Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141677 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Február 21. - 20:45:50 »

Tévedsz. Vagy túl tágan értelmezed az "érdek" kifejezést.
Van sok cselekedetünk, aminek a felelősség/felelősségtudat a mozgatórugója. Még akkor is, ha a szigorúan vett egyéni érdekeinkel ez szemben áll. Erre mondják azt, hogy "becsületből megcsinálom".

Van ilyen Feri, de ezek szinte kizárólag alkalmi dolgok.
Ezért írtam, hogy hosszú távon, olajozottan működő rendszer nincs érdek nélkül, sem érdek ellenében.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Február 21. - 20:52:20 »

Van ilyen Feri, de ezek szinte kizárólag alkalmi dolgok.
Ezért írtam, hogy hosszú távon, olajozottan működő rendszer nincs érdek nélkül, sem érdek ellenében.
Lajos,
azoknak az embereknek, akik egy országot irányítanak, így kellene "működni". Ebben a tetves kibaszott országban persze keresve sem találsz ilyen politikust, de had legyek olyan naív, hogy azt higgyem, azért akad a világban egy-kettő...
És azokban a dolgokban, mint a termőföld, az ásványkincsek, az erdők, az ivóvíz, ilyen alapon kell meghozni a döntést, nem az egyéni érdek alapján.
Vannak országok, ahol az egyéni érdekeit kiszolgáló politikust kivégzik. Máshol bebörtönzik. Van, ahol csak elzavarják.
Nálunk újraválasztják.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Február 21. - 21:41:25 »

Azt hiszem egy picit elbeszélünk egymás mellett. Amikor egyéni érdekről beszélek, nem a döntéshozók, meg a közszféra egyéni érdekei mellett kardoskodom, mert aki közhivatalt vállal, az csinálja élethivatásszerűen, éljen meg a tiszteletdíjából és munkálkodjon a közjóért, e pozícióban hozott döntéseit ne befolyásolja egyéni érdek.
Ezzel én maximálisan egyetértek, amikor közhivatalt vállaltam igyekeztem így is csinálni - azt hiszem, sikerült (remélem, nem csak én gondolom így).
Én a "civil szféra" érdekeiről beszélek.

Feri, az én elvem az, hogy azon az országok, rendszerek működnek jól, ahol megtalálják azt a bizonyos közös eredőt, amelyről alább beszéltem.
A törvényalkotó döntéshozónak az a dolga, hogy a különböző egyéni érdekeket közös mederbe terelje, nem az, hogy eltapossa azokat.
Nem lehet jól működő társadalom ott, ahol egyéni érdekek tömegesen nem érvényesülhetnek. Ahol ez van, ott a polgár nem érzi jól magát, onnét elmenekül (ha tud).
Pontosan ilyen volt az 50-es évek Magyarországa. Egy nagy (részben valós, részben vélt) érdek mellett parancsszóra felsorakozott az ország népe (nem nagyon tehetett mást) és ideig-óráig vért izzadva húzta az igát. Való igaz, hogy születtek hatalmas eredmények, felépült az ország a romokból, gépiparunk világszínvonalra fejlődött, megvertük fociban az angolokat, de a rendszer kifulladt, mert nagyon hamar tele lett a töke mindenkinek azzal, hogy csak közérdek létezik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Február 21. - 22:09:52 »

Számomra is ez lenne a legszimpatikusabb. De kevesen születnek Draskovichnak, Zichynek, Károlyinak vagy Széchenyinek. Ha a régi klasszikus könyvekre emlékszel, ott is jelentős különbség volt az uradalmak vadgazdálkodási színvonala és a községi vadászt területek mindent lövünk szemlélete között.
Az új földbirtokos arisztokrácia kialakult már, csak a nevek mások. Pár generáció elteltével pedig (mivel a fiatalok szinvonalas tanítására meg van az anyagi alap) megjön majd a kultúra is, azokba a családokba is, ahol most még nincs meg.
Még annyit, hogy természetesen az úri világot érintő hozzászólásom csonka országunkra is értettem a második V.H. előtt.
Naplózva

Erdő az én templomom...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Február 21. - 22:33:27 »

Pár generáció elteltével pedig (mivel a fiatalok szinvonalas tanítására meg van az anyagi alap) megjön majd a kultúra is, azokba a családokba is, ahol most még nincs meg.


Pár generáció elteltével "megjön a kultúra"? Meg vagyok nyugodva, azt már féllábon is kibírjuk...
 Röhög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Február 21. - 22:42:34 »

Az új földbirtokos arisztokrácia kialakult már, csak a nevek mások. Pár generáció elteltével pedig (mivel a fiatalok szinvonalas tanítására meg van az anyagi alap) megjön majd a kultúra is, azokba a családokba is, ahol most még nincs meg.
Még annyit, hogy természetesen az úri világot érintő hozzászólásom csonka országunkra is értettem a második V.H. előtt.

Sajnos ami kialakult annak az égvilágon semmi köze nincs az arisztokráciához, az kicsit többet jelent puszta vagyonnál.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Február 21. - 23:02:21 »

Az új földbirtokos arisztokrácia kialakult már, csak a nevek mások. Pár generáció elteltével pedig (mivel a fiatalok szinvonalas tanítására meg van az anyagi alap) megjön majd a kultúra is, azokba a családokba is, ahol most még nincs meg.
Még annyit, hogy természetesen az úri világot érintő hozzászólásom csonka országunkra is értettem a második V.H. előtt.
Szerintem sok esetben ezek egygenerációs sikertörténetek lesznek, az elkényeztetett sötét utódok villámgyorsan elherdálják amit apu összelopott.
Több ilyen példát látni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Február 21. - 23:03:54 »

Sajnos ami kialakult annak az égvilágon semmi köze nincs az arisztokráciához, az kicsit többet jelent puszta vagyonnál.

Ez nagyon eltalált mondat volt!  Igen
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Február 22. - 06:41:19 »

Sajnos ami kialakult annak az égvilágon semmi köze nincs az arisztokráciához, az kicsit többet jelent puszta vagyonnál.
Ezt így gondolom én is, ezért írtam a  kultúráról.
Ha Boarnak igaza van, akkor nagyon nagy bajban vagyunk...
Naplózva

Erdő az én templomom...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Február 22. - 08:10:06 »

Szerintem sok esetben ezek egygenerációs sikertörténetek lesznek, az elkényeztetett sötét utódok villámgyorsan elherdálják amit apu összelopott.
Több ilyen példát látni.

Sajnos ez az általános.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Február 22. - 08:27:02 »

Ezt így gondolom én is, ezért írtam a  kultúráról.
Ha Boarnak igaza van, akkor nagyon nagy bajban vagyunk...

Igazan, hidd el Cimbora! Van néhány ismerősöm, akik még a régi arisztokrácia felfogásnak is bőven megfeleltek volna. Ők panaszkodnak saját csemetéikre, nem nagyon fűlik a foguk a munkához, a felelősség vállaláshoz meg végképp nem. Ezekből az aranyifjakból még ha - szerencsés esetben - rendes ember is lesz, sem a földhöz, sem a rájuk bízott emberekhez nem lesz kötődés, a vadról meg ne is beszéljünk
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Február 22. - 08:31:23 »

 Igen
Úgyhogy jobban teszitek ha nekiláttok erősen tanulmányozni a Mad Max-ben látottakat!  Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #582 Dátum: 2012. Február 22. - 08:36:27 »

Szerintem sok esetben ezek egygenerációs sikertörténetek lesznek, az elkényeztetett sötét utódok villámgyorsan elherdálják amit apu összelopott.
Több ilyen példát látni.

Az egy személyen nyugvó kishercegségek szerintem sem lesznek hosszabb távon életképesek, a központi személy halálával atomjaira hull a birodalom.
Ha a tulajdonos személyén kívül nincs más kohéziós erő, nem maradhat egyben.
Ez talán nem is baj, hiszen a 21. század Magyarországának nem biztos, hogy több 10.000 ha-os latifundumokra vagy szüksége.
Azt gondolom, hogy 100-500 hektáros, saját földtulajdonon alapuló farmokból állhatna egy egészséges agrárium. Ennek munkáit egy család, megfelelő gépesítettséggel el tudja végezni, ez még egy személy számára átlátható nagyságrend. Szántóról beszélek persze, szőlő, gyümölcsös, zöldség más kategória.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #583 Dátum: 2012. Március 13. - 10:21:41 »

Amit most írok azt a vadászat helyzetéről vagy a földtulajdonosi társaságokról szóló topicba kellene tenni,de hát most ide logikus. Beszélgettem nemrégiben egy 1000 hektáros gazdával aki a földjei zömét egy társaságnak adta. (Elég nagy területes társágról van szó,nem egy épp' 3000 hektáros,sok taggal tagfelvétel nincs) A gazdának ebben az évben (is) sokmilliós vadkárt okozott a szarvas. Azt mondja,hogy annyira nem elégedett az ominózus társasággal ,hogy a földjeit el akarja tőlük venni, a szerződés be nem tartása miatt. Ráadásul új,földtulajdonosi társaságot akar létrehozni-más elégedetlen gazdákkal karöltve. Ez elég rendesen átrendezné a vadgazdálkodási egységek térképeit azon vidéken. 

Szerintem ez nem működik. Mármint az, hogy ciklus közepén szétbombázza a vadászterületet.
Meg kell várnia a 2017-et.
Tisztán kell azt is látni, hogy a földjeit nem ő adta bérbe, továbbá, hogy semmilyen szerződés nem az ő írt alá.
A vadászterületet a tulajdonosok közös képviselője adja bérbe, a haszonbérleti szerződést is a képviselő írja alá, következésképpen a szerződés felbontását is csak ő kezdeményezheti.
Megvannak azok az okok, amelyek fennállása esetén a haszonbérlet felmondható. (alhaszonbérlet, stb. a törvény tételesen tartalmazza.) Az, hogy meggondoltam magamat, nem szerepel a felmondási okok  között.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #584 Dátum: 2012. Március 13. - 10:37:34 »

Elmondta,hogy a jogi részével nincs tisztában,de a szerződés be nem tartására akar hivatkozni. A földjeit meg ő maga adta bérbe ,hiszen jóval több mint 30 hektár amije van. Majd újraolvasom a jogszabályokat,de mondjuk egy ügyvéd úgyis mást fog belőle kihozni. Egyébként én is a 2017 re hívtam fel a figyelmét,azt mondta nem vár addig...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: