, a másikat lebontotta?

Sajna... Rííí
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2389 Dátum: 2019. Március 04. - 16:09:37 »

Szia!
Pontosan mi volt a problémád a Norma Alaskával?

Nekem  keménynek tűnt.  Én a Lapua -ban találtam meg a megfelelőt ehhez a kaliberhez .    Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2390 Dátum: 2019. Március 04. - 18:06:06 »

Ha egyszer megkapom a kártyát, akkor a 250 graines Accubondot fogom kipróbálni, mondjuk 62-esben, bár tök ugyanaz ebből a szempontból a 74R is.

Na nálam most csak az van. Azzal dúl a lamúr.
Nem is tervezek váltani.
Na azzal az imr3031 a ql értékei szerint maga a manna
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
FRAKKI
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2391 Dátum: 2019. Március 04. - 20:28:31 »

Az a baj, hogy gyári Lapua Mega lőszer már nincs 9,3x74r-ben.Imitt-amott még vásárolható. Tölteni meg nekem nincs lehetőség. De tény, hogy a 62-ben sztem is a top 3-ban bent van, én is ezt használtam a legtöbbet.
Naplózva
rbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #2392 Dátum: 2019. április 27. - 19:28:00 »

Üdv fórumtársak!

Norma pp-t lövök a puskámból,én is és a puska is szereti,de egy néhány vad elejtése után,még becsapódást nem hallottam.Nem nagy testű vadakat ejtettem el vele,süldők,és őz tarvadak,többnyire blatt mögé bordát ért találatok voltak.Lehetséges,hogy lapocka lövésnél vagy nagyobb testű vadaknál lesz rendes becsapódás?Ha van valakinek ezzel a tölténnyel tapasztalata,meg oszthatná.

Köszönöm!
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2393 Dátum: 2019. április 28. - 10:16:55 »

Üdv fórumtársak!

Norma pp-t lövök a puskámból,én is és a puska is szereti,de egy néhány vad elejtése után,még becsapódást nem hallottam.Nem nagy testű vadakat ejtettem el vele,süldők,és őz tarvadak,többnyire blatt mögé bordát ért találatok voltak.Lehetséges,hogy lapocka lövésnél vagy nagyobb testű vadaknál lesz rendes becsapódás?Ha van valakinek ezzel a tölténnyel tapasztalata,meg oszthatná.

Köszönöm!
Ne hallgatózz!
Fektesd őket a megfelelő oldalukra (ez fontos) és helyezd el az illendő töreteket.
 Igen
« Utoljára szerkesztve: 2019. április 28. - 11:05:02 írta Horrido » Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2394 Dátum: 2019. április 28. - 11:16:57 »

Üdv fórumtársak!

Norma pp-t lövök a puskámból,én is és a puska is szereti,de egy néhány vad elejtése után,még becsapódást nem hallottam.Nem nagy testű vadakat ejtettem el vele,süldők,és őz tarvadak,többnyire blatt mögé bordát ért találatok voltak.Lehetséges,hogy lapocka lövésnél vagy nagyobb testű vadaknál lesz rendes becsapódás?Ha van valakinek ezzel a tölténnyel tapasztalata,meg oszthatná.

Köszönöm!
Távolságfüggő is amit hiányolsz. Valaki észre sem veszi,illetve nem tudja érzékelni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2395 Dátum: 2019. április 28. - 21:13:01 »

Új puska felavatva.
A 16g-os RWS KS meglepően jól teljesített. Bikaborjút búzában, és egy 74kg-os malac nélküli kocát lőttem vele vetésen.
A borjú miatt rámszóltak magasról, hogy kell egy mindenképpen, jönnek érte reggel, ja és szépen legyen meglőve. (nafasza Fejvakarás) Hálistennek kijöttek időben a vetésre. 150-ről meglőttem lapocka mögött. Jól jelzett. Elszaladt kb 10 métert, megállt billegett, tekergette a fejét de nem esett el. Az oldalából dőlt a vér, fújta rendesen. Nem ment volna el, nagy volt a baj. Szerencsétlen fulladt bele a vérébe, egy fejlövéssel vetettem véget a szenvedésének. Borda közti kalibernyi bemenet, a  kimeneti oldalon pinponglabdányi lyuk. Sima tüdölövése volt.
A disznók kiszaladtak még világosba a kukorica vetésre 7 nagy koca és kb 30-35 malac. Nézegettem őket, gondoltam riasztó lövés lesz belőle. De amint jobban figyeltem ez a koca agresszív volt, külön volt a többiektől nem tűrt meg malacot maga mellett, és a többi kocával is emberkedett. Fúrcsán viselkedett. Néztem a hasát és kicsik voltak az emlői. Meglőttem. Nem volt meddő, mert látszott, hogy elötte szoptatott, de már teljesen elapasztott. Vagy elpusztúltak a malacai, vagy a sakálok vették ki a vámot, nem tudom mi történhetett. Félkeresztbe állt, meglőttem nyaktőnél, hátúl a bordák mögött ment ki szép lyukat hagyva. Bent a gépházba lebontott mindent.Természetesen tűzbe rogyott.
Ezt a lőszert a puskához kaptam, nem ez lesz ha elfogy, de ebben a kaliberben rövid csővel teljesen jól használható lőszernek godolom. Mondjuk 2 vad nem nagy teszt, de elég meggyőző volt.
Naplózva

Jó szelet!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2396 Dátum: 2019. április 29. - 14:37:25 »

Új puska felavatva.
A 16g-os RWS KS meglepően jól teljesített. Bikaborjút búzában, és egy 74kg-os malac nélküli kocát lőttem vele vetésen.
A borjú miatt rámszóltak magasról, hogy kell egy mindenképpen, jönnek érte reggel, ja és szépen legyen meglőve. (nafasza Fejvakarás) Hálistennek kijöttek időben a vetésre. 150-ről meglőttem lapocka mögött. Jól jelzett. Elszaladt kb 10 métert, megállt billegett, tekergette a fejét de nem esett el. Az oldalából dőlt a vér, fújta rendesen. Nem ment volna el, nagy volt a baj. Szerencsétlen fulladt bele a vérébe, egy fejlövéssel vetettem véget a szenvedésének. Borda közti kalibernyi bemenet, a  kimeneti oldalon pinponglabdányi lyuk. Sima tüdölövése volt.
A disznók kiszaladtak még világosba a kukorica vetésre 7 nagy koca és kb 30-35 malac. Nézegettem őket, gondoltam riasztó lövés lesz belőle. De amint jobban figyeltem ez a koca agresszív volt, külön volt a többiektől nem tűrt meg malacot maga mellett, és a többi kocával is emberkedett. Fúrcsán viselkedett. Néztem a hasát és kicsik voltak az emlői. Meglőttem. Nem volt meddő, mert látszott, hogy elötte szoptatott, de már teljesen elapasztott. Vagy elpusztúltak a malacai, vagy a sakálok vették ki a vámot, nem tudom mi történhetett. Félkeresztbe állt, meglőttem nyaktőnél, hátúl a bordák mögött ment ki szép lyukat hagyva. Bent a gépházba lebontott mindent.Természetesen tűzbe rogyott.
Ezt a lőszert a puskához kaptam, nem ez lesz ha elfogy, de ebben a kaliberben rövid csővel teljesen jól használható lőszernek godolom. Mondjuk 2 vad nem nagy teszt, de elég meggyőző volt.

Szia Csaba! Milyen távcsövet tettél rá végül?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2397 Dátum: 2019. április 29. - 15:18:09 »

Szia Csaba! Milyen távcsövet tettél rá végül?

Szia! Zeiss Victory HT 2,5-10×50 est. Amit Te is ajánlottál.  Igen Nagyon elégedett vagyok vele. A 60-as kereszt is nagyon jó. A S&B-ekhez képest a pontnak erőssebb a legkissebb fokozata, elsőre fúrcsa volt de végűl is nem zavaró. Nagyon tetszik. Olyan sötét volt mint a tehénben de mégis jól láttam benne.
Naplózva

Jó szelet!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2398 Dátum: 2019. április 30. - 10:46:52 »

Szia! Zeiss Victory HT 2,5-10×50 est. Amit Te is ajánlottál.  Igen Nagyon elégedett vagyok vele. A 60-as kereszt is nagyon jó. A S&B-ekhez képest a pontnak erőssebb a legkissebb fokozata, elsőre fúrcsa volt de végűl is nem zavaró. Nagyon tetszik. Olyan sötét volt mint a tehénben de mégis jól láttam benne.

A vilpontjában épp az a zseniális, hogy akárhogy állítod be, nincs az a körülmény amikor zavaró lenne! Nagy kalappal hozzá!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2399 Dátum: 2019. április 30. - 20:46:05 »

A vilpontjában épp az a zseniális, hogy akárhogy állítod be, nincs az a körülmény amikor zavaró lenne! Nagy kalappal hozzá!

Köszönöm! Igen Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: