Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431566 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2310 Dátum: 2019. Január 18. - 09:08:34 »

Tényleg óriási a különbség a kerti és a szabadterületi disznó között.
Zsigereltem "párat" mindkettőből, már a tapintásuk, az egész "állaguk" teljesen más.
A kerti disznó, a természetellenes takarmányozás miatt mindenhol zsírt raktároz, ráadásul ez nem a vad disznónál
jól ismert vékonyabb szalonna a hasa alján, meg az oldalason, és a hasüregben lévő háj, hanem ezek mindenhol zsírosak.
Nyilván a túlzott szénhidrát-bevitel miatt.
Amin nagyon kijön a differencia, az a befülledési idő.
Hidegben a kint lőtt disznónak több öra múltán sem lesz baja.
A kerti 100 kg felettiek sok esetben akkor is megsavanyodnak, ha azonnal zsigerelik őket.

Ezek miatt azért a kerti disznók vadászata alatti tapasztalatot nem biztos, hogy teljesen rá lehet vonatkoztatni a szabad területi vadra.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2311 Dátum: 2019. Január 18. - 14:41:39 »

Tényleg óriási a különbség a kerti és a szabadterületi disznó között.
Zsigereltem "párat" mindkettőből, már a tapintásuk, az egész "állaguk" teljesen más.
A kerti disznó, a természetellenes takarmányozás miatt mindenhol zsírt raktároz, ráadásul ez nem a vad disznónál
jól ismert vékonyabb szalonna a hasa alján, meg az oldalason, és a hasüregben lévő háj, hanem ezek mindenhol zsírosak.
Nyilván a túlzott szénhidrát-bevitel miatt.
Amin nagyon kijön a differencia, az a befülledési idő.
Hidegben a kint lőtt disznónak több öra múltán sem lesz baja.
A kerti 100 kg felettiek sok esetben akkor is megsavanyodnak, ha azonnal zsigerelik őket.

Ezek miatt azért a kerti disznók vadászata alatti tapasztalatot nem biztos, hogy teljesen rá lehet vonatkoztatni a szabad területi vadra.
 Emelem

 Emelem

Esetleg még az lehet érdekes, hogy a "hajtásos tesztnél" milyen arányban ütötte át a KS lövedék a vadat?
Gézának ez volt a fő gondja vele - már hogy nem nagyon.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2312 Dátum: 2019. Január 18. - 15:43:06 »

Emelem

Esetleg még az lehet érdekes, hogy a "hajtásos tesztnél" milyen arányban ütötte át a KS lövedék a vadat?
Gézának ez volt a fő gondja vele - már hogy nem nagyon.

 Wave

Igen. Engem is ez érdekelne, és hogy milyen vért adott.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2313 Dátum: 2019. Január 18. - 16:39:27 »

A Lapua Mega-ról érdekelne, hogy  nem túl kemény? Az esetek töbségében nekem süldő kerűl a cső elé.  Azt tudom hogy nagy disznónál, szarvasnál és fedettebb terepen, vagy hajtásban is jól muzsikál.
Szóró távolságon, hogy viselkedik egy süldőben? Nem lesz túl kemény oda?
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2314 Dátum: 2019. Január 19. - 06:40:58 »

A Lapua Mega-ról érdekelne, hogy  nem túl kemény? Az esetek töbségében nekem süldő kerűl a cső elé.  Azt tudom hogy nagy disznónál, szarvasnál és fedettebb terepen, vagy hajtásban is jól muzsikál.
Szóró távolságon, hogy viselkedik egy süldőben? Nem lesz túl kemény oda?

Nem !    Igen
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2315 Dátum: 2019. Január 19. - 07:11:18 »

Emelem

Esetleg még az lehet érdekes, hogy a "hajtásos tesztnél" milyen arányban ütötte át a KS lövedék a vadat?
Gézának ez volt a fő gondja vele - már hogy nem nagyon.

 Wave
Sajnos egy ilyen, "nagyterítékű" kerti vadászaton nincs idő semmire Stoel
Ne úgy képzeljétek el, mint egy jó kis barátságos hangulatú, nyugis hajtást.
Leginkább el se képzeljétek Nyihi
Amikor lefújják, én leszállok a lesről, elnyargalok a kocsiért, gyorsan leleltározom a közelben fekvő disznókat.
Felírom, hogy melyik kan,kica,süldő,malac, a kanok kapnak egy fülbilétát, a sebzések egy színes szalagot.
Mire ezzel végzek, a vendég már topog a kocsinál, hogy "Vamos!" mert menni kell gyorsan a következő kertbe, vagy
ebédelni, vagy mindjárt itt a helikopter....
Szóval nincs átforgatás, örömködés egy jó kan mellett, vagy egy szép lövés miatt....nagyüzem Stoel

Visszagondolva erre a két napra, eleg sok vér volt miközben bejártam a disznóinkat, de hó is volt,
és akkor nyilván látványosabb a kevesebb vér is.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2316 Dátum: 2019. Január 19. - 08:45:00 »

Nem !    Igen

Köszi! Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2317 Dátum: 2019. Január 19. - 08:49:57 »

Sajnos egy ilyen, "nagyterítékű" kerti vadászaton nincs idő semmire Stoel
Ne úgy képzeljétek el, mint egy jó kis barátságos hangulatú, nyugis hajtást.
Leginkább el se képzeljétek Nyihi
Amikor lefújják, én leszállok a lesről, elnyargalok a kocsiért, gyorsan leleltározom a közelben fekvő disznókat.
Felírom, hogy melyik kan,kica,süldő,malac, a kanok kapnak egy fülbilétát, a sebzések egy színes szalagot.
Mire ezzel végzek, a vendég már topog a kocsinál, hogy "Vamos!" mert menni kell gyorsan a következő kertbe, vagy
ebédelni, vagy mindjárt itt a helikopter....
Szóval nincs átforgatás, örömködés egy jó kan mellett, vagy egy szép lövés miatt....nagyüzem Stoel

Visszagondolva erre a két napra, eleg sok vér volt miközben bejártam a disznóinkat, de hó is volt,
és akkor nyilván látványosabb a kevesebb vér is.

Köszi!
"nagyüzem" Hogy ebbe mi a szép, azt  sose értettem Vállat von  Lehet, hogy azért mert nincs helikopterem. Wave
Naplózva

Jó szelet!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2318 Dátum: 2019. Január 19. - 14:46:53 »

Sajnos egy ilyen, "nagyterítékű" kerti vadászaton nincs idő semmire Stoel
Ne úgy képzeljétek el, mint egy jó kis barátságos hangulatú, nyugis hajtást.
Leginkább el se képzeljétek Nyihi


 Emelem

Ez úgy van, ahogy leírtad. Igen
Végigcsináltam egy párat...
A szabad területen és a kertben élő disznó között van néhány "különbség".

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2319 Dátum: 2019. Január 19. - 15:49:09 »

Emelem

Ez úgy van, ahogy leírtad. Igen
Végigcsináltam egy párat...
A szabad területen és a kertben élő disznó között van néhány "különbség".

 Emelem


Nálunk tegnap volt terelés. Nem kert, szabad terület. 28 disznó és 3 tarvad esett. 22 puska volt. Sajnos nem tudtam ott lenni.
Naplózva

Jó szelet!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2320 Dátum: 2019. Január 19. - 16:21:23 »

Nálunk tegnap volt terelés. Nem kert, szabad terület. 28 disznó és 3 tarvad esett. 22 puska volt. Sajnos nem tudtam ott lenni.

 Meglepődött Az nem lehetett túl rossz.  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2321 Dátum: 2019. Január 19. - 16:46:30 »

Meglepődött Az nem lehetett túl rossz.  :Mosolyog

Állítólag rengeteg lehetőség, hibázás volt.

Úgy olvastam, hogy Te a Norma Plastic Point-al vadászol ebben a kaliberben. Mesélnél róla? Jobbnak gondolod mint a Megát? Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2322 Dátum: 2019. Január 19. - 18:07:05 »

Lehet válogatni  S.Peti










Naplózva

Jó szelet!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2323 Dátum: 2019. Január 19. - 18:07:27 »

 Emelem

Geco TM 16,5 gramm:

[center





][/center]

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2324 Dátum: 2019. Január 19. - 21:14:33 »

Állítólag rengeteg lehetőség, hibázás volt.

Úgy olvastam, hogy Te a Norma Plastic Point-al vadászol ebben a kaliberben. Mesélnél róla? Jobbnak gondolod mint a Megát? Emelem

Csaba, nagyon messze vagyok a reprezentatív vélemény alkotásától. Tizes nagyságrendben ejtett vad után mindegy mit mondok.  Tényleg zöme helybenmaradt, mondjuk nekem kevesebb az átütött vadtest.  Ami miatt nekem nagyon tetszik: megbízható, nagyon pontos - itt van a 9.3-as  topikban lőkép -, szinte mindenhol kapni, és az ára is korrekt. Gálos doktornak volt adott írása, mely szerint amikor éppen 9,3x62-es - talán ZKK-t- kellett szétlőnie szolgálati puskaként, ezzel etette. No az minta. Tulajdonképpen ott cseréltem le az RWS-t. Azt tudtam, hogy lecserélem, csak azt nem, hogy mire. Ma már adott. Nem bántam meg. Múlt héten lőttem hajtásban egy süldőt, bő száz feletti lőtávról, talán  eddigi leghosszabb vadra tett lövésem.  Vállat von  Hajtástávcsővel, 2x-s nagyítással, blattra. Centire oda ment, ahova küldtem.  Igen

A tavaszi pihenős időszakban megkapja a Tikka a 6-24x56-os tornyos nagy Meoptát, majd ott meglátjuk mit tud a külballisztika.  Kacsint
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: