Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141682 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1170 Dátum: 2021. Március 09. - 19:26:32 »

https://www.facebook.com/watch/live/?v=187227149535349&ref=notif&notif_id=1615312685057781&notif_t=live_video
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1171 Dátum: 2021. Március 19. - 21:23:56 »

Ma összeraktam a vadgazdálkodási jelentésünket és az elhullási összesítőt.
De megakadtam a vaddisznó állománycsökkentési tervnél.
Igaz az csak 31-én lesz határidős, de nem nagyon tudok vele mit kezdeni.
Igaz, komolyan venni sem.
Eleve baromságnak tartom azt, hogy miközben csökkentjük az állományt, most is a tavalyelőtti bázis 50%-kal
megemelt számait kaptuk meg.
101 a terv, 77 db lett a tavalyi terítékünk olyan vadászati nyomással, amilyenre korábban nem volt példa nálunk.
A másik, amin kissé fennakadtam, az a befogott disznók kivégzésére való utasítás.
Mintha a törvény tartalmazna valami olyasmit, hogy tilos a menekülési lehetőségében korlátozott vad elejtése.
Hívhatják ezt "diagnosztikai bárakárminek" vadászat helyett, aki ezt komolyan gondolja, az egy ócska tróger.
Akkor inkább vigye el az ASP, de én biztosan nem lennék alkalmas egy ilyen likvidálós akcióra.
A nyilatkozatoknál lévő kérdéseknél meg elkapott a röhögés.
Ami válaszok eszembe jutottak a hülye dilettáns kérdések kapcsán, azokat a vadászati hatóságnál dolgozók
barátságára való tekintettel inkább nem írnám bele.....

Arra gondoltam, hogy én ezt a förmedvényt nem fogom kitölteni, és beküldeni.
Annál sokkal többre tartom a vadászatot, a vadat, de még magamat is.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1172 Dátum: 2021. Március 20. - 06:19:50 »


Eleve baromságnak tartom azt, hogy miközben csökkentjük az állományt, most is a tavalyelőtti bázis 50%-kal
megemelt számait kaptuk meg.


Nem csak most. Jövőre is, meg azután is. Egészen 2025-ig ugyanezekkel a tervszámokkal kell kitölteni a lelövési tervet.
Nálunk ez úgy néz ki, hogy 2025-ben 20 disznóból kell terv szerint 360 db-ot lőni. Hofiként "ez azért már valami ám".


A nyilatkozatoknál lévő kérdéseknél meg elkapott a röhögés.
Ami válaszok eszembe jutottak a hülye dilettáns kérdések kapcsán, azokat a vadászati hatóságnál dolgozók
barátságára való tekintettel inkább nem írnám bele.....


Azt azért tisztán kell látni, hogy ezt az egészet nem a vadászati hatóság, nem is a tájegységi fővadászok agyalták ki, hanem a NÉBIH.
Írtam privátot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1173 Dátum: 2021. Március 20. - 12:57:37 »

Nem elég nekünk, hogy lassan már minden hülye sikeres vadászvizsgát tehet, (van az a pénz!)  de egyre több hivatal, szervezet érzi úgy, hogy bele kell ugatnia a vadászatba és vadgazdálkodásba. Ha ez így megy tovább nem csak a tíz millió fociszakértő, de "vadászszakértő" országává is válunk! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1174 Dátum: 2021. Március 21. - 23:09:57 »

Nem csak most. Jövőre is, meg azután is. Egészen 2025-ig ugyanezekkel a tervszámokkal kell kitölteni a lelövési tervet.
Nálunk ez úgy néz ki, hogy 2025-ben 20 disznóból kell terv szerint 360 db-ot lőni. Hofiként "ez azért már valami ám".

Azt azért tisztán kell látni, hogy ezt az egészet nem a vadászati hatóság, nem is a tájegységi fővadászok agyalták ki, hanem a NÉBIH.
Írtam privátot.
A NÉBIH elméletileg felsorakoztatott a tervezet kitalálásához egy kiváló szakemberekből verbuvált gárdát is.
Na már most, úgy gondolom, hogy két eset lehetséges:
1. A szakemberek megőrültek (ezt nem tartom valószínűnek)
2. Ugyan úgy szartak a szakemberek véleményére, mint a meg nem valósult vadkárprotokoll összeállításakor a csapatba behívott aktív szakértőkére.
Csak biodíszletnek kellettek, hogy bármilyen felelősségre vonás esetén lehessen kire mutogatni (ez sokkal valószínűbb forgatókönyv szerintem)

Amúgy az a vadkáros anyag, ami napvilágot látott, nem több, mint ajánlás.
Senkit nem kötelez semmire.
Még annyit sem ér, mint egy módszertani levél a szakértői kamarától.
Vannak benne jól hasznosítható részek (ezeket java részben a Dr. Király és Dr. Marosán által készített, több mást pedig a Varga/Kása-féle szakirodalomból ollózták át),
de tele van emeletes baromságokkal is.
Mindenki érdekében remélem, hogy a jelenlegi formájában soha nem kerül rendeletbe!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1175 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 14:55:04 »

Lajos,
ha csak a régi társaságotok területét nézitek, annak hány százalékán ugyanez a helyzet?
Ti ott megteremtettétek a magatok kis vadászparadicsomát...ennek nyilván ára van aminek ugyancsak nyilván tudatában is voltatok...még azt sem tudom eldönteni, hogy panaszkodsz vagy dicsekszel? Ördög
Én a nyár folyamán 4db szarvast láttam összesen de abból 3 ugyanaz volt...pedig Somogy megye...ahogy Kálmán is írta, a 67-es kerítése egy újabb jókora pofon a szarvasállománynak. Aztán van, ahol feldúsul, máshonnan meg eltűnik.

Ugyanez a helyzet minden irányban. Nagyjából 30 e hektárról van közvetlen információm. A Zalaerdő területéről nem tudok.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1176 Dátum: 2021. Augusztus 30. - 15:46:40 »

Ugyanez a helyzet minden irányban. Nagyjából 30 e hektárról van közvetlen információm. A Zalaerdő területéről nem tudok.

Tudok megoldást a problémátok kezelésére. Kérjétek meg a megyei zöld fiúkat, hogy hozzátok is vigyenek két-három utánfutónyi szlovákiából spontán betelepülő farkast. Fél éven belül megszűnik a bajotok. Úgy lesztek majd ti is kb, mint Feri, láttok majd négy tehenet, de abból három ugyanaz.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1177 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 06:42:21 »

Tudok megoldást a problémátok kezelésére. Kérjétek meg a megyei zöld fiúkat, hogy hozzátok is vigyenek két-három utánfutónyi szlovákiából spontán betelepülő farkast. Fél éven belül megszűnik a bajotok. Úgy lesztek majd ti is kb, mint Feri, láttok majd négy tehenet, de abból három ugyanaz.

Kitűnő gondolat, mihelyt szükségét érezzük, rögtön élni fogunk a lehetőséggel. Egyelőre még puskával próbáljuk megoldani a dolgot, meglátjuk, mit hoz a tél, aztán tavasszal visszatérünk rá.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1178 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 10:07:59 »

Kitűnő gondolat, mihelyt szükségét érezzük, rögtön élni fogunk a lehetőséggel. Egyelőre még puskával próbáljuk megoldani a dolgot, meglátjuk, mit hoz a tél, aztán tavasszal visszatérünk rá.

Az a baj, hogy minket a kutya se kérdezett meg szeretnénk-e. Ellenben tolják ezerrel az ideológiát, hogy milyen jó nekünk, mert természetes kiválasztódás, meg mifene. Majdnem úgy vagyunk, mint ti. Várjuk mit hoz a tél és ha úgy alakul, akkor mi jövőre fogjuk puskával megoldani a helyzetet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1179 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 10:42:10 »

Az a baj, hogy minket a kutya se kérdezett meg szeretnénk-e.

Nem gondoltam volna, hogy egy demokratikus berendezkedésű jogállamban ilyesmi is megtörténhet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1180 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 11:06:23 »

Nem gondoltam volna, hogy egy demokratikus berendezkedésű jogállamban ilyesmi is megtörténhet.
Szeretném érezni az iróniát...de nem megy...
Nem mellesleg nem vagyunk se demokratikus berendezkedésű, se jogállam. Egy elmebeteg diktátor hűbéri rendszerében élünk és sokat elárul népünkről, hogy páran ezzel teljesen meg vannak elégedve.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1181 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 12:13:32 »

... páran ezzel teljesen meg vannak elégedve.

Olvastad már a lábjegyzetemet?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1182 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 13:27:18 »

Olvastad már a lábjegyzetemet?
Találó...
Nem csak oda.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1183 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 14:19:58 »

Nem gondoltam volna, hogy egy demokratikus berendezkedésű jogállamban ilyesmi is megtörténhet.

Jó neked. Én még nem is éltem olyanban.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1184 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 14:54:52 »

Kitűnő gondolat, mihelyt szükségét érezzük, rögtön élni fogunk a lehetőséggel. Egyelőre még puskával próbáljuk megoldani a dolgot, meglátjuk, mit hoz a tél, aztán tavasszal visszatérünk rá.
Nekem az a véleményem, hogy a gím, az puskával kezelhető! A hatóság már külön engedély nélkül is engedi a kilövési keret túllépését. (Mi tavaly túlléptük a tervet, de az idén is láttam már jóval száz feletti rudlit.) Viszont ilyenre az elmúlt 30 évben nem emlékszem, hogy megjött a lehűlés és még alig-alig bőgnek. (Nálunk 20-a után be szokott indulni.) Reggel, amerre voltam, négy bőgött csak, de azokat legalább sikerült megnézni! A legnagyobb volt 9 kg körüli, de fiatal. Sajnos az öregek még bujkálnak pár napig, míg több tarvad kezd folyatni.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: