Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431327 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2085 Dátum: 2016. November 17. - 12:08:44 »


 Néhány szabályom:
- véleményt arról formálok,amiről kellő tapasztalatom van (néha arról sem)
- nem beszélek se rá,se le senkit semmire és semmiről
- olyat veszek,használok amilyen nekem jó

Így aztán hálistennek jól elvagyok a bőrömben és konfliktusom is ritkán van. Többnyire az meg az orkokkal van és nem függ tőlem. Mondhatni kikerülhetetlen,de nem megkerülendő! Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2086 Dátum: 2016. November 17. - 12:14:21 »


Egyébként egyetlen és első golyósnak senkinek nem ajánlanám a 9,3 as öbnagyságot bár tudok olyanról aki ezzel kezdett és az első lépéseket teszi . Ugyan abba a hibákba esik vele mint ha 30-06 al kezdett volna. Ennek nem a 9,3x62 az oka. A damaszkuszi úton mindenkinek végig kell menni. Aki nem kérdez és vagy nem fogadja meg a tanácsot annak hosszabb az az út.
Én 7x64 es ZKK val kezdtem , majd mellette lett a 9,3x62 . Azóta összesen 5 darab 7 mm-es fegyverem volt . ( 2db. 7x64 ,2 db. 7x65R ,1 db. 7x57R) jelenleg is van szeptember óta egy 7x65R .
Gondolom ebből elég világos hogy nem utálom , nem nézem le a 7-es öbnagyságot. Ezen kívül volt 6,5x55 ös, 7,62x53R ,35 Rem , és már a második 30-06 -os . Ezek mind a 9,3x62 -es mellett szolgáltak.
Vélhetőleg van rálátásom és összehasonlítási alapom és azt tartom hogy nem csodafegyver a 9,3 -as , a lőtudást nem pótolja , bizonyos esetekben segít és van egy sajátossága amiért szeretem. Ugyan úgy veszett el vele vadam mint a 6,5x55 el és a többiekkel . (Kivéve a 35 Rem.-t) Egy dolgot szívesen elárulok eme kaliberekről - Jó ha van mellette egy kis tacskó  még a 9,3x62 mellett is.
Mint írtam ez nem vurstli de nem is lőtéri lövészet. Nem hiszek az "én soha" , "csak biztosra lövök" stb . szlogenekben . A dolog a terepen történik, a vad mozog vagy mozoghat , minden szituáció más és más . Lehetnek olyan "akadályok" a lövedéknek amiről a legnagyobb odafigyeléssel sem tudhatunk , főleg rossz látási viszonyok között . Ráadásul ott van még hogy a legpontosabb találat esetén is a testben (pl.bordacsont miatt) irányt változtat a lövedék . Ez viszont minél nagyobb a sebesség és minél kisebb a lövedék tömege annál nagyobb valószínűséggel fordul elő .   Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2087 Dátum: 2016. November 17. - 12:25:21 »

....................................Espetya egy hajtásban nagyobb veszélyt jelent a helyi vadállományra a hosszú csövű, nagy nagyítású Zeissel szerelt 243-mal (mint hátrányos tényezőket említem), ......................................................

Ez KIRÁLY!
Espetya, mint hátrányos tényező....... Röhög Röhög Röhög Stoel Stoel Emelem….tudom, hogy nem így írtad, meg nem így értetted, de aki olyan mértékű genyósággal van átitatva, mint én, hát attól mit vársz..?? Stoel Angyal Wave
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #2088 Dátum: 2016. November 17. - 13:39:23 »

Egyébként egyetlen és első golyósnak senkinek nem ajánlanám a 9,3 as öbnagyságot bár tudok olyanról aki ezzel kezdett és az első lépéseket teszi . Ugyan abba a hibákba esik vele mint ha 30-06 al kezdett volna. Ennek nem a 9,3x62 az oka. A damaszkuszi úton mindenkinek végig kell menni. Aki nem kérdez és vagy nem fogadja meg a tanácsot annak hosszabb az az út.
Én 7x64 es ZKK val kezdtem , majd mellette lett a 9,3x62 . Azóta összesen 5 darab 7 mm-es fegyverem volt . ( 2db. 7x64 ,2 db. 7x65R ,1 db. 7x57R) jelenleg is van szeptember óta egy 7x65R .
Gondolom ebből elég világos hogy nem utálom , nem nézem le a 7-es öbnagyságot. Ezen kívül volt 6,5x55 ös, 7,62x53R ,35 Rem , és már a második 30-06 -os . Ezek mind a 9,3x62 -es mellett szolgáltak.
Vélhetőleg van rálátásom és összehasonlítási alapom és azt tartom hogy nem csodafegyver a 9,3 -as , a lőtudást nem pótolja , bizonyos esetekben segít és van egy sajátossága amiért szeretem. Ugyan úgy veszett el vele vadam mint a 6,5x55 el és a többiekkel . (Kivéve a 35 Rem.-t) Egy dolgot szívesen elárulok eme kaliberekről - Jó ha van mellette egy kis tacskó  még a 9,3x62 mellett is.
Mint írtam ez nem vurstli de nem is lőtéri lövészet. Nem hiszek az "én soha" , "csak biztosra lövök" stb . szlogenekben . A dolog a terepen történik, a vad mozog vagy mozoghat , minden szituáció más és más . Lehetnek olyan "akadályok" a lövedéknek amiről a legnagyobb odafigyeléssel sem tudhatunk , főleg rossz látási viszonyok között . Ráadásul ott van még hogy a legpontosabb találat esetén is a testben (pl.bordacsont miatt) irányt változtat a lövedék . Ez viszont minél nagyobb a sebesség és minél kisebb a lövedék tömege annál nagyobb valószínűséggel fordul elő .   Emelem


Teljesen egyet értek veled.
 Nekem a 8x57   jól bevált , a  Geco Teilmantellel, és boldog vagyok vele.
Jól "kiismertem", ami abban nyilvánul meg, hogy ha álló disznóra lövök, akkor helyben is marad a vad, ha  viszont futó vadra lövök , lehet az 120kg-os vagy 30kg-os ,  megy el valamennyit.
 Tegnap, a levágott kukoricaföldre váltott ki egy nagy konda, de 80 méternél közelebb nem tudtam menni, mert kavargott a szél, es kocogni kezdtek  vissza a váltójuk felé.
  Rálőttem az egyik nagyobb példányra , majd , ahogy  elszabadult a pokol rálőttem egy malacra, majd ahogy mégnagyobb lett a kavalkád rálőttem még egy 30 kg körüli malacra.
 És itt igaz , hogy kell egy kis tacsi utánkeresni, mert 1 órát kerestem a nagy disznót, mire megtaláltam a kökényerdőben. Volt olyan amikor már az én vérnyomomat találtam meg és azon indultam el, úgy szétvágott a kökény! Röhög
 Aztán   mi az esélye  annak , hogy miután feladtam a harmadik malac keresését mert 2 óra mulva  sem lett meg , és nekiláttam a zsigerelésnek vettem észre , hogy ugyanazt a malacot lőttem meg kétszer!!? Azért eszembe jutott a barátom  aki 60 ezret fizetett ki egy  hajtásért a hétvégén, de még rigót sem látott.
   
 A fegyver választás szerintem   hit kérdés, és az embert ne akarjuk a hitében megváltoztatni.
 Egyébként amikor az első vadászfegyveremet  nézegettem a vadászboltos nekem  a 9.3-asat kinálta disznózásra.

Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2089 Dátum: 2016. November 17. - 17:58:28 »



P.p.

 

Vadaszforumon, ha valamit ala akarsz tamasztani, azt legalabb vadaszember mondasaval tedd.  S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2090 Dátum: 2016. November 17. - 18:53:08 »

Vadaszforumon, ha valamit ala akarsz tamasztani, azt legalabb vadaszember mondasaval tedd. 

Bármilyen fórumon, hozzászólás előtt olvasd el a kritizált hozzászóló nevét, majd próbálj meg következtetni az aláírás helyén rövidítés értelmére...  Okos
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2091 Dátum: 2016. November 17. - 19:41:38 »

Bármilyen fórumon, hozzászólás előtt olvasd el a kritizált hozzászóló nevét, majd próbálj meg következtetni az aláírás helyén rövidítés értelmére...  Okos

Csak összezavarod...  Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #2092 Dátum: 2016. November 18. - 07:59:26 »

...de nem gondolnám, hogy Anti, Huszlavika vagy Nagysas doki etc. pöcshosszabbítónak vette volna meg (bár bevallom szerencsére empirikus tapasztalatom egyikükkel sincs a szükségszerűségre vonatkozóan). 

 Röhög
Ezt mondjuk jó, hogy tisztáztad.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
cseres
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2093 Dátum: 2017. Március 12. - 20:45:54 »

Tisztelt Fórumozók !
Első bemutatkozásom a fórumon, de több témában sokat olvastam írásaitokat. Jelenleg nagyvadas területen vadászom 9.3x62 cal.fegyverrel, korábban 3006 -os cal. fegyverem volt.
Norma 18.5 g. Plastic Point  D-C tip- lőszert használok. Tekintettel arra,hogy ebben az évben történt a váltás túlságosan nagy tapasztalatom nincs vele. Szórón két süldőt sikerült terítékre hoznom  az új szerzeménnyel. Arról kérném a véleményeteket, hogy őzbak vadászatához aggályos-e a 9.3x62-es cal. és  az általam használt lövedék típus,lehetőség szerint szerezzek be egy  "vékonyabb" cal. fegyvert? Idényenként jó esetben 1 őzbak és 1 őz tarvad elejtésére lesz lehetőségem.( bak két évente ) Előre is köszönöm tanácsaitokat !
Naplózva
magyar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #2094 Dátum: 2017. Március 12. - 23:01:22 »

Tisztelt Fórumozók !
Első bemutatkozásom a fórumon, de több témában sokat olvastam írásaitokat. Jelenleg nagyvadas területen vadászom 9.3x62 cal.fegyverrel, korábban 3006 -os cal. fegyverem volt.
Norma 18.5 g. Plastic Point  D-C tip- lőszert használok. Tekintettel arra,hogy ebben az évben történt a váltás túlságosan nagy tapasztalatom nincs vele. Szórón két süldőt sikerült terítékre hoznom  az új szerzeménnyel. Arról kérném a véleményeteket, hogy őzbak vadászatához aggályos-e a 9.3x62-es cal. és  az általam használt lövedék típus,lehetőség szerint szerezzek be egy  "vékonyabb" cal. fegyvert? Idényenként jó esetben 1 őzbak és 1 őz tarvad elejtésére lesz lehetőségem.( bak két évente ) Előre is köszönöm tanácsaitokat !

Lőjjed nyugodtan. Annyira kicsi a test, hogy nem fog expandálni. Kalibernyi bemenetés ugyan akkora kimenet mindenféle hematóma nélkül. A  ballisztikája kb a 30-06.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2095 Dátum: 2017. Március 12. - 23:17:38 »

A  ballisztikája kb a 30-06.

Milyen távolságig?
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2096 Dátum: 2017. Március 13. - 00:59:34 »

Tisztelt Fórumozók !
Első bemutatkozásom a fórumon, de több témában sokat olvastam írásaitokat. Jelenleg nagyvadas területen vadászom 9.3x62 cal.fegyverrel, korábban 3006 -os cal. fegyverem volt.
Norma 18.5 g. Plastic Point  D-C tip- lőszert használok. Tekintettel arra,hogy ebben az évben történt a váltás túlságosan nagy tapasztalatom nincs vele. Szórón két süldőt sikerült terítékre hoznom  az új szerzeménnyel. Arról kérném a véleményeteket, hogy őzbak vadászatához aggályos-e a 9.3x62-es cal. és  az általam használt lövedék típus,lehetőség szerint szerezzek be egy  "vékonyabb" cal. fegyvert? Idényenként jó esetben 1 őzbak és 1 őz tarvad elejtésére lesz lehetőségem.( bak két évente ) Előre is köszönöm tanácsaitokat !

Szia,

eloszor is udv a Forumon,erezd jol magad itt!

Szerintem is,felesleges ezert kisebb kaliberu puskat+ahhoz celtavcsovet/szereleket/loszert venni...
A lenyeg hogy lapocka moge celozz es lehet hogy kisebb roncsolast fog vegezni mint egy 243-as...
Milyen puskad van,celtavcso?!

Udv.  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2097 Dátum: 2017. Március 13. - 09:16:03 »

Lőjjed nyugodtan. Annyira kicsi a test, hogy nem fog expandálni. Kalibernyi bemenetés ugyan akkora kimenet mindenféle hematóma nélkül. A  ballisztikája kb a 30-06.

 Fejvakarás
Azért ez túlzás... Fog az expandálni, de a lövedékhatás tényleg nem lesz durvább mint pl. a "t-mobilosnál". Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2098 Dátum: 2017. Március 13. - 09:23:14 »

Fejvakarás
Azért ez túlzás... Fog az expandálni, de a lövedékhatás tényleg nem lesz durvább mint pl. a "t-mobilosnál". Vigyorog

 Wave

Megint nem értesz egyet valamiben, tehát szeretsz vitatkozni, tehát akkor Te is troll vagy?  Röhög Wave

Próbálok javítani a PR-omon, így mivel sosem lőttem még 9,3-al az életben, gondoltam, nem kérdezek bele alapvető apróságokba (még a 30-06-ról SEM), még ha puszta fizika is. Skarlát betűvel a homlokomon meg kell gondolnom, hogy merjek-e nem egyetérteni bármivel is. Könnyű annak vitatkozni, aki nem troll...  Röhög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2099 Dátum: 2017. Március 13. - 09:27:08 »

Megint nem értesz egyet valamiben, tehát szeretsz vitatkozni, tehát akkor Te is troll vagy?  Röhög Wave

Próbálok javítani a PR-omon, így mivel sosem lőttem még 9,3-al az életben, gondoltam, nem kérdezek bele alapvető apróságokba (még a 30-06-ról SEM), még ha puszta fizika is. Skarlát betűvel a homlokomon meg kell gondolnom, hogy merjek-e nem egyetérteni bármivel is. Könnyű annak vitatkozni, aki nem troll...  Röhög

 Igen
 Röhög

Kérdezz bele nyugodtam.  Okos
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: