Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431866 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #195 Dátum: 2008. Július 21. - 00:20:09 »

Szia Adam!
Némi szűréssel nem csak a Katona József Gimnázium ugrik fel erre a névre. A KJG-t (Kupfer Jagd Geschoss) egy Lutz Möller nevű német úriember fejlesztette, és tökéletesíti.
A Lima Wiederladetechnik alatt eléred a honlapját. MO-on Kondor nicknevü fórumtársunk az ügy szakértője.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #196 Dátum: 2008. Július 25. - 10:01:30 »

Sziasztok!

Ha a 9.3X74-es kaliberről adna Valaki valamilyen információt, nagyon szépen megköszönném.
Bevallom, kacérkodom egy golyós drilling gondolatával (asszem' így hívják a két golyó egy sörét variációt).
Az elsődleges "célszemély" disznó és gím, de elég szépen elszaporodott a róka, ezért jó lenne az a sörétes cső is lesre, sajnálom pocsékba lőni a "kabátot".

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2008. Július 25. - 10:11:02 »

Sziasztok!

Ha a 9.3X74-es kaliberről adna Valaki valamilyen információt, nagyon szépen megköszönném.
Bevallom, kacérkodom egy golyós drilling gondolatával (asszem' így hívják a két golyó egy sörét variációt).
Az elsődleges "célszemély" disznó és gím, de elég szépen elszaporodott a róka, ezért jó lenne az a sörétes cső is lesre, sajnálom pocsékba lőni a "kabátot".



Szia Lajos!

Drilling az biz'a, mégpedig a javából: duplagolyós drilling! A hajtások királyfegyvere, de ha valaki szereti a súlyt a vállán, akkor minden szituációban jó társ, főleg egy olyan embernek, aki annyit van a nagyvadas területén, mint Te! Ha jó áron adják, akkor csapj le rá, mert aa használtpiacon igen ritka madár.

A 9,3x74R egyike az általam leginkább szeretett kalibereknek, a "kaliberek királynőjeként" szokás emlegetni. Én még nem láttam olyan nagyvadat, amit ezzel lőttek meg és olyan nagyon elmászkált volna. Nem egy hegyikaliber, de 200 méterig tökéletetes, a Te zárt, erdős területeden mondhatni ideális.

Horridonak van közülünk ilyen kalibere, Ő nálam ezerszer többet tud róla.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #198 Dátum: 2008. Július 25. - 22:44:10 »

Sziasztok!

Ha a 9.3X74-es kaliberről adna Valaki valamilyen információt, nagyon szépen megköszönném.
Bevallom, kacérkodom egy golyós drilling gondolatával (asszem' így hívják a két golyó egy sörét variációt).
Az elsődleges "célszemély" disznó és gím, de elég szépen elszaporodott a róka, ezért jó lenne az a sörétes cső is lesre, sajnálom pocsékba lőni a "kabátot".
Szia Lajos!
A célszemélyeidre talán az egyik legjobb választás. Persze kiváló a 30-06-os a 8x57-es meg a többiek fel és le, kinek a kedve és igénye szerint.
Mégis billenőcsövűben egy igazi örökzöld kaliber. Már az elődje a 9,3X72 R is az volt. Ezt nevezték Försterpatrone-nak, a két háború között a legtöbb rőtvadat ezzel lőtték, pedig ma csak őzig engedi a törvény....
Aztán jött a 74-es.
Ma talán az összes gyártott lövedékkombináció tökéletesen megfelel a hazai nagyvadra. Minden neves gyártó tölt hozzá lőszert. Magam ebben a kaliberben csak RWS patronokat használok ( nem menőzésből!!, egyszerűen vonzanak ezek a lőszerek, na). Általában az osztott köpenyes Teilmantelt. Nagyon jól működik, bő repeszhatás mellett általában van kimenet is.Próbáltam a TUG (Ma már UNI)-ot is, ez nem győzőtt meg. Túl keménynek találtam és találom most is, nem ide való közép európai vadra. Van két doboz Kegelspitzem is, ez sem az igazi. Átmegy mindenen, nem csinál vért, pedig kisebb kaliberekben jól "vérző" lőszer. Biztos helyzetekben azért el-ellövöm.
Eleve ott kezdődik, hogy ilyen billenőcsövű fegyvert általában csak érzelmi alapon választ az ember. Körülbelülre odalőni, egy vadra többször utánatüzelni, erre vannak jó kis ismétlők. Megfontolt, egyes lövés leadására viszont kitűnő választás. Persze az általad felemlített Doppelbüchsdrilling-kombináció egy kitűnő hajtásfegyver, arra is konstruálták, elsődlegesen a német piacra. Itt ugye lehet lőni apróvadat is a nagyvadhajtásokban. No meg brutálisan expandál  a mosómedve és a nyestkutya populációja is.
Ennek megfelelően ezt a variációt általában csak a klasszikus német gyártók kínálják, nem kevés pénzért. Használtan is sírva adják el a rászorultak....
Amennyiben, van lehetőséged és belevágsz egy ilyen fegyverbe, csak gratulálni tudok hozzá és örülni, hogy eggyel több van MO-on ebből a klasszikus, megfontolt vadászembernek való kaliberből.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #199 Dátum: 2008. Július 28. - 14:51:02 »

Köszönöm az infót mindkettőtöknek.
Nincs konkrét ajánlat, egyelőre gondolati szinten tart a dolog.
Nézegettem több cég termékét is, nagyon szép pl. itt valamelyik rovaton szereplő fénykép, egy Heym vasról, csakhát 4-5 millát azért nem szántam rá. Talán, ha a feléből valamennyit engednének....
A Krieghoff és a Blaser cég termékeit néztem még végig, figyelek, nem hajt a tatár. Várom, hátha 150 Ft lesz az Euro. Ilyen dübörgő gazdaság mellett minden lehetséges.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2008. Július 28. - 16:22:45 »

Köszönöm az infót mindkettőtöknek.
Nincs konkrét ajánlat, egyelőre gondolati szinten tart a dolog.
Nézegettem több cég termékét is, nagyon szép pl. itt valamelyik rovaton szereplő fénykép, egy Heym vasról, csakhát 4-5 millát azért nem szántam rá. Talán, ha a feléből valamennyit engednének....
A Krieghoff és a Blaser cég termékeit néztem még végig, figyelek, nem hajt a tatár. Várom, hátha 150 Ft lesz az Euro. Ilyen dübörgő gazdaság mellett minden lehetséges.



Szia Lajos!

Azzal sem jársz rosszul, ha körbenézel az egun-on. Néha beesik egy jobb használt darab ugyanennyiért és az nem "konfekcióáru"... Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #201 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:25:49 »

Szasz Wetzlar!
Saját tapasztalataimat még nem tudom leírni mert vagy disznó nem jött vagy elhibáztam. Nagyon sokat hibáztam vele a rókától a disznóig mindent, mire rájöttünk (mert nem egyedül csak én), hogy a távcsövet rosszul tettem vissza rendszeresen és e-miatt nem volt pontos a lövés. Lőtéren ha fegyvermester lőtt vele akkor jó volt, amíg a távcsövet le nem vettem addig pontos volt de utána csak hibáztam vele. Most vasárnap voltunk kint lőtéren, 100méteren 3centis körbe hord.
Barátom aki használta ugyanezzel a lőszerrel Őneki egy Steyr-e volt, amig  disznózott vele általában tízből kilenc tűzbe rogyott, egy ment el kb. huszonöt méter körül, mindig átverte a disznót.
Úgyhogy most szorgalmasan űzöm a disznókat, gyűjtöm a tapasztalatokat, remélem szarvason is ki tudom próbálni.
Róka 70-ről tűzbe rogyott Ördög ( ez csak vicc volt)

Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:32:24 »

Szasz Wetzlar!
Saját tapasztalataimat még nem tudom leírni mert vagy disznó nem jött vagy elhibáztam. Nagyon sokat hibáztam vele a rókától a disznóig mindent, mire rájöttünk (mert nem egyedül csak én), hogy a távcsövet rosszul tettem vissza rendszeresen és e-miatt nem volt pontos a lövés. Lőtéren ha fegyvermester lőtt vele akkor jó volt, amíg a távcsövet le nem vettem addig pontos volt de utána csak hibáztam vele. Most vasárnap voltunk kint lőtéren, 100méteren 3centis körbe hord.
Barátom aki használta ugyanezzel a lőszerrel Őneki egy Steyr-e volt, amig  disznózott vele általában tízből kilenc tűzbe rogyott, egy ment el kb. huszonöt méter körül, mindig átverte a disznót.
Úgyhogy most szorgalmasan űzöm a disznókat, gyűjtöm a tapasztalatokat, remélem szarvason is ki tudom próbálni.
Róka 70-ről tűzbe rogyott Ördög ( ez csak vicc volt)



Egy kicsi off, de mi volt a baj a távcsőszerelékkel?
Egyébként a DK szerintem nagyon jó lövedék, csak kissé borsos az ára, persze a 64-es nem kényezteti a pógárt sokféle munícióval.
Az viszont nagyon jó, hogy ezt a könnyű lövedéket ilyen jól viszi a csúzli.  Igen
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #203 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 20:45:27 »

Szasz !
Sajnáltam a távcsőszereléket bekattintani a helyére, elől beakasztottam, hátul hátrahúztam a biztosító füleket, helyére tettem a hátsó kampókat és a biztosító füleket visszaengedtem a helyére. Na ez hiba volt mert a távcső hátulja nem ment a helyére, mivel ékkel rögzít, magasabban állt mint a belövéskor és emiatt fölé hordott a puska.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 08:48:59 »

Óóóó igen a suhl-it bizony bátran be kell kattintani a helire. Kacsint
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #205 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 20:49:08 »

Óóóó igen a suhl-it bizony bátran be kell kattintani a helire. Kacsint
Hát igen, távcsövet nem piszkáljuk, nem tekergetjük ha nincs miért Fejvakarás
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #206 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 13:32:31 »

Sziasztok!

Péntek este megdőlt az az elképzelésem, hogy majd a 9,3x62-esem "lassú nehéz" lövedéke  nem roncsolja a kisebb testű vadat (rókát).
Egy süldő rókát sikerült úgy 35-40 m-re becincogni, és szügyönlőttem a 16,2g-al. Hááát... se nyúzni, se zsigerelni nem kellett volna  szegényt ... :'(
Fotót inkább nem csináltam.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #207 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 13:34:38 »

Sziasztok!

Péntek este megdőlt az az elképzelésem, hogy majd a 9,3x62-esem "lassú nehéz" lövedéke  nem roncsolja a kisebb testű vadat (rókát).
Egy süldő rókát sikerült úgy 35-40 m-re becincogni, és szügyönlőttem a 16,2g-al. Hááát... se nyúzni, se zsigerelni nem kellett volna  szegényt ... :'(
Fotót inkább nem csináltam.

Szia Anti!

Erre lesz  Igen a vegyescsövű  Kacsint
Az elejtéshez grat!  Igen

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #208 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 15:28:40 »

Erre lesz  Igen a vegyescsövű  Kacsint
Az elejtéshez grat!  Igen

Szia!
- Ja, csak sajnos még belőni se volt időm.
- Köszi, de a  süldőrókákat most még nem nehéz átvágni, öreg róka biztos elpucolt volna.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #209 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 15:36:12 »

Erre lesz  Igen a vegyescsövű  Kacsint
Az elejtéshez grat!  Igen

Szia!
- Ja, csak sajnos még belőni se volt időm.
- Köszi, de a  süldőrókákat most még nem nehéz átvágni, öreg róka biztos elpucolt volna.

Nem akarok nagyon belepofáddzani Bion de szerintem ha 222-el lőted volna akkor is megtépte volna, ilyen lövésnél ez elkerűlhetetlen...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: