Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430247 alkalommal)
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #1560 Dátum: 2013. Október 15. - 10:36:35 »

Sziasztok! mi a véleményetek a 9,3x64 kaliberről és milyen a lőszerválaszték hazánkban? előre is köszönöm a segítséget! Üdv. Emelem

Szia Kalmar!

Esetleg, ha pénztárcád, és fegyvered engedi, talán még megpróbálhatod a Brenneke TOG- ot 16g.
Azért írtam, hogy a "fegyvered engedi", mert én is kipróbáltam, de egy dobozból kb. 3 hüvely is beleszorult a lövés után.
Pár vadat lőttem vele (szarvas, disznó), és nagyon tetszett, de az előbb említettek miatt át kellett térnem az RWS UNI Classic-ra.
Na ebben sem fogsz csalódni, ha ezt választod.

Üdv! Emelem
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #1561 Dátum: 2013. Október 22. - 23:58:07 »


Megítélésem szerint egy fegyver (kiváltképpen az erősebb kaliberek) tokja is acélból legyen. Szerintem ez alapvető követelmény. A Rösslerről nem mondható el ugyanez.


Tegnap adtuk le  a barátom Rösslerét, küldik a gyártónak..... Rííí   Belövéskor a lőtéren elrepedt a tok hosszában.  6 db lövés után.  A boltban meg azon agyaltak, hogy jól van e feltéve a távcső szereléke..  Kíváncsi vagyok a gyár mit lép rá a garancia lejárt 2 hónapja.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1562 Dátum: 2013. Október 26. - 13:55:50 »

Tegnap adtuk le  a barátom Rösslerét, küldik a gyártónak..... Rííí   Belövéskor a lőtéren elrepedt a tok hosszában.  6 db lövés után.  A boltban meg azon agyaltak, hogy jól van e feltéve a távcső szereléke..  Kíváncsi vagyok a gyár mit lép rá a garancia lejárt 2 hónapja.


Én tennék fel néhány képet ide és hasonló fórumokra !  Vagy ......   írnék a gyártónak hogy felteszem őket ha .........    S.Peti


Már kezd nekem érdekes lenni ez a Rössler história . Olvastunk itt jót rosszat róla de valahogy úgy vagyok hogy "Nem zörög a haraszt ..."
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #1563 Dátum: 2013. Október 27. - 13:43:05 »


Én tennék fel néhány képet ide és hasonló fórumokra !  Vagy ......   írnék a gyártónak hogy felteszem őket ha .........    S.Peti


Már kezd nekem érdekes lenni ez a Rössler história . Olvastunk itt jót rosszat róla de valahogy úgy vagyok hogy "Nem zörög a haraszt ..."

Ezt mi is meglépjük, ha kell. Egyébként nagyon jó fegyver volt amíg működött . A tokot cseszték el , de nagyon ezzel a könnyítéssel, nem kellett volna.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1564 Dátum: 2013. Október 27. - 15:04:01 »

Tegnap adtuk le  a barátom Rösslerét, küldik a gyártónak..... Rííí   Belövéskor a lőtéren elrepedt a tok hosszában.  6 db lövés után.  A boltban meg azon agyaltak, hogy jól van e feltéve a távcső szereléke..  Kíváncsi vagyok a gyár mit lép rá a garancia lejárt 2 hónapja.

Én már rég mondtam, hogy ennél a gyártmánynál a leggyengébb anyagvastagsággal rendelkezik a tokozat, és annak anyagminősége sem megfelelő.

Már mondtam, hogy volt egy kolléga akinél a megfelelő és szakszerű felszerelés ellenére a céltávcső szerelékestül repült a tokozatról, menetet kitépve.

Ez a gyártmány nem sikerült.

Aluötvözetes Sauer tokozatnál pld. ilyen jelenség nincs, mert van megfelelő anyagvastagság és minőség.

 Emelem
Naplózva
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #1565 Dátum: 2013. November 13. - 19:00:18 »

Ma hívtak a boltból, megjött a cimbi puskája.
A szöveg  " a gyár megvizsgálta és szerintük a hibás szerelék felrakás miatt repedt el hosszában a tok.  ( T. Csabitól a nevükben én kérek bocsánatot mert ez hülyeség. A repedést eléfúrással szoktuk megállítani a fémes szakmában)  Közöltem, hogy ne is folytassuk a beszélgetést az ügyvédünk megkeresi őket holnap és gondolom a gyártót és a forgalmazót is kicsit megmogyorózza.   No besértődtek  és közölték, hogy nem hagyom végigmondani..... ugyanis ingyen kicserélte a gyár a  repedt tokot és csak a szállítási díjat kell fizetni a kollegának.  Én viszont kértem , hogy rakja rá az ő emberük a szereléket  a fegyverre, hogy ha a jövőben ismét elrepedne akkor ne  legyen irányunkban támadási felület.  Ördög
Amint visszakapjuk megyünk lőtérre , gondolom kimegy pillanatok alatt 20 lövés Sorozat  ha azt kibírja akkor mindent.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1566 Dátum: 2013. November 13. - 19:35:24 »

Ma hívtak a boltból, megjött a cimbi puskája.
A szöveg  " a gyár megvizsgálta és szerintük a hibás szerelék felrakás miatt repedt el hosszában a tok.  ( T. Csabitól a nevükben én kérek bocsánatot mert ez hülyeség. A repedést eléfúrással szoktuk megállítani a fémes szakmában)  Közöltem, hogy ne is folytassuk a beszélgetést az ügyvédünk megkeresi őket holnap és gondolom a gyártót és a forgalmazót is kicsit megmogyorózza.   No besértődtek  és közölték, hogy nem hagyom végigmondani..... ugyanis ingyen kicserélte a gyár a  repedt tokot és csak a szállítási díjat kell fizetni a kollegának.  Én viszont kértem , hogy rakja rá az ő emberük a szereléket  a fegyverre, hogy ha a jövőben ismét elrepedne akkor ne  legyen irányunkban támadási felület.  Ördög
Amint visszakapjuk megyünk lőtérre , gondolom kimegy pillanatok alatt 20 lövés Sorozat  ha azt kibírja akkor mindent.

Azt azért nem árultál el, hogy ez nem egyedi jelenség. Meglepődött Emelem

Én megszabadulnék a fegyvertől. Emelem

Naplózva
Dani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


« Új üzenet #1567 Dátum: 2013. November 27. - 20:16:03 »

Üdvözlök mindenkit!
Új vagyok itt a fórumon.Segítségeteket kérném:a héten vásárolok egy CZ 550-est 9,3x62-es kaliberben.Milyen lőszert válasszak hozzá?Elsősorban disznóra és szarvasra és esetleg őzre használnám.
Esetleg van valakinek tapasztalata a Geco Plus-ról (16,5g)  és a Sako Hammerhead-ről (18,5g)?Ezek egészen elfogatható árban vannak a közeli Szlovákiában.
Köszönöm a segítséget!
Naplózva

Azért vagyok ilyen goromba,mert gyerekkoromba vizet tettek a boromba!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1568 Dátum: 2013. November 27. - 20:31:13 »

Most vettem egy adag Geccot. Még csak lőtéren próbáltam. Elég parázs kis lőszernek tűnik. Valószínűleg el fogja kalapálni a hegyét a puska. Mármint ami a tárban van.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1569 Dátum: 2013. November 27. - 20:50:49 »

Üdvözlök mindenkit!
Új vagyok itt a fórumon.Segítségeteket kérném:a héten vásárolok egy CZ 550-est 9,3x62-es kaliberben.Milyen lőszert válasszak hozzá?Elsősorban disznóra és szarvasra és esetleg őzre használnám.
Esetleg van valakinek tapasztalata a Geco Plus-ról (16,5g)  és a Sako Hammerhead-ről (18,5g)?Ezek egészen elfogatható árban vannak a közeli Szlovákiában.
Köszönöm a segítséget!

Ugyanilyen puskából lövöm a Geco Teilmantelt (kaliber is stimmel). Igen jóban vannak, ami a szórásképet illeti. Nagytestű disznót, szarvast is átüti, jó vért ad. Ha az őzet lap mögött lövöd vele, nem végez nagy roncsolást. Elenyésző százalékban maradt a testben a lövedék, azok viszont mind helyben maradtak (disznó). Én csak ajánlani tudom.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1570 Dátum: 2013. November 27. - 22:05:55 »

Üdvözlök mindenkit!
Új vagyok itt a fórumon.Segítségeteket kérném:a héten vásárolok egy CZ 550-est 9,3x62-es kaliberben.Milyen lőszert válasszak hozzá?Elsősorban disznóra és szarvasra és esetleg őzre használnám.
Esetleg van valakinek tapasztalata a Geco Plus-ról (16,5g)  és a Sako Hammerhead-ről (18,5g)?Ezek egészen elfogatható árban vannak a közeli Szlovákiában.
Köszönöm a segítséget!
Azért indulás előtt tájékozódj,mivel most tapasztaltam,hogy valami fordított árzabáló működik Slovenskeben: bizonyos lőszerek ára másfélszeresére szökött hirtelen. Melyik megyében élsz?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


« Új üzenet #1571 Dátum: 2013. November 28. - 06:33:00 »

Azért indulás előtt tájékozódj,mivel most tapasztaltam,hogy valami fordított árzabáló működik Slovenskeben: bizonyos lőszerek ára másfélszeresére szökött hirtelen. Melyik megyében élsz?

Veszprém megyében lakom.Egy vadőr cimborám használta a Geco Plus-t nagy megelégedésére,igaz 308 win. kaliberben.Ahogy olvastam a Szlovák oldalon a Geco 40 euró,a Sako 42 euró.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 28. - 14:04:22 írta Voldemort » Naplózva

Azért vagyok ilyen goromba,mert gyerekkoromba vizet tettek a boromba!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1572 Dátum: 2013. December 01. - 20:12:35 »

Most vettem egy adag Geccot. Még csak lőtéren próbáltam. Elég parázs kis lőszernek tűnik. Valószínűleg el fogja kalapálni a hegyét a puska. Mármint ami a tárban van.

Úgy hallottam , hogy ez a Gecco csak fél disznót visz .  Fejvakarás Nyihi :
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 01. - 21:07:14 írta Horrido » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1573 Dátum: 2013. December 01. - 20:36:43 »

Úgy hallottam , hogy ez a Gecco csak fél disznót visz .  Fejvakarás Nyihi Ördög
Ne itt humorizálj hanem tünés a Vaddisznósba beszámolót írni...és ez vonatkozik a többiekre is...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1574 Dátum: 2013. December 01. - 21:07:53 »

Úgy hallottam , hogy ez a Gecco csak fél disznót visz .  Fejvakarás Nyihi :
Viszi az viszi, csak .308-as likat üt.... :-))))
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: