Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431325 alkalommal)
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1680 Dátum: 2014. Május 14. - 07:14:25 »

Megerősítem az Anti által írtakat! Én ugyan 9,3x74R-el vadászom, de a két lőszer között elhanyagolható a különbség. A keményebb lövedékektől én is óvnálak, köztük a Brenneke TOG-tól is. Megtetszett nekem is, el is lőttem belőle két dobozzal, okozott is pár bosszúságot. (Egyébként precíz, a fegyverem is jól hordta.)
A Normától az Alaska nagyon jó választás.  A kisebb súlyúak közül ajánlott a Geco TM 16,5 g. 18,5 g-ból Sako HH, RWS TM.

Üdv: monti  Emelem

Szia! Emelem

Milyen bosszúságot okozott a TOG neked? Kíváncsiságból kérdezem mert én két kaliberben (9,3x62 és 9,3x74R) is használom, és az előnyeit hátrányait figyelembe véve nálam pozitív a mérleg.

Üdv: Károly
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1681 Dátum: 2014. Május 15. - 09:05:23 »

Engem is érdekel, hogy miért nem találod jónak a TOG-ot. Én 8x68-as kaliberben, az egyik barátom 9,3x62-ben használja. Igen jó eredménnyel. A legkisebb problémánk sem volt vele...
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1682 Dátum: 2014. Május 25. - 15:42:35 »

Engem is érdekel, hogy miért nem találod jónak a TOG-ot. Én 8x68-as kaliberben, az egyik barátom 9,3x62-ben használja. Igen jó eredménnyel. A legkisebb problémánk sem volt vele...

Üdv Urak!  Emelem
Kissé megkésve a válaszom:
Egyszerűen túl keménynek találtam. A lőszabatosságára halvány panaszom sem lehetett, mert mind a 30-06, mind a 9,3x74R kaliberben kiváló volt. Azonban a "nagyvashoz" szerintem túl kemény ez a mag. 8x68-ban szerintem nagyon jó lehet ez a lövedék, főleg a 14,2 g-os maggal töltve. Ha 8x68-al vadásznék, valószínűleg ezt próbálnám ki az elsők között. De ne felejtsük el azt az alapigazságot, hogy egy-egy adott lövedéktípus nem ugyanúgy muzsikál minden kaliberben. Tényleg sokféle lövedéket végigpróbáltam a fentebb említett kaliberekben, de maradjunk a 9,3x74R-nél most. Kezdtem a Hirtenberger 17,5 g-os Sierra SP lövedékkel töltött töltényével. Kiváló volt, és ha lehetne kapni a mai napig sem lőnék mást. Keményebb volt árnyalattal mint a GECO, RWS TM, de gombásodott jól. Aztán jöttek az előző hozzászólásaimban már említett löszerek. Végül csak oda jutottam, hogy ehhez a viszonylag lassú, és tömeges kaliberhez, valamint az én céljaimra a legjobban a hagyományos viszonylag puha TM, vagy SP lövedékek valók. Fedett terepen vadászom többnyire, nagyon ritkán lövök 150 m fölé ezzel a fegyverrel. Igy nekem mindenképpen ideálisak az ilyen lövedékek. És ezzel azt hiszem meg is válaszoltam - még ha kicsit körülményesen is - hogy mi a gondom a TOG-al a 9,3x74R esetében. Ha nem ért nagy csontot, vért szinte soha nem adott. És ez igaz volt a tökéletesen lapockán lött bikánál is. Egy dologban kiváló volt, vágott szőrt szinte mindíg találtam a becsapódás helyén. Ha csöves csontot ért, vagy gerincet akkor gombásodott, és roncsolt, de ha csak egy borda, vagy laposcsont akadt a becsapódásnál az útjába, akkor bizony átcsúszott, mint egy teljes köpenyes lövedék. És ami fontos: Nem egy doboz elpuffogtatása után alakítottam ki ezt a véleményemet Kacsint Az első doboz után még nagyon tetszett, hiszen a belövéshez használt löszereket nem számítva 100% volt teljesítmény. Csak ugye mind magas lapocka, fültő, illetve nyaktőre leadott - és oda is találó - lövések voltak. Aztán persze "nem minden nap papsajt" voltak roszabb talélatok is. Itt már kiderült, hogy számomra kemény és ilyenkor kevés vért adó ez a lövedék. Mondom még egyszer, hogy sokszor olyan helyen vadászom, ahol a 40-50 méteres halálvágta is izgalmas keresést, és még "izgalmasabb" kiszállítást" okozhat a sötétben. Lucernában, szálerdőben ez ugye nem gond Kacsint
Nos kb ennyi, és elnézést hogy késve válaszoltam a megszólításra!
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1683 Dátum: 2014. Május 27. - 10:40:12 »

Üdv Urak!  Emelem
Kissé megkésve a válaszom:
Egyszerűen túl keménynek találtam. A lőszabatosságára halvány panaszom sem lehetett, mert mind a 30-06, mind a 9,3x74R kaliberben kiváló volt. Azonban a "nagyvashoz" szerintem túl kemény ez a mag. 8x68-ban szerintem nagyon jó lehet ez a lövedék, főleg a 14,2 g-os maggal töltve. Ha 8x68-al vadásznék, valószínűleg ezt próbálnám ki az elsők között. De ne felejtsük el azt az alapigazságot, hogy egy-egy adott lövedéktípus nem ugyanúgy muzsikál minden kaliberben. Tényleg sokféle lövedéket végigpróbáltam a fentebb említett kaliberekben, de maradjunk a 9,3x74R-nél most. Kezdtem a Hirtenberger 17,5 g-os Sierra SP lövedékkel töltött töltényével. Kiváló volt, és ha lehetne kapni a mai napig sem lőnék mást. Keményebb volt árnyalattal mint a GECO, RWS TM, de gombásodott jól. Aztán jöttek az előző hozzászólásaimban már említett löszerek. Végül csak oda jutottam, hogy ehhez a viszonylag lassú, és tömeges kaliberhez, valamint az én céljaimra a legjobban a hagyományos viszonylag puha TM, vagy SP lövedékek valók. Fedett terepen vadászom többnyire, nagyon ritkán lövök 150 m fölé ezzel a fegyverrel. Igy nekem mindenképpen ideálisak az ilyen lövedékek. És ezzel azt hiszem meg is válaszoltam - még ha kicsit körülményesen is - hogy mi a gondom a TOG-al a 9,3x74R esetében. Ha nem ért nagy csontot, vért szinte soha nem adott. És ez igaz volt a tökéletesen lapockán lött bikánál is. Egy dologban kiváló volt, vágott szőrt szinte mindíg találtam a becsapódás helyén. Ha csöves csontot ért, vagy gerincet akkor gombásodott, és roncsolt, de ha csak egy borda, vagy laposcsont akadt a becsapódásnál az útjába, akkor bizony átcsúszott, mint egy teljes köpenyes lövedék. És ami fontos: Nem egy doboz elpuffogtatása után alakítottam ki ezt a véleményemet Kacsint Az első doboz után még nagyon tetszett, hiszen a belövéshez használt löszereket nem számítva 100% volt teljesítmény. Csak ugye mind magas lapocka, fültő, illetve nyaktőre leadott - és oda is találó - lövések voltak. Aztán persze "nem minden nap papsajt" voltak roszabb talélatok is. Itt már kiderült, hogy számomra kemény és ilyenkor kevés vért adó ez a lövedék. Mondom még egyszer, hogy sokszor olyan helyen vadászom, ahol a 40-50 méteres halálvágta is izgalmas keresést, és még "izgalmasabb" kiszállítást" okozhat a sötétben. Lucernában, szálerdőben ez ugye nem gond Kacsint
Nos kb ennyi, és elnézést hogy késve válaszoltam a megszólításra!
Üdv: monti  Emelem

Üdv Monti!
Köszönöm a bővebb válaszod.
Magas tüdőlövésnél el tudom fogadni a véleményed.
Teljesen logikus, hogy egy azonos magszerkezet nem működhet azonosan szélsőséges szebbség tartományokban illetve minden kaliberben. Én a duplámat nagy százalékban hajtáson, terelésen használom. Nekem pont a hajtások nem tiszta lő szituációiban ad jelent előnyt TOG keménysége, amit én inkább árnyaltabban „félkemény lőszernek” neveznék. Ráadásul a fegyverem csövei gyárilag TOG-hoz vannak laborálva. Így érthető, hogy nem is vágyom más lőszerre, ha már egyszer a 9,3x62-as puskámhoz (ezzel lövök a legtöbbet) is ezt használom.

Üdv: Károly
 Emelem
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1684 Dátum: 2014. Május 27. - 11:28:34 »

............. Ráadásul a fegyverem csövei gyárilag TOG-hoz vannak laborálva. ..........
Üdv: Károly
 Emelem

Ezt honnan lehet megtudni?
Melyik gyári csővel, vagy fegyverrel adnak erről tájékoztatást?
Honnan lehet megtudni, hogy a cső készítésénél milyen típusú lövedék specifikációit figyelembe véve alakították ki a cső belsejét?
Ez azt jelenti, hogy egy ugyanolyan tömegű, de nem TOG lövedéket nem olyan pontosan lő a cső?
Vagy, ha nem ezt, akkor pontosan mit értesz laborálás alatt?
Nagyon hálás lennék, ha ezt az eddig teljesen sötét foltot egyébként is eléggé hiányos tudástáramban megvilágítanád nekem!
 Emelem
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1685 Dátum: 2014. Május 27. - 11:44:11 »

Ezt honnan lehet megtudni?
Melyik gyári csővel, vagy fegyverrel adnak erről tájékoztatást?
Honnan lehet megtudni, hogy a cső készítésénél milyen típusú lövedék specifikációit figyelembe véve alakították ki a cső belsejét?
Ez azt jelenti, hogy egy ugyanolyan tömegű, de nem TOG lövedéket nem olyan pontosan lő a cső?
Vagy, ha nem ezt, akkor pontosan mit értesz laborálás alatt?
Nagyon hálás lennék, ha ezt az eddig teljesen sötét foltot egyébként is eléggé hiányos tudástáramban megvilágítanád nekem!
 Emelem
Szia!

Lehet, hogy pongyola voltam. A duplagolyósomról írtam, hogy annak a csövei 16 grammos BrennekeTOG lőszerhez vannak összelőve (laborálva). Ez nem egy adott cső pontosságát jelenti, hanem a csövek egymáshoz viszonyított találati helyeit állítja be a gyártó egy adott átmérőjű körbe, egy adott távolságra, általában 4 lövéses szórásképre vonatkoztatva.
Elnézést, ha nem voltam egyértelmű.

Üdv: Károly
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1686 Dátum: 2014. Május 27. - 11:51:10 »

Szia!

Lehet, hogy pongyola voltam. A duplagolyósomról írtam, hogy annak a csövei 16 grammos BrennekeTOG lőszerhez vannak összelőve (laborálva). Ez nem egy adott cső pontosságát jelenti, hanem a csövek egymáshoz viszonyított találati helyeit állítja be a gyártó egy adott átmérőjű körbe, egy adott távolságra, általában 4 lövéses szórásképre vonatkoztatva.
Elnézést, ha nem voltam egyértelmű.

Üdv: Károly


Értem, köszönöm!
 Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1687 Dátum: 2014. Május 28. - 16:19:22 »

Teljesen logikus, hogy egy azonos magszerkezet nem működhet azonosan szélsőséges szebbség tartományokban illetve minden kaliberben. Én a duplámat nagy százalékban hajtáson, terelésen használom. Nekem pont a hajtások nem tiszta lő szituációiban ad jelent előnyt TOG keménysége, amit én inkább árnyaltabban „félkemény lőszernek” neveznék.

Látod hasonlóan gondolkodunk...  Igen
Hajtásban én is használok Oryx-ot,  pont az esetlegesen belógó akadályok miatt. De egyéb vadászati szituációkban nekem a puhább lövedékek váltak be.
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
rbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1688 Dátum: 2014. Július 19. - 20:24:18 »

Üdv mindenkinek!

Tartozom nektek kedves fórumtársak!Még áprilisban érdeklődtem tőletek sako 85-ös 9.3-as golyós puskával kapcsolatban,és kaptam is sok hasznos információt,amiben az is szerepelt,hogy ha a puska kézben lesz,akkor a saját tapasztalatomat osszam meg veletek.
Na a puska kézben van!! Vigyorog Áprilisban rendeltem meg a Harmóniánál,mondták,hogy hónap végén,vagy májusban érkezik meg.Június 10.-én hívtak,hogy megérkezett!De sajnos külföldön dolgozom,és csak július elején vehettem át.Elég volt kivárni!
Vettem hozzá egy Optilock szereléket,és az előző fegyveremről maradt Meopta 3-12*50-es vill. pontos távcsövemet szereltem rá.Töltényt Geco Teilmantel 16.5,winchester super x 18.5.
Irány a lőtér.Ötven méteren 6-7 lövés után,az utolsó két lövés megfelelő helyen összeszakadt,a Gecóval.Aztán száz méterről három lövés kettő centin belül!!A winchesterrel hármat lőttem,kb. 10 centivel alá lőtt, négy centist szórást,de a függőlegesen nem változott.Itt már tűz forró volt a cső.
Magáról a puskáról azt tudom elmondani,hogy az én testalkatomhoz képest,ez egy nagyon kézreálló,igen jól kiegyensúlyozott,jó kidolgozású puska.Könnyen kezelhető az elsütő és a biztosító egyaránt,a zárdugattyú pedig rendkívül finoman jár!Ténylegesen fa és fém+ gumitalp!!
Weibl Zoli!A te hozzászólásodat külön megszeretném köszönni,mert az is közrejátszott,hogy a Sakot választottam az M12-es Mauser helyett!!Köszönöm!!
Az egyhetes otthon tartózkodásom alatt fel is szerettem volna avatni a puskámat,de csak kizárólag nemes vaddal!!Tagságomnál az évi bakommal,vagy esetleg vaddisznóval.Az utóbbi sikerült is,elég hihetetlen formában!! Táncol Vadkárelhárításra hívott az egyik barátom,fel a szlovák határhoz,természetesen el is fogadtam,annál is inkább mert már voltak ott az idén,igén jó eredménnyel.Búzára ültünk mind a négyen,kb. 30 ha,reggelig tartó kiüléssel.Hat disznó esett,abból négyet én lőttem!! Vigyorog Vigyorog Röhög Röhög! Kettőt a barátom!Szebb élményt,és jobb puska felavatást álmodni sem mertem volna!Köszönet Böjtös Pista barátomnak!!Mind a négy disznóm helyben maradt,ebből egy fejlövéses volt szemből,abba benne mardt a lövedék,a többit átütötte.Ez számomra is elég hihetetlen volt,de attól igaz!!Nagyon szimpatikus a puska,vadászat közben még azt a kis hátrarúgást sem éreztem amit a lőtéren.
Na ennyi a történetem az új puskával kapcsolatban,köszönöm,hogy segítettetek a választásban,majd írok a további tapasztalatokról,remélem lesznek!! 

Üdv!!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1689 Dátum: 2014. Július 19. - 20:55:38 »

Rbert! Emelem

Teljen benne sok örömöd,  legyen  sok közös vadászsikeretek! Igen

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1690 Dátum: 2014. Július 19. - 23:12:51 »

 Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Weibl Zoltán
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1691 Dátum: 2014. Július 21. - 12:09:14 »

Rbert!

Örülök, hogy nem adtam rossz tanácsot  Kacsint .
Gyűjtsél vele sok szép élményt abba a bizonyos vadásztarisznyába!  Wave

Üdv: W.Z.


Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1692 Dátum: 2014. Július 25. - 12:22:26 »

Sziasztok!
A sok TOG ajnározásnak az lett az eredménye, hogy elindult a „hülyebogár”  Stoel
Az SB-n kívül tud valaki olyan itthon elérhető lőszert ami Nosler Partition maggal van szerelve?
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Dani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


« Új üzenet #1693 Dátum: 2014. Július 25. - 13:27:02 »

Sziasztok!
A sok TOG ajnározásnak az lett az eredménye, hogy elindult a „hülyebogár”  Stoel
Az SB-n kívül tud valaki olyan itthon elérhető lőszert ami Nosler Partition maggal van szerelve?

Szia!
Miért nem jó a Sellier?Én avval vadászom Noser Partition maggal szerelve.Teljesen elégedett vagyok vele Emelem
Naplózva

Azért vagyok ilyen goromba,mert gyerekkoromba vizet tettek a boromba!
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1694 Dátum: 2014. Július 25. - 13:36:46 »

Szia!
Miért nem jó a Sellier?Én avval vadászom Noser Partition maggal szerelve.Teljesen elégedett vagyok vele Emelem

Igazából csak előítélet.  Stoel
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: