Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430214 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1020 Dátum: 2012. Január 17. - 20:29:07 »

Ja és volt 62-esem is és most 64-esem van 14,6grammos maggal használom mert szerintem ez a súly mindenre elég. Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1021 Dátum: 2012. Január 17. - 20:57:01 »

Azért már nehogy leírjuk a 9,3-as kalibert
Minden kaliberben vannak olyan magok amelyek kiválóan dolgoznak, az nem véletlen hogy a lőszergyárak azt is gyártják ami nem a legjobb, azt is megveszi valaki, majd rájön hogy sz@r és erre mit csinál, kalibert cserél. Türelmetlenül
Öreg vadászbarátom szerint a vastag kaliber a jó.
Nehogy már odajussunk, hogy nem kell ide 9,3-as hiszen a svédek a 6,5-ösel lövik a jávorszarvast.
Jó a 9,3-as és biztos kézben jobb mint a 8 a 7,62 a 7 és a 6,5 -ös, még valaki elolvassa és vesz egy 022-est mert ugye azzal is lehet vadra lövöldözni.
Egyébként nekem is volt 7x64-esem, 30-06-osom, és most 9,3-asom, nyugodtan le merem irni, hogy hatásosabb mint az előzőek, persze nem sebzésre, hanem pontos lövésre, jelentősen kevesebb volt a menekülési táv és utánkeresni sem kellett annyit. Vadász

Te Norbi!

Most azt ne mondd, hogy "pontos lövésre" egy 30-06-os Magyarországon nem elég... Fejvakarás


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
forester73
Vendég
« Új üzenet #1022 Dátum: 2012. Január 17. - 21:11:02 »

Szilva én nem azt mondtam ,hogy nem kell a 9.3 ,de ha valaki nem tud 7 , .30 , 8 kaliberrel vadászni és zsákmányolni kis hazánkban akkor  a 9.3-sal sem fog csodát csinálni . Ad egy olyan biztonsági tartalékot amit jó tudni .  De  pl: azt a 20% többletet a 3006-hoz viszonyítva pontos lövéseknél nem érezni , viszont ha egy kicsit eltér az ideálistól akkor és ezért írtam "megbocsájtóbb" kaliber a kissebeknél . És még valami az én "iskolámban" azt tartják a tőllem nagyobb tudásu és tapasztaltabb szakemberek , hogy mivel minden kalibernek megvan az optimális lövedék súllya amihez készítik a huzagolást , ezért a 9.3x62-nél maradva 16 és 19 gr között kell lövedéket nézni , persze ha neked más jött be azt sem lehet kifogásolni .
 Az előző hozzá szólásom mind a három pontja megszívlelendő örök igazság. Figyelmes olvasás


Tisztelettel az OGRE
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1023 Dátum: 2012. Január 18. - 01:49:29 »

Mi lenne sikeresebb?
 tedd félre PPDC-t és vegyél egy doboz Sako-t, ha az sem jön be, akkor térj át  a bojlizásra Mosolyog Wave Igen

 Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1024 Dátum: 2012. Január 18. - 07:49:25 »

Én egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy 9.3X62-es lövedék, (tökmindegy ki gyártja és hány grammos) lapocka mögötti lövéssel ne verne át bármely Magyarországon található vadat.
Lapocka mögötti lövésnél van egy borda (vagy bordaköz) némi puha gépház  és mégegy borda. Ezt - kis túlzással - egy felspécizett légpuska is átüti, nemhogy egy hüvelykujjnyi lövedék.
Olyat tapasztaltam, hogy egy vastag "mozdonyt" lapockaközépen lőve a túloldali lapockában elakadt a 30.06 lövedéke.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1025 Dátum: 2012. Január 18. - 08:17:09 »

Én egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy 9.3X62-es lövedék, (tökmindegy ki gyártja és hány grammos) lapocka mögötti lövéssel ne verne át bármely Magyarországon található vadat.
Lapocka mögötti lövésnél van egy borda (vagy bordaköz) némi puha gépház  és mégegy borda. Ezt - kis túlzással - egy felspécizett légpuska is átüti, nemhogy egy hüvelykujjnyi lövedék.
Olyat tapasztaltam, hogy egy vastag "mozdonyt" lapockaközépen lőve a túloldali lapockában elakadt a 30.06 lövedéke.

Az is nagyon lényeges hogy merőlegesen éje a lövés a testet mert ha nem akkor érdekes dolgok történhetnek ! Nekem van pár darab maradványtestem 9,3x62 kaliber különböző fajta lőszereiből és csúsztam másztam vér nélküli sebzett után még ilyen nagy lyukasztó használatakor is.  Kacsint
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #1026 Dátum: 2012. Január 18. - 08:30:33 »

Az is nagyon lényeges hogy merőlegesen éje a lövés a testet mert ha nem akkor érdekes dolgok történhetnek ! Nekem van pár darab maradványtestem 9,3x62 kaliber különböző fajta lőszereiből és csúsztam másztam vér nélküli sebzett után még ilyen nagy lyukasztó használatakor is.  Kacsint

Ez is igaz, ha félsrégen áll, fordulhat az lapocka irányába is. Abban elakadhat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1027 Dátum: 2012. Január 18. - 08:35:32 »

Az is nagyon lényeges hogy merőlegesen éje a lövés a testet mert ha nem akkor érdekes dolgok történhetnek ! Nekem van pár darab maradványtestem 9,3x62 kaliber különböző fajta lőszereiből és csúsztam másztam vér nélküli sebzett után még ilyen nagy lyukasztó használatakor is.  Kacsint
Na ezért kell megvárni, amíg keresztbe áll a vad és akkor nincs ilyen. Angyal
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1028 Dátum: 2012. Január 18. - 08:41:05 »

Na ezért kell megvárni, amíg keresztbe áll a vad és akkor nincs ilyen. Angyal
Na ja!
Többször olvastam már, hogy a rézsút háttal álló vad utolsó bordájára fogva....
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1029 Dátum: 2012. Január 18. - 11:39:36 »

Na ja!
Többször olvastam már, hogy a rézsút háttal álló vad utolsó bordájára fogva....


Az a lövés ha oda megy ahova szántad bizony az egyik leghatékonyabb ! Hátulról előre haladva az egész gépházat összetolja . Lehet hogy nem üti át a vadat sőt legtöbbször nem de a disznó legjobban úgy állja a lámpát hogyha egyedül van és valamennyire farral áll . Ilyenkor kell a nyugalom és nagyon pontosan odafogni illetve kicsit várni ha nagyon farral áll mert a legtöbbször annyira kifordul hogy megnézze mi borította be fénnyel. Volt már olyan hogy a ka-csa lámpa gyengülő akkumulátora majdnem lemerült mire hajlandó volt kissé oldalra fordulni. Na és olyan is volt hogy egyenesen elszaladt !  Vállat von     Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1030 Dátum: 2012. Január 18. - 14:36:19 »

Szilva én nem azt mondtam ,hogy nem kell a 9.3 ,de ha valaki nem tud 7 , .30 , 8 kaliberrel vadászni és zsákmányolni kis hazánkban akkor  a 9.3-sal sem fog csodát csinálni . Ad egy olyan biztonsági tartalékot amit jó tudni .  De  pl: azt a 20% többletet a 3006-hoz viszonyítva pontos lövéseknél nem érezni , viszont ha egy kicsit eltér az ideálistól akkor és ezért írtam "megbocsájtóbb" kaliber a kissebeknél . És még valami az én "iskolámban" azt tartják a tőllem nagyobb tudásu és tapasztaltabb szakemberek , hogy mivel minden kalibernek megvan az optimális lövedék súllya amihez készítik a huzagolást , ezért a 9.3x62-nél maradva 16 és 19 gr között kell lövedéket nézni , persze ha neked más jött be azt sem lehet kifogásolni .
 Az előző hozzá szólásom mind a három pontja megszívlelendő örök igazság. Figyelmes olvasás


Tisztelettel az OGRE
Több barátom vadászik 9,3-assal és van aki Afrikában is használta sikerrel, kicsit többet kell gyakorolni, akkor kevesebb a hibázás.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
forester73
Vendég
« Új üzenet #1031 Dátum: 2012. Január 18. - 15:19:56 »

Elbeszélünk egymás mellett , de mindegy inkább megyek és kiülök vagy nyolcig.

Üdv az OGRE


Ui:Ha csak mindenki fele olyan jól lőne és annyit gyakorolna  mint ahogyan állítja akkor már sokkal jobb lenne a helyzet . Azt nem tudom ,hogy a havi 5-6 lőszer lőtéri elpufogtatása - egy majd 10 éves igazolt sport lövői múlttal- sok , kevés v. elfogadható ,  nekem erre futja.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1032 Dátum: 2012. Január 18. - 15:36:57 »

"egy majd 10 éves igazolt sport lövői múlttal- sok , kevés v. elfogadható ,  nekem erre futja."

Az attól függ! Ha úgy vagy vele mint én, hogy  az már  harminc éve volt, akkor már kevés! Vigyorog Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1033 Dátum: 2012. Január 18. - 22:05:53 »

Elbeszélünk egymás mellett , de mindegy inkább megyek és kiülök vagy nyolcig.

Üdv az OGRE


Ui:Ha csak mindenki fele olyan jól lőne és annyit gyakorolna  mint ahogyan állítja akkor már sokkal jobb lenne a helyzet . Azt nem tudom ,hogy a havi 5-6 lőszer lőtéri elpufogtatása - egy majd 10 éves igazolt sport lövői múlttal- sok , kevés v. elfogadható ,  nekem erre futja.
Nem beszélünk el egymás mellett, értem mit mondasz, kipróbáltam négy kalibert, mindegyik jó volt, ma már a 7x64-el vagy a 6,5x55-el is vadásznék, mert a jó lövést nem helyettesíti az erős kaliber, csak azért írtam ezeket, nehogy valaki félreértse és lecserélje a fegyverét mert egy vagy két vadat nem sikerül jól meglőnie, szerintem mindegyikkel lehet vadászni, kinek mi a szimpatikus. Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1034 Dátum: 2012. Január 19. - 20:22:40 »

Én egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy 9.3X62-es lövedék, (tökmindegy ki gyártja és hány grammos) lapocka mögötti lövéssel ne verne át bármely Magyarországon található vadat.
Lapocka mögötti lövésnél van egy borda (vagy bordaköz) némi puha gépház  és mégegy borda. Ezt - kis túlzással - egy felspécizett légpuska is átüti, nemhogy egy hüvelykujjnyi lövedék.
Olyat tapasztaltam, hogy egy vastag "mozdonyt" lapockaközépen lőve a túloldali lapockában elakadt a 30.06 lövedéke.
Jól is látod Lajos!
Lapocka mögött átver mindent, gyönyörűen megnyílik az SP a bordán, végigpusztít a gépházon, majd ki a másik oldalon és locsog a vér. Keményebb töltények (mondjuk egy TUG) majdhogynem teljes köpenyesként viselkednek ilyen találatnál, azoknak kell  egy nagyobb ellenállás, hogy megnyíljanak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: