Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431592 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2295 Dátum: 2019. Január 16. - 13:35:49 »

  Pláne ha hajtáspuskának vette Csaba a nagyvasat.

Én hajtáspuskának Röhög Én a hajtásba általában kutya vagyok sörétessel, gyöngygolyóval Vigyorog  De ha már rajta volt akkor maradjon. Ritkán jutok el hajtásra nem hajtóként, most legalább meglesz hozzá a technika. Kap egy másik szerelék felsőt meg egy távcsövet. Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2296 Dátum: 2019. Január 16. - 13:41:24 »


Aztán átálltunk a KS-re.
Ami nekem a 8x68-nál egy nagyon nagy csalódás volt, a lassabb tempónál kiválóan működött.
Egyik nagy disznót taglózta le a másik után, több, mint a fele azonnal ottmaradt.
A testközépen lőttek sem mentek el, egyhelyben forogtak, tolattak, aztán gyorsan ment a következő lövés.
Kb. 40 disznó alapján kifejezetten pozitív a tapasztalatom a lövedékkel.
Sebzésünk egy sem maradt el, még az egyetlen beles-combos nagy kocánk is megfeküdt 200 méteren és mire a hajtás odaért,
már kiszenvedett, pedig közel volt a 150 kilóhoz, vagy élőben túl is rajta

No mi a szösz? Köszönöm! Megnyugtató, és használható infó.  Igen  40 disznó az már komoly teszt. Jó vért adott? Átverte őket? Mindenképp kip
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2297 Dátum: 2019. Január 16. - 13:44:17 »

Na ugye !  Ördög  Fröcsögős lőszer köll és punktum .  Emelem

 Igen Igen. Nehéz SP nem kell túlvariálni.
Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2298 Dátum: 2019. Január 16. - 13:52:11 »

Én a hajtásba általában kutya vagyok
Vannak előnyei... Ha meg tudod nyalni a tökeidet, annak Te örülsz, ha a farkadat is tudod csóválni, annak meg az asszony...  Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2299 Dátum: 2019. Január 16. - 14:14:25 »

Vannak előnyei... Ha meg tudod nyalni a tökeidet, annak Te örülsz, ha a farkadat is tudod csóválni, annak meg az asszony...  Ördög

 Röhög
Naplózva

Jó szelet!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2300 Dátum: 2019. Január 16. - 14:54:21 »

Nagyon testközeli élményem van a KS-ről 9,3x62 kaliberben.
2 napig vendéget kísértem kerti hajtáson.
Végre eldobta a semmitérő homigén lövedékkel szerelt, de legalább mérefdrága LFB lőszereit
és kétféle, vadászatra már-már alkalmas lőszert hozott magával.
Ezek a KS és az Oryx voltak.
A próbalövések azt mutatták, hogy nincs a kettő között érdemi különbség, 100 méteren oldalirányban semmi, magasságban 3-4 cm.
Pedig a kettő között 2,5 gramm a differencia, de ráadásul a KS ment alacsonyabbra.

Az első versenyző az Oryx volt.
Ahogyan az várható is volt, hiányzott neki a sebesség, és csak átböködte a nagy disznókat is, alig hagyott vért maga után.
Kb. 25 disznót lőtt vele, alig vol olyan ami helyben maradt, a találatot ugyan minden esetben láttam a testen, de jelzés nem nagyon volt.
A nagyon nagy testű, zsíros disznók jelezték csak a találatot, főleg ha kissé hátrébb csúszott, máj/gyomor tájra.
De elveszett vadunk egy lett, egy állkapcson lőtt kan, amit remélem megtalálnak.

Aztán átálltunk a KS-re.
Ami nekem a 8x68-nál egy nagyon nagy csalódás volt, a lassabb tempónál kiválóan működött.
Egyik nagy disznót taglózta le a másik után, több, mint a fele azonnal ottmaradt.
A testközépen lőttek sem mentek el, egyhelyben forogtak, tolattak, aztán gyorsan ment a következő lövés.
Kb. 40 disznó alapján kifejezetten pozitív a tapasztalatom a lövedékkel.
Sebzésünk egy sem maradt el, még az egyetlen beles-combos nagy kocánk is megfeküdt 200 méteren és mire a hajtás odaért,
már kiszenvedett, pedig közel volt a 150 kilóhoz, vagy élőben túl is rajta.

Szolgálati közlemény:
Anti! Ugyan itt egyszer lőtt hüvely kapható Ördög

 Emelem

Jó kis "teszt".   Igen
Én ugyan a KS-t még nem próbáltam, meg úgy ált. nem is szoktam gyári lőszerrel lőni. De elméletben jónak gondoltam volna 9,3x62-ben a KS-t, ami ezek szerint be is bizonyosodott. A 16g körüli lövedéktömeg szerintem már jó a 9,3-asoknál, azért az már mégsem 10-11g. A más, gyorsabb kalibereknél túl fröcsögösnek tartott mag ennél a sebességnél úgy látszik jól működik.  Táncol

  S.Peti A hüvelyeknek örülök.  Taps lebótoljuk.  Kézfogás  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #2301 Dátum: 2019. Január 16. - 17:45:24 »

Emelem

Jó kis "teszt".   Igen
Én ugyan a KS-t még nem próbáltam, meg úgy ált. nem is szoktam gyári lőszerrel lőni. De elméletben jónak gondoltam volna 9,3x62-ben a KS-t, ami ezek szerint be is bizonyosodott. A 16g körüli lövedéktömeg szerintem már jó a 9,3-asoknál, azért az már mégsem 10-11g. A más, gyorsabb kalibereknél túl fröcsögösnek tartott mag ennél a sebességnél úgy látszik jól működik.  Táncol

  S.Peti A hüvelyeknek örülök.  Taps lebótoljuk.  Kézfogás  Vigyorog

 Wave

Anti! Ha tervezel FEHOVA látogatást, akkor esetleg tudok adni neked RWS és Geco 9,3-as hüvelyeket...
Üdv: ptomi Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2302 Dátum: 2019. Január 16. - 18:45:10 »

Nagyon testközeli élményem van a KS-ről 9,3x62 kaliberben.
2 napig vendéget kísértem kerti hajtáson.
Végre eldobta a semmitérő homigén lövedékkel szerelt, de legalább mérefdrága LFB lőszereit
és kétféle, vadászatra már-már alkalmas lőszert hozott magával.
Ezek a KS és az Oryx voltak.
A próbalövések azt mutatták, hogy nincs a kettő között érdemi különbség, 100 méteren oldalirányban semmi, magasságban 3-4 cm.
Pedig a kettő között 2,5 gramm a differencia, de ráadásul a KS ment alacsonyabbra.

Az első versenyző az Oryx volt.
Ahogyan az várható is volt, hiányzott neki a sebesség, és csak átböködte a nagy disznókat is, alig hagyott vért maga után.
Kb. 25 disznót lőtt vele, alig vol olyan ami helyben maradt, a találatot ugyan minden esetben láttam a testen, de jelzés nem nagyon volt.
A nagyon nagy testű, zsíros disznók jelezték csak a találatot, főleg ha kissé hátrébb csúszott, máj/gyomor tájra.
De elveszett vadunk egy lett, egy állkapcson lőtt kan, amit remélem megtalálnak.

Aztán átálltunk a KS-re.
Ami nekem a 8x68-nál egy nagyon nagy csalódás volt, a lassabb tempónál kiválóan működött.
Egyik nagy disznót taglózta le a másik után, több, mint a fele azonnal ottmaradt.
A testközépen lőttek sem mentek el, egyhelyben forogtak, tolattak, aztán gyorsan ment a következő lövés.
Kb. 40 disznó alapján kifejezetten pozitív a tapasztalatom a lövedékkel.
Sebzésünk egy sem maradt el, még az egyetlen beles-combos nagy kocánk is megfeküdt 200 méteren és mire a hajtás odaért,
már kiszenvedett, pedig közel volt a 150 kilóhoz, vagy élőben túl is rajta.

Szolgálati közlemény:
Anti! Ugyan itt egyszer lőtt hüvely kapható Ördög
Nekem kicsit más a sorren!
9,3x62, CZ550.
Geco TM, jól működött, de a mágnes miatt leálltam róla. Norma PP volt az igazi, de ez a kettő most nem játszik.
Ami nagyon bevált az az Oryx 285Gr-es volt, csak hát az ára (akkor pont hivatásos voltam és csak ez az egy golyósom volt). A 325Gr-es ebben a kaliberben értékelhetetlen.
2 doboz KS-t lőttem el, lőttem vele néhány vadat, nálam a soha, esetleg a végszükség esetén kategóriában van.
Az igazsághoz tartozik, hajtásban soha nem használtam!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2303 Dátum: 2019. Január 17. - 09:13:37 »

Nekem kicsit más a sorren!
9,3x62, CZ550.
Geco TM, jól működött, de a mágnes miatt leálltam róla. Norma PP volt az igazi, de ez a kettő most nem játszik.
Ami nagyon bevált az az Oryx 285Gr-es volt, csak hát az ára (akkor pont hivatásos voltam és csak ez az egy golyósom volt). A 325Gr-es ebben a kaliberben értékelhetetlen.
2 doboz KS-t lőttem el, lőttem vele néhány vadat, nálam a soha, esetleg a végszükség esetén kategóriában van.
Az igazsághoz tartozik, hajtásban soha nem használtam!
 Emelem

 Emelem

Na, ez tényleg érdekes. Két ellentétes vélemény Fejvakarás
Neked mi bajod volt a KS-el?

Sajnos én is kiptóbáltam egyszer a 21,1g /325 gr-os Orixot (kaptam valakitől egy fél dobozzal), hát az tényleg nem nagyon expandál kisebb-közepes vadon... Woest
Viszont hasonló tömeggel 20,7g/320g a Delsing SP RN egy nagyon jó lövedék, mondjuk az kerek "bucifejű". 9,3x64-be töltöm, nagyon jól muzsikál. Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2304 Dátum: 2019. Január 17. - 11:26:54 »

Emelem

Na, ez tényleg érdekes. Két ellentétes vélemény Fejvakarás
Neked mi bajod volt a KS-el?

Sajnos én is kiptóbáltam egyszer a 21,1g /325 gr-os Orixot (kaptam valakitől egy fél dobozzal), hát az tényleg nem nagyon expandál kisebb-közepes vadon... Woest
Viszont hasonló tömeggel 20,7g/320g a Delsing SP RN egy nagyon jó lövedék, mondjuk az kerek "bucifejű". 9,3x64-be töltöm, nagyon jól muzsikál. Igen

 Wave

Az Oryx - nak szép hangzatos neve van .  Ördög  Nem kétlem hogy Afrikában az ottani vadakra kiváló de nálunk  Fejvakarás  Nekem egyedül  7x64 ben volt valamelyest elfogadható vagy jó de akkor is inkább közeli lőtávra .  Igaz a képlet kívánja a sebességet . Próbáltam 9,3 X 62 , 30-06 és 7x64 kaliberben és azt mondhatom hogy igazán a nagytestű vadakban jó lapockára fogva mutatja meg mit tud - de akkor brutális , ott is átüti a vadat ahol a legvastagabb viszont gyenge kistestű vadra egyáltalán nem ajánlom , hacsak valaki nem kedveli   Eb a vadász... Lamp Fejvakarás Vállat von az ilyen eszelést .   Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2305 Dátum: 2019. Január 17. - 18:01:42 »

Emelem

Na, ez tényleg érdekes. Két ellentétes vélemény Fejvakarás
Neked mi bajod volt a KS-el?

Sajnos én is kiptóbáltam egyszer a 21,1g /325 gr-os Orixot (kaptam valakitől egy fél dobozzal), hát az tényleg nem nagyon expandál kisebb-közepes vadon... Woest
Viszont hasonló tömeggel 20,7g/320g a Delsing SP RN egy nagyon jó lövedék, mondjuk az kerek "bucifejű". 9,3x64-be töltöm, nagyon jól muzsikál. Igen

 Wave
Ellentétesnek tűnik, de igazából az elvárások mások.
Van akinek az hogy fröcsögjön, nekem hogy átüssön.
A KS-el se feküdt el több vad mint az Oryx-el vagy a PP-vel. Az utóbbi kettő, még a nagytestü vadat is többnyire átütötte, az előző meg szinte soha.
Jó vért meg a kimenet ad. Másrészről meg aki a fröcsögős lövedékeket szereti, soha nem fog megbarátkozni a gombásodó, tömegének 90-98%-át megtartó magokkal.
A KS-ről jót, eddig még csak Csabustól hallottam!
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2306 Dátum: 2019. Január 17. - 20:02:44 »


A KS-ről jót, eddig még csak Csabustól hallottam!
 Röhög
Szerintem van neki egy nagyobb tétel eladó... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2307 Dátum: 2019. Január 17. - 20:24:49 »

Szerintem van neki egy nagyobb tétel eladó... Röhög
Hú, vaze!
Erre én nem is gondoltam.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2308 Dátum: 2019. Január 17. - 21:11:18 »

Szerintem van neki egy nagyobb tétel eladó... Röhög
Béékaphattyátok, nagy egyetértésben Gézával....  Ördög

Amúgy a 8x68-ból legelsőnek KS-t lőttem, de hamar félretettem.
Igaz 180 gr tömegű 8 mm-es lövedékről már eleve csak rosszat tudtam feltételezni...be is jött.
Most a 9,3x62-nél az lehet talán a pozitív eredmény kulcsa, hogy ezek a kerti nagy disznók tele vannak
folyadékkal, meg lágy zsírral, ami egy ilyen fröcsögős 16 grammos lövedék esetében azért látványos  eredményt produkált.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2309 Dátum: 2019. Január 17. - 21:52:47 »

Béékaphattyátok, nagy egyetértésben Gézával....  Ördög

Amúgy a 8x68-ból legelsőnek KS-t lőttem, de hamar félretettem.
Igaz 180 gr tömegű 8 mm-es lövedékről már eleve csak rosszat tudtam feltételezni...be is jött.
Most a 9,3x62-nél az lehet talán a pozitív eredmény kulcsa, hogy ezek a kerti nagy disznók tele vannak
folyadékkal, meg lágy zsírral, ami egy ilyen fröcsögős 16 grammos lövedék esetében azért látványos  eredményt produkált.

Diabetikusok , vegák kuss !    Ördög    Főz Éhes
Naplózva
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: