Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141726 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #885 Dátum: 2013. Május 28. - 08:23:29 »

Minőség ??? Tettem már fel képet a sívó homokról. Jó viszonyba vagyok több gazdával is akik saját bevallásuk szerint is baromságnak tartják rajta a szántóföldi termesztést egyes részeken- de hát azok a jó kis támogatások  Angyal Rííí  Nem kell és nem is törekednek minőségi művelésre mert ez a talaj nem hálálja meg . Én laikusként is azt mondtam hogy akácot kéne telepíteni - most visszahallottam a legnagyobbtól ugyan ezt. Persze továbbra is kukorica és napraforgó lesz benne mert azt jól támogatják .    Emelem

Alibiből történő mezőgazdálkodáshoz nem tudok hozzászólni, annak a működési rendjét nem ismerem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #886 Dátum: 2013. Május 28. - 08:55:14 »

Alibiből történő mezőgazdálkodáshoz nem tudok hozzászólni, annak a működési rendjét nem ismerem.
Igen Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #887 Dátum: 2013. Május 28. - 17:40:55 »

Te mi vagy ebben a gazdaságban, tulajdonos, vagy alkalmazott?

Alkalmazott vagyok, ezért merem mondani hogy rábírunk négyen is.
Naplózva

Dávid
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #888 Dátum: 2013. Május 28. - 21:55:17 »

Alkalmazott vagyok, ezért merem mondani hogy rábírunk négyen is.


Akkor már csak egy kérdésem van: mi ebben Neked a jó?
Mert ha Te lennél a tulajdonos, akkor még érteném...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #889 Dátum: 2013. Május 28. - 22:56:33 »

Akkor már csak egy kérdésem van: mi ebben Neked a jó?
Mert ha Te lennél a tulajdonos, akkor még érteném...

Valószínűleg többet keresek, mintha tízen lennénk.....Igazából csak ennyi szerintem.
Ezen kívül talán még annyi, hogy egész évben van munkánk, ami nem mondható el minden környékbeli nagygazda esetében.
Naplózva

Dávid
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #890 Dátum: 2013. Június 07. - 23:07:36 »


De, 7-dike után többet fogok tudni. Remélem.

Tisztelt Erdőjáró!

Van olyan infód, amit meg tudsz osztani velünk?

Üdv.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #891 Dátum: 2013. Június 08. - 20:05:32 »

Tisztelt Erdőjáró!

Van olyan infód, amit meg tudsz osztani velünk?

Üdv.


Szervusz Pipacs! Emelem

Túl sokat nem tudtam meg, mert egy általános beszélgetés volt a vadászat helyzetéről, és érintőlegesen a vadászati törvényről. Fejvakarás

Konkrét dolgokat mondani még nem tudnak, mert egyenlőre a kamara tv előkészítési stádiumánál tartunk.
Ami igazán érdemi dolog:  A vadászati törvény elfogadására előre láthatóan 2014 második félévében kerül sor.  Nem azért, mert nem akarják napirendre tűzni, hanem, hogy valóban egy kompromisszumos, minden fél részére viszonylagos megnyugvást adó törvényt akarnak hozni, és időt kell adni a "meggyőzésre"!

Ahogy most állnak a dolgok: A kamarák begyűjtötték a befutott javaslatokat, amit 480 pontba rendszereztek. Ebből összeállításra kerül egy tervezet, amit megküldenek a vadászatra jogosult szervezeteknek, és várják a véleményeket. Nagyon kérik, hogy valóban vegyük komolyan, és minél többen, és minél  normálisabb javaslatokat tegyünk, mert csak így lehet valami sikert elérni. Most kell összefognunk. Most van lehetőség egy alulról való kezdeményezett törvénynek, és nem egy felűről kezdeményezett és utólag lebontott katyvasznak.

Tudni kell, hogy nagyon nagy érdekek ütköznek, (mezőgazdaság, természetvédelem, vadászat, útfelügyelet,...) még a  vadászokon belül is, hát még a politikában, de ténylegesen fogadókészség van a politikusokban a magyar vadászat talpra állítására, a vadállomány helyzetének javítására, és a vadászat régi "fényének" visszaállítására!

Ami már látszik:
- meg akarják hosszabbítani a bérleti ciklusokat legalább 15, de inkább 20 évre,
- nem engednek háromezer ha alatti területeken vadászterületet kialakítani,
- megbízást adtak az egyetemeknek az apróvad helyzetének vizsgálatára, (minitoring) a fácán, nyúl, fogoly állomány növelési lehetőségeinek kidolgozására, a ragadozó állomány vizsgálatára,
- teljesen ki akarják venni a törvényből a földtulajdonosi közösségekre vonatkozó előírásokat, és azokra is ez egyéb szervezetekre vonatkozó rendeleteket akarják alkalmazni,
- folynak a tárgyalások a közútkezelőkkel a vad és gjmű ütközések ügyében. Tarthatatlan, hogy milliárdokat költenek vadvédelmi kerítésekre, amelyek sok esetben nem  felel meg a vadvédelmi előírásoknak. A közútkezelőt jelenleg szinte semmi felelőség nem terheli  ha a vad felmegy a pályára!! Nem a vadászoknak kellene fizetni!
- gyökeres változást kell hozni a vaddisznóvadászat területén, és főleg a szemléletekben. Pár éven belül olyan mértéket fogy ölteni a vaddisznó állomány, hogy  olyan nagyságrendűek lesznek a vadkárok, amit nem fogjuk tudni kifizetni. Meg fogják enni a saját élelmiszerünket is! 
- Lépni kell a lakott területeken belüli vadászatok ügyében, akár egy esetleges "vad rendőrség" felállításával is, mint a franciáknál.( Pl: a Gellért-hegyre beköltözött vaddisznók kilövése. )
- sokkal nagyobb hangsúlyt kell adni a vadászokat érő támadások azonnali megválaszolására, és a lakosság korrekt, normális tájékoztatására. Meg kell értetni, hogy vadászat nélkül nem lehet gazdálkodni.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
Ami a lényeg, hogy valóban nekünk kell nagyon összefogni, és felelősséggel kell egy jó törvényt összehoznunk!


Hozzászólásomban elmondtam, hogy van két olyan fórum amin jelen van a magyar vadászok több mint egyötöde, és nagyon szomorúnak tartom, hogy egyetlen vadászati vezető, szervezet nem veszi a fáradtságot, hogy odafigyeljen ezekre. Itt - mint elmondtam.-  a barátságon, a viccelődésen, élménybeszámolókon kívül olyan komoly szakmai hozzászólások is vannak amire sokkal jobban oda kellene figyelni! Kimondva, vagy kimondatlanul is részt veszünk a magyar vadászok szemléletformálásában, a vadászati kultúra, és hagyományok megőrzésében. Itt olyan lehetőség van a vadásztársadalom azonnali értesítésére, véleményének szondázására, amit nem szabadna így figyelmen kívül hagyni!
Hát, hogy ez is süket fülekre talált e, azt még nem tudom.

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #892 Dátum: 2013. Június 08. - 20:16:56 »

Attila! Wave
Köszönjük, hogy megosztottad velünk ezt a kis tájékoztatást! Sok érdekesség és elgondolkodtató van benne! Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #893 Dátum: 2013. Június 08. - 21:23:37 »


Szervusz Pipacs! Emelem

Túl sokat nem tudtam meg, mert egy általános beszélgetés volt a vadászat helyzetéről, és érintőlegesen a vadászati törvényről. Fejvakarás


Ami már látszik:
- meg akarják hosszabbítani a bérleti ciklusokat legalább 15, de inkább 20 évre,
- nem engednek háromezer ha alatti területeken vadászterületet kialakítani,
- megbízást adtak az egyetemeknek az apróvad helyzetének vizsgálatára, (minitoring) a fácán, nyúl, fogoly állomány növelési lehetőségeinek kidolgozására, a ragadozó állomány vizsgálatára,
- teljesen ki akarják venni a törvényből a földtulajdonosi közösségekre vonatkozó előírásokat, és azokra is ez egyéb szervezetekre vonatkozó rendeleteket akarják alkalmazni,

- folynak a tárgyalások a közútkezelőkkel a vad és gjmű ütközések ügyében. Tarthatatlan, hogy milliárdokat költenek vadvédelmi kerítésekre, amelyek sok esetben nem  felel meg a vadvédelmi előírásoknak. A közútkezelőt jelenleg szinte semmi felelőség nem terheli  ha a vad felmegy a pályára!! Nem a vadászoknak kellene fizetni!

Vadászüdvözlettel: Attila
Ez a rész érdekelne részletesebben is,ha valakinek van infója ossza meg velünk...Sok dolgot olvastam,remélem lesz változás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #894 Dátum: 2013. Június 09. - 10:04:39 »

Nem lesz egyszerű tényleg jó törvényt alkotni, mert sajnos a pénzes érdekkörök felülírják a természet és a többség érdekeit. De mindent bele!

Én elég aktívan részt vettem az új halgazdálkodási törvény alkotásában, amiről holnap lesz zárószavazás, ha minden igaz (az árvíz miatt lehet elnapolják az ülést). Írtuk a javaslatokat, de hiába, a törvénytervezet továbbra is a néhány száz fős halászat kiszolgálását fogalmazta meg. Ugyan beleírtak néhány szigorítást a halászatra is, de az ellenőrzés jogát továbbra is a halászati hasznosító kezében hagyják. Tehát a halász által alkalmazott halászati őrnek kell majd ellenőriznie, hogy a halász betartja e a törvényeket...  OOO Papiron szerepel ugyan az állami halászati őr fogalma, de hogy pénzt nem fognak adni ennek tényleges megvalósítására, az már most biztos.
Az egyik párt segítségével megfogalmaztunk a horgászatot segítő és a halászatot korlátozó módosító indítványokat, hátha legalább kicsit enyhíteni lehet az ipari halászat károkozását, de jelenleg úgy tűnik hiába. Egy néhány száz fős csoport érdekeit előrébb helyezték egy több százezer fős csoport és a Vizek érdekeinél. Közben persze arról papolnak, hogy a horgászat lesz az első a természetes vizeken, meg a halállomány védelme, növelése. De hogyan, ha a halász ugyan úgy visz majd mindent? Ráadásul a vége felé bekerült olyan kormánypárti módosító indítvány, ami megadják a kiskapukat is a halásznak, kisszerszámos halásznak. Így továbbra se fog változni semmi. Háromszáz halász továbbra is kizsigereli majd a vizeket, visznek amit tudnak, amíg van mit. A Kettős-Körösön már most vannak olyan folyószakaszok, hogy a legmodernebb radarokkal végigmenve is csak az üres meder van kilométereken keresztül...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #895 Dátum: 2013. Június 09. - 12:44:17 »

Ez a rész érdekelne részletesebben is,ha valakinek van infója ossza meg velünk...Sok dolgot olvastam,remélem lesz változás.

Igazából nem nagyon foglalkoztam soha a ft közösségek jogállásával, működésével, ezért sokat nem tudok mondani sem!  Szerintem ennek inkább Lajos az ismerője, én csak azt tudom amit menet közben hallottam, tapasztaltam
Jelenleg a vadászati törvény szabályozza a ft közösségek működését, és ez sem működési, sem ellenőrzési okból nem szerencsés. A pénzek sok közösségnél nem követhetőek, a térítési díjak nem jutnak el a tulajdonosokhoz, állítólag legtöbb helyen a legalapvetőbb dolgokat sem tartják be. (elszámolás, évi űlés,...) A ft közösségek sok esetben be sem nyújtják a számlát a vadászatra jogosultaknak, van ahol még számlaszám sincs. Ahol maga a ft közösség vadászik ott sem igazán rendezett a működés. Ezeken akarnak változtatni úgy, hogy a ft közösségek működése (mint egység) ne a vadászati törvény alapján, hanem ugyan úgy, mint más szervezetek, egyesületek, ...  működjenek. Most állítólag lebegnek valahol minden között.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #896 Dátum: 2013. Június 09. - 14:28:47 »

Igazából nem nagyon foglalkoztam soha a ft közösségek jogállásával, működésével, ezért sokat nem tudok mondani sem!  Szerintem ennek inkább Lajos az ismerője, én csak azt tudom amit menet közben hallottam, tapasztaltam
Jelenleg a vadászati törvény szabályozza a ft közösségek működését, és ez sem működési, sem ellenőrzési okból nem szerencsés. A pénzek sok közösségnél nem követhetőek, a térítési díjak nem jutnak el a tulajdonosokhoz, állítólag legtöbb helyen a legalapvetőbb dolgokat sem tartják be. (elszámolás, évi űlés,...) A ft közösségek sok esetben be sem nyújtják a számlát a vadászatra jogosultaknak, van ahol még számlaszám sincs. Ahol maga a ft közösség vadászik ott sem igazán rendezett a működés. Ezeken akarnak változtatni úgy, hogy a ft közösségek működése (mint egység) ne a vadászati törvény alapján, hanem ugyan úgy, mint más szervezetek, egyesületek, ...  működjenek. Most állítólag lebegnek valahol minden között.
Engem (részben) azért érdekel,mert a lakóhelyemen egy FTK és egy VT működik,de 2017-től valószínűleg 2-(3) Vállat von FTK lesz. Mezőgazdaságból élünk,de a földjeink összterülete (a jelenlegi FTK területén) nem éri el a 30 hektárt. Mindenképpen itt szeretnék vadászni, "valamennyit" fizetnék is érte.Azt várom,hogy legyen erre lehetőségem,mivel jelen állás szerint néhány ember dönt minde(n)r(r)ől. Ha ők nem akarják,nem vadászhatok...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #897 Dátum: 2013. Június 09. - 16:40:39 »

Engem (részben) azért érdekel,mert a lakóhelyemen egy FTK és egy VT működik,de 2017-től valószínűleg 2-(3) Vállat von FTK lesz. Mezőgazdaságból élünk,de a földjeink összterülete (a jelenlegi FTK területén) nem éri el a 30 hektárt. Mindenképpen itt szeretnék vadászni, "valamennyit" fizetnék is érte.Azt várom,hogy legyen erre lehetőségem,mivel jelen állás szerint néhány ember dönt minde(n)r(r)ől. Ha ők nem akarják,nem vadászhatok...

Szervusz! Emelem

Van erre vonatkozóan  is egy rész a tervezetben:
Új (4): „Abban az esetben, ha a földtulajdonosok gyűlése úgy dönt, hogy a kijelölt vadászterületen a vadászati jogot maguk kívánják gyakorolni, úgy erre a vadászat gyakorlásának személyi feltételeivel rendelkező földtulajdonosok által létrehozott és a bíróságnál nyilvántartásba vett civil szervezet (a továbbiakban: földtulajdonosi vadásztársaság) útján van lehetőségük. A földtulajdonosi vadásztársaságnak tagja minden olyan személy, aki a vadászterületen földtulajdonnal rendelkezik, megfelel a vadászat gyakorlása személyi feltételeinek, és vadászati jogot kíván a kijelölt vadászterületen gyakorolni.”  

Ezért is írom olyan sokszor, hogy érdemes ezt  http://www.omvk-somogy.hu/node/669 átnézegetnünk, és jól összeszedett véleményt mondanunk róla. Akár itt a fórumon is összeállíthatnánk egy véleményt és továbbítanánk a kamarának.


De itt van két kedvencem:
- Új (3): „A jogosult – ideértve az elhullott vad trófeáját is – csak a hatósági bizonyítvány birtokában és az esetleg kiszabott bírság megfizetését követően szerezheti meg a trófea feletti rendelkezési jogot.”

Ezzel csak azt érik el, hogy az elhullott vad agancsa, szarva, agyara vagy az enyészeté lesz, vagy késnyél, mert ki az a barom aki egy elhullott,  mínusz pontos vad után kifizeti a büntetést. Ez megint egy agyament elgondolás!

- 5. Javaslat érkezett, hogy a csapdázás, mint vadászati tevékenység, csak kiegészítő vizsga sikeres elvégzése után gyakorolható. Indokolásként előadják, hogy a csapdázásnak Európában és a világon is nagy hagyományai vannak. A javaslattevő véleménye szerint ez a tevékenység a magyar vadászkultúra fontos eleme, az a Magyar Vadászíjász Szövetség kötelességének tartja, hogy mint hagyományos vadászati módot támogassa.

Előszór is, a csapdázás része a vadásztanfolyamnak, a hivatásos tananyagnak meg pláne. Gondolom, ezt a vizsgát is megpróbálja megszerezni -jó pénzért- az Íjász Szövetség! Másodszor, ugyan ez a tervezet tartalmazza, hogy csak a rendeletek szerint lehet csapdázni, tehát élve fogó csapdával. Akkor mire kell vizsga? Ez megint egy pénzlehúzás!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #898 Dátum: 2013. Június 09. - 16:46:23 »




Konkrét dolgokat mondani még nem tudnak, mert egyenlőre a kamara tv előkészítési stádiumánál tartunk.
Ami igazán érdemi dolog:  A vadászati törvény elfogadására előre láthatóan 2014 második félévében kerül sor.  Nem azért, mert nem akarják napirendre tűzni, hanem, hogy valóban egy kompromisszumos, minden fél részére viszonylagos megnyugvást adó törvényt akarnak hozni, és időt kell adni a "meggyőzésre"!

Ahogy most állnak a dolgok: A kamarák begyűjtötték a befutott javaslatokat, amit 480 pontba rendszereztek. Ebből összeállításra kerül egy tervezet, amit megküldenek a vadászatra jogosult szervezeteknek, és várják a véleményeket. Nagyon kérik, hogy valóban vegyük komolyan, és minél többen, és minél  normálisabb javaslatokat tegyünk, mert csak így lehet valami sikert elérni. Most kell összefognunk. Most van lehetőség egy alulról való kezdeményezett törvénynek, és nem egy felűről kezdeményezett és utólag lebontott katyvasznak.
...........
Helló!

Köszönöm,hogy megosztottad az infókat.

A feltett kérdésekre adható irányított válaszokkal már eleve valamilyen irányba terelik a dolgot. Nem lesz könnyű ez a szülés!

Az érdekelne, hogy maradna-e a " minden tekintetben pártatlan" hatósági terület határ kijelölés?

Köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 09. - 17:03:24 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #899 Dátum: 2013. Június 09. - 17:00:50 »

Szervusz! Emelem

Van erre vonatkozóan  is egy rész a tervezetben:
Új (4): „Abban az esetben, ha a földtulajdonosok gyűlése úgy dönt, hogy a kijelölt vadászterületen a vadászati jogot maguk kívánják gyakorolni, úgy erre a vadászat gyakorlásának személyi feltételeivel rendelkező földtulajdonosok által létrehozott és a bíróságnál nyilvántartásba vett civil szervezet (a továbbiakban: földtulajdonosi vadásztársaság) útján van lehetőségük. A földtulajdonosi vadásztársaságnak tagja minden olyan személy, aki a vadászterületen földtulajdonnal rendelkezik, megfelel a vadászat gyakorlása személyi feltételeinek, és vadászati jogot kíván a kijelölt vadászterületen gyakorolni.”  
És ha a 3000 ha-on 150 ilyen személy van? Van rá példa közvetlen környezetemben...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: