Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141725 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #900 Dátum: 2013. Június 09. - 17:20:22 »

A területhatárok kijelöléséről szerintem csak az tud valamit aki kitalálta!  Fejvakarás

"És ha a 3000 ha-on 150 ilyen személy van?"  Passsssz!

Félreértések elkerülése végett én sem vagyok benne az előkészítésben. Tehát csak annyit tudok amennyit a tervezetből kiolvasok, illetve a beszélgetések folyamán hallok. Ez szinte nulla!
Ugye, hogy érdemes ezzel egy kicsit többet foglalkozni? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #901 Dátum: 2013. Június 09. - 18:35:36 »

És ha a 3000 ha-on 150 ilyen személy van? Van rá példa közvetlen környezetemben...
150 vadász-földtulajdonos 3000 hektáron??? Nagyon ritka együttállás lehet...Bár ki tudja?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #902 Dátum: 2013. Június 09. - 19:03:24 »

Tavaly örököltem egy darab földet a Földtulajdonosok Vt. területén , Így bőven lehetnék ott tag .   Ördög Vigyorog  De legyen tag náluk a bánat . . . !   Nyihi

 Emelem



Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #903 Dátum: 2013. Június 09. - 19:07:56 »

Tavaly örököltem egy darab földet a Földtulajdonosok Vt. területén , Így bőven lehetnék ott tag .   Ördög Vigyorog  De legyen tag náluk a bánat . . . !   Nyihi

 Emelem
Nem is a földtulajdonosok miatt lennék tag. Csak az motivál,hogy ha nagyon unnám magam esetleg,egy kilométeres séta végén már a saját földemen,saját lesemen ülhetnék. Most meg 100 kilométert autózok,hogy nagy ritkán felüljek máséra...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #904 Dátum: 2013. Június 10. - 14:37:32 »

150 vadász-földtulajdonos 3000 hektáron??? Nagyon ritka együttállás lehet...Bár ki tudja?
Igen,ahogy fentebb is olvasható...kárpótlás,részaránytulajdon,öröklés,vétel,stb.Az a lényeg,hogy rengeteg 0,3 ha-ral és vadászjeggyel rendelkező egyén van.És mivel sem a leendő törvény-,sem a helyi SZMSZ nem szabályozza a tagsághoz szükséges min.földterület nagyságát,ezért lehet gond a jövőben.Mondjuk a 150 fő vadászati szándékát nem ismerem,de ha csak a fele szeretne,már az is sok 3000 ha-ra.
Végülis mindent lehet,egyre több helyen dívik a földtulajdon nagysága alapján viselt terhek-,illetve kapott lehetőségek gyakorlata.
(Ugyanabban a közösségben van aki 3000 Ft/év tagdíjért lőhet 1 db fácánkakast,más pedig 1 M Ft/év tagdíjért 3 szarvasbikát!) Na ettől mentsen meg minket vagy az új törvény,vagy a Mindenható!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #905 Dátum: 2013. Június 10. - 15:18:14 »

Ehhez nem kell földtulajdonosi vadásztársaság. Van olyan vadászati jogot bérlő "klasszikus" vadásztársaság is, ahol a tagsági viszony éveinek száma, a vagyonrész, stb. alapján az általad leírtakhoz hasonlóan vannak az elosztások is.
Szerintem az a jövőben is a megalakult (önálló) társaságok joga lesz, hogy kit vesznek fel, és esetleg hol húzzák meg a tagsághoz szükséges területek nagyságát. A ha /vadász számot ugyan el akarják törölni, de azt nem hiszem, hogy 3000 ha 150 fő vadászatát bárki is kipróbálná. Bár?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #906 Dátum: 2013. Június 10. - 16:17:27 »

Mondjuk a 150 fő vadászati szándékát nem ismerem,de ha csak a fele szeretne,már az is sok 3000 ha-ra.

(Ugyanabban a közösségben van aki 3000 Ft/év tagdíjért lőhet 1 db fácánkakast,más pedig 1 M Ft/év tagdíjért 3 szarvasbikát!) Na ettől mentsen meg minket vagy az új törvény,vagy a Mindenható!

Valami olyasmit hallottam, hogy a későbbiekben már nem kell betartani az előírt (vagy ajánlott) 100 ha/vadász területnagyságot. Pontosan a sok inaktív vadász miatt! Mert hiába vannak 3000 ha-on 30-an, ha csak öten vadásznak. Legyenek 150-en, aztán abból majdcsak kijár 30 fő.

A másik dolog pedig hogyan működne jobban? Az ejtsen 1db fácánkakast, aki 1 milliót hajlandó befizetni?

Saját környezetemből, de máshonnan is hallok érdekes dolgokat. Földtulajdonosi közösségnél olyan lövi a nagy bikát, évente több bakot, akinek nincs földje, a 100-200 hektáros vadásztársa pedig viseli a kárt elejtés és vadkártérítés nélkül!!! (A tarvadat meg lőjék a vadőrök.)
Te mit szólnál, ha Te lennél a 100 hektáros gazda?

Aztán a nem földtulajdonos társaság, ahol meg nem számít mi milyen korú, csak durr neki, most van itt!

Ezeket minden személyeskedés nélkül írom. További szép napot!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #907 Dátum: 2013. Június 10. - 18:32:21 »

Valami olyasmit hallottam, hogy a későbbiekben már nem kell betartani az előírt (vagy ajánlott) 100 ha/vadász területnagyságot. Pontosan a sok inaktív vadász miatt! Mert hiába vannak 3000 ha-on 30-an, ha csak öten vadásznak. Legyenek 150-en, aztán abból majdcsak kijár 30 fő.

A másik dolog pedig hogyan működne jobban? Az ejtsen 1db fácánkakast, aki 1 milliót hajlandó befizetni?

Saját környezetemből, de máshonnan is hallok érdekes dolgokat. Földtulajdonosi közösségnél olyan lövi a nagy bikát, évente több bakot, akinek nincs földje, a 100-200 hektáros vadásztársa pedig viseli a kárt elejtés és vadkártérítés nélkül!!! (A tarvadat meg lőjék a vadőrök.)
Te mit szólnál, ha Te lennél a 100 hektáros gazda?

Aztán a nem földtulajdonos társaság, ahol meg nem számít mi milyen korú, csak durr neki, most van itt!

Ezeket minden személyeskedés nélkül írom. További szép napot!
A vadászathoz szerencse is kell !
Hiába van akár 1000 ha tulajdona, ha csak havonta egyszer megy ki vadászni .
Akkor meg ne csodálkozzék az "illen" vadász.  Ördög
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #908 Dátum: 2013. Június 10. - 20:39:01 »

Egy kicsit bővebben mint ahogy én leírtam.

http://huntingpress.eu/magazin/kozvetlenul
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #909 Dátum: 2013. Június 10. - 21:02:58 »

Helló!

http://www.omvk-somogy.hu/node/673

A vadászati törvény sokadik módosítási javaslata helyett új, - mert új elvi alapokon álló - törvénytervezetre számítottam. Dr. Székely István ügyvéd úr (egyes szám első személyben megfogalmazott) aprólékos dolgozata nem tér ki arra a közeljövőben várható politikai változásra, hogy a külföldiek földvásárlási moratóriuma lejár. (Nyilván: a módosítási javaslat megfogalmazásával őt megbízó testületek erre nem is hatalmazták fel.) ............

Nincs szándékomban kötekedni és a kákán is csomót keresni.
Most akkor a tervezet a beérkező javaslatok összességét tartalmazta, vagy megrendelésre készült felhatalmazás alapján?


Üdv.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #910 Dátum: 2013. Június 10. - 21:05:57 »

Te mit szólnál, ha Te lennél a 100 hektáros gazda?

Aztán a nem földtulajdonos társaság, ahol meg nem számít mi milyen korú, csak durr neki, most van itt!

Ezeket minden személyeskedés nélkül írom. További szép napot!
[/quote]Félreértés ne essék!Nem nálunk van ez a fent említett hely(zet)...csak közvetlen közelemben...mondjuk úgy 20 km-en belül! Wave
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #911 Dátum: 2013. Június 10. - 21:12:39 »

Helló!
Egy kicsit bővebben mint ahogy én leírtam.

http://huntingpress.eu/magazin/kozvetlenul

"..............Ezzel együtt egy területen akár több vadászatra jogosult is gazdálkodhat................"
Tudsz abban segíteni, hogy ez pontosan mit jelenhet az előadáson elhangzottak fényében.

Köszi.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #912 Dátum: 2013. Június 10. - 21:17:37 »

http://www.vmvk.hu/index.php?option=com_videoflow&task=play&tmpl=component&layout=lightbox&id=177
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #913 Dátum: 2013. Június 10. - 21:22:50 »

Helló!
"..............Ezzel együtt egy területen akár több vadászatra jogosult is gazdálkodhat................"
Tudsz abban segíteni, hogy ez pontosan mit jelenhet az előadáson elhangzottak fényében.

Köszi.

Én erre nem így emlékszem!  Arról volt szó, hogy semmi nem tiltja, hogy egy területet a tagságot két vagy több része  (brigádra ) osztva csoportonként vadásszanak a társaságok.
Példának elmondták, hogy jelenleg is vannak olyan területek, ahol több brigád önállóan vadászik, és évente csak egy két alkalommal találkoznak. Tehát nem arról volt szó, hogy egy területet több vadászatra jogosult használhat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #914 Dátum: 2013. Június 10. - 21:39:09 »

Te mit szólnál, ha Te lennél a 100 hektáros gazda?

Aztán a nem földtulajdonos társaság, ahol meg nem számít mi milyen korú, csak durr neki, most van itt!

Ezeket minden személyeskedés nélkül írom. További szép napot!
Félreértés ne essék!Nem nálunk van ez a fent említett hely(zet)...csak közvetlen közelemben...mondjuk úgy 20 km-en belül! Wave
Fejvakarás Vállat von
Erre ott a vadászati törvény . Ha egy tag nem tartja be a törvényt akkor ki lehet zárni . Ez csak elhatározás kérdése .
De ! Irigykedni más vadász szerencséjére tudására csak mert több területe , pénze ,nője , Ferrarija stb... van az sem etikusabb .
Én erre a verzióra gondoltam ! Lehet akármennyi földje valakinek ha töketlen vadász !
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: