Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430243 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1470 Dátum: 2013. Május 01. - 22:05:23 »

Én az egyetemen még azt tanultam, hogy borra sör "forever"  Piál  Ördög
BP  Emelem

"Sörre bor, mindenkor
borra sör meggyötör!"

(közte be kell gurítani egy felest)
Naplózva
CraZyke
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


WWW
« Új üzenet #1471 Dátum: 2013. Május 27. - 00:23:51 »

Üdv!

Tudna nekem valaki esetleg infót adni Rössler Titán 6 luxusról 9,3x62ben? Mert most nézegetek egyet elég jó árban, de ahogy utána olvasgattam elég sok rosszat írnak róla az "alu tokozás" miatt. Sajnos eléggé be vagyok korlátozva, mert mindenképpen 9,3-as kalibert szeretnék most venni, ráadásul bal kezesben, és nem akarok milliárdokat költeni rá. És eddig  a legtöbb vadászboltban 4-6 hónapot mondtak a megrendelésre minden általam kinézett fegyverre  Fejvakarás    A válaszokat előre is köszönöm.

 Emelem  Emelem
Naplózva

www.hunapro.hu  Vadász, Horgász, Íjász, Agrár apróhirdető portál!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1472 Dátum: 2013. Május 27. - 08:06:17 »

Üdv!

Tudna nekem valaki esetleg infót adni Rössler Titán 6 luxusról 9,3x62ben? Mert most nézegetek egyet elég jó árban, de ahogy utána olvasgattam elég sok rosszat írnak róla az "alu tokozás" miatt. Sajnos eléggé be vagyok korlátozva, mert mindenképpen 9,3-as kalibert szeretnék most venni, ráadásul bal kezesben, és nem akarok milliárdokat költeni rá. És eddig  a legtöbb vadászboltban 4-6 hónapot mondtak a megrendelésre minden általam kinézett fegyverre  Fejvakarás    A válaszokat előre is köszönöm.

 Emelem  Emelem

Nem volt ilyen puskám de a golyósfegyvert acélból gyártják a lövedékét meg ólomból . Nekem ez a mottóm .  Azért sem tetszik mert szerintem a középkaliberű golyósnak 3 kg. fölött kell lennie ez pedig a közepesek felső szintje . Elég rugdosós lehet ezért , főleg az 5000 J körüli lőszerekkel .
Az árát nézve ennyi pénzért kapsz egy jó fegyvert az biztos. Nézz körül az egun -on . A hazai használt piacon de én dunaszerdahelyi boltot is felhívnám.         Emelem                       
Naplózva
CraZyke
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


WWW
« Új üzenet #1473 Dátum: 2013. Május 27. - 10:28:47 »

Nem volt ilyen puskám de a golyósfegyvert acélból gyártják a lövedékét meg ólomból . Nekem ez a mottóm .  Azért sem tetszik mert szerintem a középkaliberű golyósnak 3 kg. fölött kell lennie ez pedig a közepesek felső szintje . Elég rugdosós lehet ezért , főleg az 5000 J körüli lőszerekkel .
Az árát nézve ennyi pénzért kapsz egy jó fegyvert az biztos. Nézz körül az egun -on . A hazai használt piacon de én dunaszerdahelyi boltot is felhívnám.         Emelem                       

Árba ennyiért nem nagyon találtam mást balosban csak sabattit (300 körül adná ide a fegyvert). Az engem is aggasztott, hogy mindössze 3kg a fegyver, de a tulaj rakatott bele kickstoppot, és így az elmondása szerint abszolút nem rugdosós. Szóval igazából csak ez az aluminium dolog aggaszt vele kapcsolatban.

 Emelem  Emelem
Naplózva

www.hunapro.hu  Vadász, Horgász, Íjász, Agrár apróhirdető portál!
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1474 Dátum: 2013. Május 27. - 10:58:04 »

Nekem nem volt soha ilyen puskám, de az egyik barátom és egyben egykori iskolatársamnak igen. Ő újonnan vett egyet jobbos kivitelben, ugyanúgy 9,3x62-es kaliberben és négy hónap kínlódás után megvált tőle.
A következők miatt; az elsütőszerkezet több esetben nem volt hajlandó elsütni a fegyvert. A tár is gyakran produkált adogatási problémákat. Természetesen az akadályok mindig vadászat közben történtek, viszont, amikor a fegyverboltba visszavitte a "ravasz" puska elkezdett rendesen működni...
A fegyver esztétikailag jól elkészített volt, csöve kitűnő szórásképet lőtt. Végül valami cserkonstrukcióban a vadászboltos némi ráfizetésért egy alig használt Heim golyóssal kárpótolta őt.
Akármi is történt egy ilyen áru és kategóriájú fegyvernél a fenti események szerintem megengedhetetlenek!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1475 Dátum: 2013. Május 27. - 11:04:16 »

Üdv!

Tudna nekem valaki esetleg infót adni Rössler Titán 6 luxusról 9,3x62ben? Mert most nézegetek egyet elég jó árban, de ahogy utána olvasgattam elég sok rosszat írnak róla az "alu tokozás" miatt. Sajnos eléggé be vagyok korlátozva, mert mindenképpen 9,3-as kalibert szeretnék most venni, ráadásul bal kezesben, és nem akarok milliárdokat költeni rá. És eddig  a legtöbb vadászboltban 4-6 hónapot mondtak a megrendelésre minden általam kinézett fegyverre  Fejvakarás    A válaszokat előre is köszönöm.

 Emelem  Emelem

Milliárdokat, milyen milliárdokkal ilyesztgettek?? Ugyan már ne dőlj be ilyeneknek!  Woest
Már potom pár milliócskáért egyész jó 9,3-asokat lehet kapni.  Kacsint  Angyal
Valahol olvastam, hogy a tulaj éveken át vadászott 8x57-ben Rösslerrel, és mikor 9,3-as csövet tett rá, a tus nyakban eltört.  Vállat von
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1476 Dátum: 2013. Május 27. - 19:58:13 »

a golyósfegyvert acélból gyártják a lövedékét meg ólomból . Nekem ez a mottóm .                       

 Okos  Ezzel nem vagy egyedül.....  Igen
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
forester73
Vendég
« Új üzenet #1477 Dátum: 2013. Május 31. - 18:42:02 »

Úgy látom előkerült a régi lemez  " hogy valakinek a valakije " meg " szerintem " - CraZyke keres meg privátban , a többiekkel ellentétben nekem volt és nagyon szerettem , igaz 3006-ban , de volt 9.3x62-em is Steyr gyártmányu is . Mindkettő 0 kilóméteresen került hozzám  és rohadtul nem éreztem azt a 450 eFt különbséget . A sütése szerintem bármelyik , akár drágább fegyverrel felveszi a versenyt . Azt meg minek magyarázzam -volt már itt vita elég a fórumon-  , hogy a fegyver a csőfarban reteszel 6 zárszemölccsel stb. ezeket már kiveséztük . Se a hármas tárral , se az ötös tárral nem volt gondom , volt viszont a Tikkámmal . Sőt ha össze hasonlítom a mostani Weatherby Vanguard-dal - hát a minősége meg sem közelíti a Rössler-ét , pedig a WV Japánban készül , ha lett volna az országban 300WM Syntetic Stainles biztos nem a Weatherby-t veszem meg hanem a RÖSSLER-t. Ha megnézzük a hirdetéseket hát nem sok van eladó és ami van az sem bagóért .

Üdv az OGRE
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1478 Dátum: 2013. Június 12. - 16:52:03 »

Üdv, Kedves CraZyke!
Megítélésem szerint egy fegyver (kiváltképpen az erősebb kaliberek) tokja is acélból legyen. Szerintem ez alapvető követelmény. A Rösslerről nem mondható el ugyanez. Pár darabot kézbe vettem a Harmóniánál a múlt hét elején. Fiatal barátomat kísértem, Neki vettünk egy 9,3x62 kaliberű CZ 550 luxust. Mialatt az adminisztráció folyt, én megnéztem az említett fegyvereket. Gyönyörűen, és HALKAN, könnyedén  sikló zárdugattyú, a henger végén lévő, azonos átmérőjű reteszelő szemölcsök, szép agyazás. Sajnos a tok könnyűfém. A tár sem szimpatikus. A nyílt irányzék pedig teljesen használhatatlan, mert az agyfa a tus nyaknál nem eléggé hajlított, azaz a fejem nem tudom annyira ráhajtani, hogy a célgömb NE lógjon ki a nyílásból felfelé vagy 3 mm-t. Közelebbről megnézve ennyit nem is lehet állítani rajta. Ez helyből fegyvermesteri beavatkozást igényel...(számomra nagyon lényeges a nyílt irányzék, az évi disznóhajtások miatt)
Szerintem aki a Rössler helyett CZ-t vesz, nem tévedhet. A 9,3x62 kaliber nagyon jó, soha nem fogsz benne csalódni, csak ki kell választani a megfelelő lőszert. Javasolom a Brenneke TOG 16 g, vagy a GECO Express 16,5 g patronokat. A CZ remekül viszi mind a kettőt. A napokban többször próbáltuk  lőtéren.
Egyébként a CZ megbízható, derék fegyver. Egyedüli hibája a darabosság. Kissé zajos a biztosítója, és a gyorsító szintén. Nemigen lehet rajta javítani, úgy istenigazában "bekopni" sem fog, maga a szerkezet darabos...Ettől függetlenül csak ajánlani tudom bárki számára. Sokáig, és jól fog szolgálni.

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
CraZyke
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


WWW
« Új üzenet #1479 Dátum: 2013. Július 07. - 22:40:13 »

Üdv!

Ha minden jól megy, akkor a jövőhéten sikerül beszereznem az áhított  9,3x62 fegyveremet Mosolyog Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen lőszert javasol hozzá. Leginkább disznóra használnám, esetleg 1-2 Gím évente. Ha tehetem egész évben szívesebben vadászok mezőgazdasági területeken, (búzán, tarlón, vetésen) szóval előfordul, hogy 180-190 méterre is elengedem a lövést. A válaszokat előre is köszönöm.  Emelem
Naplózva

www.hunapro.hu  Vadász, Horgász, Íjász, Agrár apróhirdető portál!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1480 Dátum: 2013. Július 07. - 23:15:10 »

Üdv!

Ha minden jól megy, akkor a jövőhéten sikerül beszereznem az áhított  9,3x62 fegyveremet Mosolyog Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen lőszert javasol hozzá. Leginkább disznóra használnám, esetleg 1-2 Gím évente. Ha tehetem egész évben szívesebben vadászok mezőgazdasági területeken, (búzán, tarlón, vetésen) szóval előfordul, hogy 180-190 méterre is elengedem a lövést. A válaszokat előre is köszönöm.  Emelem

 Emelem

Ha van olyan kis ronda zőőd kártyád, ami újratöltésre jogosít, akkor a 250gr. Nosler Accubond lövedéket javaslom.  Igen
Ha nincs, tulajdonképpen szinte bármelyik gyári lőszer megteszi. Inkább a nehezebb (18,5g) kuglik közt keresgélj, ólomhegyűt fröcsögőset.
Én pl. a Norma Alaskát javasolnám.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1481 Dátum: 2013. Július 08. - 05:49:05 »

A Norma Alaska 200 m-en -11 cm-t esik, ez kissé sok, ha hosszabbakat is kell lőnöd. Amennyiben valóban 180-190 m távolságra kell lőnöd egyértelműen az általam korábban javasolt 16 g-os Brenneke TOG a favorit. Energiája nagy, 200 m-en a sűllyedés mindössze 4,9 cm, azaz nem kell célpontáthelyezést alkalmazni. Fedett terepen is jól használható, nem fröccsen el minden vacaktól. Egyetlen hátránya, hogy kissé drága, de megéri. A Rózsa utcai vadászboltban jelenleg a 20 db-os csomagolás 26 300 Ft, azaz 1315 Ft/db az ára....Egyébként a másik javasolt lőszer a GECO Express is csak 7 cm körül sűllyed 200 m-en. Ez kb 850-900 Ft/ db áron kapható...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1482 Dátum: 2013. Július 08. - 08:46:28 »

A Norma Alaska 200 m-en -11 cm-t esik, ez kissé sok, ha hosszabbakat is kell lőnöd. Amennyiben valóban 180-190 m távolságra kell lőnöd egyértelműen az általam korábban javasolt 16 g-os Brenneke TOG a favorit. Energiája nagy, 200 m-en a sűllyedés mindössze 4,9 cm, azaz nem kell célpontáthelyezést alkalmazni. Fedett terepen is jól használható, nem fröccsen el minden vacaktól. Egyetlen hátránya, hogy kissé drága, de megéri. A Rózsa utcai vadászboltban jelenleg a 20 db-os csomagolás 26 300 Ft, azaz 1315 Ft/db az ára....Egyébként a másik javasolt lőszer a GECO Express is csak 7 cm körül sűllyed 200 m-en. Ez kb 850-900 Ft/ db áron kapható...

 Emelem

Szerintem az a 11 cm nem a világ, mondjuk egy disznónál 200m-en magas blattra célzol.  Kacsint
A gyári megadott értékeket (sebesség, röppálya adatok) meg fenntartással kell kezelni... Általában lemérve nem annyi szokott lenni, amennyi meg van adva és a különbség jóval több is lehet, mint amennyit a gyári tesztcső és az általad használt puskacső különbözősége indokol.  Nem szól szám
Ettől függetlenül az általad kipróbált és ajánlott lőszerek biztos jók, nekem azokkal nincs tapasztalatom.
- Szerintem senki ne az alapján válasszon lőszert, hogy milyen szíp adatok vannak feltüntetve a ballisztikai táblázatokban, hanem az alapján, hogy jól viszi-e a puskája és jól dolgozik-e a vadban.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
CraZyke
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


WWW
« Új üzenet #1483 Dátum: 2013. Július 08. - 09:22:28 »

Köszönöm a tanácsokat. Én is úgy gondolom, hogy az az esés amit a megadott alapok alapján produkálnak ezek a lőszerek (100m +4cm belőve) az teljesen elfogadható. Jelenleg 30-06-ossal zajongok, és ahhoz képest kb +3-4cm eltérés van, ami szerintem abszolút elhanyagolható 200 méteres távon. Szóval a tapasztalatokat elsősorban abban várnám, hogy kinek mi a tapasztalata az "ölőhatást" illetően. Egyébként úgy tervezem, hogy veszek 2-3 különféle lőszert, megnézem, hogy melyiket szereti a legjobban a fegyver és arra belövöm. A többit pedig elpufogtatom gyakorlásként  Vadász  Vigyorog   Emelem
Naplózva

www.hunapro.hu  Vadász, Horgász, Íjász, Agrár apróhirdető portál!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1484 Dátum: 2013. Július 08. - 10:00:51 »

A Norma Alaska 200 m-en -11 cm-t esik, ez kissé sok, ha hosszabbakat is kell lőnöd. Amennyiben valóban 180-190 m távolságra kell lőnöd egyértelműen az általam korábban javasolt 16 g-os Brenneke TOG a favorit. Energiája nagy, 200 m-en a sűllyedés mindössze 4,9 cm, azaz nem kell célpontáthelyezést alkalmazni. Fedett terepen is jól használható, nem fröccsen el minden vacaktól. Egyetlen hátránya, hogy kissé drága, de megéri. A Rózsa utcai vadászboltban jelenleg a 20 db-os csomagolás 26 300 Ft, azaz 1315 Ft/db az ára....Egyébként a másik javasolt lőszer a GECO Express is csak 7 cm körül sűllyed 200 m-en. Ez kb 850-900 Ft/ db áron kapható...
A brenneke tog adatait a táblázatból idézed vagy tényleg kipróbáltad 200-ra is a lőtéren?
Csak azért kérdem, mert a tug-al kapcsolatban van olyan tapasztalat, hogy ordas nagy eltérések vannak a táblázat és a valóság között...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: