Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431296 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1665 Dátum: 2014. április 21. - 23:30:17 »

Uraim, köszönöm a gyors válaszokat!

Nincs még konkrét épített fegyver a láthatáron, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy érdemes-e építtetni vagy vegyek inkább gyárit. Egyébként egy Fehérvári, afrikai vadról elnevezett boltra gondoltam. Valaki esetleg csináltatott velük fegyvert?  A Vöere-ről meg azt mondták az üzletben, hogy alu ötvözet a tolózár. Ez gond lehet?

Tényleg alu ötvözet a tolózár... Vagy valami olyasmi, de hogy nem acél, az biztos. Vigyorog
Vadászbarátom most adta el az övét, vagy 7-8 év használat után. Pár száz lövés kiment belőle, 9,3x62-es, semmi probléma nem volt vele. Sőt, meglepően barátságos a puska. Baráti körben maradt, tehát a bizalom is meg volt/van iránta.
Ettől függetlenül a cimbora a napokban vett helyette egy acél tokos Sauer 202-re, ugyancsak 9,3x62-es kaliberben. Erről a típusról meg sokat nincs mit beszélni...... Kacsint
Szerintem manapság építtetni egy fegyvert elég rizikós... de ha megtalálod azt, aki képes jó fegyvert építeni, akkor az biztos, hogy egy egyedi fegyvered lesz, olyat, amilyet szeretnél. Már, ha olyanra építik... Vigyorog
Mai napig sajnálom, hogy nem készíttettem egy puskát Kutenics mesterrel valami jóféle kaliberben. Rííí
Lett helyette egy Sauer 90. Nem tudom, hogy jobb lett volna-e egy épített puska... Vállat von
De, az igazat megvallva, a Sauer sem jobb semmivel gyakorlati/használati szempontból, mint pl. egy tucat Tikka 690......Kacsint Vállat von
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1666 Dátum: 2014. április 22. - 06:50:04 »


De, az igazat megvallva, a Sauer sem jobb semmivel gyakorlati/használati szempontból, mint pl. egy tucat Tikka 690......Kacsint Vállat von

Csabus ! Olvastad ezt ?    Ördög                                                   Stoel
Naplózva
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #1667 Dátum: 2014. április 22. - 06:58:06 »

Uraim, köszönöm a gyors válaszokat!

Nincs még konkrét épített fegyver a láthatáron, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy érdemes-e építtetni vagy vegyek inkább gyárit. Egyébként egy Fehérvári, afrikai vadról elnevezett boltra gondoltam. Valaki esetleg csináltatott velük fegyvert?  A Vöere-ről meg azt mondták az üzletben, hogy alu ötvözet a tolózár. Ez gond lehet?
Szia.
Nekem egy zkk 600 fegyvert csőveztek át pár éve 8x64S kaliberben Walther csővel. Szépen dolgoztak, barnítással 120 000ft körül volt
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1668 Dátum: 2014. április 22. - 07:19:25 »

Csabus ! Olvastad ezt ?
Já, nem is találok szavakat.....na hová is tettem őket.....hmmmm...... Vigyorog

Na megvan!
Tanult Barátunkkal csak egyet érteni tudok.
Érthetnék vele kettőt, vagy többet is, de ne legyünk telhetetlenek.... Ördög
Amit szépen, normálisan meg lehet lőni egy Sauerral, Blaserral, stb.... azt ugyan úgy terítékre lehet hozni egy Tikkával, ZKK-val, Urambocsá' egy Izs-18-assal is Igen
A Trabanttal is eljutottunk a tengerhez annak idején és mennyivel jobb volt, mint ha a garázsban állt volna egy Merci, de nincs rá időnk, hogy utazzunk?? Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1669 Dátum: 2014. április 22. - 09:41:48 »

Csabus ! Olvastad ezt ?    Ördög                                                   Stoel

Szégyellem leírni, de tényleg ez van....

Mondjuk néha, ha előveszem, még mindig lenyűgöz a kivitelezés minősége, a fémmunka, a zárszerkezet, de kb. más zárkialakításban ugyanezt adja az Anschütz is. A majdnem tökéletes kivitelezésű, fínom működésű tolózáras puska érzést. Mosolyog
Így utólag, lehet, hogy nagyf@szság volt ennyi pénzt kidobni rá… A mai napig nem tudom.
Ez eddig lőttem vele mind összesen három, azaz három vaddisznót. Még mintának is értékelhetetlenül kevés. Ja, és egy rókát. A Tikkával is simán meglőttem volna ezeket. Egy kissé középen meglőtt kancsi ugyanúgy elvitte a lövést a „szörnyűrettenetesnagy” energia, a prémium lövedék meg az egy millivel nagyobb luk dacára. Szóval……. Nálunk a vaddisznó nagyon műveletlen. Nem tudta, hogy villámsújtott módra kellett volna magát a földhöz vágnia! Kettőt hajtásban lőttem, azok hálisten művelt jószágok voltak.
A Tikkát legalább ismerem. Ennek (a Sauernek) meg más kialakításrendszere van, amit nekem a begyepesedett szokások rabjának nehéz megszokni. És mindig az igazság pillanata előtt jövök rá, hogy húbakker ezen máshogy vannak a dolgok.
Összegezve, a gyakorlat oldaláról még nem tapasztaltam az előnyét, habár vagy 15 évig majd a fene evett egy Sauer 90, 92 után….
De az is nagy igazság, amit Csaba ír az utolsó mondatában....... annyira mindegy, hogy mi ácsorog a fegyverszekrényben, ha nincs rá idő kihasználni, kiélvezni.
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1670 Dátum: 2014. április 22. - 09:49:34 »

Annyi gyakorlati tapasztalatom van épített fegyver ügyileg, hogy kinéztem magamnak egy Voere mausert, átcsövezve 8X64-re, kipróbálás előtt jött a telefon, hogy elrepedt a tok. Aztán ez vagy igaz vagy más gyorsabb volt.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Azeem
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1671 Dátum: 2014. április 29. - 07:32:42 »

Tisztelt Urak!
 Megérkezett a legújabb családtag, aki a keresztségben  Sako 75 Hunter 9,3x62 nevet kapta!
Mire lőjjem be! Tudom mire 3-at számolok Mosolyog! De komolyan, milyen löszer? Elsősorban grammra gondolok. Kaptam hozzá Norma Vulkánt 15grammban!
Válaszokat előre is köszönöm!
Gábor

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1672 Dátum: 2014. április 29. - 07:44:15 »

Tisztelt Urak!
 Megérkezett a legújabb családtag, aki a keresztségben  Sako 75 Hunter 9,3x62 nevet kapta!
Mire lőjjem be! Tudom mire 3-at számolok Mosolyog! De komolyan, milyen löszer? Elsősorban grammra gondolok. Kaptam hozzá Norma Vulkánt 15grammban!
Válaszokat előre is köszönöm!
Gábor



286gr/18,5 gramm a feltaláláskori ideális lövedéktömeg. Ma meg már szerintem ízlés dolga.  Vállat von
Hál'Istennek finnék annyira nem válogatós csövek, tudtommal gyárilag RWS-sel vannak belőve, de a Normát is jól viszik, mondjuk saját tapasztalat csak az említett lövedéktömegekkel van. (Jelenleg Norma PPDC  Piál )

Amúgy javaslom olvass vissza, jelentős irodalma van a témának.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1673 Dátum: 2014. április 29. - 10:25:26 »

Tisztelt Urak!
 Megérkezett a legújabb családtag, aki a keresztségben  Sako 75 Hunter 9,3x62 nevet kapta!
Mire lőjjem be! Tudom mire 3-at számolok Mosolyog! De komolyan, milyen löszer? Elsősorban grammra gondolok. Kaptam hozzá Norma Vulkánt 15grammban!
Válaszokat előre is köszönöm!
Gábor

 Emelem
Gratulálok az új puskádhoz! Jó választás. Taps
Szerintem 9,3x62-ben nem nagyon van rossz lőszer, csak jó és még jobb.  Kacsint
Én is a nagyobb lövedéktömeg híve vagyok, de ha már van, ne hagyd veszendőbe a Vulkánokat se.
Válogass inkább a "puhább" lövedékek közül, a keményebbek (Orix, Evo, TUG) szerintem fölöslegesek. Gondold át, mi a Te max. lőtávod, ill. milyen helyeken vadászol? Kell-e valami karcsúbb lövedék, vagy közelre elég egy jól bevált "sörösdoboz" is (pl. Mega).
Nekem általános célra egyik kedvencem a Norma Alaska.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1674 Dátum: 2014. április 29. - 10:46:41 »

Igaza van Antinak! 
Csak jó és még jobb lőszerek vannak a 9,3x62 kaliberben. Fiatal Barátomnak tavaly nyáron vettünk ilyen kaliberű fegyvert, először GECO Express-el, majd a sokkal igényesebb, precízebb Brenneke TOG-al használja. A GECO 16,5 g, a TOG 16 g tömegű. A TOG-gal célpontáthelyezés nélkül lehet 200 m-ig lőni, az pedig bőven elég. A "vadászias" lőtáv 150-160 m-nél nem több. Ez a kaliber hegyi vadászatra nem alkalmas, de minden másra viszont igen. Mindkét lőszernek, de főleg a TOG-nak kiváló az ölőhatása, biztos vért ad. Más ismerőseim szerint a Norma lőszerei is nagyon megbízhatóak.

Üdv: Regius
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1675 Dátum: 2014. április 29. - 14:35:47 »

Tisztelt Urak!
 Megérkezett a legújabb családtag, aki a keresztségben  Sako 75 Hunter 9,3x62 nevet kapta!
Mire lőjjem be! Tudom mire 3-at számolok Mosolyog! De komolyan, milyen löszer? Elsősorban grammra gondolok. Kaptam hozzá Norma Vulkánt 15grammban!
Válaszokat előre is köszönöm!
Gábor


A sauerem nyílt irányzéka ehhez a könnyű norma vulkánhoz volt jó, reszelhettem belőle jócskán, hogy a nehéz magokkal ne hordjon alá. Egyébként mindenevő, könnyűt, nehezet egyformán jobban hord mint ahogy én tudok lőni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1676 Dátum: 2014. április 29. - 15:26:45 »

........................ jobban hord mint ahogy én tudok lőni.

Hihetem, hogy tényleg fel lősz ekkora magas labdát? De mindegy is, a magas labdát tényleg jól lövöd... Vigyorog
 Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1677 Dátum: 2014. Május 01. - 16:12:05 »

Emelem
Válogass inkább a "puhább" lövedékek közül, a keményebbek (Orix, Evo, TUG) szerintem fölöslegesek.
Nekem általános célra egyik kedvencem a Norma Alaska.
 Wave

Megerősítem az Anti által írtakat! Én ugyan 9,3x74R-el vadászom, de a két lőszer között elhanyagolható a különbség. A keményebb lövedékektől én is óvnálak, köztük a Brenneke TOG-tól is. Megtetszett nekem is, el is lőttem belőle két dobozzal, okozott is pár bosszúságot. (Egyébként precíz, a fegyverem is jól hordta.)
A Normától az Alaska nagyon jó választás.  A kisebb súlyúak közül ajánlott a Geco TM 16,5 g. 18,5 g-ból Sako HH, RWS TM.

Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Azeem
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1678 Dátum: 2014. Május 03. - 12:51:22 »

Uraim!

Mindenkinek Köszönöm!
Az eddigi hozzászólásokból azt szürtem ki, hogy 18,5 g-os löszer az amit többen dícsérnek! Sako  HH vagy Alaska! Lőtér megmutatja:-)
Vadászüdv!
Naplózva
Dani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


« Új üzenet #1679 Dátum: 2014. Május 08. - 10:57:36 »

Tiszteletem az Uraknak!

9,3x62-es kilőtt töltény hüvelyt szeretnék vásárolni.Elsősorban RWS Norma Geco érdekelne.Legalább 50db-ot szeretnék.
Köszönöm!
Naplózva

Azért vagyok ilyen goromba,mert gyerekkoromba vizet tettek a boromba!
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: