Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431360 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1125 Dátum: 2012. Február 17. - 21:17:51 »

Valahol olvastam , hogy ha analógiát lehetne vonni a cső és a lőszer között(központi gyújtásuak) akkor kb: az ideális csőnek olyan hosszúnak kellene cm-ben mint a hüvelynek mm-ben . Ezt nem bizonyították kísérletekkel , viszont 8x57js-sel megtették , hogy 65 cm-es csövet elkezdték cm-ként rövidíteni és azt tapasztalták , hogy a pontosságot nem nagyon befolyásolta , a kezdő sebesség cm-ként 2-3 m/s csökkent  . Viszont jelentősen megnőtt a hang és torkolattűz . Megnéztem a jelenleg , nevesebb gyárak által készített fegyverek adatait és a nagy átlag a 9.3x62-t 56 és 60 cm csővel gyártja viszont régebbi gyártmányok között fellelhető 51 cm-es is . Kérdés mire szeretnéd használni? Hajtásban , nappal nem gond a nagyobb torkolat tűz , lesen viszont már gondként jelentkezhet . Amivel én vadásztam SMPL még a 60cm csővel is igen nagyot villámlott.

Üdv az OGRE
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1126 Dátum: 2012. Február 17. - 21:22:29 »

Valahol olvastam , hogy ha analógiát lehetne vonni a cső és a lőszer között(központi gyújtásuak) akkor kb: az ideális csőnek olyan hosszúnak kellene cm-ben mint a hüvelynek mm-ben . Ezt nem bizonyították kísérletekkel , viszont 8x57js-sel megtették , hogy 65 cm-es csövet elkezdték cm-ként rövidíteni és azt tapasztalták , hogy a pontosságot nem nagyon befolyásolta , a kezdő sebesség cm-ként 2-3 m/s csökkent  . Viszont jelentősen megnőtt a hang és torkolattűz . Megnéztem a jelenleg , nevesebb gyárak által készített fegyverek adatait és a nagy átlag a 9.3x62-t 56 és 60 cm csővel gyártja viszont régebbi gyártmányok között fellelhető 51 cm-es is . Kérdés mire szeretnéd használni? Hajtásban , nappal nem gond a nagyobb torkolat tűz , lesen viszont már gondként jelentkezhet . Amivel én vadásztam SMPL még a 60cm csővel is igen nagyot villámlott.

Üdv az OGRE

Igaz, az enyémnek is 60cm-es a csöve, és volt hogy lövés után nem láttam mi merre szaladt.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1127 Dátum: 2012. Február 18. - 07:26:22 »

Tisztelet uraim! Emelem
Szerintetek, milyen a 9,3 kalibereknek, pontosabban  9,3x62-nek a viszonya 51 cm-es csővel szerelt fegyvernél  ?? Bow
Az ideális csőnek olyan hosszúnak kell lenni, hogy elégjen a lőpor pont addigra mire a mag elér a cső végéig, ezért adják meg a csőhosszt a lőszerek adataihoz.
pl: S&B 9,3x62 SP Csőhossz 60 cm
Ettől e lehet térni és a fegyvergyártók el is térnek. A rövidebb cső általában nem megy vagy jelentősen nem megy a pontosság rovására. Viszont csökken a lőszer leadott teljesítménye.
 Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1128 Dátum: 2012. Február 18. - 09:45:24 »

Tisztelet uraim! Emelem
Szerintetek, milyen a 9,3 kalibereknek, pontosabban  9,3x62-nek a viszonya 51 cm-es csővel szerelt fegyvernél  ?? Bow
Mire vagy konkrétan kíváncsi nekem Cz 550 fs van igaz az 52cm nem goromba és pontos fegyver.
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #1129 Dátum: 2012. Február 18. - 11:25:07 »

Az ideális csőnek olyan hosszúnak kell lenni, hogy elégjen a lőpor pont addigra mire a mag elér a cső végéig, ezért adják meg a csőhosszt a lőszerek adataihoz.
pl: S&B 9,3x62 SP Csőhossz 60 cm
Ettől e lehet térni és a fegyvergyártók el is térnek. A rövidebb cső általában nem megy vagy jelentősen nem megy a pontosság rovására. Viszont csökken a lőszer leadott teljesítménye.
 Wave

És hangosabb..
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #1130 Dátum: 2012. Február 18. - 11:45:33 »

Mire vagy konkrétan kíváncsi nekem Cz 550 fs van igaz az 52cm nem goromba és pontos fegyver.

Üdv!
Engem leginkább csak a pontosság ill. az érdekelne, hogy mondjuk 200  méteren belül útnakindított lövedék esését milyen mértékbe befolyásolhatja a cső!
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1131 Dátum: 2012. Február 18. - 14:17:48 »

Valahol olvastam , hogy ha analógiát lehetne vonni a cső és a lőszer között(központi gyújtásuak) akkor kb: az ideális csőnek olyan hosszúnak kellene cm-ben mint a hüvelynek mm-ben . Ezt nem bizonyították kísérletekkel , viszont 8x57js-sel megtették , hogy 65 cm-es csövet elkezdték cm-ként rövidíteni és azt tapasztalták , hogy a pontosságot nem nagyon befolyásolta , a kezdő sebesség cm-ként 2-3 m/s csökkent  . Viszont jelentősen megnőtt a hang és torkolattűz . Megnéztem a jelenleg , nevesebb gyárak által készített fegyverek adatait és a nagy átlag a 9.3x62-t 56 és 60 cm csővel gyártja viszont régebbi gyártmányok között fellelhető 51 cm-es is . Kérdés mire szeretnéd használni? Hajtásban , nappal nem gond a nagyobb torkolat tűz , lesen viszont már gondként jelentkezhet . Amivel én vadásztam SMPL még a 60cm csővel is igen nagyot villámlott.

Üdv az OGRE

Én meg éppen úgy hallottam, hogy a csö rövidülésével egyre javult a szóráskép, és valahol 52-53 cm környékén volt a legjobb a fegyver szórásképe.
Az én puskámnak 51 centis csöve van, de nem veszek észre különbséget a 60 cm -es csővel szereltekhez képest a visszarúgásban, sem a dörejben. Pláne nem az ölőerőben.
Naplózva

Dávid
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1132 Dátum: 2012. Február 18. - 15:48:42 »

Stefi neked mi a véleményed?
Tiéd h muzsikál? :Mosolyog
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1133 Dátum: 2012. Február 18. - 16:05:31 »

Azért a verseny fegyverek nem 51 cm-esek , ugyanolyan minőségü cső pontosabb hosszabb kivitelben egy bizonyos határon belül,  igaz a vastagság sem elhanyagolható . A hang és fényhatás növekedése a cső rövidülésével pedig pusztán fizika , hogy ebből ki mennyit érzékel nem tudom , de számomra jelentős a különbség . Felnagyítva ugyanezek a dolgok sokkal jobban érzékelhetőek a harcászati fegyverekben , de erre már nem térek ki mert már egyszer kaptam a fejemre e miatt.

Üdv az OGRE
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1134 Dátum: 2012. Február 18. - 18:13:29 »

Azért a verseny fegyverek nem 51 cm-esek , ugyanolyan minőségü cső pontosabb hosszabb kivitelben egy bizonyos határon belül,  igaz a vastagság sem elhanyagolható . A hang és fényhatás növekedése a cső rövidülésével pedig pusztán fizika , hogy ebből ki mennyit érzékel nem tudom , de számomra jelentős a különbség . Felnagyítva ugyanezek a dolgok sokkal jobban érzékelhetőek a harcászati fegyverekben , de erre már nem térek ki mert már egyszer kaptam a fejemre e miatt.

Üdv az OGRE

A Walther cég kísérlete vadászpuskák és vadásztöltények esetében meglepte a közönséget anno... Mosolyog
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1135 Dátum: 2012. Február 18. - 18:41:58 »

Azért a verseny fegyverek nem 51 cm-esek , ugyanolyan minőségü cső pontosabb hosszabb kivitelben egy bizonyos határon belül,  igaz a vastagság sem elhanyagolható . A hang és fényhatás növekedése a cső rövidülésével pedig pusztán fizika , hogy ebből ki mennyit érzékel nem tudom , de számomra jelentős a különbség . Felnagyítva ugyanezek a dolgok sokkal jobban érzékelhetőek a harcászati fegyverekben , de erre már nem térek ki mert már egyszer kaptam a fejemre e miatt.

Üdv az OGRE

Valóban pusztán csak fizika. Az sem mindegy, hogy mekkora a fegyver tömege. Ezért lehet az, hogy én nem éreztem különbséget. Számomra sem a durranás, sem a hátrarúgás nem tűnt fel.
Naplózva

Dávid
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1136 Dátum: 2012. Február 18. - 20:16:13 »

Üdv!
Engem leginkább csak a pontosság ill. az érdekelne, hogy mondjuk 200  méteren belül útnakindított lövedék esését milyen mértékbe befolyásolhatja a cső!
Az enyém 100m-en  +4cm-re van, belőve 200m-ig nem nagyon kell rátartani semmit.A szórása 18,5g-os sp lőszerrel 100m-en 2cm-en belül vannak.
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1137 Dátum: 2012. Február 19. - 19:51:41 »

Én meg éppen úgy hallottam, hogy a csö rövidülésével egyre javult a szóráskép, és valahol 52-53 cm környékén volt a legjobb a fegyver szórásképe.

A rövid cső jelentős hátránya - a jellemzően nagyobb torkolatdörej, esetenként jelentős torkolattűz mellett -, hogy gyakran elégetlen lőporszemcsék repkednek ki a csőtorkolaton és "seggbelövik" a lövedéket. Ez - különösen a kisebb tömegű és fokozottan az áramvonalas seggű (boat tail) lövedékek esetén - okozhat olyan lövedékstabilitási eltérést, amely nagyobb szórásképben jelentkezik.

A rövid cső viszont csőlengés szempontjából szerencsésebb (ha nem a torkolathoz van csavarozva egy sapkával a stuten agyazás), a csőhosszhoz képest ugyanis relatíve vastagabb a cső.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1138 Dátum: 2012. Február 19. - 20:42:08 »

A rövid cső jelentős hátránya - a jellemzően nagyobb torkolatdörej, esetenként jelentős torkolattűz mellett -, hogy gyakran elégetlen lőporszemcsék repkednek ki a csőtorkolaton és "seggbelövik" a lövedéket. Ez - különösen a kisebb tömegű és fokozottan az áramvonalas seggű (boat tail) lövedékek esetén - okozhat olyan lövedékstabilitási eltérést, amely nagyobb szórásképben jelentkezik.

A rövid cső viszont csőlengés szempontjából szerencsésebb (ha nem a torkolathoz van csavarozva egy sapkával a stuten agyazás), a csőhosszhoz képest ugyanis relatíve vastagabb a cső.

Ahogy mondod.  Igen
Naplózva

Dávid
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1139 Dátum: 2012. Február 19. - 21:46:33 »

Laboratóriumi körülményeket lehet boncolgatni, csak kérdés van-e értelme.
Vadászpuskákról beszélünk, amiknél az élet már bebizonyította, hogy semmi jelentősége.
Volt vagy 5 rövid csövű puskám, kitűnő fegyverek.
Lőttem velük könnyebb, nehezebb lövedékeket...minden gond nélkül.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: