Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431071 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 17. - 05:57:44 »

Szia Roland,
ezen ne keseredj el nagyon, tudom roppantul bosszantó, de szerencsére nem történt sérülés.Az ilyen jellegű töréseknél  legtöbbször a nem helyes beillesztés az ok.Ilyenkor a fém nem a megfelelő felületen támaszkodik a fára, és a hátralökés hatására hasító ék módjára viselkedik.Ezért új ismétlőnél a használatbavétel előtt célszerű meggyőződni a helyes illesztésről, és szükség szerint ezt különböző technikákkal kijavítani.A mai gyártástechnológia igyekszik a kézi munkát csökkenteni, és ezért előfordulhatnak ilyenek.Erről Telek Csabi nálam sokkal avatottabb nyilatkozni, de gondolom majd megerősíti és megmagyarázza mindenki számára érthetőbben.Ezért még ma is nagyon kedveltek az úgynevezett "műhelymauserek" mert a gyáritól a lényegesen több kézimunka tette őket nagyon jóvá.Feltételezve a hozzáértő, gondos mestert.Üdv:Juszuph
Naplózva

Üdv : Juszuph
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 17. - 08:17:42 »

Pénteken telefon a fegymermestertol:kész az átalakított 9,3-asom!Nagy orommel indultam az "új" fegyverért.Távcso felszerelve,indulás a lotér.Aztán jott amire senki sem számított: a 3.lovés után a vadi új CZ550-es Lux tus a nyakban kettétort!Persze a "mester" szerint a tusban volt a hiba,számomra ez azért nem ennyire egyértelmu.Most várjuk az új tust,aztán johet az egyezkedés.
Disznó nagyon szépen mutatkozik,a hétvégén kezdodik a mi teruletunkon is a vadászata,osszel a vérebemmel szeretnék vizsgákra menni,ezért is vártam már a 9,3-at,sot még loszert is sikerult nagyon jó árban beszereznem:EVO 18,8g 585,-Huf/db.
Hát ez az én kis torténetem egyenlore a 9,3-al  :'(.

Üdv!

Egészen pontosan mi volt az átalakitás? Fa vagy fémmunka?
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 17. - 08:38:28 »

Sziasztok!
Jan: egy kilott csovu ZKK 600-8x64S kapott új csovet,új tust,elsutoszerkezetet.
Szilva: repedés nem volt,vagy legalábbis nem látszott a tuson,a szálkák párhuzamosak,gorcs nem látszik a torés mentén.
Juszuph:mi is arra gondolunk,hogy a osszeillesztés nem volt szakszeru,pedig egy elismert fegyvermester csinálta.

Ma megjott az új tus,egy órán belul indulok a lotérre.Majd beszámolok a torténtekrol,és igyekszem képet is feltenni a torott tusról.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 17. - 10:50:43 »

Szevasz Roland!

No a képekre én mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, mert ha tényleg a lövéstől tört el az a puska, akkor véleményem szerint két oka lehet.
1. A fegyvermester nem jó anyagot használt hozzá, amit illett volna észrevenni. (az különösen furcsa, hogy semmiféle fahibát nem láttatok rajta)
2. Nem jól illesztette a puskát és a markolatnál fellépő erők nem oszlottak el egyenletesen.

Pár illesztés alatt álló puskát volt szerencsém látni Telek Csabi révén, azóta tudom, hogy milyen fontos is ez, legyen szó golyós, vagy sörétes puskáról.

Persze a képek alapján azért majd Csabi tudja megmondani az okokat.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 17. - 12:38:17 »

Srácok! A 9,3x57-essel van tapasztalata bárkinek? Esetleg hallott olyanról egyáltalán, hogy valaki ilyet használ idehaza?
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 17. - 12:42:28 »

Srácok! A 9,3x57-essel van tapasztalata bárkinek? Esetleg hallott olyanról egyáltalán, hogy valaki ilyet használ idehaza?

Hát nem tudom, de mintha Wetzlarnak nagy kedvence lenne, talán Ő...
Naplózva

Renkecz Rafael
Viktor
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 17. - 13:21:21 »

Neki bizony nagy kedvence...
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 17. - 14:12:51 »

Sziasztok!
Megjottem a fegyvermestrtol,az új tussal minen OK.Jól sikerult a belovés is,az EVO-t és a cseh SP-t szinte ugyanoda viszi a fegyver.
A tussal kapcsolatban:a mester az ár felét elengedte az új tusnak-lehet hogy O tudta mi okozta a torést?
Holnap jonnek a képek-hátha mi is kitaláljuk mi okozhatta.
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 17. - 14:36:07 »

Sziasztok!
Megjottem a fegyvermestrtol,az új tussal minen OK.Jól sikerult a belovés is,az EVO-t és a cseh SP-t szinte ugyanoda viszi a fegyver.
A tussal kapcsolatban:a mester az ár felét elengedte az új tusnak-lehet hogy O tudta mi okozta a torést?
Holnap jonnek a képek-hátha mi is kitaláljuk mi okozhatta.

Ezt most nem értem. Ha az ő hibája volt, miért kellett kifizetned a felét. :-\
Naplózva

Renkecz Rafael
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 17. - 14:53:40 »

Cortez: most is azt állítja,hogy a fa volt hibás.Azért van a ? a mondat végén,lehet..... de nem biztos.Nekem meg 15000,- forinton nem volt kedvem bíráskodni,esetleg szakértoi véleményeket kikérni.Ez mind ido,energia,+km-k lettek volna.
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 17. - 14:59:41 »

Cortez: most is azt állítja,hogy a fa volt hibás.Azért van a ? a mondat végén,lehet..... de nem biztos.Nekem meg 15000,- forinton nem volt kedvem bíráskodni,esetleg szakértoi véleményeket kikérni.Ez mind ido,energia,+km-k lettek volna.

Téged messzemenően megértelek én is így tettem volna, őt nem értem. Ha tényleg egy jónevű és korrekt mester, még az anyag hibája esetén is (feltéve, hogy ő adta) vállaltam volna a felelősséget. Számára minden vadász és annak fegyvere reklámhordozó.
Naplózva

Renkecz Rafael
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 17. - 17:27:05 »

Cortez: most is azt állítja,hogy a fa volt hibás.Azért van a ? a mondat végén,lehet..... de nem biztos.Nekem meg 15000,- forinton nem volt kedvem bíráskodni,esetleg szakértoi véleményeket kikérni.Ez mind ido,energia,+km-k lettek volna.


Hát igen, itt az a kérdés, hogy te vitted -é a fát, avagy a puskaműves adta, ugyanis, ha te viszed a fát, akkor illene veled közölni, hogy hozott fáért nem vállal felelősséget. Amennyiben ő adta, akkor természetesnek kéne lenni a cserének (garanciális csere/javítás).
Még egy gondolat, ha a fa volt a hibás, akkor miért nem hívta fel a figyelmedet rá akkor, amikor illesztette, ugyanis egy ilyen fahibát észre kellett volna vennie!
Most már én is kezdek kíváncsi lenni a képekre!
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 17. - 23:01:51 »

Srácok! A 9,3x57-essel van tapasztalata bárkinek? Esetleg hallott olyanról egyáltalán, hogy valaki ilyet használ idehaza?

Üdv!

9,5x56 M.Sch. tulajdonost ismerek, de a 9,3x57 szerintem Mo.-n sohasem volt gyakori kaliber. Nem is hallottam hogy valakinek ilyen lett volna.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 18. - 05:58:07 »

A 9,3x57  nákunk nem annyira ismert kaliber,de ez men jelenti azt, hogy nem jó.Nagyon is jó.A töltényt úgy kell elképzelni mint a 8x57-et, csak a nyakat megtágítva 9,3-ra.A gáznyomása alacsony 2600 bar, a 9,3x62-é 3400 bar.A cső átmérőjük megegyezik.Technikailag az 57-ből dörzsárazással lehet 62-t kialakítani, de nincs értelme, fölösleges.Nagyon puhát lő, hölgyeknek bátran ajánlanám amennyiban rendes űrmérettel szeretnének jó hatásfokkal vadászni.Külballisztikája  olyan mint a 9,3x62 100 métertől fölfelé.Ez annyit jelent, kb 200 méterig minden különösebb gond nélkül használható.A Norma készít eleséget hozzá, a skandináv országokban elég sok van belőlük.Üdv:Juszuph Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Steve
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 18. - 07:30:13 »

A 9,3x57  nákunk nem annyira ismert kaliber,de ez men jelenti azt, hogy nem jó.Nagyon is jó.A töltényt úgy kell elképzelni mint a 8x57-et, csak a nyakat megtágítva 9,3-ra.A gáznyomása alacsony 2600 bar, a 9,3x62-é 3400 bar.A cső átmérőjük megegyezik.Technikailag az 57-ből dörzsárazással lehet 62-t kialakítani, de nincs értelme, fölösleges.Nagyon puhát lő, hölgyeknek bátran ajánlanám amennyiban rendes űrmérettel szeretnének jó hatásfokkal vadászni.Külballisztikája  olyan mint a 9,3x62 100 métertől fölfelé.Ez annyit jelent, kb 200 méterig minden különösebb gond nélkül használható.A Norma készít eleséget hozzá, a skandináv országokban elég sok van belőlük.Üdv:Juszuph Wave
Igen
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: