Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430253 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1530 Dátum: 2013. Július 12. - 23:46:26 »

Apropó Feri!
Észrevettem, hogy ma túl sokszor használod a "buzi" szót. Ez valamit jelent.
Akarsz beszélni róla..?? Angyal
Nézd, nem fogok helyetted "coming out"-olni. Majd bevallod, ha akarod... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1531 Dátum: 2013. Július 12. - 23:51:04 »

Most is csak nagyon nehezen ment el, de legalább elment. Nem tudom mi volt az oka! Előtte Canossa járásként el kellett olvasnom néhány dolgot, csak utána visszadöcögve lett elküldhető.

Ezt kifejtenéd bővebben?
Mit kellett elolvasnod? Megnéztem a tiltási naplót, nincs nyoma, hogy beleütköztél volna valamilyen tiltásba(úgy értem, hogy a szolgáltatód esetleg olyan ip.-t adott amit valamikor kitiltottunk, volt már ilyenre példa). Előfordul, hogy nem töltődik be egy oldal vagy nem jelenik meg egy hozzászólás. Ilyenkor rá kell frissíteni az oldalra, másodikra általában sikerül. Persze a hozzászólásodat előtte rakd ki vágólapra mert általában (nem mindig)elveszik.
Az a helyzet, hogy baromira ráférne már a fórumra egy upgrade de varázslónk nem bír vele... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1532 Dátum: 2013. Július 13. - 10:25:03 »

Madárfüttyös jóreggelt, Kedves Boar!

Először megírtam amit szerettem volna elküldeni. Utána a hozzászólás gombot nyomtam meg, szokás szerint.  Erre felül megjelent egy piros betűs szöveg. Elolvasni már nem tudtam, mert eltűnt, és elszállt a hozzászólásom is. Ezek után kissé mérgelődve megírtam a küldendő rövidített változatát, és ismét megpróbáltam elküldeni az előbb említett módon. Ismét megjelent egy piros betűs szöveg, ezt most eltudtam olvasni: az volt rajta, hogy mialatt én most írtam, az általam leírt valamelyik témához hozzászóltak, olvassam el...Rá kattintottam, ezt követően ismét elszállt a megírt szöveg, viszont el tudtam olvasni a hozzászólásokat. Harmadszorra írtam mérgemben egy költői megjegyzést, hogy esetleg letiltottak? EZ ELMENT...
negyedszerre is megírtam (egyre rövidebben) a küldendőt, ismét jött a piros szöveg: hozzászólás érkezett, olvassam el...Megtettem, és innen most vissza tudtam úgy jönni, hogy NEM semmisült meg a megírt szöveg, és végre el tudtam küldeni.

Ennyi a történet, Kedves Boar.
Vadászüdvözlettel: Regius

Post scriptum: Elfelejtettem, hogy mialatt ezekkel vacakoltam,  megérkezett az üzeneted, mely szerint nem tiltott le senki, én pedig ezt megköszöntem Neked.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1533 Dátum: 2013. Július 13. - 11:05:56 »

Madárfüttyös jóreggelt, Kedves Boar!

Először megírtam amit szerettem volna elküldeni. Utána a hozzászólás gombot nyomtam meg, szokás szerint.  Erre felül megjelent egy piros betűs szöveg. Elolvasni már nem tudtam, mert eltűnt, és elszállt a hozzászólásom is. Ezek után kissé mérgelődve megírtam a küldendő rövidített változatát, és ismét megpróbáltam elküldeni az előbb említett módon. Ismét megjelent egy piros betűs szöveg, ezt most eltudtam olvasni: az volt rajta, hogy mialatt én most írtam, az általam leírt valamelyik témához hozzászóltak, olvassam el...Rá kattintottam, ezt követően ismét elszállt a megírt szöveg, viszont el tudtam olvasni a hozzászólásokat. Harmadszorra írtam mérgemben egy költői megjegyzést, hogy esetleg letiltottak? EZ ELMENT...
negyedszerre is megírtam (egyre rövidebben) a küldendőt, ismét jött a piros szöveg: hozzászólás érkezett, olvassam el...Megtettem, és innen most vissza tudtam úgy jönni, hogy NEM semmisült meg a megírt szöveg, és végre el tudtam küldeni.

Ennyi a történet, Kedves Boar.
Vadászüdvözlettel: Regius

Post scriptum: Elfelejtettem, hogy mialatt ezekkel vacakoltam,  megérkezett az üzeneted, mely szerint nem tiltott le senki, én pedig ezt megköszöntem Neked.
Szia!
Értem. Nekem nem szokott elszállni a hozzászólásom ilyenkor, de érdemes elküldés előtt kitenni a vágólapra, sok bosszúságot megspórolhat az ember.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1534 Dátum: 2013. Július 13. - 11:15:47 »

Madárfüttyös jóreggelt, Kedves Boar!

Először megírtam amit szerettem volna elküldeni. Utána a hozzászólás gombot nyomtam meg, szokás szerint.  Erre felül megjelent egy piros betűs szöveg.....

Ennyi a történet, Kedves Boar.

..Próbáld meg rövidebbre, tömörebbre fogni a h.sz.-t, pl. úgy ahogy sokan teszik..  Ördög ..
Akkor elszokott menni, csont nélkül..  Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1535 Dátum: 2013. Július 13. - 11:30:51 »

A hosszú hozzászólások is simán elmennek, ha minden OK!
Csütörtökön, pénteken  nálam is szarakodott valami a fórumon, mert sokszor percekig nem ment el amit írtam, és gyakran percekig tölt be egy egy topikot. Csak a fórummal szórakozik.

Szervusz Regius! Emelem

A piros szöveg akkor jelenik meg felül, ha amíg írod a hozzászólásodat  új válaszok születnek a témában. Akkor ismételten rá kell nyomni a hozzászólásra, mert máskülönben nem megy át!

 Wave  Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1536 Dátum: 2013. Július 13. - 12:31:24 »

Az a helyzet, hogy baromira ráférne már a fórumra egy upgrade de varázslónk nem bír vele... Rííí

Azóta beszéltem a szolgáltatóval is, és volt ötlete  Ördög

Emlékeztek, régebben, pár éve feltörték azt a szervert amin a fórum is van, azután bevezettek egy csomó biztonsági intézkedést, programot, stb. azt írta a srác, hogy előfordulhat azok miatt nem engedi a frissítést. Megbeszéltük, hogyan tudom kikapcsolni, meg vissza. Amint időm lesz nekiesek újból. Két hétig biztos nem...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1537 Dátum: 2013. Július 13. - 12:58:33 »

Mindannyiótoknak köszönöm a hasznos tanácsokat!

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1538 Dátum: 2013. Július 13. - 17:03:02 »

Elnézést kell kérnem ismét azoktól, akik érzékenyek az „off topik” jelenségre, de ha már itt kezdődött, akkor itt is kellene folytatnom. Ha a modiknak böki – jogosan  - a szemét, akkor pakolják át.
Érdekes ez a 8x68-as teljesítmény több oldalról való látása.
Lehet, hogy én közelítem meg rosszul a dolgot, de sajnos lőszer-lövedék-kaliber tekintetében „jenki elvű” szocializáltságom, és töltés tárgykörben eltöltött jelentős idő okán, nem tudom máshogy megközelíteni a kérdést, minthogy megfelelő „lövedék-átmérő/lövedék-tömeg/lövedék-szerkezet/becsapódási sebesség/vadtest ellenállás/esetleg vadtest vastagság” összetevőkből áll össze a tutibiztos elixír, nem pedig olyan elnevezésekből, hogy - .243Win/6,5x57/.308 Win/30-06/8x57/8x68/9,3x62/9,3x64… és a többi…és a többi… (az utolsónál természetesen csak a főnöknek nyaltam be csontig.. Röhög Röhög)
Ebből kifolyólag, ha egy több, mint nyócmillis, 11,7 grammos, nagy becsapódási sebességű lövedék nem ad vért egy kis-közepes testű vadnál, akkor ki kell jelenteni, hogy az úgy ahogy van egy kalap sz@rt sem ér, és ami lényeg, nem a kaliber felett kell sommás véleményt mondani. Ebben az esetben meg kell keresni azt a lövedéket, amelyikkel 10-300 méterig, 10-500 kilós vadtestig nyújtja azt a teljesítményt, amelyet elvárnak tőle….. őz.. majdnem csővégről és 300 méterről……gímbika ugyanilyen távról (most nyilván a kapok a pofámra a 300 méter miatt), és esetleg valamilyen veszélyes nagyvad, (ami ugye „nem anyós” Vigyorog), bárhonnan, bármikor, bármilyen szögből.
Nagyon nehezen akartam elhinni, azt a történetet, amikor barátom mesélte, hogy 8x68-al, német vendég az őz mellső térdét találta el a könnyű KS-el, és az irányt változtatva LEPATTANT az őz térdéről, el sem törve azt! Vállat von Az egyenesen másodvirágzását élő, lényegesen „gyengébb” 8x57 meg minden feladatra kiválóan alkalmas a használói szerint.
Elég szégyen a németektől, hogy egy kiváló tervezésű régi lőszerhez képtelenek voltak évtizedeken keresztül  megfelelő  lövedéket-lőszert gyártani. Fejvakarás
Már akkor mondta a barátom, hogy ő 14,3 grammos Hornady lövedékkel töltötte az övét, és minden kapható gyári lőszernél jobb, és sokkal olcsóbb volt. Kivéve persze a „gyevibírót”, vagyis a 13 grammos Nosler Partitiont, amivel lőszert akkor éppen a Hirtenberger csinált. Lehet, hogy rosszul emlékszem, vagy rosszul mondta, és Sierra volt 14,3 grammos, mert nem találok mostanában ilyet a Hornady házatáján, de igazából ez tök mindegy is. Tehát a „hülye amcsik” képesek voltak már akkor is az európai nyócasokba is tökéletesen működő lövedékeket csinálni, amikor a szuper RWS képtelen volt…. és ebbe beleértem a nehezebb KS-t is, mert jó páran szidták ám azt is, éppen azzal, hogy túl kemény, amely túl erős szerkezetű a mi viszonylag kis testű hazai vadjainkhoz. És nem ad vért. Nem tudom, hogy mi az igazság, mivel soha nem volt 8x68-am, ezért se kategorikusan és sehogy máshogyan sem mondok róla véleményt. Csak nagyon nehezen hiszem el, hogy megfelelő lövedékkel ne lenne kiváló vadászlőszer. Teljesség igénye nélkül a nagyon hozzávaló nem német lövedékek gyártói: Sierra, Swift, Woodleigh, Nosler, (meggyőződés nélkül, de nem lenne tisztességes kihagyni: Barnes) amiből mindenki megtalálhatja a saját igényeinek valót. És számtalan manufaktúra.. Degol, Delsing, KJG…stb.
Kedves Regius, van itt két megjegyzésed, amelyre a kötekedés halvány szándéka nélkül szeretnék rákérdezni:
-„Én az "átszúrja  a vadat jelenség" elkerülésére használok 11,7 helyett 14,5 g tömegű lőszert. Ezzel semmi gond sincs!!! A nagyon közelről 20-25méterről lőtt vadnál pedig semmilyen lőszer sem fakaszt vér, ha nem ér csontot, mert mondjuk a két borda közt átcsúszik... „ az egyik, és
„Ettől függetlenül azt mondom, és ez a személyes tapasztalatom, hogy a 8x68-as fegyver és lőszer még mindig, minden körülmények között a középkaliberek legjobbika,-„ a másik.

Az lenne a kérdésem, hogy Te tapasztaltad azt, hogy a nagyon közelről 20-25méterről lőtt vadnál pedig semmilyen lőszer sem fakaszt vér, ha nem ér csontot, és ha igen, milyen lőszerrel, és mivel magyarázod ezt? Ezt, a sokszor kitárgyalt – szerintem – urbánus legendát, ami ismét hangsúlyozom, hogy csak szerintem, a józan észnek és a fizikának is teljesen ellentmond. Fejvakarás
A másik, pedig miért írod azt, hogy a 8x68-as fegyver és lőszer még mindig, minden körülmények között a középkaliberek legjobbika, ha nem vadásztál, vagy csak elhanyagolható mértékben mással? Pontosan ezt mondhatja rajtad kívül több száz, vagy ezer vadász rajtad kívül a saját..6,5x5,7 – 7x57 – 8x57 – 308Win – 30-06 - ……. stb. stb. egészen mondjuk a 375 H&H ig bezárólag kaliberű fegyverére. Mi az, ami miatt több, jobb minden más középkalibernél a szemedben. Azt ne mondd légy szíves, hogy mert szeretem. És olyat írj, amiben jobb minden más középkalibernél, ha megkérhetlek, mert tényleg kíváncsi vagyok rá, gondolom kiismerted a kaliber több mint húsz év alatt.

 Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1539 Dátum: 2013. Július 14. - 08:47:43 »

Szép reggelt, Kedves Huszlavika!
Megüt a guta. Írtam Neked egy minden részletre kiterjedő precíz választ. Szabályosan be voltam jelentkezve. A "hozzászólás" gomb megnyomásakor a következő kiírás jelent meg: Nem vagy bejelentkezve, jelentkezz be...Ezek után fent ISMÉT  bejelentkeztem, erre pedig azt írta ki a gép, hogy nincs jogom "új témát indítani"...Visszatértem a nyilakkal az eredeti témához, legalább 10-szer próbáltam a MÉG meglévő szöveget elküldeni, de semmi nem történt, nem ment el...aztán egyszer csak megszűnt a hozzászólásom, elszállt, mint a vadlibák.
Kerestem a mail címed, de sajnos rejtett. Most megírom külön, azt lementem, aztán vagy megpróbálom ismét elküldeni, vagy kitalálok valamit, mert ez így nem állapot.

vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1540 Dátum: 2013. Július 14. - 08:52:39 »

Szép reggelt, Kedves Huszlavika!
Megüt a guta. Írtam Neked egy minden részletre kiterjedő precíz választ. Szabályosan be voltam jelentkezve. A "hozzászólás" gomb megnyomásakor a következő kiírás jelent meg: Nem vagy bejelentkezve, jelentkezz be...Ezek után fent ISMÉT  bejelentkeztem, erre pedig azt írta ki a gép, hogy nincs jogom "új témát indítani"...Visszatértem a nyilakkal az eredeti témához, legalább 10-szer próbáltam a MÉG meglévő szöveget elküldeni, de semmi nem történt, nem ment el...aztán egyszer csak megszűnt a hozzászólásom, elszállt, mint a vadlibák.
Kerestem a mail címed, de sajnos rejtett. Most megírom külön, azt lementem, aztán vagy megpróbálom ismét elküldeni, vagy kitalálok valamit, mert ez így nem állapot.

vadászüdvözlettel: Regius


Szervusz Regius!

Sajnos (ill. nem is biztos, hogy sajnos) így lehet járni, mivel 60 perc a default értéke a bejelentkezésnek - leginkább biztonsági okból. Ha a lap alján jelentkezel be, ott beállíthatod, hogy tovább engedjen. Megoldás szokott lenni még, hogy nagyobb lélegzetvételű szövegnél érdemes kijelölni az itten íródott szöveget és átmásolni egy Word-be, vagy eleve ott írni a hozzászólást, és onnan beilleszteni.

Üdv.

nagysas
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1541 Dátum: 2013. Július 14. - 09:01:52 »

Jó reggelt, Nagysas!
Köszönöm, minden bizonnyal igazad van, ugyanis a hosszabb szöveg megírása közben elmentem reggelizni, aztán még egy kávét is ittam, végül befejeztem, és a küldésnél már úgy jártam, ahogy írtam. Erre a közeljövőben figyelni fogok. Még csak egy jó hónapja regisztráltam, igazából ki sem ismertem a rendszert, igaz nem is igen mélyedtem bele. A múlt napi hasonló gondig nem volt probléma, minden hozzászólásom simán elment. Most viszont úgy érzem egy kissé komolyabban tanulmányozni kell a rendszert. Rövidesen, talán egy hét múlva lesz egy kis időm erre is, addig pedig betartom a 60 percet, illetve az eddigi (kevés) tapasztalatot próbálom felhasználni...

vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1542 Dátum: 2013. Július 14. - 09:29:37 »

Szép reggelt, Kedves Huszlavika!
Megüt a guta. Írtam Neked egy minden részletre kiterjedő precíz választ. Szabályosan be voltam jelentkezve. A "hozzászólás" gomb megnyomásakor a következő kiírás jelent meg: Nem vagy bejelentkezve, jelentkezz be...Ezek után fent ISMÉT  bejelentkeztem, erre pedig azt írta ki a gép, hogy nincs jogom "új témát indítani"...Visszatértem a nyilakkal az eredeti témához, legalább 10-szer próbáltam a MÉG meglévő szöveget elküldeni, de semmi nem történt, nem ment el...aztán egyszer csak megszűnt a hozzászólásom, elszállt, mint a vadlibák.
Kerestem a mail címed, de sajnos rejtett. Most megírom külön, azt lementem, aztán vagy megpróbálom ismét elküldeni, vagy kitalálok valamit, mert ez így nem állapot.

vadászüdvözlettel: Regius


Jó reggelt!

Hú, ne tudd meg hányszor jártam én is így!!!
Most már nem is így kezdem!
Word doksiba kezdek mindent, vagy ha nem, én is a harmadik sor után már átírom wordbe, mert pontosan így vagyok én is, ide megyek oda megyek, szól a telefon, valami hihetetlen fontos mondanivalója van az asszonynak és a többi..és a többi.
És ha elszállt, ilyenkor majdnem elértem a győzikesóu színvonalát kultúráltságban és hangerőben, és meg voltam sértődve, mikor az óvónénik panaszkodtak, hogy jó lenne a gyerekre odafigyelni, mert csúnyán beszél....
Kezd wordben mindig, és ha finomítás után azt mondod, hogy mehet, akkor pakold át, és biztos nem dolgoztál hiába! Wave Wave
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1543 Dátum: 2013. Július 14. - 09:54:42 »

Szervusz, Huszlavika!

A Hozzászólásod első részében írtakkal maradéktalanul egyetértek, való igaz, ha egy (bármilyen) az adott vadászatra alkalmas kaliber lövedéke nem fakaszt vért, akkor a hiba annak HEGYÉBEN van. Ilyenkor pedig célszerű másik heggyel próbálkozni. A 8x68 S-hez elég kicsi a gyárilag szerelt lőszerek választéka, legalábbis nálunk kevés kapható, de a katalógusok sem kényeztetnek el, még a NORMA és a BLASER nem túl régi belépését követően sem. Érdekes, hogy a 8x57-hez pedig igen bőséges a választék...Ezt nyugodtan lehetne alkalmazni a 8x68-hoz is, legalábbis az S jelű (8,22 mm átmérőjű) 8 mm-eseket.
Időrendi sorrendben az alábbi kaliberű saját fegyvereim voltak: (bő 3 év sörétes időszak után, némi protekcióval):  7x64 (ZKK 600) ; aztán végre a 80-as évek elején az első 8x68S; majd .243W; 6,5x57; 30-06 (orosz egycsövű billenő, szándékosan nem írok gavallért) ez utóbbitól szűk két év után megváltam, és 9,3x74R. A 8x68S-t mintegy 3 évtizede használom sajátként, (jelenleg már a másodikat) de előtte (az ellenőrzött "hőskorban" nagybátyám és apám ilyen kaliberű puskájával több vadat is lőttem.)
A 9,3x74 R kivételével a közelről lőtt vad átszúrásának problémáját az összes többi kalibernél tapasztaltam, ha közel volt és merőlegesen állt, néha úgy csúszott át a lövedék, hogy sem a bemeneti, sem a kimeneti oldalon NEM tört bordát. Ilyenkor gyakran kellett keresni, de mindig meglett, NÉHA csak nagyon macerás utánkereséssel...Gyakran 150-200 m után volt egy-egy bizonytalan kis vércsepp. Szerencsére ritkán fordult elő, DE időnként előfordult. És mindig CSAK közeli lövésnél. (ami szerencsére amúgy is ritka).
A 8x68 S-nél az első években 11,7 g-os KS-t, és 12,1 g-os H-Mantelt használtam, gyakorlatilag egyformán "repül", nem kellett lőtéri korrekciót alkalmazni. A könnyebb KS-ről már megírtam, hogy miért nem használom jó ideje, (az előbb taglalt jelenség miatt, mert az még 100 méterről is könnyen átrepült a vadon) most a H-Mantelről is megírom. A H-Mantel nagyon jó ölőhatású lövedék, de fedett terepen NEM vált be...Életem bakját veszítettem el miatta, több mint 20 éve...Búzán ültem, disznóra lestem. Kijött egy csodás (és számomra éppen lőhető) 8-as bak, (!!!) legalább 550-600 g-os...Mintegy 80 m-ről rálőttem, de a búzán beindult az expanzió, és láttam a búza fejeken a sörétként szétspriccelő első részét a lövedéknek. Ilyenkor a hátsó rész is eltérül... Még egyszer előfordult hasonló egy kis selejt bakkal szintén búzán. Az meglett ugyan, de a szétspriccelő lövedékdarabkák a koponyáját tették tönkre...Ezután még kipróbáltam a Hirtenberger Noslert, és a Hirtenberger ABC-t. A Nosler túl kemény volt, még a nem túl puha KS-nél is sokkal keményebb, az ABC pedig eléggé szórt...(Az ABC olyanformán "szirmosodik", mint ma a Blaser CDP) Nem voltak  sikeresek a Hirtenberger lőszerek, el is tűntek a hazai piacról. Kinn biztosan lehet kapni, de (mondjuk közép vagy északkelet Magyarországról ki fog patronért Bécsbe járni, még akkor is ha esetleg bevált)  A 14,5 g-os KS-el soha semmilyen gondom NEM volt. Minden vagy azonnal, vagy 30-40 méteren belül feküdt, egy kivételével, ami (sajnos gerinctüske lövéses volt. Nem is lett meg, hosszú utánkereséssel sem pedig jó kutyával és a szomszéd  engedélyével és kíséretével még Hozzá is átmentünk) A többi mind feküdt. ahogy írtam.
A mostani lőszerváltás oka az RWS felől és róla érkező rossz hírek. Ezért fogom kipróbálni a 14,2 g-os Brenneke TOG-ot. Ha beválik, akkor használom, ha nem, az esetben a megfelelő jogosítvány megszerzése után magam fogok tölteni én is.
A saját fegyvereimen kívül sok más fegyverrel IS lőttem, általában lőtéren. Mint gyakorló gépészmérnök, (így fegyverhez, ballisztikához, finommechanikához, optikához, általában fizikához hivatalból is értő) régi vadászt, gyakran kérnek meg ismerőseim távcsőszerelés utáni finombeállításra, ellenőrzésre, lévén a fegyvermester a saját szeméhez lövi be a fegyvert. Ilyenkor az ismerős lő, én állítok ha kell, végül magam is ellenőrzöm. (az egyik korábbi hozzászólásomban leírt világoskék szigetelőszalagos módszert használom. Magamon kívül még nem láttam senkinél) Egyébként 500 NE-ig bezárólag sok kaliberrel lőttem, de nem mindegyikkel...Azért bőven elég sokkal  ahhoz, hogy egy többé-kevésbé elfogadható "összkép" kialakuljon.
Minden itteni vadásztársam hozzászólásának örülök, az ember beillaeszti a saját tapasztalatai közé. Azért vagyunk itt. És természetsen én is közkinccsé teszem saját tapasztalataimat.
Végül, de nem utolsósorban: a 8x68 S szerintemazért a legjobb középkaliber, (vagy a legeslegjobbak egyike), mert nagy energiaátadás, nagy sebesség, jó ölőhatás mellett kiváló külballisztikai tulajdonságokkal rendelkezik. Ilyen szintű még a .338 W is, némileg gyengébb külballisztika mellett. Mondom ezt annak fenntartásával, hogy NAGYON szeretem a 9,3-as nagyvasakat IS, köztük a saját 9,3x74 R gavalléromat!!!!
Vadászüdvözlettelí: Regius
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1544 Dátum: 2013. Július 14. - 11:48:29 »

Uraim! Emelem

Ezt a valóban érdekes és tartalmas eszmecserét ha kérhetem folytassátok a "Golyós fegyverekről általában" topikban, és ezt hagyjuk meg a 9,3-asnak!

Köszönöm: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: