Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430924 alkalommal)
rbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1650 Dátum: 2014. április 07. - 22:26:36 »

Üdv Zoli!

Nagyon sokat segítettél,használható egyértelmű válaszokat adtál,ami nagyon meggyőző a számomra.Így látatlanba,hasonló kép alakult ki bennem erről a fegyverről,bár két éven keresztül egy 75-ös hunterrel vadásztam 7*64-es kaliberben,ami szintén egy igen kiváló puska volt.Prémium kategóriába nem gondolkodom,de a Blaser R8 többször volt már a kezemben,hm....igen kézre álló puska!Viszont azt az árkülönbözetet inkább elvadászom,mert annyival szerintem a használhatóságba nem ad többet.A 9.3*62-est nem ismervén nagyon kíváncsi vagyok rá,bár az olvasottak alapján egy igazán erős,mindenre használható kaliber,megfelelő tölténnyel.A 7*64-es Sakom csövének a szórása pedig igen kiváló volt,gondolom a 85-nek sem lehet rosszabb.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat,segítettetek.Ha kézbe lesz a fegyver,írom a saját véleményem!!!
Naplózva
Azeem
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1651 Dátum: 2014. április 20. - 12:25:27 »

Üdv Olvtársak!

Abban kérem a segítségeteket, hogy a Walther cső+  Recknagel alkatrészekből épített fegyver jó-e, vagy vegyek valami gyárit?  (Voere, Sako?)
A válaszokat előre is köszönöm!

Gábor
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #1652 Dátum: 2014. április 20. - 12:30:29 »

Üdv Olvtársak!

Abban kérem a segítségeteket, hogy a Walther cső+  Recknagel alkatrészekből épített fegyver jó-e, vagy vegyek valami gyárit?  (Voere, Sako?)
A válaszokat előre is köszönöm!

Gábor

Milyen a tok és ki építette?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1653 Dátum: 2014. április 20. - 13:51:50 »

Üdv Olvtársak!

Abban kérem a segítségeteket, hogy a Walther cső+  Recknagel alkatrészekből épített fegyver jó-e, vagy vegyek valami gyárit?  (Voere, Sako?)
A válaszokat előre is köszönöm!

Gábor


Ha valóban abból van építve(meggyőződtél róla?) és jó nevű, kezű csinálta az sem garancia semmire. Kipróbálni, kipróbálni, kipróbálni!!! Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1654 Dátum: 2014. április 20. - 13:57:58 »

Erre gondolsz ? Mert ezt igen régen hírdeti a tulajdonosa . Valami nem lehet vele OK ha nem akadt rá még vevő .

http://vadaszapro.net/reszletek/18731/9,3x62-mauser-golyos-+-zkk--601-golyos-tus-+-mauser-ruckstecher.

Üdv ÉN
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1655 Dátum: 2014. április 20. - 14:37:40 »

Erre gondolsz ? Mert ezt igen régen hírdeti a tulajdonosa . Valami nem lehet vele OK ha nem akadt rá még vevő .

http://vadaszapro.net/reszletek/18731/9,3x62-mauser-golyos-+-zkk--601-golyos-tus-+-mauser-ruckstecher.

Üdv ÉN
Ez volt már téma,a Botrányok... topikban hoztam fel.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
clint
Vendég
« Új üzenet #1656 Dátum: 2014. április 20. - 16:30:10 »

Üdv Olvtársak!

Abban kérem a segítségeteket, hogy a Walther cső+  Recknagel alkatrészekből épített fegyver jó-e, vagy vegyek valami gyárit?  (Voere, Sako?)
A válaszokat előre is köszönöm!

Gábor


Ha már ilyenekben tudsz gondolkodni:voere, sako, akkor ne vegyél "tákolt" fegyvert, mert az vagy bejön vagy nem. (szerintem) ui: én sakot vennék.  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1657 Dátum: 2014. április 20. - 21:32:34 »

Ha már ilyenekben tudsz gondolkodni: voere, sako, akkor ne vegyél "tákolt" fegyvert, mert az vagy bejön vagy nem. (szerintem) ui: én sakot vennék.  Emelem

A "tákolt" fegyver lehet akár egy egyedi, saját ízlés szerinti puska is, ami mellett elbújhat szinte bármilyen gyári tucatpuska - még az általam is nagyrabecsült Sako is. 
Minden attól függ, milyen alkatrészekből és ki készítette na meg persze, hogy tetszik-e a leendő új gazdinak.
 Wave   
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
clint
Vendég
« Új üzenet #1658 Dátum: 2014. április 21. - 18:00:58 »

A "tákolt" fegyver lehet akár egy egyedi, saját ízlés szerinti puska is, ami mellett elbújhat szinte bármilyen gyári tucatpuska - még az általam is nagyrabecsült Sako is. 
Minden attól függ, milyen alkatrészekből és ki készítette na meg persze, hogy tetszik-e a leendő új gazdinak.
 Wave   
Hol a gond?  Azt írtam, hogy az épített fegyver vagy bejön vagy nem, vagy jól sikerül és akkor 100%-ban igazad van vagy valami "nagy" mester elb@szta és mindenki csak szabadulni akar tőle. ekkor már csak jobb inkább egy gyári Sako. (szerintem) Sajnos ismerek olyan "mestert" akinek a munkájából nem kérnék, inkább egy Izs-18/308win.  Emelem
Naplózva
Azeem
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1659 Dátum: 2014. április 21. - 20:31:51 »

Uraim, köszönöm a gyors válaszokat!

Nincs még konkrét épített fegyver a láthatáron, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy érdemes-e építtetni vagy vegyek inkább gyárit. Egyébként egy Fehérvári, afrikai vadról elnevezett boltra gondoltam. Valaki esetleg csináltatott velük fegyvert?  A Vöere-ről meg azt mondták az üzletben, hogy alu ötvözet a tolózár. Ez gond lehet?
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1660 Dátum: 2014. április 21. - 21:44:38 »

Uraim, köszönöm a gyors válaszokat!

Nincs még konkrét épített fegyver a láthatáron, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy érdemes-e építtetni vagy vegyek inkább gyárit. Egyébként egy Fehérvári, afrikai vadról elnevezett boltra gondoltam. Valaki esetleg csináltatott velük fegyvert?  A Vöere-ről meg azt mondták az üzletben, hogy alu ötvözet a tolózár. Ez gond lehet?

No az egész tolózár azért nem szokott alumínium lenni Mosolyog... Csak a tok. Hogy gond-e? Nos én személyes tapasztalatot nem tudok írni erről. Akiket ismerek, és alu tokos fegyverrel vadásznak, azoktól semmi rosszat nem hallottam. /Rössler Titan 6 pl./ Itt a fórumon is volt már jónéhány vélemény pro- és kontra, olvass utána szerintem érdemes!
Egyébként nekem  is tetszik egy alu ötvözet tokos fegyver, konkrétan a Fabarm Iris. (Van némi rokonsága a Voere LBV-vel...) No nem egy ortodox kinézetű fegyver, de valami mégis megfogott benne. Azonban az alu tok elgondolkodtat engem is. Konkrétan nekem az az egyik bajom vele, hogy hogyan is lesz ilyen esetben a céltávcső felfogatása? A könnyűfém ötvözetek tulajdonságai azért ismereteim szerint eltérnek az acélétól. Az egyik dolog amiben nem lehet kompromisszum az az optika rögzítése, erre meg az acél szerelékek alkalmasak egyedül. (EAW, MAK, SEM szép magyar rövidítések...  Ördög) Nos kíváncsi lennék én az ilyen könnyűfém tokba behajtott acélcsavarokkal rögzített szereléktalpak mozdulatlanságára és tartósságára. Nekem ez a nagy dilemma ilyen fegyverek esetében. A zárolás biztonsága amennyiben közvetlenül a csőfarban történik a reteszelés nem lehet gond, de a szerelék rögzítése szerintem nehezen megkerülhető probléma ilyen esetekben.
Nos a megoldást, vagy tapasztalatokat kíváncsian várom tapasztaltabb olvtársaktól én is.
Az építtetésről: Ez csak anyagiaktól függ. Ha van rá keret és találsz megbízható vadászpuskaművest, akkor nyugodtan építtess! Akkor lesz egy fegyvered, ami Neked és a Te elképzeléseid szerint épült.
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1661 Dátum: 2014. április 21. - 21:55:22 »

Uraim, köszönöm a gyors válaszokat!

Nincs még konkrét épített fegyver a láthatáron, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy érdemes-e építtetni vagy vegyek inkább gyárit. Egyébként egy Fehérvári, afrikai vadról elnevezett boltra gondoltam. Valaki esetleg csináltatott velük fegyvert?  A Vöere-ről meg azt mondták az üzletben, hogy alu ötvözet a tolózár. Ez gond lehet?
        Üdv!  A Fehérvári céggel pár éve csináltattam egy puskát ,  egy  kilőtt csövű   7,62-es Fég gv-t csöveztettem át velük!  Jól dolgoznak , mindent olyanra csináltak amilyenre akartam !   Walther csövet használnak , + recknagel alkatrészeket!   De a tokozatot és a zárat nem ők csinálják ,a recknagel katalógusban szereplő komplett tok zárdugattyúval tárral, ha jól emlékszem (2éve néztem) akkor volt kb 250.000Ft !  annyiért kapsz egy komplett puskát !   Vagy ha mégis építkezni akarsz , vegyél egy kilőtt csövű mauser származékot ( M98 , Zkk, Carl Gusti)  és csöveztesd át velük, olyanra csinálják amilyenre akarod !  na persze jó pénzért  , csak a cső kerül most 100.000Ft-ba (itthon) ! (egy ugyanolyan cső, Austriába 30.000Ft)







 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #1662 Dátum: 2014. április 21. - 22:09:15 »

 na persze jó pénzért  , csak a cső kerül most 100.000Ft-ba (itthon) ! (egy ugyanolyan cső, Austriába 30.000Ft)
Biztos vagy benne, hogy egy Lothar Walther cső száz euró? Én úgy emlékszem, amikor még voltak árak a honlapjukon, kétszáz euró fölött kezdődött egy cső, a polygon profilos meg tán háromszáznál...






 
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1663 Dátum: 2014. április 21. - 22:55:36 »

Biztos vagy benne, hogy egy Lothar Walther cső száz euró? Én úgy emlékszem, amikor még voltak árak a honlapjukon, kétszáz euró fölött kezdődött egy cső, a polygon profilos meg tán háromszáznál...






 

         Igaz  Stoel  http://www.frankonia.de/Stufenlauf+98+k/Lothar+Walther/Ansicht.html?Artikelnummer=77700     , De akkor 100.000+ mint itthon!   30.000 3éve volt mikor az én m98-osba cserélték (kint)
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1664 Dátum: 2014. április 21. - 23:27:22 »

Biztos vagy benne, hogy egy Lothar Walther cső száz euró? Én úgy emlékszem, amikor még voltak árak a honlapjukon, kétszáz euró fölött kezdődött egy cső, a polygon profilos meg tán háromszáznál...






 

                azért csak találtam újat 30-ért http://www.historica-shop.eu/tag/lauf-m96/Lauf-f-System-98-Kal-6-5x68.html
http://www.historica-shop.eu/tag/lauf-m96/Lauf-f-System-98-Kal-308-Win-oxid.html
Naplózva
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: