Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431892 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Május 09. - 08:10:22 »

Mostantól letettem a 9,3-asról. Marad a 8x57JS. Ezt próbáltam és ez nagyon szolíd, számomra tökéletesen megfelel.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Május 09. - 08:46:23 »

Mostantól letettem a 9,3-asról. Marad a 8x57JS. Ezt próbáltam és ez nagyon szolíd, számomra tökéletesen megfelel.

Zoli!

Véleményem szerint a 9,3x62-es nagyvadas puskának a legoptimálisabb választás.
Hidd el nem rúg az akkorát, hogy féljél tőle, csak itt arra élezték ki, hogy hadjáratot folytatunk a 9,3-as ellen, mert rugdosós.
Ez nem így van, kiváló nagyvadas kaliber és egy "békésebb" Lapua Megával hidd el nagyon jól be is válhat.
Szóval én azt mondom próbáld ki mindenképpen.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Május 09. - 08:54:49 »

Mostantól letettem a 9,3-asról. Marad a 8x57JS. Ezt próbáltam és ez nagyon szolíd, számomra tökéletesen megfelel.

Zoli!

Véleményem szerint a 9,3x62-es nagyvadas puskának a legoptimálisabb választás.
Hidd el nem rúg az akkorát, hogy féljél tőle, csak itt arra élezték ki, hogy hadjáratot folytatunk a 9,3-as ellen, mert rugdosós.
Ez nem így van, kiváló nagyvadas kaliber és egy "békésebb" Lapua Megával hidd el nagyon jól be is válhat.
Szóval én azt mondom próbáld ki mindenképpen.

Ha a vásárlásra kerűl a sor, feltétlen csak akkor döntök, ha már egy 9,3-ast is kipróbáltam. Az előbb egy kicsit betójtam, tán azért írtam, hogy lemondok róla, de mire elkűldtem az üzit, már éreztem, hogy úgy sem hagy nyugodni a dolog. Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Május 09. - 09:02:48 »

Mostantól letettem a 9,3-asról. Marad a 8x57JS. Ezt próbáltam és ez nagyon szolíd, számomra tökéletesen megfelel.

Zoli!

Véleményem szerint a 9,3x62-es nagyvadas puskának a legoptimálisabb választás.
Hidd el nem rúg az akkorát, hogy féljél tőle, csak itt arra élezték ki, hogy hadjáratot folytatunk a 9,3-as ellen, mert rugdosós.
Ez nem így van, kiváló nagyvadas kaliber és egy "békésebb" Lapua Megával hidd el nagyon jól be is válhat.
Szóval én azt mondom próbáld ki mindenképpen.

Ha a vásárlásra kerűl a sor, feltétlen csak akkor döntök, ha már egy 9,3-ast is kipróbáltam. Az előbb egy kicsit betójtam, tán azért írtam, hogy lemondok róla, de mire elkűldtem az üzit, már éreztem, hogy úgy sem hagy nyugodni a dolog. Wave

Zoli!

A lényeg, hogy ne egyből szórásképet lőjél.
Először 2-3 lövés a szokás végett, aztán lőjél a céltáblára.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Május 09. - 09:09:38 »


Zoli!

A lényeg, hogy ne egyből szórásképet lőjél.
Először 2-3 lövés a szokás végett, aztán lőjél a céltáblára.

Rendben Roli! Az első lövéseknél úgy is csak a puskára figyelnék.
Most jutott eszembe, hogy ha megfelel a 9,3-as vagy akár a 8x57-es, hát inkább csövet cseréltetek az M70-es Zastin, így megúsznám olyan 120 eFt. körül. Az egyik ismerős mesternek van is egy 8-as Heym csöve.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Május 09. - 12:46:51 »


Zoli!

A lényeg, hogy ne egyből szórásképet lőjél.
Először 2-3 lövés a szokás végett, aztán lőjél a céltáblára.

Rendben Roli! Az első lövéseknél úgy is csak a puskára figyelnék.
Most jutott eszembe, hogy ha megfelel a 9,3-as vagy akár a 8x57-es, hát inkább csövet cseréltetek az M70-es Zastin, így megúsznám olyan 120 eFt. körül. Az egyik ismerős mesternek van is egy 8-as Heym csöve.

Zoli, arra ügyelj és nézesd meg, hogy a magnumhoz készített tok/tár nem lesz-e túl hosszú az alapkeliberhez.
Méretbeli gondok esetén előferdülhet, hogy elakad, vagy hamar kiszalad ismétlésnél az alapkaliberű töltény a "túl" hosszú zárszerkezet miatt.

üdv w.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Május 09. - 13:03:27 »


Zoli, arra ügyelj és nézesd meg, hogy a magnumhoz készített tok/tár nem lesz-e túl hosszú az alapkeliberhez.
Méretbeli gondok esetén előferdülhet, hogy elakad, vagy hamar kiszalad ismétlésnél az alapkaliberű töltény a "túl" hosszú zárszerkezet miatt.

üdv w.

Köszi, hogy szóltál.
Látod milyen balf.sz vagyok, erre nem is gondoltam. Teljesen abban a hitben voltam, hogy ugyan az a mérete, mint a normál kalibereké.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Május 09. - 15:19:16 »

Bevallom: nekem is ütötte meg az orromat a 308-as. Ebből is érzékelhető, hogy milyen rosszul fogtam meg....
Illetve az, hogy mekkora cserpák orrod van... Bion
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Május 09. - 17:55:39 »

Sziasztok!

Nálunk is vadászik egy tag 9,3x62-el, kíváló kalibernek tartom, lőttem a puskával, természetesen bőven elviselhető a visszarúgás, bár jóval nagyobb minta 8x57IS-é. Norma Orix-al vadászik, de eddig nem vettem észre, hogy a mi viszonyaink között lényegesen verné a jó öreg 8x57-est.
Talán régebben írtam is volt utána teljesen vér nélküli utánkeresésem jó lövéssel, úgy hogy a kis bika kb. 130 m-t ment el és csak a z utolsó 5m-en volt vér.
Ettől függetlenül persze senkit nem akarok róla lebeszélni, hiszen annak idelén Romintenben Hermann Göring sem véletlenül választotta ezt a kalibert, a DWM Starkmantellel kombinálva.
Csupán teljesen szubjektív, és egy kicsit elfogult vélemény , én a 8x57JS-t választanám.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Május 09. - 18:02:51 »

Sziasztok!

Nálunk is vadászik egy tag 9,3x62-el, kíváló kalibernek tartom, lőttem a puskával, természetesen bőven elviselhető a visszarúgás, bár jóval nagyobb minta 8x57IS-é. Norma Orix-al vadászik, de eddig nem vettem észre, hogy a mi viszonyaink között lényegesen verné a jó öreg 8x57-est.
Talán régebben írtam is volt utána teljesen vér nélküli utánkeresésem jó lövéssel, úgy hogy a kis bika kb. 130 m-t ment el és csak a z utolsó 5m-en volt vér.
Ettől függetlenül persze senkit nem akarok róla lebeszélni, hiszen annak idelén Romintenben Hermann Göring sem véletlenül választotta ezt a kalibert, a DWM Starkmantellel kombinálva.
Csupán teljesen szubjektív, és egy kicsit elfogult vélemény , én a 8x57JS-t választanám.

Szia Ruger!

Mindenben egyeteértek, annyi pontosítással, hogy Göring kedvenc fegyvere tudomásom szerint egy 8x75RS duplagolyós volt... természetesen Starkmantellel használta.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Május 09. - 18:25:13 »

Viktor!
Távol áll tőlem, hogy vitázzak veled, én Walter Frevert: Rominten c. könyvében olvastam ezt, de este megkeresem, és megnézem mégegyszer. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Május 09. - 18:26:08 »


Szevasz Viktor!

A birodalmi fővadász Gőring Marshal kedvenc kalibere volt a 8x75RS. Olyannyira szerette ezt az amúgy kiváló ballisztikai és egyéb tulajdonságokkal rendelkező golyós töltényt, hogy az általa javasolt drilling, a német pilóták túlélőfegyvere az ú.n. „Gőring drilling” is ebben a golyós kaliberben készült és került szolgálatba a német hadseregnél. (Ma egy ilyen fegyver kincset ér!) Közép-Szlovákiában Revőce és Murány térségében 40 000 ha (Coburg birtok) szerepelt, mint birodalmi vadászterület és ott Gőring Marshal volt a mindenható úr. Ott valóban 8x75RS/8x65RS golyós bockkal vadászott.

Üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Május 09. - 18:39:48 »

 Meghajol
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Május 09. - 20:41:11 »

Én is csendben kérdezem miért baj az, ha valkit zavar az, hogy egy 9,3x62-es rúg?
Mert azt nekem senki nem magyarázza be, hogy nem rúg akkorát mint egy 30-06-os, vagy egy 7x64-es.
Lőttem jóegynehány puskával ilyen kaliberrel olyan kaliberrel, eddig a 8x68-as volt számomra a leggorombább.
Olyan 7x64-es és 30-06-os puskát pedig még nem láttam ami nagyobbat rúgott volna mint egy 9,3-as.
(hozzáteszem nem 3 féle puskával lőttem)
Nagyon diplomatikus vagy de én rám rémisztőbb hatást tett a CZ 30-06-osom (jól szemen vágott) és a barátom Sako 7x64-ese ( rúgott minta szamár) mint a 9,3-asok. Azért az biztos hogy egy jól agyazott 9,3-as nem rúg csak tol, nincs úgy összehúzva a hüvelynyak mint a 7x64 és a 30-06.

Szevasz Szivar!

Félre ne értsd nem kötekedek, de annak nem a kaliber az oka ha szemen vág a távcső.
Vagy rosszul fogtad be, vagy közel van a gukker.
Az, hogy mennyire van összehúzva a lövedék nyaka nem lehet összehasonlítási alap a különböző lövedékátmérőjű kalibereknél.
Nézd meg pl. a 6mm BR-t, vagy a 7x33-as Sakot, a .17-eseket, 6,5-284 Norma, .243 Win...stb.
Mind mind szűk nyakú muníciók, de a fegyver visszarúgása meg sem közelíti akár egy 30-06-osét sem.

Szeretnék eloszlatni egy félreértést.
Egy szóval sem állítottam, hogy a 9,3x62-es használhatatlanul nagyot rúg, pusztán annyit, hogy nagyobbat taszít, mint egy 7mm-.30-as kaliber.
Én legalábbis ezt tapasztaltam az általam kipróbált kb. 30-40 féle puskával.
Nem tudom, hogy ezt ki tekinti esetleg mérvadónak vagy sem, de az én vállam ezt így érezte. (és éppen nem vagyok sovány alkat, már ha mondható ez arra, ha az ember veri az 1 mázsát.  Vigyorog)
Az orrbarugás valóban nem a kalibertől függ, hanem a felkapom mint a légpuskát és elfelejtem beszorítani vállba című figura következménye.
-9,3
jelenleg három ismerősöm vadászik 64-essel és még tudok kettőről akit nem ismerek, kikérdeztem az ismerősöket, mindenki nagy fentartással volt amíg el nem kezdte ezt a kalibert használni, a hagyományok szerint én is tovább ijesztgetem a kezdőket, ha valaki beveszi úgy kell neki. gyozo >Nevet gyozo
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Május 09. - 21:22:13 »

Sziasztok,
a 8 x 75 RS kalibert a 9,3 x 74 R-ből alakították ki, és valóban Göring kedvenc kalibere vol.Ezért a csekélységért az összes ballisztikai táblázatból hosszú évtizedekre eltűnt.Mára már visszakerült ez az igen kiváló töltény, nagyon jól használható, a 9,3-hoz viszonyítva lényegesen gyorsabb. Üdv. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: