Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141727 alkalommal)
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #765 Dátum: 2013. Február 05. - 19:25:10 »

Pl.  gyűjtöttünk Isaura felszabadítására ! Ne mond Attila, hogy ez nem elég !   Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #766 Dátum: 2013. Február 05. - 19:47:57 »

Sajnos a vadászat kommunikálása szinte egyenlő a nullával.  Nem is olyan régen lehettünk tanúi egy olyan TV műsornak, ahol, Tvrtko úgy lesikálta a pályáról a Kittenberger Vt elnökét, hogy az csak hápogni tudott. Ez sem egyedi eset, mert a legtöbbször olyan nyilatkozatokat,  magyarázatokat hallunk a vadászat közéleti szereplőitől is, hogy égnek áll még a saját hajunk is.
Igazából a jó megoldás valóban az lenne, amit itt a fórumon egy hozzászólásban valamelyikőtök már megírt, (tehát nem az én ötletem)  létre kellene végre hozni ,  hozzáértő, értelmes emberekből egy olyan sajtószóvivői gárdát akik beszélőkéjükkel, szaktudásukkal az ilyen provokatív újságírókat, riportereket egyszerűen lesikálják a pályáról! Nagyon korrektül kellene beszélni a jó, és rossz dolgainkról is, és nem hímelni- hámolni, mert sokszor talán a nem vadászok nem tisztán értik, hogy igazán miről is van szó, de a mellébeszélést nagyon hamar megérzik és ezzel többet ártunk magunknak mint használunk.
De mit is várunk a vadászat azon vezetőitől, akik arra sem képesek, hogy -minden ígéretük ellenére - feltolják ide a képüket, és néha választ, tájékoztatást adjanak azoknak aki itt nap mint nap megfordulnak, kérdeznek, vitatkoznak a jobbítás szándékával!
Amikor felvetettem a kamarai küldöttértekezleten, hogy  pl. ezen a fórumon itt van a vadászok több mint 10 %-a, elmondtam, mekkora lehetőség lenne itt tájékoztatásra, véleménykérésre, gyors "szondázásra" a válasz az volt, sajnos nekik nincs idejük internetezgetni!
Magyarul fontos íróasztalba kapaszkodásuk közben nincs idejük azokkal foglalkozni akiktől a fizetésüket kapják! :Mosolyog Nem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #767 Dátum: 2013. Február 05. - 19:52:10 »

Szerintem ez sem így van! Ami igazán megmozgatja az embereket, ha valamit ártani tudnak a másiknak! Ez IS főleg a közvetlen környezetben  élőkkel szemben igaz. Ha a kollégát, szomszédot,... kell a sárba taposni, feljelentgetni, meghurcoltatni akkor mindenre készek vagyunk. De, mi volt az utolsó amiben összefogott az ország?



Attila, nem pontosan értem, hiszen ugyanazt mondtuk, más megfogalmazásban. Építeni, alkotni, jobbítani nincs ösztöne manapság az ember saját környezetében föllelhető emberek sem. Valamit utálni, kikezdeni stb, viszont ugrik mindenki. Teszem hozzá, mi, vadászok se nagyon vagyunk ebben restek, ha mégoly jószándékú ződekről van szó sem...

Nem, nem tudom, hogy miben fogott össze az ország utoljára. Szabad a gazda! Ükapáink ükapái talán még emlékeznek rá.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #768 Dátum: 2013. Február 05. - 20:15:52 »

Attila, nem pontosan értem, hiszen ugyanazt mondtuk, más megfogalmazásban. Építeni, alkotni, jobbítani nincs ösztöne manapság az ember saját környezetében föllelhető emberek sem. Valamit utálni, kikezdeni stb, viszont ugrik mindenki. Teszem hozzá, mi, vadászok se nagyon vagyunk ebben restek, ha mégoly jószándékú ződekről van szó sem...

Nem, nem tudom, hogy miben fogott össze az ország utoljára. Szabad a gazda! Ükapáink ükapái talán még emlékeznek rá.


Nagy traumák után azért meglepően gyorsan talpra álltunk.
Csak a múlt század: Trianon. Az egyharmadnyi területen pár éve alatt működőképes ország lett, világszínvonalú iparral. A magyar apróvad fénykora, a 30-as évek, a magyar irodalom talán legtermékenyebb időszaka.
Negyvenöt után szintén pár év alatt felépül az ország. Igaz, hogy iszonyú áldozatok árán, de működőképes ipar alakult, sok termékünk (Dutra, Csepel, Pannónia, szerszámgépek) a világ gépgyártásának élvonalában volt.
Meg tud mozdulni ez a nép, csak óriási trauma kell, hogy felébredjen. Ha csak kicsit rossz a helyzet, szívesebben alussza téli álmát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #769 Dátum: 2013. Február 05. - 20:27:25 »

Fehován kint van mindkét Tv csatorna, .........öööö festett csöcsű csajokkal.  Mosolyog  Mer' az nagyon kell. Mosolyog   Mindkét csatornához van kevés kapcsolat, meg lehet próbálni esetleg egy beszélgetést, ...vagy valami. Hátha vevők lennének egy gyermek vadászműsor vagy hasonló ötletre ahol közelebb kerül a néző a vadetetés , stb. közelébe. Ha esetleg van valakiben ambició ilyesmire.   Pl. a műlegyezésre nyitott volt mindég mindkét csatorna, ki tugggya .......

Vadetetés??? Gyerekműsor??? Ugyan már!!!

Festett csöcsök vannak, meg síkhülye ámde nagycsöcsű horgászcsajok.
Mert ezekkel lehet eladni azt a - többnyire - sz@rt, ami ezeken a csatornákon megy.

Mert a pénzről, meg a reklámról szól az egész.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #770 Dátum: 2013. Február 05. - 20:36:47 »

...csak egy ötlet volt, lehet annak is túl idealista. Mosolyog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #771 Dátum: 2013. Február 05. - 20:42:19 »

Szerintem Lajos kalkulációja azért nem száz százalékos.
Egyrészt bekerülési költséggel számol, nem a termény eladási árával. Másrészt az maradt ki belőle, hogy azokban az időkben, amikor a vázolt árakon működtek a dolgok, a vadásztársaságok-már amelyik rendesen gazdálkodott-komoly tartalékokat halmoztak fel.

Természetesen ez nem egy doktori disszertáció kivonata, csak egy hirtelen felindulásból elkövetett számítás.
Azt azonban reprezentálja, hogy egy nagyvadas terület legjellemzőbb költségei (vadkár, bér, energia) és árbevétele hogyan változott egymáshoz képest.
Gazdasági magyarázat arra,  hogy miért csúszik le az ágazat.
Egyszerűen azért, mert a piac leértékeli a produktumát az imputköltségekhez képest.

Tartalékképzés. Azt gondolom, pontosan ezek miatt a megképzett tartalékok miatt vagyunk még egyáltalán életben és nem borult már ránk régen az egész kóceráj.
Nem feltétlenül bankszámlán felhalmozott összegekre gondolok tartalékként, maga a vadállomány is egyfajta tartalék. De azt is érzem, hogy már ezek felélésének utolsó stációját járjuk.
Pillanatnyilag nincs nullszaldó Feri, ezen már régen túljutottunk. Egyre növekvő ütemű vagyonfelélés van országszerte, esszük a jövőt.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #772 Dátum: 2013. Február 05. - 21:01:31 »

...csak egy ötlet volt, lehet annak is túl idealista. Mosolyog

Leveleztem egy rövidet és ......idealisták már pedig nincsenek, kihalt állatfaj, ezt tudtam meg. Mosolyog ...szóval jó volna, de nem így működik ahogy én elgondolom a világot.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #773 Dátum: 2013. Február 05. - 22:31:08 »

Egyre növekvő ütemű vagyonfelélés van országszerte, esszük a jövőt.   

Így igaz a vadászatban is!
Veszünk fel tagokat, mindegy kit, csak fizessen, eladjuk a vadászházainkat, fácántelepünket, vadföldjeinket, vadat, vadászatot, lelkünket, aztán amíg lehet srófoljuk felfelé a tagdíjakat. (persze akik eddig dolgoztak valamit, azok már nem tudják megfizetni) Aztán mikor már minden elfogyott, eladjuk saját magunkat is!
Bár, már ez is elkezdődött!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #774 Dátum: 2013. Február 11. - 15:34:22 »

Sziasztok!

Bízom benne, hogy az érdek képviseleti szervezeteink az alábbi jogszabály tervezetre a megadott határidőn belül esetleges észrevételeiket megteszik. Elérhető a kormány.hu weblapon. Határidő: február 13.

…/2013. (…) Korm. rendelet a magyar nemzeti értékek és a hungarikumok rendszerezésének részletes szabályairól.

Üdv.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #775 Dátum: 2013. Február 11. - 16:40:13 »

Üdv!
Ma rendkívül érdekes beszélgetésem volt a francia vadásszövetség második számú vezetőjével.
Kötetlenül, sok mindenre kitérve osztottuk meg egymással a tapasztalatainkat, országaink vadászati jellemzőiről, vadászati kultúráról, társadalmi megítéléséről.
Franciaországban 1,3 millió bejegyzett vadász van.
Két ciklussal ezelőtt még önálló pártként, 4 képviselővel a parlamentbe is bekerültek!
Ennek ellenére most készülnek rájuk erőszakolni egy törvényt és úgy néz ki, hogy semmit sem fognak tudni ellene tenni.
Be akarják tiltani náluk a vasárnapi vadászatot Meglepődött
Az éves szinten átlagosan 3-4 olyan vadászbaleset, amelynek nem vadász a szenvedő alanya, a zöldek szerint hétvégén, főként vasárnap történik, mert akkor kirándulnak a legtöbben a természetben.
Ergo a legegyszerűbb kitiltani a vadászokat olyankor a területekről......
Egyébként évente átlag 15-20 halálos kimenetelű baleset történik náluk, ami a létszámhoz viszonyítva nem nevezhető kirívónak.
D. úr elmondása szerint síbalesetben ennél lényegesen többen halnak meg évente és köztük sok a gyerek és a nő, míg a vadászok között általában a középkorú férfiak a jellemző áldozatok.
Szóval jönnek az ötletek innen-onnan, félek is, hogy nekünk még nagyon sok marhasággal kell megküzdenünk ezután.....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #776 Dátum: 2013. Február 11. - 16:50:20 »

Mert az a hülye hó a hibás!  Tessék betiltani Franciaországban a havazást! Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #777 Dátum: 2013. Február 11. - 22:36:29 »

A fenébe is!
A jogosítvány birtokában /vagy a nélkül/ hány halálos baleset történik !
Egyszerüen és számokkal alátámasztva a vadászbalesetek minimálisak szinte százalékban elenyészők !
Nagyobb a valószínüsége annak kis hazánkban , hogy valakinek a fejére esik egy cserép vagy vakolat darab , mint hogy vadászbaleset történjen vele !
De az a nyóc vagy hétkerben napi esetnek számít és nincs hír értéke !
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #778 Dátum: 2013. Február 20. - 12:05:16 »

!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #779 Dátum: 2013. Február 20. - 12:56:41 »

Na kérem !  Nemhiába itt vadászik a szomszédban !!!    Ördög Ördög Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: