Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141689 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Január 23. - 09:38:05 »

Hogy derült ki?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Január 23. - 09:43:18 »

Egy kicsit keresgéltem,hogy melyik a megfelelő topik,de talán a vadászat helyzetéhez tartozik,de eléggé felháborító is a történetem.
Egy Nyugat dunántúli VT terelővadászatot szervezett jan.24-re.Már a késői idópont is elgondolkodtató,de kérem a gím tarvad törvény szerint lőhető úgy,hogy ezzel nincsen is semmi gond.
A sajátos árképzés viszont már felháborító.Jelentkeztek a vadászatra Osztrák,Olasz és Magyar vadászok.
A Magyaroknak négy hely "jutott"amit le is foglaltak........volna.Ha nem derül ki,hogy kinek mennyibe kerül a vadászat.
Az Olasz vadászurak 75000Ft az Osztrákok 80000Ft a Magyarok 100000Ft-ért vadászhattak volna ugyanabban a hajtásban!
Ezekután a magyarok ajánlottak nyolcvanat,de a VT képviselője nem egyezett bele a magyarok pedig elálltak a lehetőségtől.
Most péntek délelőtt úgy áll a helyzet,hogy négy lőállás üresen fog maradni..................!



Ez azért érdekes...  Meglepődött
Én azt hittem, hogy itthon az a bevett szokás, hogy a külföldi vendégeket húzzák le és nem a magyarokat.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Január 23. - 12:32:07 »

Ez azért érdekes...  Meglepődött
Én azt hittem, hogy itthon az a bevett szokás, hogy a külföldi vendégeket húzzák le és nem a magyarokat.

Én is ezt reméltem, de ugy látszik pont a magyar a magyart húzza le.
Szomorú
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Január 23. - 13:08:48 »

Az Olasz vadászurak 75000Ft az Osztrákok 80000Ft a Magyarok 100000Ft-ért vadászhattak volna ugyanabban a hajtásban!
Undorító és szégyenletes. Nagy kár, hogy sajnos lassan minden ebbe az irányba halad.  Levele Levele
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Január 23. - 13:10:04 »

Ilyen esetekben egyébként lehet a fogyasztóvédőkhöz fordulni?  Vállat von Vállat von
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Január 23. - 13:20:24 »

Ilyen esetekben egyébként lehet a fogyasztóvédőkhöz fordulni?  Vállat von Vállat von


Megnézem én is ha lesz egy perc időm. Érdekes probléma.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Január 23. - 13:27:03 »

Szerintem nem, mégpedig azért, mert mindenki egyedi szerződő és a szerződése alpján fizet. Ettől függetlenül gusztustalan, de ez a magyar valóság! Szomorú
Egyébként az építőiparban, az autóiparban meg sok helyütt ez van csak ott te nem tudod meg hogy a másik milyen árat kapott!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Január 23. - 13:40:57 »

Szerintem nem, mégpedig azért, mert mindenki egyedi szerződő és a szerződése alpján fizet. Ettől függetlenül gusztustalan, de ez a magyar valóság! Szomorú
Egyébként az építőiparban, az autóiparban meg sok helyütt ez van csak ott te nem tudod meg hogy a másik milyen árat kapott!

2003. évi CXXV. törvény az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról

8. § Közvetlen hátrányos megkülönböztetésnek minősül az olyan rendelkezés, amelynek eredményeként egy személy vagy csoport valós vagy vélt
t) egyéb helyzete, tulajdonsága vagy jellemzője (a továbbiakban együtt: tulajdonsága)
miatt részesül kedvezőtlenebb bánásmódban, mint amelyben más, összehasonlítható helyzetben levő személy vagy csoport részesül, részesült vagy részesülne.
   


8. § Közvetlen hátrányos megkülönböztetésnek minősül az olyan rendelkezés, amelynek eredményeként egy személy vagy csoport valós vagy vélt
t) egyéb helyzete, tulajdonsága vagy jellemzője (a továbbiakban együtt: tulajdonsága)
miatt részesül kedvezőtlenebb bánásmódban, mint amelyben más, összehasonlítható helyzetben levő személy vagy csoport részesül, részesült vagy részesülne.
   
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Január 23. - 13:51:04 »

Ez mind rendben van csak szerintem nem ide vonatkozik!
A szerződő felek önszántukból szerződnek a szerződésben foglaltakat kötelességük elfogadni, betartani.
Kényszer nélkül döntik el hogy szerződnek , v. nem!
Magyarul ha tetszik választom ha nem tetszik akkor nem.
Gondolom én, aztán lehet hogy nincs igazam!
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Január 23. - 13:54:23 »

Na igen, nem muszáj elfogadni a szerződést, de már önmagában a szerződés tartalma is lehetne alap valamiféle jogorvoslat igénylésére. Bár én nagyon, de nagyon nem értek ehhez.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Január 23. - 14:48:40 »

Ez mind rendben van csak szerintem nem ide vonatkozik!
A szerződő felek önszántukból szerződnek a szerződésben foglaltakat kötelességük elfogadni, betartani.
Kényszer nélkül döntik el hogy szerződnek , v. nem!
Magyarul ha tetszik választom ha nem tetszik akkor nem.
Gondolom én, aztán lehet hogy nincs igazam!


Hát ha a kis bandzsa Lakatos bemehet a hatósághoz, hogy nem ő lett az IT helpdesk, hanem az aki három nyelven kezeli a Macintosh-t, akkor talán én is bemehetek ehhez a hatósághoz, hogy magyar állampolgárként másfélszer annyit kell fizetnem ugyanazért a szolgáltatásért, mint akárki másnak,

Megjegyzem csak a magyar jogban kell keresgélni, az EU közösségi joga sokkal gazdagabb ilyen jogszabályokban.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Január 23. - 14:57:16 »

Hát ha a kis bandzsa Lakatos bemehet a hatósághoz, hogy nem ő lett az IT helpdesk, hanem az aki három nyelven kezeli a Macintosh-t, akkor talán én is bemehetek ehhez a hatósághoz, hogy magyar állampolgárként másfélszer annyit kell fizetnem ugyanazért a szolgáltatásért, mint akárki másnak,

Megjegyzem csak a magyar jogban kell keresgélni, az EU közösségi joga sokkal gazdagabb ilyen jogszabályokban.

Igazábol azt nem értem hogy ez hol éri meg a vadásztársaságnak.
Miért jobb a külföldi?
Mert ebből az jön le nekem hogy szívesebben vadásztatnak külföldivel, ha meg a  magyar akar menni akkor fizessen keményen.
No ezen dolgok miatt nem fogok szerintem én soha eljutni disznóhajtásba Szomorú
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Január 23. - 15:04:16 »

Igazábol azt nem értem hogy ez hol éri meg a vadásztársaságnak.
Miért jobb a külföldi?
Mert ebből az jön le nekem hogy szívesebben vadásztatnak külföldivel, ha meg a  magyar akar menni akkor fizessen keményen.
No ezen dolgok miatt nem fogok szerintem én soha eljutni disznóhajtásba Szomorú

Én nem is vágyom különösebben, voltam hajtóként eleget..

Mindenesetre jó nagy virgácsok, gazdasági vlság idején még úgy sem éri meg jönni a külföldinek, hogy kevesebbet kell fizetnie a jó valutájáért...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Január 23. - 20:45:36 »

Ez azért érdekes...  Meglepődött
Én azt hittem, hogy itthon az a bevett szokás, hogy a külföldi vendégeket húzzák le és nem a magyarokat.

Rosszul tudtad. Itthon az a bevett szokás, hogy az égvilágon mindenkit lehúznak, akit csak lehet. Függetlenül attól hogy magyar vagy külföldi. Szomorú
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Január 31. - 15:18:10 »

Viktor! Kérdezted itt válaszolok. Sthol András valami arany fokozatú kitüntetést kapott. Én elmegyek disznó hajtásba önkét, kutyákkal, hétköznap a munka hellyett. Eligazitás elmarad, megmászhatatlan hegyek, írányítás nélkül össze-vissza kóborló hajtók, 3. hajtás az egyik kedves? elálló rajtunk próbálgatja lőtudományát, kettönk között süvít a lővedék majd mögöttünk gellert kap egy kerítésen. Remélem nincs sok ellenségem, de, ha van nekik sem kívánom azt a percet. Reggel 7!-től du 4-ig a hajtoknak nem jut egy pohár tea, egy szelet zsíroskenyér, szó szerint havat ettem a túlélésért. Végre vége, na gondoltam a terítéket még megvárom,mint kiderült nem kellett mert a vendégek nem akarták ilyen felesleges dolgokkal húzni az időt, hisz kitalál hülni a leveske. Köszönés nélkül haza. 2. Kedves álltalam félistenként tisztelt barát, csodás Vadászatot ígér somogyban, ahol megtarhatom a baráti körnek a tavaly elmaradt névnapomat, speciális csak ránk érvényes árakkal, fogatos, szános vadászattal. Mire odaérünk a barkácsolásból terelés lett, kertben /aki ismer az tudja, hogy ez nekem mit jelent/ kb 40e standpénzért. Átlagosan 35e lődijért, kb 900ft-os húsárért. Hely hiányában én és két barátom a közeli Lulla nevü faluban kellett megszáljunk egy csodás? parasztházban, hát nem tudom, de ha ez a lakás a falusi turizmus akkor az még nem most fog felvirágozni. Másodi éjjel én is a vadászházban aludtam, de csak a nagyteremben egy kanapén jutott hely. Természetesen mindkettő éjszakáért kifizetteték velem az 1/A osztályú szobaárat. A vadászatról /amennyiben ezt a kerti majomkodást annak lehet nevezni/ nem is írok semmit, de annyira vadak a disznók, hogy a barátom hógolyóval dobálta őket poénból. Összeadtuk, tizenhármunknak kb 250km terepjáró használatot számoltak el
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: