Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431904 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Május 08. - 13:05:25 »

Anti!

Gravírügyben nincs fejlemény?

Bocsi! Még mindíg feledékeny vagyok. Fejbever

Gyorsan ess neki Nevet Nevet
Bocs az offért...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Május 08. - 13:06:03 »

Sziasztok!
Nálunk a társaságban van egy 375 HH Mag. és egy 300 Weath.mag. Mindkettő rendesen taszigál, de a 300-as Weatherby durvább! Lövök

Szia Ruger!
Jól lőnek ezekkel a fegyverekkel? Úgy értem, hogy megszokták a rugását, nem félnek tőlük és ezek miatt nem sebeznek, hibáznak?

Szia!
A 375-ös tulajdonosa meglehetősen sokat sebzett, nagyon sok utánkeresésem volt vele, most vett egy 308-as Win. kaliberű Kricot, azóta csak ezzel vadászik, hiba nélkül, sokkal jobban lő vele mint a naggyal, disznóra is szarvasra is.
A 300 -as Weaherbys barátom, ezzel is jól puskázik, jó keze van, de nem vadászik vele eredményesebben, mint a hasonló kezű középkaliberes tagok, legfelje4bb egy kicsit többet főzünk a kutyáknak az általa lőtt vadból. Bion

Köszi a választ!
Sajnos számítottam rá, hogy némelyik vadász a képességei fölé választ kaliberben. Ezzel már én is szembesűltem egynéhány ismerősnél.

hahahhaaha Bion
Apósom 243w után most akar venni egy 8*68-t, hát mondtam néki hogy az igen kemény durrranásal jár, de neki ez az álom cal. modjuk megértem, mert már sok éve nekiindúlt, hogy vegyen egy ilen puskát...
Igaz ő legalább súlyban nem kevés Nyihi

De majd azért sorban állok én is durrrogni, bár amit mondtatok a cal-ról jól meg fogom Körömrágás Vadász
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Május 08. - 13:07:39 »

" Kávé... és akkor Anti készíttetett egy 9,3x62-es puskát a 270-es mellé...." Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ja te meg duplagyolyós szeretnél, a cal-ról nem is beszélve... Bion gyozo
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Május 08. - 13:09:39 »

" Kávé... és akkor Anti készíttetett egy 9,3x62-es puskát a 270-es mellé...." Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ja te meg duplagyolyós szeretnél, a cal-ról nem is beszélve... Bion gyozo

Igen.. akarok róla beszélni... egy 9,3x74R nagyon is a szám íze szerint volna... Mosolyog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Május 08. - 13:12:26 »

" Kávé... és akkor Anti készíttetett egy 9,3x62-es puskát a 270-es mellé...." Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Igen de csak a 9,3 súly miatt.....az a nagy durranás,....meg az a nagy taszigálás amit az csinál,.....no meg az a MÉH telepnyi ócskavas ami annak kirepül a csövén.......hát tudod..... Vigyorog Vigyorog Piál

Igaz! Csak azért csináltattam, mert izmosodni akarok, és igy már 5 kg-ot cipelhetek a vállamon.  Bion
Azért az az ócskavas elég egyenesen és gyosan repül... és amit eltalál...

Anti az ócskavas az képletesen értendő.... gyozo
Én is cipeltem egy álló éven át ilyen vasat, meg taszigált is... Mosolyog Piál
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Május 08. - 14:07:48 »


Köszi a választ!
Sajnos számítottam rá, hogy némelyik vadász a képességei fölé választ kaliberben. Ezzel már én is szembesűltem egynéhány ismerősnél.

hahahhaaha Bion
Apósom 243w után most akar venni egy 8*68-t, hát mondtam néki hogy az igen kemény durrranásal jár, de neki ez az álom cal. modjuk megértem, mert már sok éve nekiindúlt, hogy vegyen egy ilen puskát...
Igaz ő legalább súlyban nem kevés Nyihi

De majd azért sorban állok én is durrrogni, bár amit mondtatok a cal-ról jól meg fogom Körömrágás Vadász

Az kicsit más kategória. Egyrészt igen kevés a töltény hozzá, ami van az 800 Ft/db körül kezdődik, másrészt egyáltalán nem univerzálisan használható puska.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Május 08. - 14:10:08 »

" Kávé... és akkor Anti készíttetett egy 9,3x62-es puskát a 270-es mellé...." Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ja te meg duplagyolyós szeretnél, a cal-ról nem is beszélve... Bion gyozo

Igen.. akarok róla beszélni... egy 9,3x74R nagyon is a szám íze szerint volna... Mosolyog

Pedig az is megtolja a pógárt, meg ugye durran is - nem is akármekkorát   Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Május 08. - 14:16:45 »


Az kicsit más kategória. Egyrészt igen kevés a töltény hozzá, ami van az 800 Ft/db körül kezdődik, másrészt egyáltalán nem univerzálisan használható puska.

Nekem is ez a meglátásom erről a kaliberről.
Az RWS KS lövedékének az a baja, hogy nagyobb ellenállásnál, kiszakad az ólom a köppenyből, mert túl gyors a lövedék, persze ez kissebb távon tapasztaltam, olyan 80-100 méterig. Csak ezen távon belűl estek disznók ezzel a kaliberrel, amikor jelen voltam és saját szememmel tapasztaltam ezt.
Volt kettő, amit keresni kellett, ezek 80-120 kg. közöttiek voltak, a süldők viszont mind tűzben rogytak.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Május 08. - 14:18:07 »

" Kávé... és akkor Anti készíttetett egy 9,3x62-es puskát a 270-es mellé...." Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ja te meg duplagyolyós szeretnél, a cal-ról nem is beszélve... Bion gyozo

Igen.. akarok róla beszélni... egy 9,3x74R nagyon is a szám íze szerint volna... Mosolyog

Pedig az is megtolja a pógárt, meg ugye durran is - nem is akármekkorát   Bion

Üsse kavics, vállalom! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Május 08. - 14:55:40 »


Az kicsit más kategória. Egyrészt igen kevés a töltény hozzá, ami van az 800 Ft/db körül kezdődik, másrészt egyáltalán nem univerzálisan használható puska.

Nekem is ez a meglátásom erről a kaliberről.
Az RWS KS lövedékének az a baja, hogy nagyobb ellenállásnál, kiszakad az ólom a köppenyből, mert túl gyors a lövedék, persze ez kissebb távon tapasztaltam, olyan 80-100 méterig. Csak ezen távon belűl estek disznók ezzel a kaliberrel, amikor jelen voltam és saját szememmel tapasztaltam ezt.
Volt kettő, amit keresni kellett, ezek 80-120 kg. közöttiek voltak, a süldők viszont mind tűzben rogytak.

Igazából nincs "ész" értelme megvenni neki, de ez az ő dolga, a töltény ár nem nagyon érdekes mert nem sokat lövöldözik el egy évben.
Már én is drukkolok neki, hogy meglegyen mert szeretném látni lövés után mint mutat az ábrázata Bion Bion
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Május 08. - 14:57:14 »


Az kicsit más kategória. Egyrészt igen kevés a töltény hozzá, ami van az 800 Ft/db körül kezdődik, másrészt egyáltalán nem univerzálisan használható puska.

Nekem is ez a meglátásom erről a kaliberről.
Az RWS KS lövedékének az a baja, hogy nagyobb ellenállásnál, kiszakad az ólom a köppenyből, mert túl gyors a lövedék, persze ez kissebb távon tapasztaltam, olyan 80-100 méterig. Csak ezen távon belűl estek disznók ezzel a kaliberrel, amikor jelen voltam és saját szememmel tapasztaltam ezt.
Volt kettő, amit keresni kellett, ezek 80-120 kg. közöttiek voltak, a süldők viszont mind tűzben rogytak.

Igazából nincs "ész" értelme megvenni neki, de ez az ő dolga, a töltény ár nem nagyon érdekes mert nem sokat lövöldözik el egy évben.
Már én is drukkolok neki, hogy meglegyen mert szeretném látni lövés után mint mutat az ábrázata Bion Bion

Hát szerintem érdekes lesz az arckifejezése. Szerintem titokban már keresheted is a vevőt az új fegyverre. Bion
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Május 08. - 15:02:49 »


Az kicsit más kategória. Egyrészt igen kevés a töltény hozzá, ami van az 800 Ft/db körül kezdődik, másrészt egyáltalán nem univerzálisan használható puska.

Nekem is ez a meglátásom erről a kaliberről.
Az RWS KS lövedékének az a baja, hogy nagyobb ellenállásnál, kiszakad az ólom a köppenyből, mert túl gyors a lövedék, persze ez kissebb távon tapasztaltam, olyan 80-100 méterig. Csak ezen távon belűl estek disznók ezzel a kaliberrel, amikor jelen voltam és saját szememmel tapasztaltam ezt.
Volt kettő, amit keresni kellett, ezek 80-120 kg. közöttiek voltak, a süldők viszont mind tűzben rogytak.

Igazából nincs "ész" értelme megvenni neki, de ez az ő dolga, a töltény ár nem nagyon érdekes mert nem sokat lövöldözik el egy évben.
Már én is drukkolok neki, hogy meglegyen mert szeretném látni lövés után mint mutat az ábrázata Bion Bion

Hát szerintem érdekes lesz az arckifejezése. Szerintem titokban már keresheted is a vevőt az új fegyverre. Bion

Hátha nekem agggya... Körömrágás Bion Taps
Naplózva

Üdv End
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Május 08. - 19:37:09 »

Én is csendben kérdezem miért baj az, ha valkit zavar az, hogy egy 9,3x62-es rúg?
Mert azt nekem senki nem magyarázza be, hogy nem rúg akkorát mint egy 30-06-os, vagy egy 7x64-es.
Lőttem jóegynehány puskával ilyen kaliberrel olyan kaliberrel, eddig a 8x68-as volt számomra a leggorombább.
Olyan 7x64-es és 30-06-os puskát pedig még nem láttam ami nagyobbat rúgott volna mint egy 9,3-as.
(hozzáteszem nem 3 féle puskával lőttem)
Nagyon diplomatikus vagy de én rám rémisztőbb hatást tett a CZ 30-06-osom (jól szemen vágott) és a barátom Sako 7x64-ese ( rúgott minta szamár) mint a 9,3-asok. Azért az biztos hogy egy jól agyazott 9,3-as nem rúg csak tol, nincs úgy összehúzva a hüvelynyak mint a 7x64 és a 30-06.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Május 08. - 21:24:32 »

Én is csendben kérdezem miért baj az, ha valkit zavar az, hogy egy 9,3x62-es rúg?
Mert azt nekem senki nem magyarázza be, hogy nem rúg akkorát mint egy 30-06-os, vagy egy 7x64-es.
Lőttem jóegynehány puskával ilyen kaliberrel olyan kaliberrel, eddig a 8x68-as volt számomra a leggorombább.
Olyan 7x64-es és 30-06-os puskát pedig még nem láttam ami nagyobbat rúgott volna mint egy 9,3-as.
(hozzáteszem nem 3 féle puskával lőttem)
Nagyon diplomatikus vagy de én rám rémisztőbb hatást tett a CZ 30-06-osom (jól szemen vágott) és a barátom Sako 7x64-ese ( rúgott minta szamár) mint a 9,3-asok. Azért az biztos hogy egy jól agyazott 9,3-as nem rúg csak tol, nincs úgy összehúzva a hüvelynyak mint a 7x64 és a 30-06.

Szevasz Szivar!

Félre ne értsd nem kötekedek, de annak nem a kaliber az oka ha szemen vág a távcső.
Vagy rosszul fogtad be, vagy közel van a gukker.
Az, hogy mennyire van összehúzva a lövedék nyaka nem lehet összehasonlítási alap a különböző lövedékátmérőjű kalibereknél.
Nézd meg pl. a 6mm BR-t, vagy a 7x33-as Sakot, a .17-eseket, 6,5-284 Norma, .243 Win...stb.
Mind mind szűk nyakú muníciók, de a fegyver visszarúgása meg sem közelíti akár egy 30-06-osét sem.

Szeretnék eloszlatni egy félreértést.
Egy szóval sem állítottam, hogy a 9,3x62-es használhatatlanul nagyot rúg, pusztán annyit, hogy nagyobbat taszít, mint egy 7mm-.30-as kaliber.
Én legalábbis ezt tapasztaltam az általam kipróbált kb. 30-40 féle puskával.
Nem tudom, hogy ezt ki tekinti esetleg mérvadónak vagy sem, de az én vállam ezt így érezte. (és éppen nem vagyok sovány alkat, már ha mondható ez arra, ha az ember veri az 1 mázsát.  Vigyorog)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Május 09. - 07:57:52 »

Bevallom: nekem is ütötte meg az orromat a 308-as. Ebből is érzékelhető, hogy milyen rosszul fogtam meg....
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: