Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 430920 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2012. Január 17. - 15:26:37 »

Üdv

Aszat a Geco 16,5 grammja kevésnek tűnik? Frank szerinted meg ruházzon be egy nagyobb kaliberre?
Hol vadásztok Ti, Afrikában, bivalyra vagy Alaszkában medvére? Bár az utóbbira szerintem elég lenne a 9,3 is.

Aszat, szerintem Norma Oryx lehet a megoldás, de talán a Vulkan is

Jani
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1006 Dátum: 2012. Január 17. - 15:28:42 »

Próbálj koncentrálni legközelebb arra, ..hogy a vitális területén találd el a kiszemelt áldozatod! Mosolyog..

Ha ezt, nem sikerül kivitelezned, akkor meg, ruházz be egy nagyobb kaliberbe.. Kacsint

 Emelem
Azért szerintem, ha tényleg mind a lapocka mögé ment, akkor nem voltak rossz lövések. Ha ezzel nincs meg, akkor mivel?
Naplózva

Dávid
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1007 Dátum: 2012. Január 17. - 15:29:13 »

Emelem
Azért szerintem, ha tényleg mind a lapocka mögé ment, akkor nem voltak rossz lövések. Ha ezzel nincs meg, akkor mivel?

Hát ja
Naplózva
Frank
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2012. Január 17. - 15:34:25 »

Emelem
Azért szerintem, ha tényleg mind a lapocka mögé ment, akkor nem voltak rossz lövések. Ha ezzel nincs meg, akkor mivel?

Üdv Dudu!

...Arról nem írt, hogy mennyivel! Mosolyog ...

                                         Üdv: Frank  Emelem

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1009 Dátum: 2012. Január 17. - 15:36:05 »

...Erre gondolok konkrétan, mint a probléma fö okára:        ," valamint az esetek többségében lapocka mögötti lövés volt.".....
Próbálj koncentrálni legközelebb arra, ..hogy a vitális területén találd el a kiszemelt áldozatod! Mosolyog..

Ha ezt, nem sikerül kivitelezned, akkor meg, ruházz be egy nagyobb kaliberbe.. Kacsint

                                                                         Üdv: Frank Emelem

Igaz, nem írta, hogy lapocka mögött mennyivel, de azért ott igencsak vitális területek vannak.

Mondjuk nem 30 cm-el mögötte. De nem is írt ilyet.

Egyébként még mindig nem értem ezt a kioktató stílust...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1010 Dátum: 2012. Január 17. - 15:36:43 »

Üdv Dudu!

...Arról nem írt, hogy mennyivel! Mosolyog ...

                                         Üdv: Frank  Emelem



Üdv. Frank!

Ha lapocka mögötti lövést ír, az azt is jelenti. Nem gyomor, bél, comb lövést jelent, mert akkor azt írta volna. Kacsint
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1011 Dátum: 2012. Január 17. - 15:40:22 »

Üdv Dudu!

...Arról nem írt, hogy mennyivel! Mosolyog ..

Igen, azt nem írta.
De szerintem mindenki arra gondol, hogy ezek azért nem bél lövések voltak..... Inkább a lapocka mögötti, jó elöl borda. Ami nem rossz lövés!
Naplózva

Dávid
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #1012 Dátum: 2012. Január 17. - 15:43:42 »


Üdv aszat!

Olvasd vissza figyelmesen a fenti írásod, mert benne van a sorok között, a probléma megoldásának kulcsa! Mosolyog..
Tehát, nem a fegyver kaliberével, nem a löszertipus választással van a probléma szerintem..

...Erre gondolok konkrétan, mint a probléma fö okára:        ," valamint az esetek többségében lapocka mögötti lövés volt.".....
Próbálj koncentrálni legközelebb arra, ..hogy a vitális területén találd el a kiszemelt áldozatod! Mosolyog..

Ha ezt, nem sikerül kivitelezned, akkor meg, ruházz be egy nagyobb kaliberbe.. Kacsint

                                                                         Üdv: Frank Emelem



Én se értem, mi a bajod a lapocka mögötti lövéssel?
Akinek nem annyira fontos, hogy a vad helyben maradjon és a lövedék legkevésbé roncsoljon, lapocka mögé céloz.
Így nagyobb az esély, hogy a lövedék átüti és általában jó vérnyomon kell menni 20-30-(50)-((100)) métert a vad után.
Ha meg kevés a vér, jöhet a  Tacsi
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #1013 Dátum: 2012. Január 17. - 15:46:14 »




 Igen
Soha nem voltam 9,3-as párti, de ezt............ennyiért......? Nyálcsorog
Hát elvben is meg tud az ember változni! Ördög

Vagy ha az elv nem is változik, attól még szívesen látnám a szekrényemben, van még két szabad hely!  Vigyorog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1014 Dátum: 2012. Január 17. - 16:48:12 »

Az elejtett és sikeresen megtalált 11 nagyvadból, tudom nem vonhatok le minden kétséget kizáró jellemzőt - mégis nagy a tanácstalanság...
Miket lőttél, és mekkorákat?


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1015 Dátum: 2012. Január 17. - 17:04:34 »

Sziasztok!

Bár egy másik fórumban ugyanezt a kérdést tettem fel - itt is próbálkozok vele. Első szezonomat vadásztam végig 9,3x62-es kaliberű puskámmal. Norma PPDC-t használtam, de valahol a várt eredmény elmaradt. Inkább több - mint kevesebb esetben a vadat nem ütötte át. Persze mindez nem lenne gond, ha nem az azt követő - alkalmankénti - minimális vérzést eredményező hosszú menekülési táv. SP-ban gondolkodnék - és a Norma bolt is közelebb lenne. Amiben mindegyik lövés nagyjából egyezett - az a 80-100 méter közötti rálövési távolság, valamint az esetek többségében lapocka mögötti lövés volt. Az elejtett és sikeresen megtalált 11 nagyvadból, tudom nem vonhatok le minden kétséget kizáró jellemzőt - mégis nagy a tanácstalanság... Vállat von

Mi lenne a sikeresebb? A biztos átütő erő, vagy a teljes energiáját leadó maximálisan felgombásodott lövedék? Vadászfórumainkon - nézetem szerint - a Mega iránti lelkesedés alábbhagyni látszik - nekem se lenne könnyű beszerezni csak úgy ha nagyon muszáj. A Geco ára kecsegtető - ámbár a maga 16,5 grammjával kevésnek tűnik Mosolyog

Vadászüdv,  
Nem tudom, mi lehet a gond, de az én tapasztalatom ezzel a kaliberrel nem ilyenek mivel eddig nekem még nincs maradványtest, mert mindent átütött eddig használtam Sako Twinhead Nosler 18,5g-ost Sako Hammerhead 18,5g-ost Cody  Speer Semispitzer 17,5g-ost most pedig Prvi Partizant 18,5g-ost használok, amivel eddig nagyon meg vagyok elégedve. Az eddigi tapasztalatom az, hogy a vad 30m-en belül mindig megvan jól követhető vérrel még hátracsúszott lövésnél is kb. 50-60m. Viszont tapasztaltam olyat, hogy a rálövés helyén nincs vér, de 5-10m-en belül elkezdődik és jól követhető.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 17. - 17:42:40 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1016 Dátum: 2012. Január 17. - 18:28:18 »

1.A kaliber nem helyettesíti a lőtudást .
2.A lőtudást meg nem lehet megvenni a boltban.
3.A 9.3 sem csoda szer.

De azonos körülmények között megbocsátóbb kaliber mint a kissebbek . Ha a lapocka mögé lövünk és nem ér csontot és nem ér vastag eret akkor messzire is elmehet a vad a jónak látszó lövéssel. Én ezért lövök "magasblattot kissé eléfogva" ,hogy ne kelljen keresgélni . Mert igaz ,hogy csontzúzós és alapos , megfontolt célzást/lövést igényel , de ha betalál akkor nincs pardon , nincs utánkeresés -ami lehet hosszú és fárasztó vagy akár eredménytelen is- és ami fő nincs szenvedés , mármint a vadnak.

A moderálással meg egyett értek , mert lehet eszet osztani ,lehet vitázni stb. de csak normálisan egymás tiszteletben tartásával.

Üdv az OGRE
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1017 Dátum: 2012. Január 17. - 20:14:01 »

Pedig nagyon gondolkodom én is egy 9,3x62 beszerzésén! Nem azonnal, de mivel még igencsak év eleje van, lehetséges, hogy ebben az évben.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1018 Dátum: 2012. Január 17. - 20:16:00 »

Sziasztok!

Bár egy másik fórumban ugyanezt a kérdést tettem fel - itt is próbálkozok vele. Első szezonomat vadásztam végig 9,3x62-es kaliberű puskámmal. Norma PPDC-t használtam, de valahol a várt eredmény elmaradt. Inkább több - mint kevesebb esetben a vadat nem ütötte át. Persze mindez nem lenne gond, ha nem az azt követő - alkalmankénti - minimális vérzést eredményező hosszú menekülési táv. SP-ban gondolkodnék - és a Norma bolt is közelebb lenne. Amiben mindegyik lövés nagyjából egyezett - az a 80-100 méter közötti rálövési távolság, valamint az esetek többségében lapocka mögötti lövés volt. Az elejtett és sikeresen megtalált 11 nagyvadból, tudom nem vonhatok le minden kétséget kizáró jellemzőt - mégis nagy a tanácstalanság... Vállat von

Mi lenne a sikeresebb? A biztos átütő erő, vagy a teljes energiáját leadó maximálisan felgombásodott lövedék? Vadászfórumainkon - nézetem szerint - a Mega iránti lelkesedés alábbhagyni látszik - nekem se lenne könnyű beszerezni csak úgy ha nagyon muszáj. A Geco ára kecsegtető - ámbár a maga 16,5 grammjával kevésnek tűnik Mosolyog

Vadászüdv, 
Mi lenne sikeresebb?
 tedd félre PPDC-t és vegyél egy doboz Sako-t, ha az sem jön be, akkor térj át  a bojlizásra Mosolyog Wave Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1019 Dátum: 2012. Január 17. - 20:26:43 »

1.A kaliber nem helyettesíti a lőtudást .
2.A lőtudást meg nem lehet megvenni a boltban.
3.A 9.3 sem csoda szer.

De azonos körülmények között megbocsátóbb kaliber mint a kissebbek . Ha a lapocka mögé lövünk és nem ér csontot és nem ér vastag eret akkor messzire is elmehet a vad a jónak látszó lövéssel. Én ezért lövök "magasblattot kissé eléfogva" ,hogy ne kelljen keresgélni . Mert igaz ,hogy csontzúzós és alapos , megfontolt célzást/lövést igényel , de ha betalál akkor nincs pardon , nincs utánkeresés -ami lehet hosszú és fárasztó vagy akár eredménytelen is- és ami fő nincs szenvedés , mármint a vadnak.

A moderálással meg egyett értek , mert lehet eszet osztani ,lehet vitázni stb. de csak normálisan egymás tiszteletben tartásával.

Üdv az OGRE
Azért már nehogy leírjuk a 9,3-as kalibert
Minden kaliberben vannak olyan magok amelyek kiválóan dolgoznak, az nem véletlen hogy a lőszergyárak azt is gyártják ami nem a legjobb, azt is megveszi valaki, majd rájön hogy sz@r és erre mit csinál, kalibert cserél. Türelmetlenül
Öreg vadászbarátom szerint a vastag kaliber a jó.
Nehogy már odajussunk, hogy nem kell ide 9,3-as hiszen a svédek a 6,5-ösel lövik a jávorszarvast.
Jó a 9,3-as és biztos kézben jobb mint a 8 a 7,62 a 7 és a 6,5 -ös, még valaki elolvassa és vesz egy 022-est mert ugye azzal is lehet vadra lövöldözni.
Egyébként nekem is volt 7x64-esem, 30-06-osom, és most 9,3-asom, nyugodtan le merem irni, hogy hatásosabb mint az előzőek, persze nem sebzésre, hanem pontos lövésre, jelentősen kevesebb volt a menekülési táv és utánkeresni sem kellett annyit. Vadász
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: