Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430225 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1080 Dátum: 2012. Február 06. - 17:19:32 »

Semmivel nem látszott nagyobbnak az ölőereje mint a 3006-nak , nem hozta a papírformát csupán ennyi az egész.

Üdv az OGRE
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1081 Dátum: 2012. Február 06. - 18:45:49 »

Hány vadat ejtettél el vele?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
forester73
Vendég
« Új üzenet #1082 Dátum: 2012. Február 06. - 20:26:48 »

A vaddisznós topikban leirtam az ebben az idényben elejtett disznók statisztikáját . Abból egyet ejtettem 3006-tal és egyet 243-mal . A 9.3-sal lőttem még 1 bakot , 2 tehenet , 1 űnöt , 2 jerkét , 5 borzot , 4 rókát és kóbor kutyát 4-t. Nem éreztem azt a kb : plusz 20%-t (de még 5%-t se) amit a papírforma ígért , sőt kétszer volt velem hajtásban is  és ott sem volt látványos különbség . 100 db SAKO Twinhead-t vettem hozzá összesen maradt 28db . Sokszor hibáztam , de ezt nem a kaliber hibájának rovom fel . A lőtéren amúgy jól szerepelt mind a fegyver , mind a lőszer. A véleményemet arra alapozom ,hogy ami jól lett meglőve az a 3006-tal is meglett volna , míg ami sz@rul kapott annál sem sokat segített a kaliberben benne levő plussz . Azt azért hangsúlyozom ,hogy ez szigorúan a saját tapasztalatomra épülő magán véleményem   , ami nem mentes az átélt kudarcok keserű ízétől.

Üdv az OGRE
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1083 Dátum: 2012. Február 06. - 20:30:22 »

A vaddisznós topikban leirtam az ebben az idényben elejtett disznók statisztikáját . Abból egyet ejtettem 3006-tal és egyet 243-mal . A 9.3-sal lőttem még 1 bakot , 2 tehenet , 1 űnöt , 2 jerkét , 5 borzot , 4 rókát és kóbor kutyát 4-t. Nem éreztem azt a kb : plusz 20%-t (de még 5%-t se) amit a papírforma ígért , sőt kétszer volt velem hajtásban is  és ott sem volt látványos különbség . 100 db SAKO Twinhead-t vettem hozzá összesen maradt 28db . Sokszor hibáztam , de ezt nem a kaliber hibájának rovom fel . A lőtéren amúgy jól szerepelt mind a fegyver , mind a lőszer. A véleményemet arra alapozom ,hogy ami jól lett meglőve az a 3006-tal is meglett volna , míg ami sz@rul kapott annál sem sokat segített a kaliberben benne levő plussz . Azt azért hangsúlyozom ,hogy ez szigorúan a saját tapasztalatomra épülő magán véleményem   , ami nem mentes az átélt kudarcok keserű ízétől.

Üdv az OGRE
Csak kérdeztem, hogy mennyit lövöldöztél vele?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1084 Dátum: 2012. Február 06. - 20:39:11 »

A vaddisznós topikban leirtam az ebben az idényben elejtett disznók statisztikáját . Abból egyet ejtettem 3006-tal és egyet 243-mal . A 9.3-sal lőttem még 1 bakot , 2 tehenet , 1 űnöt , 2 jerkét , 5 borzot , 4 rókát és kóbor kutyát 4-t. Nem éreztem azt a kb : plusz 20%-t (de még 5%-t se) amit a papírforma ígért , sőt kétszer volt velem hajtásban is  és ott sem volt látványos különbség . 100 db SAKO Twinhead-t vettem hozzá összesen maradt 28db . Sokszor hibáztam , de ezt nem a kaliber hibájának rovom fel . A lőtéren amúgy jól szerepelt mind a fegyver , mind a lőszer. A véleményemet arra alapozom ,hogy ami jól lett meglőve az a 3006-tal is meglett volna , míg ami sz@rul kapott annál sem sokat segített a kaliberben benne levő plussz . Azt azért hangsúlyozom ,hogy ez szigorúan a saját tapasztalatomra épülő magán véleményem   , ami nem mentes az átélt kudarcok keserű ízétől.

Üdv az OGRE
Mit jelent a "jól lett meglőve"?
Nyaktő és tűzbe rogyott?
Arról van valamiféle statisztikád, hogy amit kamrán lőttél, az mennyit ment el 30-06-al és mennyit a 9.3x62-vel? Eközben mennyi vér volt?
Csak azért kérdem, mert számomra kicsit megfoghatatlan a "papírforma" kifejezés. A 20% plusz energia nem fog több tűzberogyást eredményezni ha nem bénít/roncsol olyan idegeket a lövés amelyek ezt eredményeznék. A különbség inkább abban kellene hogy kijöjjön, hogy rövidebb menekülési táv, bővebb vérzés van a "nagylukúnál".
Én is elszidtam a 9.3-as édesanyját amikor a vele lőtt második disznómat négykézláb követtem éjjel a kökénybokrok alatt-között ...de aztán bizonyított párszor. Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #1085 Dátum: 2012. Február 06. - 20:46:54 »

Na ez az , hogy ezt nem tudom össze hasonlítani mert azért nem járok coll stokkal a hátizsákomban . De komolyra fordítva , ezt a különbséget nem éreztem a 9.3-as javára .

A "jó meglövésről " már értekeztem máskor , nem részletezném , a lényeget elmondtad , magasblatt egy kicsit eléfogva.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1086 Dátum: 2012. Február 06. - 21:05:45 »

Na ez az , hogy ezt nem tudom össze hasonlítani mert azért nem járok coll stokkal a hátizsákomban . De komolyra fordítva , ezt a különbséget nem éreztem a 9.3-as javára .

A "jó meglövésről " már értekeztem máskor , nem részletezném , a lényeget elmondtad , magasblatt egy kicsit eléfogva.
Hidd el, nem kötekedni akartam, csak emlékeztem rá, hová szoktál célozni. Ha oda is lősz, akkor tényleg mindegy a kaliber, még S.Peti meggymagköpködője Ördög is tökéletes munkát végez(ha nem volt előtte pár gally ami a céltávcsőben nem látszott...)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1087 Dátum: 2012. Február 06. - 21:30:09 »

Na ez az , hogy ezt nem tudom össze hasonlítani mert azért nem járok coll stokkal a hátizsákomban . De komolyra fordítva , ezt a különbséget nem éreztem a 9.3-as javára .

A "jó meglövésről " már értekeztem máskor , nem részletezném , a lényeget elmondtad , magasblatt egy kicsit eléfogva.

Sok embert ismerek akik hasonló okokból ábrándultak ki a magnumjukból vagy a nagy kaliberjükből, azok sem mindenhatók, csak egy nagyon szűk tűréshatáron belül képesek "korrigálni". Ezen okok miatt szoktam javasolni pont a 30-06-ot, mert nincs olyan vad vagy vadászias lőtávolság, ahol ne lenne alkalmas kis hazánkban. Mondom úgy, hogy nekem is volt "magnumpuskám" meg van "nagylikasztóm".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1088 Dátum: 2012. Február 06. - 22:34:18 »

Sok embert ismerek akik hasonló okokból ábrándultak ki a magnumjukból vagy a nagy kaliberjükből, azok sem mindenhatók, csak egy nagyon szűk tűréshatáron belül képesek "korrigálni". Ezen okok miatt szoktam javasolni pont a 30-06-ot, mert nincs olyan vad vagy vadászias lőtávolság, ahol ne lenne alkalmas kis hazánkban. Mondom úgy, hogy nekem is volt "magnumpuskám" meg van "nagylikasztóm".
Pár év alatt jó pár puskával vadásztam és az alábbi tapasztalataimat szeretném megosztani veletek:
Minden puskával össze kell szokni.
Ezt elősegítheti ha szimpatikus a fegyver, hátráltatja ha nem szimpatikus--fejben dől el minden.
Olyan puskával ami valami miatt nem szimpatikus, nehéz vagy nem lehet összeszokni, ez lehet bármi:
-nem tetszik a kaliber, fél valaki a rugástól,
-valami nem jó a puskán, nem fekszik, tus nem megfelelő, nagyon rúg, távcső rossz helyen van,
-nem áll kézre valami rajta,
-még nem gyakorolta be a gazda a működést,
-HIBÁS a puska de nem tudjuk és azt hisszük jó,
-a távcsőben ugrál a szálkereszt, vagy parallaxis hibás,
-mozog a szerelék,
-ki van kopva a cső, vagy csak dobálja a lőszert mert azt nem szereti amivel használjuk
Tételezzük fel a puskán minden jó és már becsukott szemmel is tudjuk, hogy működik, lőszer jó,
akkor sem elég hogy lövünk három vadat amiből kettő elmegy kicsit a harmadik tűzbe rogyik,
aha tudom már sz@ar ez a puska, a puska jó de sz@r ez a lőszer, csere, aha sz@r ez a kaliber.
Nahát ez így nem működik, legalább egy szezont végig kell vadászni egy puskával(de nem öt vadat lőni vele!)
esetleg utána lehet azt mondani nekem ez nem jött be és nem kell.
Egy barátom 7x64-el vadászik én még 30-06-al vadásztam akkor mindent meglőttünk ő is meg én is, utána nekem lett 9,3x62, 9,3x64, majd  lett 7x64-esem,
már nem akartam cserélgetni többet az M66-osomat de ekkor szőrért szőrt el tudtam cserélni egy "új" 9,3x64-es M66-osra, ezért lett megint 9,3x64-esem,
mindegyik jó volt és ma is jó lenne de az tény hogy amikor 9,3-asaim voltak és ma is, sokkal kevesebb távolságra mentek el a meglőtt jószágok és mindig volt bőven vér tehát zöldben is könnyen megtaláltam bármit.
Én most is azt mondom, hogy a vastagabb kaliber sokkal jobb disznóra szarvasra, 8x57; 8x64; 9,3x62 (ha valaki nem idegenkedik tőle 64 is lehet)


Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1089 Dátum: 2012. Február 06. - 22:37:56 »

Pár év alatt jó pár puskával vadásztam és az alábbi tapasztalataimat szeretném megosztani veletek:
Minden puskával össze kell szokni.
Ezt elősegítheti ha szimpatikus a fegyver, hátráltatja ha nem szimpatikus--fejben dől el minden.
Olyan puskával ami valami miatt nem szimpatikus, nehéz vagy nem lehet összeszokni, ez lehet bármi:
-nem tetszik a kaliber, fél valaki a rugástól,
-valami nem jó a puskán, nem fekszik, tus nem megfelelő, nagyon rúg, távcső rossz helyen van,
-nem áll kézre valami rajta,
-még nem gyakorolta be a gazda a működést,
-HIBÁS a puska de nem tudjuk és azt hisszük jó,
-a távcsőben ugrál a szálkereszt, vagy parallaxis hibás,
-mozog a szerelék,
-ki van kopva a cső, vagy csak dobálja a lőszert mert azt nem szereti amivel használjuk
Tételezzük fel a puskán minden jó és már becsukott szemmel is tudjuk, hogy működik, lőszer jó,
akkor sem elég hogy lövünk három vadat amiből kettő elmegy kicsit a harmadik tűzbe rogyik,
aha tudom már sz@ar ez a puska, a puska jó de sz@r ez a lőszer, csere, aha sz@r ez a kaliber.
Nahát ez így nem működik, legalább egy szezont végig kell vadászni egy puskával(de nem öt vadat lőni vele!)
esetleg utána lehet azt mondani nekem ez nem jött be és nem kell.
Egy barátom 7x64-el vadászik én még 30-06-al vadásztam akkor mindent meglőttünk ő is meg én is, utána nekem lett 9,3x62, 9,3x64, majd  lett 7x64-esem,
már nem akartam cserélgetni többet az M66-osomat de ekkor szőrért szőrt el tudtam cserélni egy "új" 9,3x64-es M66-osra, ezért lett megint 9,3x64-esem,
mindegyik jó volt és ma is jó lenne de az tény hogy amikor 9,3-asaim voltak és ma is, sokkal kevesebb távolságra mentek el a meglőtt jószágok és mindig volt bőven vér tehát zöldben is könnyen megtaláltam bármit.
Én most is azt mondom, hogy a vastagabb kaliber sokkal jobb disznóra szarvasra, 8x57; 8x64; 9,3x62 (ha valaki nem idegenkedik tőle 64 is lehet)



Full... Igen


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1090 Dátum: 2012. Február 06. - 23:01:29 »


Én a 6.5X55-nél kötöttem ki, mint saját nagyvadvadászaton legtöbbször használt kaliber, nekem ez vált be, ezzel nem azt akarom írni, hogy ez a követendő péda, sőt.

Általánosságban pedig azt tapasztaltam, hogy ott szokott nagy csalódás lenni, ahol túl nagy az elvárás az adott kalibertől.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1091 Dátum: 2012. Február 06. - 23:31:28 »

A vaddisznós topikban leirtam az ebben az idényben elejtett disznók statisztikáját . Abból egyet ejtettem 3006-tal és egyet 243-mal . A 9.3-sal lőttem még 1 bakot , 2 tehenet , 1 űnöt , 2 jerkét , 5 borzot , 4 rókát és kóbor kutyát 4-t. Nem éreztem azt a kb : plusz 20%-t (de még 5%-t se) amit a papírforma ígért , sőt kétszer volt velem hajtásban is  és ott sem volt látványos különbség . 100 db SAKO Twinhead-t vettem hozzá összesen maradt 28db . Sokszor hibáztam , de ezt nem a kaliber hibájának rovom fel . A lőtéren amúgy jól szerepelt mind a fegyver , mind a lőszer. A véleményemet arra alapozom ,hogy ami jól lett meglőve az a 3006-tal is meglett volna , míg ami sz@rul kapott annál sem sokat segített a kaliberben benne levő plussz . Azt azért hangsúlyozom ,hogy ez szigorúan a saját tapasztalatomra épülő magán véleményem   , ami nem mentes az átélt kudarcok keserű ízétől.

Üdv az OGRE
Na ha jól emlékszem, akkor már egyszer írtam, hogy ez a lőszer ebben a kaliberben nekem se hozta a várt hatást válts át egy sima sp lőszerre és meglátod, hogy össze fogtok barátkozni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1092 Dátum: 2012. Február 07. - 09:15:00 »

Na ha jól emlékszem, akkor már egyszer írtam, hogy ez a lőszer ebben a kaliberben nekem se hozta a várt hatást válts át egy sima sp lőszerre és meglátod, hogy össze fogtok barátkozni.

Csak támogatni tudom a megjegyzést !   Igen
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1093 Dátum: 2012. Február 07. - 13:10:44 »

A vaddisznós topikban leirtam az ebben az idényben elejtett disznók statisztikáját . Abból egyet ejtettem 3006-tal és egyet 243-mal . A 9.3-sal lőttem még 1 bakot , 2 tehenet , 1 űnöt , 2 jerkét , 5 borzot , 4 rókát és kóbor kutyát 4-t. Nem éreztem azt a kb : plusz 20%-t (de még 5%-t se) amit a papírforma ígért , sőt kétszer volt velem hajtásban is  és ott sem volt látványos különbség . 100 db SAKO Twinhead-t vettem hozzá összesen maradt 28db . Sokszor hibáztam , de ezt nem a kaliber hibájának rovom fel . A lőtéren amúgy jól szerepelt mind a fegyver , mind a lőszer. A véleményemet arra alapozom ,hogy ami jól lett meglőve az a 3006-tal is meglett volna , míg ami sz@rul kapott annál sem sokat segített a kaliberben benne levő plussz . Azt azért hangsúlyozom ,hogy ez szigorúan a saját tapasztalatomra épülő magán véleményem   , ami nem mentes az átélt kudarcok keserű ízétől.

Üdv az OGRE

Brenekke TOG én még nem csalódtam benne.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1094 Dátum: 2012. Február 08. - 08:26:58 »

Brenekke TOG én még nem csalódtam benne.
Elnézést: Brenneke
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: