Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431711 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1845 Dátum: 2015. November 11. - 07:37:04 »

Sziasztok!
Tapasztalati segítséget szeretnék kérni lőszerválasztással kapcsolatban.Az RWS Silver Evo-t lövi valaki közületek?Lőttem PPU 18,8 gr-os,Brenneke Tog 16 gr-os,Norma Oryx-ot.A Silver Evo vadra gyakorolt hatására lennék kíváncsi,és egyébb fontosabb jellemzőire.(azon kívül,hogy drága meg minek ilyen magyarországra,stb...)
Tog-al semmi nem maradt helyben,nagyon roncsolt,viszont remek a ballisztika...
PPU:szintén nagyon roncsol,gyenge a ballisztika...
Oryx:Átmegy mint fos a libán,kicsit gyengének találom...
Silver Evo-val 3 db.süldőt lőttem,vér alig volt,természetesen még srégen is átütötte,viszont még a gyomron lőtt disznó sem ment egy métert se tovább,szó szerint letaglózta őket!!!
Az érdekelne,hogy mivel 3 disznóból kevés a tapasztalat a végleges választáshoz,tényleg ezek a Silver Evo jellemzői,vagy csak nálam muzsikált így?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.  Jani

Norma PPDC-t próbáld ki ha kísérletezni akarsz. Nekem jobbak a tapasztalataim, mint az EVO-val, és árban is jobb, kb. 900,- Ft. Szerintem a 9,3-asnak a klasszikus SP konstrukció a legjobb, a modern variációk talán a gyorsabb-könnyebb kaliberekhez ideálisak. Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1846 Dátum: 2015. November 11. - 07:43:47 »

Tog-al semmi nem maradt helyben,nagyon roncsolt,viszont remek a ballisztika...

Ez pontosan mit jelent? A remek ballisztika?

Idézet
PPU:szintén nagyon roncsol,gyenge a ballisztika...

Itt mire gondolsz a gyenge ballisztikánál?

Idézet
Oryx:Átmegy mint fos a libán,kicsit gyengének találom...
Mitől gyenge, ha átmegy mindenen? Vagy mit értesz a gyengeségen?

Idézet
Silver Evo-val 3 db.süldőt lőttem,vér alig volt,természetesen még srégen is átütötte,viszont még a gyomron lőtt disznó sem ment egy métert se tovább,szó szerint letaglózta őket!!!
Ez a letaglózás érdekes dolog, főleg gyomrozott disznónál! Biztosan kellett valami olyan szervet érinteni valaminek, (szilánk, vagy maga a lövedék), ami helyben marasztalta

Sokszor kitárgyaltuk már a helyben maradás történetét. Még szétlőtt szívvel, aortával sem marad helyben, sőt!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1847 Dátum: 2015. November 11. - 07:52:03 »

Ez pontosan mit jelent? A remek ballisztika?

Itt mire gondolsz a gyenge ballisztikánál?
Mitől gyenge, ha átmegy mindenen? Vagy mit értesz a gyengeségen?
Ez a letaglózás érdekes dolog, főleg gyomrozott disznónál! Biztosan kellett valami olyan szervet érinteni valaminek, (szilánk, vagy maga a lövedék), ami helyben marasztalta

Sokszor kitárgyaltuk már a helyben maradás történetét. Még szétlőtt szívvel, aortával sem marad helyben, sőt!

Basszus, már majdnem végigírtam a hsz-omat szinte ugyanezen kérdésekkel, főleg a ballisztikáról. Mellé meg ezek a "mindig" meg "soha" jellegű megállapítások...  Vállat von
Naplózva
Jani77
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #1848 Dátum: 2015. November 11. - 08:04:51 »

Szia Voldi!
Arra gondoltam a tog-nál,hogy valószínűleg a könnyebb mag miatt valóban hosszabbakat tudtam lőni mindenféle  célpont áthelyezés nélkül,a PPU-hoz képest.Ne érts félre,nem lövöldözöm 200-300 méterekre,de a PPU nem tudta a gyári adatokat sem hozni 200 méteren.21-22 cm-t esett,a Tog 5-6 cm-t.
Az Oryx ölőhatására gondoltam,hogy gyenge.Talán mert kicsit kemény,és hamar átszalad.Igaz,csak szóró távolságon ejtettem vele disznókat.
Az Evo "letaglózta",nem nagyon tudom másként fogalmazni,mert ilyen volt.A gyomron talált disznó földhöz csapódott,kb.10mp-ig próbált rúgdalózva felállni,majd elkezdett remegni a lába,és kimúlt.A kimeneti oldalon ért egy bordát,és ez a disznó 170 m-re volt.
Igazából így értettem ezeket!
 Emelem
Naplózva
Jani77
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #1849 Dátum: 2015. November 11. - 08:19:15 »

Norma PPDC-t próbáld ki ha kísérletezni akarsz. Nekem jobbak a tapasztalataim, mint az EVO-val, és árban is jobb, kb. 900,- Ft. Szerintem a 9,3-asnak a klasszikus SP konstrukció a legjobb, a modern variációk talán a gyorsabb-könnyebb kaliberekhez ideálisak. Emelem

Köszi nagysas!Kipróbálom azt is!
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1850 Dátum: 2015. November 11. - 08:50:25 »

de a PPU nem tudta a gyári adatokat sem hozni 200 méteren.21-22 cm-t esett,a Tog 5-6 cm-t.

Hogyan volt belőve a puskád a PPU-hoz?

E táblázat alapján, ha 100 méteren 4,5 cm magaslövéssel, akkor 200-on nagyjából a felét kellett esni az általad tapasztalthoz képest.



És hogyan volt a TOG? Milyen súlyú volt a két lövedék?

Lőttem PPU-t, igaz 8-asból, de sosem tapasztaltam ilyesmit.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1851 Dátum: 2015. November 11. - 09:02:19 »

Szia Voldi!
Arra gondoltam a tog-nál,hogy valószínűleg a könnyebb mag miatt valóban hosszabbakat tudtam lőni mindenféle  célpont áthelyezés nélkül,a PPU-hoz képest.Ne érts félre,nem lövöldözöm 200-300 méterekre,de a PPU nem tudta a gyári adatokat sem hozni 200 méteren.21-22 cm-t esett,a Tog 5-6 cm-t.
Az Oryx ölőhatására gondoltam,hogy gyenge.Talán mert kicsit kemény,és hamar átszalad.Igaz,csak szóró távolságon ejtettem vele disznókat.
Az Evo "letaglózta",nem nagyon tudom másként fogalmazni,mert ilyen volt.A gyomron talált disznó földhöz csapódott,kb.10mp-ig próbált rúgdalózva felállni,majd elkezdett remegni a lába,és kimúlt.A kimeneti oldalon ért egy bordát,és ez a disznó 170 m-re volt.
Igazából így értettem ezeket!
 Emelem

Hány méterre van belőve a puskád, ill. hány méterre lőtt puskához írják a 22 cm mínuszt?

Tulajdonképp szerintem némi túlzással szinte felesleges a gyártók alapján megkülönböztetni a lőszereket, a csodákon már rég túl vagyunk a lőszergyártást illetően. Vannak keményebb lőszerek, ami nagyobb eséllyel átüti a vadat, így nagyobb az esély a jó vérre a kétoldali lyuk miatt. Viszont mivel átmegy rajta, értelemszerűen nem adja le az összes energiát belül, ami rossz helyre lövés esetén nyilván nem előny. Meg vannak a puhábbak, azok jobban fröccsennek, ritkábban ütik át a vadat, így az összes energiát leadják belül, de pont emiatt „csúnyább a hús” (ez persze mindenkinek máshol helyezkedik el a fontossági listán), meg valamivel kisebb a vérzés esélye az egyoldali luk miatt. Olyan lőszer, ami a két említett „fajta” tulajdonságaiból csak a jókat ötvözi, a hátrányokból meg semmit, olyan nem volt, meg nem is lesz. Szóval az, hogy az Oryx „kemény és átszalad”, az tulajdonképp kevésbé probléma, ha jó helyen szalad át, nem? Ez nem az Oryx ölőhatása, hanem a lövőé…   Stoel

Attól, hogy az EWO „egyszer” letaglózott egy gyomron lőtt disznót, attól még nagyon elhamarkodott dolog volna rögtön rákattanni, nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy kétszer nem tudod ugyanazt a lövést leadni úgy, hogy minden paraméter centire megegyezzen. Magyarul szerintem azt a disznót ugyanott, ugyanúgy meglőve jó eséllyel letaglózta volna bármelyik másik, hasonló keménységű mag.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #1852 Dátum: 2015. November 11. - 09:10:43 »



Olyan lőszer, ami a két említett „fajta” tulajdonságaiból csak a jókat ötvözi, a hátrányokból meg semmit, olyan nem volt, meg nem is lesz.

Némi toleranciával a Nosler Partition éppen ilyen.

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1853 Dátum: 2015. November 11. - 09:16:34 »

Némi toleranciával a Nosler Partition éppen ilyen.

 Emelem

Röhögni fogsz, vaciláltam, hogy utolsó mondatként még beszúrom, hogy "Meg van a Nosler Partition", csak véletlenül sem akartam pikírtnek tűnni, vagy félreérthető üzenetet küldeni...

Lassan 10 éve csak ezt lövöm ( .30-06-ban), és tudom, hogy ha hiba történik, az csak bennem lehetett, soha nem a magban...  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1854 Dátum: 2015. November 11. - 09:18:53 »

Némi toleranciával a Nosler Partition éppen ilyen.

 Emelem

A használók szerint éppen 9,3-esetében nem hozza mindig ezeket a dolgokat, esetleg, ha elég nagy az ellenállás, mondjuk vízi bivaly vadászatnál....
Egyébként szerintem is igazad van, ez valahogy tényleg átmenetet alkot a klasszikus és a modern elvárások között, és nagyon jól hozza, amit kell. Csak qrva drága...

 Emelem
Naplózva
Jani77
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #1855 Dátum: 2015. November 11. - 09:37:18 »

Minden lőszerrel 50 m-en 2,5-3 cm magaslövéssel lövöm be a puskám.9,3x62-es kaliber esetében ez a belövés 20-tól 200 m-ig nagyvad esetén benne kell legyen a blattban.(max.+- 10 cm).Nem csak a gyomron lőtt disznót taglózta le az Evo,hanem a másik kettőt is,de azok szép blatt lövések voltak azért nem említettem külön azokat.Igen lehet,hogy az Oryx is tökéletes nagyobb távolság,és nem szóró estén.Ezért szerettem volna inkább tapasztalati véleményeket kérni,a vadra gyakorolt (és nem kizárólag lőtéri) hatással kapcsolatban.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1856 Dátum: 2015. November 11. - 09:51:57 »

Minden lőszerrel 50 m-en 2,5-3 cm magaslövéssel lövöm be a puskám.9,3x62-es kaliber esetében ez a belövés 20-tól 200 m-ig nagyvad esetén benne kell legyen a blattban.(max.+- 10 cm).Nem csak a gyomron lőtt disznót taglózta le az Evo,hanem a másik kettőt is,de azok szép blatt lövések voltak azért nem említettem külön azokat.Igen lehet,hogy az Oryx is tökéletes nagyobb távolság,és nem szóró estén.Ezért szerettem volna inkább tapasztalati véleményeket kérni,a vadra gyakorolt (és nem kizárólag lőtéri) hatással kapcsolatban.

Annyit tennék hozzá, hogy az 50m-re belövés sajnos nem ér semmit. Illetve ér, csak félrevezető itt is a dobozon lévő adatokból következtetni hosszabb távra. Ami ugyanazt támasztja alá, vagyis hogy a gyári számok a gyakorlatban (itt sem) köszönnek vissza. Nyilván ezért jobb 100ra belőni, mert az általában az átlagos lőtáv. Tehát ha 50-re lövöd be, akkor ne a vadon tapasztald ki, hogy 200on mit csinál, hanem inkább csekkold le előtte lőtéren. Sajnos ritka a 200 méteres pálya, így értem én, hogy 50en egyszerűbb.
Én szórásképet 50re szoktam nézni, + ha már ott van belövöm a +1,5-2 centi magasra. Ezután 100 m-re kivétel nélkül korrigálni kellett a 4 centihez (.243, .30-06 és 8x68S). Zömében amit megfigyeltem, hogy 100 on vagy pont, vagy max. ugyanannyi magas volt csak benne. Nem csak a töltött lőszerrel.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1857 Dátum: 2015. November 11. - 10:18:36 »

A használók szerint éppen 9,3-esetében nem hozza mindig ezeket a dolgokat, esetleg, ha elég nagy az ellenállás, mondjuk vízi bivaly vadászatnál....
Egyébként szerintem is igazad van, ez valahogy tényleg átmenetet alkot a klasszikus és a modern elvárások között, és nagyon jól hozza, amit kell. Csak qrva drága...

 Emelem

Akkor már Kafferbivalyra nem is jó, csak vizire?   Rííí
 Röhög

Komolyra fordítva:

Gyári lőszerekkel 9,3-ban nem túl sok a tapasztalatom.  Stoel
A saját készítésűenél meg azt látom, hogy szinte bármelyik "sima, hagyományos" SP lövedék remekül működik. (A PPU is.)
Nos. Part.-t nem vettem még soha, feleslegesen drágának tartom, ha többi (fél áron) is jó. 
Nagy kedvencem a Norma Alaska, szerintem ez jó lehet gyáriban is (én is kb. a Norma adataira töltöm).

Az Evo-val "Zolimester" barátomnak voltak (többségében negatív) tapasztalatai. Ő utána a (töltött) Lapua Megára tért rá, állítása szerint ég és föld (a Mega javára).

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Jani77
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #1858 Dátum: 2015. November 11. - 10:26:00 »

Igen ezt írtam,hogy 50m-en 2,5-3cm magaslövéssel lövöm be minden lőszerrel!Ebből hogyan jött ki az,hogy esetleg a vadon gyakorolgatom a 200 m-t?Ezzel a belövéssel a 9,3x62-es 100m-en 5-7cm-t,150-160m-en kb.0-át kell tudjon,200m-en pedig nem eshet 10cm-nél többet az én elvárásaim szerint.50-100-150m-es lövéseket minden esetben teszek a lőtéren is minden egyes belövés alkalmával,továbbá a területen távolságmérővel kimért 200m-re kihelyezett poháralátétre(10cm átmérő) lövök a felső peremtől számított kb.5-7cm fölétartással max.2 lövést.Ameddig bármelyik belövés nem tudta ezeket az adatokat,addig én még vadra nem emeltem fegyvert!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1859 Dátum: 2015. November 11. - 10:37:53 »

Igen ezt írtam,hogy 50m-en 2,5-3cm magaslövéssel lövöm be minden lőszerrel!Ebből hogyan jött ki az,hogy esetleg a vadon gyakorolgatom a 200 m-t?Ezzel a belövéssel a 9,3x62-es 100m-en 5-7cm-t,150-160m-en kb.0-át kell tudjon,200m-en pedig nem eshet 10cm-nél többet az én elvárásaim szerint.50-100-150m-es lövéseket minden esetben teszek a lőtéren is minden egyes belövés alkalmával,továbbá a területen távolságmérővel kimért 200m-re kihelyezett poháralátétre(10cm átmérő) lövök a felső peremtől számított kb.5-7cm fölétartással max.2 lövést.Ameddig bármelyik belövés nem tudta ezeket az adatokat,addig én még vadra nem emeltem fegyvert!

Tiszta!  Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: