Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430250 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1065 Dátum: 2012. Február 02. - 11:53:58 »

Én már sokszor elmondtam és más is, hogy a hátrarúgás mértéke és a testsúly  összehasonlítani nincs értelme.
A kérdés szerintem mindig fejben dől el. Saját példám nagyon jó hozzá... elejében féltem a 06-tól, egyből tusgumi stb. mikor rájöttem, hogy nem azt kell figyelni mikor rúg a puska, meg hogy fogjam, azóta "pontosan lövök", és még a tusagumit is levettem. pedig nem egy baráti agyazása van az M98-nak...
Azért a gyári építésű puskák között azonos cal. tekintetében valóban vannak rugdosósabb kivitelek, de egy Mo viszonylatában normálisnak számító cal. azért ne verjen már össze egy vadászt.
De ez fölött elismerem azt is, hogy valaki nagyon nem szereti a rugdosós puskát, és fél tőle, az bizony keressen olant amivel ez nem okoz neki gondot, és lőjön kisebbel de pontosan.
 

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1066 Dátum: 2012. Február 02. - 12:10:05 »

Nekem a CZ 550 FS  9,3x62 -es kaliberben semmi nehézséget nem okoz
A véleményem teljesen megegyezik, a tiéddel pedig én nagydarab vagyok.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1067 Dátum: 2012. Február 02. - 12:43:25 »

A véleményem teljesen megegyezik, a tiéddel pedig én nagydarab vagyok.

 Wave  Hogy a fegyver minél kisebbet rúgjon vagy lökjön nem a lövésznek hanem a fegyvernek kell nagydarabnak lennie . Minél nehezebb annál kisebb a hátrarúgás ua. lőszert feltételezve. Általános iskolai fizika  "hatás-ellenhatás" törvénye. Ehhez jön még az agyazás,tusagumi , csőszájfék, stb. de az alap a fegyver súlya . Ha valaki előre fél a fegyver sütését követő hatásoktól akkor teljesen mindegy hány kilós.  Wave
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1068 Dátum: 2012. Február 02. - 19:49:28 »

Én a 3006 Rössler és a 9.3x62 Steyr MPL között ilyen téren nem tudok külünbséget felfedezni . De volt szerencsém .416 Rigby-hez és attól sem sz@artam be bár az is igaz ,hogy nagyon jobban oda kell vele figyelni és a szokásos 10 cm-es betekintési távolságú távcső helyett csak egy Ampoint volt rajta. Ha brutált akar valaki akkor 300 RUM v. 30-378 WM.

ÜDV az OGRE
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1069 Dátum: 2012. Február 02. - 19:52:41 »

Ha brutált akar valaki akkor 300 RUM v. 30-378 WM.

ÜDV az OGRE
Vagy 338 lapua magnum.
300 RUM-ot Genfi olvtárs fogyaszt ha jól emlékszem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1070 Dátum: 2012. Február 02. - 21:14:22 »

Én a 3006 Rössler és a 9.3x62 Steyr MPL között ilyen téren nem tudok külünbséget felfedezni . De volt szerencsém .416 Rigby-hez és attól sem sz@artam be bár az is igaz ,hogy nagyon jobban oda kell vele figyelni és a szokásos 10 cm-es betekintési távolságú távcső helyett csak egy Ampoint volt rajta. Ha brutált akar valaki akkor 300 RUM v. 30-378 WM.

ÜDV az OGRE

Szia.

érdekes, szerintem egyik sem "brutál", a RUM nagyon kellemes meglepetés volt, felváltva lőttem saját 300 Winemmel és a RUM-mal, tényleg semmi különbség nem volt( RUM - Rem 180gr Swift scirocco). Irigyeltem is a gazdáját, egyszerű gyári Rem 700 puska.
A 30-378-at Kotroczó Laci engedte át a lőtéren, kellemes meglepetés volt, tényleg semmi extra. Hidd el, túl van ez spilázva.
Legcsúnyábban eddig egy 9,3x64 cseh ZKK 600 amortizált le, igaz sokat lőttem vele, kétszer is be kellet lőnöm, és nem viszakozhattam, ha nem akartam beégni, könnyű puskában az RWS teilmantel szó szerint fájt, a TUG viszont, mintha nem is ugyanaz a fegyver/kaliber összeállítás lenne, kifejezetten kellemes volt (a nagy TM bumszlihoz képest  Vigyorog).
Ami nem kellemes, az a nagy kaliber, gyors könnyű lövedékkel, pl. nagy Weatherbyk, nagy A-squaer-ek.
Az A-squaer-ek kifejlesztőjével egyszer beszélgettem a Nürnbergi "fehován", egy középtermetű de meglepően sűrű nyugalmazott tengerészgyalogos őrnagy (Arthur Alphin),
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1071 Dátum: 2012. Február 02. - 21:49:21 »

úgy hirdette a puskáit, hogy a nagy 500-a A-square-rel varmintot lőtt 200 méterre. Biztos , hogy nem volt normális az ürge!
De az biztos, aki a 30-06-ot biztosan kezeli, nem lehet problémája semmilyen nagyon standard, vagy magnum kaliberrel.
Nekem, ha bekúszik pl. egy disznó sziluett a céltávcsőbe, hát pont lesz@rom, hogy mekkorát rúg a puska, van éppen elég fontos dolog, hogy ne baltázzam el a sikert.
Nehezen hiszem el, ha valaki az "igazság pillanata" előtt van, azzal foglalkozna, hogy rúg a puska, és ha igen mekkorát.
Lőtéren számíthat, de vadászaton??!!
Mindenesetre sok bekékült vállú, de sikeres vadászatot kívánok mindenkinek Mosolyog
Üdv, Emelem
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1072 Dátum: 2012. Február 03. - 08:47:34 »

úgy hirdette a puskáit, hogy a nagy 500-a A-square-rel varmintot lőtt 200 méterre. Biztos , hogy nem volt normális az ürge!
De az biztos, aki a 30-06-ot biztosan kezeli, nem lehet problémája semmilyen nagyon standard, vagy magnum kaliberrel.
Nekem, ha bekúszik pl. egy disznó sziluett a céltávcsőbe, hát pont lesz@rom, hogy mekkorát rúg a puska, van éppen elég fontos dolog, hogy ne baltázzam el a sikert.
Nehezen hiszem el, ha valaki az "igazság pillanata" előtt van, azzal foglalkozna, hogy rúg a puska, és ha igen mekkorát.
Lőtéren számíthat, de vadászaton??!!
Mindenesetre sok bekékült vállú, de sikeres vadászatot kívánok mindenkinek Mosolyog
Üdv, Emelem
Emelem
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
forester73
Vendég
« Új üzenet #1073 Dátum: 2012. Február 03. - 16:26:50 »

Szia Attila

A 3006-ot sohasem hiba választani tartja a régi mondás! A 9.3x62 ugyan olyan harmonikus, de nálam nem váltotta ki a megelégedés teljes fokát. A 30.378-on volt csőszájfék? A RUM-mal lődöztek mellettem a lőtéren és nekem qrva erősnek tűnt, igaz mellette, és kissé mögötte álltam, de olyan légnyomása volt oldalirányba, hogy önkéntelenül is becsuktam a szemem.

Üdv az OGRE
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 03. - 17:54:14 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #1074 Dátum: 2012. Február 03. - 17:37:48 »

Szia Attila

A 3006-ot sohasem hiba vállasztani tartaja a régi mondás! A 9.3x62 ugyan olyan harmónikus ,de nállam nem váltotta ki a megelégedés teljes fokát. A 30.378-on volt csőszájfék? A RUM-mal lődöztek melletem a lőtéren és nekem qrva erősnek tünt , igaz mellette és kissé mögötte álltam de olyan légnyomása volt oldalirányba , hogy önkéntelenül is becsuktam a szemem.

Üdv az OGRE

Szia Ogre!

Szerintem ez is egyénfüggő. Egyik srác használt RUM-ot, 60 kg élősúlya lévén nem volt épp egy óriás, de egyálltalán nem zavarta,nem is emiatt adta el.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1075 Dátum: 2012. Február 03. - 23:07:11 »

Szia Attila

A 3006-ot sohasem hiba választani tartja a régi mondás! A 9.3x62 ugyan olyan harmonikus, de nálam nem váltotta ki a megelégedés teljes fokát. A 30.378-on volt csőszájfék? A RUM-mal lődöztek mellettem a lőtéren és nekem qrva erősnek tűnt, igaz mellette, és kissé mögötte álltam, de olyan légnyomása volt oldalirányba, hogy önkéntelenül is becsuktam a szemem.

Üdv az OGRE

Szia,
látod ez eszembe sem jutott  Fejbever Fejbever, valószínűleg, figyelembe véve, hogy kitől kaptam a puskát, csőszájfék akkor is van rajta, ha cső nincs is (bocsi Laci! Mosolyog), tehát valószínűleg volt!
A RUM-on tuti nem. Azért is írtam, hogy irigylem a gazdáját, én is azt gondoltam, hogy gorombább lesz mint az enyém.
Légnyomás: egyszer okostojás barátom nem várta meg, amíg a cső torkolata mögé vánszorgok, és úgy lőtt. Na, ha akkor kérdezel, fogadtam volna, hogy a 7x64-nél nincsen erősebb puska a világon Vigyorog Azzal lőtt ugyanis. Akkor még RUM nem volt (Remingtonéknál Ördög Ördög), de nekem épp elég volt a lecke egy életre a nagy golyósok csőtorkolati nyomásának demonstrálására.
De meg tudom erősíteni amit magamról - illetve a vadászat közbeni viselkedésről - írtam. Nem hogy a rúgást nem éreztem ma egyiknél sem, még a hangját is alig hallottam. Persze csak utólag raktam össze, hogy hogyan is volt? A lövés előtt közvetlen éppen mindig mással vagyok elfoglalva Mosolyog. Pl. hogy a pumpát a mellkasomban tartsam, és az adrenalin ki ne verje a fejem tetejét, valamint olyankor az összes testnyílásomon jó lenne levegőt venni. De tudom, ez a probléma nálad nem jelentkezik ilyen markánsan. Vigyorog

Üdv,

Naplózva
monti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #1076 Dátum: 2012. Február 06. - 15:42:05 »

Szép napot! Leelőlegeztem a t3-ast. Néztem hozzá lőszert ,a sako 18.5g hammerhead -et. Van valakinek tapasztalata ezzel a lőszerrel 9.3 -as kaliberben?
Naplózva

A vadászat vadűzés és erdőzúgás,
de több erdőzúgás!
forester73
Vendég
« Új üzenet #1077 Dátum: 2012. Február 06. - 15:56:57 »

Monti használd egészséggel és hozzon igazi vadászélményeket.

  Én eltettem a 9.3-t a szekrénybe és lehet ,hogy sohasem vadászom ezzel a fegyverrel . Nekem nem azt nyújtotta amit elvártam tőle , nem okozott felhőtlen örömöt . Pedig a fegyver első osztályú Stájer országbéli nagy lyukasztó  SM Pure Luxus , a kaliber is csodás , az összhang nálam mégis elmaradt . Ezért  úgy döntöttem radikális váltotatásokat eszközlök a fegyver szekrényben. Az eredményről majd beszámolok.


 Üdv az OGRE
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1078 Dátum: 2012. Február 06. - 16:03:12 »



  Én eltettem a 9.3-t a szekrénybe és lehet ,hogy sohasem vadászom ezzel a fegyverrel . Nekem nem azt nyújtotta amit elvártam tőle , nem okozott felhőtlen örömöt .
Mit vártál tőle, amit nem teljesített?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1079 Dátum: 2012. Február 06. - 16:08:55 »

Mit vártál tőle, amit nem teljesített?

Erre én is kiváncsi lennék.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: