Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431901 alkalommal)
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Március 13. - 16:30:41 »

Csak hogy ne halljon ki ez a topic: a rókát 9.3x64-es KJG-vel lőtték:
Jól látom, süldőróka? Találat helye (talán a lapockán levő seb?), lőtáv ismert?
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Március 13. - 16:32:52 »

Sajna, nem tudok adatokat, a kaliberen és a lőszeren kívül.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Március 13. - 21:37:57 »

Ez azért elég brutális!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Március 13. - 22:07:43 »

A lövedékről leváló repeszeket hívják így.
Különösen a KJG-nek a legfontosabb hatása.
Bizony Zoli jól megfogalmazta. A KJG előnye a nagy távolságon is jelentős mélységi hatás, kontrolált repeszképződés és biztos kilövés, minimális roncsolás mellett.
Hát ez nem ippen minimális Ördög Ördög..
Majd rámondanák a szakértők, hogy nem is KJG volt, biztos Jaguar vagy más hamisítvány... Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Március 14. - 13:53:40 »

A 9,3x64 ha jól tévedek nem az a rókavadász kaliber...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Március 14. - 15:09:51 »

A 9,3x64 ha jól tévedek nem az a rókavadász kaliber...

Nem, nem az! De éppen azért, mivel ez a kaliber "magnum", csak át kellett volna "szaladnia" szegény rókán! Ez meg úgy néz ki mint egy maffiózó gyilkosság áldozata, akit luparával terítettek le közvetlen közelről! Pont az ellenkezőjét várnám ettől a kalibertől!
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Március 14. - 16:11:10 »

Bizony Zoli jól megfogalmazta. A KJG előnye a nagy távolságon is jelentős mélységi hatás, kontrolált repeszképződés és biztos kilövés, minimális roncsolás mellett.
Hát ez nem ippen minimális Ördög Ördög..
Majd rámondanák a szakértők, hogy nem is KJG volt, biztos Jaguar vagy más hamisítvány... Bion Bion

Tudod a szakértő, főleg ha nagy tekintélynek örvend, minimálisnak is szakértheti, mert minden nézőpont kérdése, és ennél lehetett volna még sokkal brutálisabb is Ördög Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Március 14. - 16:35:11 »

Nem, nem az! De éppen azért, mivel ez a kaliber "magnum", csak át kellett volna "szaladnia" szegény rókán! Ez meg úgy néz ki mint egy maffiózó gyilkosság áldozata, akit luparával terítettek le közvetlen közelről! Pont az ellenkezőjét várnám ettől a kalibertől!

A KJG úgy működik, ahogy utánaolvastam, mint egy gránát. Legalábbis az eleje. Ergo ha lelassul, az eleje szétmegy szilánkokra. A megfelelő kaliber esetén ezek a szilánkok nem mennek át a vadon, de egy 5 kilós süldőróka és a 9,3x64 viszonylatában azért...

Mondjuk szenvedni nem hinném hogy szenvedett...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Március 14. - 16:43:16 »

A KJG úgy működik, ahogy utánaolvastam, mint egy gránát. Legalábbis az eleje. Ergo ha lelassul, az eleje szétmegy szilánkokra. A megfelelő kaliber esetén ezek a szilánkok nem mennek át a vadon, de egy 5 kilós süldőróka és a 9,3x64 viszonylatában azért...

Mondjuk szenvedni nem hinném hogy szenvedett...

Hát, tudod, én továbbra is úgy gondolom, hogy egy "magnum" kaliber lövedéke, amit afrikai nagyvadak elejtésére terveztek, ne lassuljon annyit egy róka bundájában, hogy felrobbanjon, mint egy gránát! Ez a lövedék ebben a kaliberben sz@rt sem ér, szerintem! Szomorú
De hajlok arra, hogy valami akadály volt a puska és a cél között, amin expandált a lövedék, és akkor más a "leányzó fekvése"!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Március 14. - 17:13:42 »

Hát, tudod, én továbbra is úgy gondolom, hogy egy "magnum" kaliber lövedéke, amit afrikai nagyvadak elejtésére terveztek, ne lassuljon annyit egy róka bundájában, hogy felrobbanjon, mint egy gránát! Ez a lövedék ebben a kaliberben sz@rt sem ér, szerintem! Szomorú
De hajlok arra, hogy valami akadály volt a puska és a cél között, amin expandált a lövedék, és akkor más a "leányzó fekvése"!
Milyen akadály lehetett? Fejvakarás
Egy fában megindul a splitterképződés...de nem gallyon, hanem valóságos fában.
Akkor meg csak a hátsó rész tépte meg ennyire?
Vagy Rajban jöttek a splitterek...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Március 14. - 17:39:49 »

Idézet
Hát, tudod, én továbbra is úgy gondolom, hogy egy "magnum" kaliber lövedéke, amit afrikai nagyvadak elejtésére terveztek, ne lassuljon annyit egy róka bundájában, hogy felrobbanjon, mint egy gránát

Ez a lövedék már annyira könnyű, és annyira gyors hogy egyáltalán nem lepődtem meg a kép láttán. Gondolj bele: egy kis könnyű "fémdarab" iszonyatos sebességgel becsapódik egy vadtestbe; hát persze hogy ott kő kövön nem marad. Szerintem ezt a lövedéket már egy kis gazcsomó is szétcsaphatja. Ezért nem szeretem én a viszonylag gyors kalibereket.
Régebben olvastam a Nimród-ban egy cikket az Impala-ról. Azt írták hogy a .30-06Sprg. 5.8grammos Impalával szerelve nagyon jól használható disznóhajtásban, mivel nem kell sokat a futó vad elé tartani. 5.8g és disznóhajásra jó!!  Meglepődött  Nem  NoComment
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Március 14. - 17:54:56 »

Én nem ismerem ezt a lövedéket, de itt valami nem gömbölyű! Én a sebességet nem tartom rossznak, de ha ennyire széteső ez a lövedék, akkor nagy kaliberhez nem való! Mert egy .17 Rem-tól elfogadom, hogy becsapódáskor felrobban a vadtestben, nincs kimenet, ezért biztonságos, sőt, talán gerezna kímélő, de ha egy bivaly bőrén robban fel ez a hulladék, az nem egy életbiztosítás! Fejvakarás
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Március 14. - 18:00:08 »

A KJG-t nem ismerem. De ha a 9.3x64-es TUG-al 50-60m-en belül lövöm meg a vadat, a becsapódás után szétrobban, öklömnyi vagy mégnagyobb krátert képezve-és ehhez soxor még csont sem kell. Ellenben nagyobb távon  "átszúrja" a vadtestet, csaképp nem kaliber méretű a lyuk, hanem olyan 2cm körüli, jó vért ad de a kilövés körül sincs irdatlan bevérzés.
Ez a kaliber nem rövid lövésekre van tervezve, valszeg még a KJG-vel sem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Március 14. - 18:00:15 »

Nagy kaliberhez van egy csonkakúp alakú változat, de az asszem csak .416 -tól felfelé.

Egyébként van a KJG -nek honlapja is, még nem kész, a cody honlapjáról elérhető.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Március 14. - 18:02:56 »

Jah, a Cody fogja szerelni a lőszereit KJG -vel is. Szóval annyira rossz nem lehet ez a lövedék, ha a gyártó nem gondolja úgy, hogy a Cody eddig elért renoméját veszélyeztetné.

Vannak itt többen, akik majdhogynem napi kapcsolatban állnak vele, gondolom tudnak informálódni, ha akarnak...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 15. - 02:09:26 írta Viktor » Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: