Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431613 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2280 Dátum: 2018. November 10. - 18:53:48 »

Hát egy stucni sakoval barmikor össze tudnék barátkozni.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2281 Dátum: 2018. November 10. - 22:50:32 »



 Sako M85 Bavarian Left hand Norma Plastic Pointtal (100 méter.)  Vadászatra alkalmasnak tűnik.  Vigyorog



Már ne is haragudj, de az az ötödik eléggé mellé ment!  Ez így igen sz@r!   Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2282 Dátum: 2019. Január 15. - 18:16:49 »

Vettem egy 9,3×62-est, és kaptam kozzá 50db RWS Kegelspitz 16g-os lőszert. Van tapasztalata valakinek ezzel a lőszerrel?
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2283 Dátum: 2019. Január 15. - 18:31:00 »

Vettem egy 9,3×62-est, és kaptam kozzá 50db RWS Kegelspitz 16g-os lőszert. Van tapasztalata valakinek ezzel a lőszerrel?
vita Suicide
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2284 Dátum: 2019. Január 15. - 18:53:52 »

vita Suicide

 He?
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2285 Dátum: 2019. Január 15. - 20:14:35 »

He?
Csaba!
A két emo pontosan azt jelenti amit gondolok!
Lesz aki jónak tartja, lesz aki nem, már ha leírják a véleményüket.
Van 50 lőszered, gondolom nem dobod ki. Lősz vele 20 csülkös vadat és te leszel a kompetens.
Én speckó nem szeretem az RWS-t, véleményem szerint meg se közelíti az árából adódó prémium minőséget.
A 9,3x62 kaliberhez, hogy kihozza az igazi tulajdonságait, kevésnek tartom a 16g-ot.
Vannak itt akik nálam jobban értenek hozzá, pl. Anti, Boar, Stefi, stb.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2286 Dátum: 2019. Január 15. - 21:04:58 »

Bár csak kistacskó vagyok 9,3-ban a KS nem igazából 9,3-hoz való.
Annó akkor került kitalálásra mikor elkezdődtek a "fejlesztések" a jó ballisztikájú de jól gombásodó lőszerek irányába.
Nem gombásodik annyira fel mint az sp viszont elég erős a dereka ahhoz hogy jó legyen a mélységi hatása.
Akkoriban az európai gyártók tobzódtak mivel az amcsi cuccok nem voltak olyan könnyen elérhetőek.

9,3 nál igazából van nála sokkal jobb. De az nem jelenti, hogy lőtérre rövid távú szóróra, kissebb testű vadra(!) nem lehetne jó.
Csak ne barátkozz meg vele. Nevet

 Wave
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2287 Dátum: 2019. Január 15. - 21:14:20 »

Csaba!
A két emo pontosan azt jelenti amit gondolok!
Lesz aki jónak tartja, lesz aki nem, már ha leírják a véleményüket.
Van 50 lőszered, gondolom nem dobod ki. Lősz vele 20 csülkös vadat és te leszel a kompetens.
Én speckó nem szeretem az RWS-t, véleményem szerint meg se közelíti az árából adódó prémium minőséget.
A 9,3x62 kaliberhez, hogy kihozza az igazi tulajdonságait, kevésnek tartom a 16g-ot.
Vannak itt akik nálam jobban értenek hozzá, pl. Anti, Boar, Stefi, stb.
 Emelem

Én is vagyok ezzel. Volt már 9,3-asom de nem lőttem vele 16g ot. Sako HH-t használtam 18,5-öst meg sp. sallerbélát (egyébként nem is volt rossz). Az RWS-el én is így vagyok, drága túlárazott lőszerek. Az evo-t próbáltam  de nem estem hanyat tőle.  El nem dobom, majd valami lesz vele.   Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2288 Dátum: 2019. Január 15. - 21:25:20 »

Bár csak kistacskó vagyok 9,3-ban a KS nem igazából 9,3-hoz való.
Annó akkor került kitalálásra mikor elkezdődtek a "fejlesztések" a jó ballisztikájú de jól gombásodó lőszerek irányába.
Nem gombásodik annyira fel mint az sp viszont elég erős a dereka ahhoz hogy jó legyen a mélységi hatása.
Akkoriban az európai gyártók tobzódtak mivel az amcsi cuccok nem voltak olyan könnyen elérhetőek.

9,3 nál igazából van nála sokkal jobb. De az nem jelenti, hogy lőtérre rövid távú szóróra, kissebb testű vadra(!) nem lehetne jó.
Csak ne barátkozz meg vele. Nevet

 Wave

 Vigyorog Nem fogok. Csak 18,5-be gondolkodok. Sokan dícsérik a megát, nem túl kemény?  Egy haverom lövi 6,5×55-be töltöttet, ott parádés. Fedett terepen nagyon jó választás lehet, de a célballisztikájára azért kiváncsi lennék ebben a kaliberben. Meg a norma plastikpointra is
Naplózva

Jó szelet!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2289 Dátum: 2019. Január 15. - 21:42:35 »

Stefi a Mega, Nagysas pedig a norma pp nagykövete. Géza is méltatta sokat.
Mindkettő kiválló gubacs.

A norma viszont egy buzi mert nem adja ujratöltéshez a magot külön Mosolyog
 Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2290 Dátum: 2019. Január 15. - 23:24:06 »

Bár csak kistacskó vagyok 9,3-ban a KS nem igazából 9,3-hoz való.
Annó akkor került kitalálásra mikor elkezdődtek a "fejlesztések" a jó ballisztikájú de jól gombásodó lőszerek irányába.
Nem gombásodik annyira fel mint az sp viszont elég erős a dereka ahhoz hogy jó legyen a mélységi hatása.
Akkoriban az európai gyártók tobzódtak mivel az amcsi cuccok nem voltak olyan könnyen elérhetőek.

9,3 nál igazából van nála sokkal jobb. De az nem jelenti, hogy lőtérre rövid távú szóróra, kissebb testű vadra(!) nem lehetne jó.
Csak ne barátkozz meg vele. Nevet

 Wave

Szép dolog az elmélet...
Egy puha mag. Nagy sebességnél egy fos. Semmi mélységi hatása nincs. Széthullik a f@szba...
Nemtom 9,3-asban a könnyűnek mondható 16 grammos KS hogy muzsikál, nincs tapasztalatom vele.
Ha már meg van lődd el, venni úgysem fogsz többet belőle...
Át fogsz térni egy nehezebb snassz mezei olcsó SP magra...
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2291 Dátum: 2019. Január 16. - 07:12:26 »


Vannak itt akik nálam jobban értenek hozzá, pl. Anti, Boar, Stefi, stb.
 Emelem
Megtisztelsz de a 62-esben nincs túl nagy tapasztalatom. Kegelspitzet még nem ettem, gondolom, olyan lehet mint a tafelspitz csak kisebb... Fejvakarás
Komolyra fordítva az RWS lőszerekről ugyanaz a véleményem, mint neked. 9.3-asba ráadásul jobb szeretem a 18 gramm feletti lövedéksúlyt, ha már lúd, legyen molett... Pláne ha hajtáspuskának vette Csaba a nagyvasat.
Ettől függetlenül 50 db RWS lőszer egy fél vese ára, ki nem dobnám. Be kell lőni hozzá a puskát, elvadászgatni aztán elfelejteni, barátok úgysem lesznek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2292 Dátum: 2019. Január 16. - 07:33:03 »

Csaba!
A két emo pontosan azt jelenti amit gondolok!
Lesz aki jónak tartja, lesz aki nem, már ha leírják a véleményüket.
Van 50 lőszered, gondolom nem dobod ki. Lősz vele 20 csülkös vadat és te leszel a kompetens.
Én speckó nem szeretem az RWS-t, véleményem szerint meg se közelíti az árából adódó prémium minőséget.
A 9,3x62 kaliberhez, hogy kihozza az igazi tulajdonságait, kevésnek tartom a 16g-ot.
Vannak itt akik nálam jobban értenek hozzá, pl. Anti, Boar, Stefi, stb.
 Emelem

Stefi csak volt 9,3 -as fan . Abban a kaliberben sose használtam RWS-t . Elég volt kinyögni  Mosolyog a Geco majd a Lapu(h)a árat is . A Geco 16,5 grammos volt tehát közel a súlya és tán a sebessége is a Kegelspitz -hez .  Én úgy gondolom hogy ebben a kaliberben a kemény nehezen gombásodó nem "fröcsögős" lövedékek nem az igaziak hazai viszonylatban ( Oryx-al volt rossz tapasztalatom) . Szerintem jó lesz az az ötven darab kezdetben .   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2293 Dátum: 2019. Január 16. - 08:58:21 »

Nagyon testközeli élményem van a KS-ről 9,3x62 kaliberben.
2 napig vendéget kísértem kerti hajtáson.
Végre eldobta a semmitérő homigén lövedékkel szerelt, de legalább mérefdrága LFB lőszereit
és kétféle, vadászatra már-már alkalmas lőszert hozott magával.
Ezek a KS és az Oryx voltak.
A próbalövések azt mutatták, hogy nincs a kettő között érdemi különbség, 100 méteren oldalirányban semmi, magasságban 3-4 cm.
Pedig a kettő között 2,5 gramm a differencia, de ráadásul a KS ment alacsonyabbra.

Az első versenyző az Oryx volt.
Ahogyan az várható is volt, hiányzott neki a sebesség, és csak átböködte a nagy disznókat is, alig hagyott vért maga után.
Kb. 25 disznót lőtt vele, alig vol olyan ami helyben maradt, a találatot ugyan minden esetben láttam a testen, de jelzés nem nagyon volt.
A nagyon nagy testű, zsíros disznók jelezték csak a találatot, főleg ha kissé hátrébb csúszott, máj/gyomor tájra.
De elveszett vadunk egy lett, egy állkapcson lőtt kan, amit remélem megtalálnak.

Aztán átálltunk a KS-re.
Ami nekem a 8x68-nál egy nagyon nagy csalódás volt, a lassabb tempónál kiválóan működött.
Egyik nagy disznót taglózta le a másik után, több, mint a fele azonnal ottmaradt.
A testközépen lőttek sem mentek el, egyhelyben forogtak, tolattak, aztán gyorsan ment a következő lövés.
Kb. 40 disznó alapján kifejezetten pozitív a tapasztalatom a lövedékkel.
Sebzésünk egy sem maradt el, még az egyetlen beles-combos nagy kocánk is megfeküdt 200 méteren és mire a hajtás odaért,
már kiszenvedett, pedig közel volt a 150 kilóhoz, vagy élőben túl is rajta.

Szolgálati közlemény:
Anti! Ugyan itt egyszer lőtt hüvely kapható Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2294 Dátum: 2019. Január 16. - 09:27:21 »

Nagyon testközeli élményem van a KS-ről 9,3x62 kaliberben.
2 napig vendéget kísértem kerti hajtáson.
Végre eldobta a semmitérő homigén lövedékkel szerelt, de legalább mérefdrága LFB lőszereit
és kétféle, vadászatra már-már alkalmas lőszert hozott magával.
Ezek a KS és az Oryx voltak.
A próbalövések azt mutatták, hogy nincs a kettő között érdemi különbség, 100 méteren oldalirányban semmi, magasságban 3-4 cm.
Pedig a kettő között 2,5 gramm a differencia, de ráadásul a KS ment alacsonyabbra.

Az első versenyző az Oryx volt.
Ahogyan az várható is volt, hiányzott neki a sebesség, és csak átböködte a nagy disznókat is, alig hagyott vért maga után.
Kb. 25 disznót lőtt vele, alig vol olyan ami helyben maradt, a találatot ugyan minden esetben láttam a testen, de jelzés nem nagyon volt.
A nagyon nagy testű, zsíros disznók jelezték csak a találatot, főleg ha kissé hátrébb csúszott, máj/gyomor tájra.
De elveszett vadunk egy lett, egy állkapcson lőtt kan, amit remélem megtalálnak.

Aztán átálltunk a KS-re.
Ami nekem a 8x68-nál egy nagyon nagy csalódás volt, a lassabb tempónál kiválóan működött.
Egyik nagy disznót taglózta le a másik után, több, mint a fele azonnal ottmaradt.
A testközépen lőttek sem mentek el, egyhelyben forogtak, tolattak, aztán gyorsan ment a következő lövés.
Kb. 40 disznó alapján kifejezetten pozitív a tapasztalatom a lövedékkel.
Sebzésünk egy sem maradt el, még az egyetlen beles-combos nagy kocánk is megfeküdt 200 méteren és mire a hajtás odaért,
már kiszenvedett, pedig közel volt a 150 kilóhoz, vagy élőben túl is rajta.

Szolgálati közlemény:
Anti! Ugyan itt egyszer lőtt hüvely kapható Ördög

Na ugye !  Ördög  Fröcsögős lőszer köll és punktum .  Emelem

 (Szerintem Csabának itt hagyott a vendég grátiszban egy kalap KS lőszert .   Stoel  )
Naplózva
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: