Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141700 alkalommal)
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Január 31. - 15:25:16 »

ami valójában simán lehetett vagy 50km ami szerintem belefért volna a standpénzbe. Gyenge kajácskáért teljes ellátásért / vittünk kb 80l bort, 20l pálinkát, sütit, colát, ásványvízet, 5 zsugor sört/ és így a rendkivüli baráti áron fizettünk 65 eur/fő/napot, mondom ezt fizettem magamért is aki a nappaliban ill a tanyán aludtam. Na majd holnap itt folytatom, hogy miért is nem szeretek én már annyira vadászni.
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Január 31. - 15:28:03 »

Most olvasom vissza, Stohlt nem magamhoz akartam hasonlítani, csak arra írtam, hogy emlékezetem szerint nemrég eljárás fólyt ellene, most meg kitüntetik.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Január 31. - 16:13:06 »

Hát, Robi, így olvasva ezeket, más ellenségnek sem kívánná az ilyen barátokat...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Január 31. - 17:47:43 »

Erre nem lehet mit mondani. Nagyon rossz irányba tartunk, és nemcsak a vadászat, hanem sok más minden terén. Annyira gyönyörű szenvedély lehetne ez, miért kell ennyire lealjasodni embereknek?  Vállat von  :'( Nagyon sokan érdemelnének egy óriási Tasli - t.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Január 31. - 17:58:07 »

Viktor! Kérdezted itt válaszolok. Sthol András valami arany fokozatú kitüntetést kapott. Én elmegyek disznó hajtásba önkét, kutyákkal, hétköznap a munka hellyett. Eligazitás elmarad, megmászhatatlan hegyek, írányítás nélkül össze-vissza kóborló hajtók, 3. hajtás az egyik kedves? elálló rajtunk próbálgatja lőtudományát, kettönk között süvít a lővedék majd mögöttünk gellert kap egy kerítésen. Remélem nincs sok ellenségem, de, ha van nekik sem kívánom azt a percet. Reggel 7!-től du 4-ig a hajtoknak nem jut egy pohár tea, egy szelet zsíroskenyér, szó szerint havat ettem a túlélésért. Végre vége, na gondoltam a terítéket még megvárom,mint kiderült nem kellett mert a vendégek nem akarták ilyen felesleges dolgokkal húzni az időt, hisz kitalál hülni a leveske. Köszönés nélkül haza. 2. Kedves álltalam félistenként tisztelt barát, csodás Vadászatot ígér somogyban, ahol megtarhatom a baráti körnek a tavaly elmaradt névnapomat, speciális csak ránk érvényes árakkal, fogatos, szános vadászattal. Mire odaérünk a barkácsolásból terelés lett, kertben /aki ismer az tudja, hogy ez nekem mit jelent/ kb 40e standpénzért. Átlagosan 35e lődijért, kb 900ft-os húsárért. Hely hiányában én és két barátom a közeli Lulla nevü faluban kellett megszáljunk egy csodás? parasztházban, hát nem tudom, de ha ez a lakás a falusi turizmus akkor az még nem most fog felvirágozni. Másodi éjjel én is a vadászházban aludtam, de csak a nagyteremben egy kanapén jutott hely. Természetesen mindkettő éjszakáért kifizetteték velem az 1/A osztályú szobaárat. A vadászatról /amennyiben ezt a kerti majomkodást annak lehet nevezni/ nem is írok semmit, de annyira vadak a disznók, hogy a barátom hógolyóval dobálta őket poénból. Összeadtuk, tizenhármunknak kb 250km terepjáró használatot számoltak el

Ez durva Robi... az meg hogy felétek lőtt, bűncselekmény egészen egyszerűen. Nem csodálom hogy nem volt rózsás a hangulatod...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Január 31. - 18:40:27 »

Üdv Róbert!

Sajnos az ilyen esetek nem annyira ritkák, én inkább csak azon csodálkozom hogy a barátod sem tudott korrekt módon megvadásztatni.
Ez amit elmondtál, meg a világbajnok vadgazda mérnök a vadászaprón, meg a többi ilyen, ...  kb ezek mutatják a magyar vadászat jelenlegi valós helyzetét, nem az öntömjénező kamarai beszámolók, meg az újságok cikkei.

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Január 31. - 18:54:08 »

Hát igen!
És ami ezekben a legszomorúbb, hogy pont azok követik el a legnagyobb szabálytalanságokat, azokból hiányzik a vadászetika szikrája is, akiknek leginkább példát kellene mutatniuk. Ők talán úgy érzik, rájuk a rendeletek nem vonatkoznak! Akkor meg minek hozzák, véleményezik, javasolják a hülyébbnél hülyébb előírásokat?
Vagy szerintük azok csak a „köznépre” vonatkoznak? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Január 31. - 23:12:04 »

Most olvasom vissza, Stohlt nem magamhoz akartam hasonlítani, csak arra írtam, hogy emlékezetem szerint nemrég eljárás fólyt ellene, most meg kitüntetik.
Igen, stohl bucika karádra jár vadászni, utálják is a helyiek rendesen. Nagy arc, törvények felettiség...
Azon, hogy kitüntették, nem csodálkozom. itt somogyban is nagy hagyománya van annak, hogy olyanok kapják a vadászati kitüntetéseket akiknek a neve hallatán jóérzésű ember csak köp egyet...viszont lövettek valamit a döntéshozókkal...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Február 01. - 10:24:40 »

Ja és nem utolsó sorban vadászat előtt ill. alatt sem veti meg a whiskyt!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Február 01. - 16:52:41 »

Ja és nem utolsó sorban vadászat előtt ill. alatt sem veti meg a whiskyt!

Csak azt nem? Kacsint
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Február 01. - 18:34:50 »

Csak azt nem? Kacsint
Igen azt nem! Tudod nagy a teher és a stressz. Bion
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Február 02. - 09:56:04 »

"Ja és nem utolsó sorban vadászat előtt ill. alatt sem veti meg a whiskyt!"

Sajnos nem ő az egyetlen! Persze van aki pálinkát, sört, bort.... iszik elötte, és alatta! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. április 15. - 21:04:48 »

Tegnap munkakapcsolat során megismerkedtem egy vadásztárssal. Valahol a Tiszán túl van a területük, és évtizedek óta fácántenyésztéssel foglalkoznak. Elég nagyban. Évente 10 - 12 visszatérő  külföldi csoportot fogadnak és 6-7000 fácánt lövetnek. A vendégek, a vadászatok alkalmával előre lekötik az őszi vadászatokon kilőni kívánt mennyiséget, és rendszerint megállapodnak az időpontban is.
Így történt ez a legutóbb is. Eddig nem is volt ezzel gond, de most az elmúlt egy hónap alatt hét csoport mondta vissza a vadászatot a válságra hivatkozva. (angolok, németek, spanyolok....)

Húsz bakot terveztek lövetni az idén, de összesen egy arab vendégük jelezte vissza vadászati szándékát három-négy bakra!

A vadhús ára a bányászbéka alatt, a vadászat iránt nincs kereslet, a vadkár igények egyre nagyobbak, a költségek csak nőnek..... Fejvakarás

Jól kezdődik!   :'(
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. április 15. - 21:18:20 »

Hozzánk 18 éve jár egy osztrák csoport.Eddig négyen jöttek 15-16 bakra.Most ketten jönnek 6-7 bakra.
És még mi vagyunk a szerencsések a környéken.Máshová egyáltalán nem jönnek.

Gyülekeznek a sötét felhők.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. április 16. - 05:28:21 »

Ezen miért "csodálkoztok" ?

Én elég régóta szinte testközelből látom e folyamatokat.Szóval a tőlünk nyugatabbra élőknél az a vadászgeneráció aki ad még rá sajnos kiöregedett...a fiatalnak meg pénze nincs amit rászánna azt meg most a válság viszi-vitte el....aki meg rátud költeni az nem ide jön az árak miatt....egy elönyünk volt hogy közel voltunk.

Azt szerintem mindenki tudja hogy Mo-n drága mulatság a vadászat.A nyugati vendégeket már nem nyügözi le (pontosan a fiatal éveik okán) a vadászat sava-borsa ebben az eredményorientált világban.Nem érdekli a gulás-paprika-csikósz-mattyó babavilág.Neki szolgáltatás kell és nem lenyúlás vadásztatás címén.Én horror árakat látok mindenhol nem kis pénz a bak szarvas disznó kilövéséért.Ugyan akkor elkérnek pénzt még szállás,reggeli-ebéd-vacsora,kilométerpénz,kisérő,trófea kikészítés bírálat lehetne még sorolni.
Innentől kezdve meggondolják hogy mit kapnak a pénzükért...egyáltalán milyen szolgáltatást nyújt a társaság.
Ehez még hozzájön hogy mindezt nagyon kevés magyar vadász tudja megfizetni de ha ő is körbenéz nagy valószínűséggel máshova fog menni ...

Tudom sarkalatosan fogalmaztam de ez az igazság.

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: