Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431524 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1635 Dátum: 2014. Március 07. - 17:19:43 »

Már megint kemény vagy.
Csak annyit mondott, hogy érdemes ezen elgondolkozni... Már az is baj, ha valaki egy kis elgondolkozásra biztat?
Elgondolkozni mindig érdemes! Abból szoktak kisülni ....... ö..ö..dolgok. Vigyorog Vigyorog

Pont azt szeretnék, egy kicsit elgondolkodni, illetve közösen gondolkodni a felvetett anomáliáról.(Én ettől nem tudok finomabban fogalmazni Ördög)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1636 Dátum: 2014. Március 07. - 17:23:17 »

Pont azt szeretnék, egy kicsit elgondolkodni, illetve közösen gondolkodni a felvetett anomáliáról.(Én ettől nem tudok finomabban fogalmazni Ördög)

Kíváncsian várom..... Nyihi Nyihi
A keményet természetesen visszavonom.  Nem szól szám
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1637 Dátum: 2014. Március 07. - 17:52:03 »

Üdv!
Ezt a mágneses puskalámpa és lőszer konstelláció, fizikai koherenciáját egy kicsit bontsd ki nekünk jobban ha kérhetem.
Kíváncsian várom..... Nyihi Nyihi
A keményet természetesen visszavonom.  Nem szól szám
Látszik,hogy nem jó ballisztikai szakirodalmat tanulmányoztok. William Hannah és Joseph Barbara: Tom és Jerry című, rengeteg verbális és fizikai erőszakot tartalmazó kisfilmjeiben rendszeresen használják a mágnest különböző lövedékek eltérítésére,megállítására. Hogy ti nem ismeritek a problémát,az csak hiányos ismereteiteket tükrözi. Vállat von
 Stoel Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1638 Dátum: 2014. Március 07. - 18:25:36 »

    .. Fejvakarás ..

Igenis hatással van a lövedékre, a puskalámpamágnes.

A fáról lehulló jonatán almának is van számokban kifejezhető tömegvonzása, a Föld nevű bolygónkra..

Ezért.., várjuk meg türelemmel, a Fórumtárs tapasztalatait.  Angyal ..
Naplózva
rbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1639 Dátum: 2014. április 03. - 15:46:17 »

Üdv mindenkinek!
Véleményetekre lennék kíváncsi,Sako 85 Bavarian 9.3*62-es golyóssal kapcsolatba,mert ilyen fegyver vásárlása előtt állok.Érdekelne a megbízhatósága,szórásképe,melyik töltényeket szereti,és milyen a hátrarúgása.
Előre is köszönöm!!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1640 Dátum: 2014. április 03. - 16:19:31 »

Üdv mindenkinek!
Véleményetekre lennék kíváncsi,Sako 85 Bavarian 9.3*62-es golyóssal kapcsolatba,mert ilyen fegyver vásárlása előtt állok.Érdekelne a megbízhatósága,szórásképe,melyik töltényeket szereti,és milyen a hátrarúgása.
Előre is köszönöm!!
Üdv!
12.49-kor regisztráltál a fórumra.
15.46-kor feltettél egy kérdéssort, amit kb. minden 2-3. új regisztráló feltett már, csak a fegyver gyártmánya, tipusa, kalibere szokott változni.....és a kérdések nagy része megválaszolhatatlan.
Miért nem lehet venni a fáradtságot és visszaolvasni???????
Hát ki a bánat fogja újból és újból leírni azt a 100 oldalnyi litániát, ami ezekre a kérdésekre-problémákra született?
A vége meg általában az, hogy a kérdező:
1. Úgy eltűnik a kapott válaszok után, mint az aranyóra (60%)
2. Megsértődik, mert nem azt a választ kapja amire számított (30%) és eltűnik, mint az aranyóra.... és van a
3. Csoport, akik visszaolvasnak, majd miután kellőképen tájékozódtak és vannak értelmes kérdéseik a témában, bekapcsolódnak a fórum életébe. (10%)

Nem akarnál ehhez az utóbbi kis csoporthoz tartozni?
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1641 Dátum: 2014. április 03. - 16:54:07 »


1. Úgy eltűnik a kapott válaszok után, mint az aranyóra (60%)


Végre valaki, aki tájékozott Rejtőből...  Mosolyog Emelem


S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
rbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1642 Dátum: 2014. április 03. - 17:03:08 »

Üdv!
12.49-kor regisztráltál a fórumra.
15.46-kor feltettél egy kérdéssort, amit kb. minden 2-3. új regisztráló feltett már, csak a fegyver gyártmánya, tipusa, kalibere szokott változni.....és a kérdések nagy része megválaszolhatatlan.
Miért nem lehet venni a fáradtságot és visszaolvasni???????
Hát ki a bánat fogja újból és újból leírni azt a 100 oldalnyi litániát, ami ezekre a kérdésekre-problémákra született?
A vége meg általában az, hogy a kérdező:
1. Úgy eltűnik a kapott válaszok után, mint az aranyóra (60%)
2. Megsértődik, mert nem azt a választ kapja amire számított (30%) és eltűnik, mint az aranyóra.... és van a
3. Csoport, akik visszaolvasnak, majd miután kellőképen tájékozódtak és vannak értelmes kérdéseik a témában, bekapcsolódnak a fórum életébe. (10%)

Nem akarnál ehhez az utóbbi kis csoporthoz tartozni?

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 03. - 18:08:40 írta Sakac » Naplózva
rbert
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1643 Dátum: 2014. április 03. - 17:12:41 »

Neked is Üdv galoscsabus!

Az igaz,h akkor regisztráltam,de előtte elolvastam az egész 9.3-as topikat,többek között a tieidet is,(a frankónia favoritos puskásat,a S&B,az afrikai vadászatosat,a véleményeidet különböző töltényekről,stb,stb..) amikből sok fontos információhoz jutottam.De én most konkrétan olyan vadásztársak,fegyvermesterek véleményére lennék kíváncsi,akik ilyen típusú(sako 85) golyóssal vadásznak,vagy lőttek már.Bár azt újonc lévén nem igazán tudom,van e ilyen vadásztárs ezen az oldalon,vagy az általad említett valamelyik csoportban!? Wave

ui:sértődésről szó nincs!!
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1644 Dátum: 2014. április 03. - 17:16:57 »

Akkor röviden a SAKO 85 jó pukka (na nem olyan jó mint a 75-ös állítják a hozzáértők) , a 9.3x62 meg igazából ízlés kérdése . A nagy kérdés persze , hogy mire is akarod használni . De általánosan elfogadható objektív válasz a kérdésedre nem adható .

Üdv az OGRE
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1645 Dátum: 2014. április 03. - 17:22:48 »

Az igaz,h akkor regisztráltam,de előtte elolvastam az egész 9.3-as topikat,
ui:sértődésről szó nincs!!
Akkor hál'Istennek te az üdítő, 10 %-os kivételt erősíted Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1646 Dátum: 2014. április 03. - 20:18:45 »

Üdv mindenkinek!
Véleményetekre lennék kíváncsi,Sako 85 Bavarian 9.3*62-es golyóssal kapcsolatba,mert ilyen fegyver vásárlása előtt állok.Érdekelne a megbízhatósága,szórásképe,melyik töltényeket szereti,és milyen a hátrarúgása.
Előre is köszönöm!!

Sajnos egyik kritériummal sem rendelkezem az általad elvártak közül. Se nem vadásztam vele, és még csak nem is lőttem ilyennel……..
De azért elmondanám, mert egy távoli szegény rokonnyával van valamelyes tapasztalatom.
Egyéni vélemény: hihetetlenül szép fegyver, az egyik legszebb a tolózáras vadászpuskák közül az én ízlésemnek. szvsz.
Ha van rá pénzed, mindenképpen vegyél, mert egy nagyon bevált szerkezet jó anyagból, neve is van, viszonylag kevés buktával lehet kiszállni belőle. Gondolom én…
Megbízhatósága – ha csak feleannyira megbízható, mint az ócsó, műanyagokkal telerakott mostohatestvére a Tikka, még a fiad is ezzel fog vadászni!
Szórásképe - ha nincs szétbarmolva a csöve, akkor – a Tikkából kiindulva – nagyon jó.
Melyik töltényeket szereti – majd ezt te ügyesen kitapasztalod, és leírod itt a fórumon. Egy-két fajtát biztosan kiválóan lő.
Milyen a hátrarúgása – hű bakker… ezt a kérdést én nem tudom értelmezni. De sokat nem tévedek, ha a .308 Win. és a 375 H&H közé teszem valahova….
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1647 Dátum: 2014. április 04. - 07:16:01 »


Egyéni vélemény: hihetetlenül szép fegyver, az egyik legszebb a tolózáras vadászpuskák közül az én ízlésemnek. szvsz.

 még a fiad is ezzel fog vadászni!

 Emelem


   Igen    Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1648 Dátum: 2014. április 04. - 09:29:37 »


Milyen a hátrarúgása – hű bakker… ezt a kérdést én nem tudom értelmezni. De sokat nem tévedek, ha a .308 Win. és a 375 H&H közé teszem valahova….
 Emelem

Tapasztalatom szerint - bár én csak a 75-ös modellekről tudok csak nyilatkozni - a 9,3x62-es a 375H&H-nél némileg rúgósabb. A magnum plusz 30 dekája és +5 cm csőhossza szelídebbé teszi a 375-öst, mint a "kistestvért"  Ördög
 Emelem
Naplózva
Weibl Zoltán
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1649 Dátum: 2014. április 07. - 12:56:11 »

Üdv mindenkinek!
Véleményetekre lennék kíváncsi,Sako 85 Bavarian 9.3*62-es golyóssal kapcsolatba,mert ilyen fegyver vásárlása előtt állok.Érdekelne a megbízhatósága,szórásképe,melyik töltényeket szereti,és milyen a hátrarúgása.
Előre is köszönöm!!

Üdv!
Saját vélemény,tapasztalatok 7 év használat után.
Átgondolt konstrukció, minőségi anyagokból (csak acél és fa!), minőségi (közel prémium) kivitelezéssel.
Könnyen járó zárdugattyú, ütőszeget fogó biztosítás.
Fém tár, kieséses elvesztés ellen ötletes megoldással.
9,3x62 kalibert merem ajánlani, harmonikus együttest alkot vele a puska.Nem kell félni hátrarúgástól, inkább tol, de azt is alig érezni, ha rendesen fogja valaki.
Megfelelő lőszerrel nem csak nagyobb vadra (disznó, szarvas), de őzre is használható. Őzet kevésbé roncsolta, mint előtte a 7x64 vagy 30-06 SP lőszerrel.
A 7 év alatt csak a Sako Powerhead 16,2 g-os lőszerrel használtam, megelégedéssel. Sebzett vadat nem vesztettem el vele.  Mindig átütötte a nagyobb vadakat is. Télen nagyobb disznónál, a kis kimeneti nyílás miatt kevés vér, de a jelentős belső roncsolás miatt mindig rövid menekülési táv.

Lapua Mega  18,5g-os lőszerrel lőtéren próbáltam,  az jobban esett, mint a Powerhead, egyelőre ennél maradtam.Nem  kell foglalkozni a ballisztikai adatokkal, ésszel 200 m-ig nyugodtan lehet bármire használni, saját tapasztalat. Ez a lövedék apróbb ágakon, kórón, gabonakalászon sem fröccsen szét.

Mindenképp megérdemel egy jó távcsövet! A Sako saját szerelékét , bár nem olcsó, de csak ajánlani tudom.
Összességében. Ez egy nagyon jó fegyver, ésszerű választás, ha nem tudsz vagy akarsz  egy prémium fegyverre költeni. Én kacérkodtam Sauer-el és Heym-el is, de nem bántam meg, hogy ezt választottam.
Remélem, tudtam segíteni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: