Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141721 alkalommal)
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1140 Dátum: 2019. November 23. - 20:36:28 »

  Stefi  !  Nagyon úgy tűnik , hogy neked van igazad és én tévedtem  .Írásod elolvasása után  ránéztem a  jogtár.hu oldalra és nem találtam a különleges jogállású tagság  esetén más lehetőséget csak a tiszteletbeli és a pártoló tagság lehetőségét. Úgy emlékeztem hogy a jogalkotó több szabadságot biztosít a különleges jogállású tagság esetén, de be kell látnom nagyon rosszul emlékeztem. Tőled idézve :  " Ha különbséget akarnak tenni.............................. stb... akkor azt most hivatalosan  nem lehet. " Igazad van , kalapot emelek .
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1141 Dátum: 2019. November 24. - 20:51:59 »

AZ első törvényességi vizsgálatig, vagy addig, amíg a tagok közül valaki fel nem fújja a pofáját.

3:65. § [Az egyesületi tag jogállása]

(1) Az egyesület tagja jogosult az egyesület tevékenységében részt venni.

(2) Az egyesület tagjait egyenlő jogok illetik meg és egyenlő kötelezettségek terhelik, kivéve, ha az alapszabály különleges jogállású tagságot határoz meg.

Ezek szerint az nálunk törvénytelen volt, hogy a 70 év feletti tagok fele tagdíjat fizetnek vagy aki lőtt bikát az a következő évben nem lőhet?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1142 Dátum: 2019. November 25. - 07:35:47 »

Ezek szerint az nálunk törvénytelen volt, hogy a 70 év feletti tagok fele tagdíjat fizetnek vagy aki lőtt bikát az a következő évben nem lőhet?

Szerintem az első igen, a második nem.

A kétévenkénti bikalövés minden tagra azonos módon érvényes.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #1143 Dátum: 2019. November 25. - 09:26:01 »

Üdv. az előttem kettő hozzászólónak.
A kamarai tagdij mennyi hetven év felett?
A darabszámokkal meg egymás között úgy rendelkezünk ahogy akarjuk. ( Alapszabály , házi szabályzat.)
Üdv: erwin01
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1144 Dátum: 2019. November 25. - 10:30:09 »


https://hvg.hu/cegauto/20191124_Hatalmas_vonulo_szarvascsordat_videoztak_Mohacsnal
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1145 Dátum: 2019. November 25. - 10:37:59 »

Figyelmes olvasás
http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,58.0.html
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1146 Dátum: 2019. November 25. - 10:52:31 »

A kamarai tagdij mennyi hetven év felett?

A kamarára nem vonatkozik a PTK egyesületekről szóló része, annak a működését más jogszabály szabályozza.

A darabszámokkal meg egymás között úgy rendelkezünk ahogy akarjuk. ( Alapszabály , házi szabályzat.)

Sem alapszabály, sem házi szabályzat nem mehet szembe magasabb szintű jogszabállyal. Nem úgy rendelkezel, ahogy akarsz. Úgy rendelkezhetsz, hogy az megfeleljen a törvénynek.
Tehát a belső szabályozásnak úgy kell szólnia, hogy a tagoknak azonos LEHETŐSÉGET teremtsen.
Aztán, hogy a tag hogyan él ezzel a lehetőséggel, a vadászszerencse mennyire szegődik mellé - na az már nem a jog mozgástere.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1147 Dátum: 2019. November 25. - 12:48:30 »



Sem alapszabály, sem házi szabályzat nem mehet szembe magasabb szintű jogszabállyal. Nem úgy rendelkezel, ahogy akarsz. Úgy rendelkezhetsz, hogy az megfeleljen a törvénynek.
Tehát a belső szabályozásnak úgy kell szólnia, hogy a tagoknak azonos LEHETŐSÉGET teremtsen.
Aztán, hogy a tag hogyan él ezzel a lehetőséggel, a vadászszerencse mennyire szegődik mellé - na az már nem a jog mozgástere.
Nyilván lehet jutalmat, kompenzációt stb. adni illetve lehet szankcionálni, lényeg az, hogy a tagok közti különbségtételre azért léteznek törvényes megoldások.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1148 Dátum: 2019. November 25. - 18:01:20 »

Olvastátok?

http://propeller.hu/itthon/3479401-adomentesse-tenne-vadaszaton-kilott-allatok-husat-kdnp?utm_source=hirkereso.hu&utm_medium=referral

Adómentessé tenné a vadászaton kilőtt állatok húsát a KDNP

Ismét jól járhatnak a vadászok, élükön Semjén Zsolttal.

Módosító javaslatot nyújtott be Vejkey Imre KDNP-s képviselő a "Versenyképesebb Magyarországért program egyes adóintézkedéseinek megvalósítását szolgáló törvények módosításáról" című törvényjavaslathoz, melynek lényege: "a vadászaton elejtett vad húsát, mint juttatást tenné adómentessé a személyi jövedelemadóról szóló törvény módosításával"– írja az Mfor.
Az indoklásban az olvasható, hogy "a sertéspestis miatt szükségessé vált a vaddisznó állomány ritkítása, ami hatóságilag előírt kötelezettség.Annak érdekében, hogy a vadgazdálkodók költségeit enyhíteni lehessen, " Vejkey Imre adómentessé tenné a vadászaton való részvételt, illetve az így megszerzett vadhús átadását.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1149 Dátum: 2019. November 26. - 02:29:52 »

AZ első törvényességi vizsgálatig, vagy addig, amíg a tagok közül valaki fel nem fújja a pofáját.

3:65. § [Az egyesületi tag jogállása]

(1) Az egyesület tagja jogosult az egyesület tevékenységében részt venni.

(2) Az egyesület tagjait egyenlő jogok illetik meg és egyenlő kötelezettségek terhelik, kivéve, ha az alapszabály különleges jogállású tagságot határoz meg.

Akkor, ha jól értelmezem a dolgot, igazából egyetlen törvényes megoldás létezik az esetleges differenciálásra:
Szét kellene robbantani a jelenlegi Vt-t, és csinálni egy újat, ami földtulajdonosi alapon szerveződik.
Aztán abba fel lehet venni bárkit, olyan, az alapszabályban foglalt különleges státuszba, amiben külön vannak szabályozva a jogai.
Istenigazából elsőre nem tetszik ez a megoldás sem, de ha a jelenlegi állapot begyűrűzik, akkor úgyis ez lesz a vége Stoel
És, talán jobb lenne előre megtervezve lebonyolítani, mint akkor kapkodni, amikor már nagy a baj.

Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt a témához Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1150 Dátum: 2019. November 26. - 08:13:51 »

Akkor, ha jól értelmezem a dolgot, igazából egyetlen törvényes megoldás létezik az esetleges differenciálásra:
Szét kellene robbantani a jelenlegi Vt-t, és csinálni egy újat, ami földtulajdonosi alapon szerveződik.
Aztán abba fel lehet venni bárkit, olyan, az alapszabályban foglalt különleges státuszba, amiben külön vannak szabályozva a jogai.
Istenigazából elsőre nem tetszik ez a megoldás sem, de ha a jelenlegi állapot begyűrűzik, akkor úgyis ez lesz a vége Stoel
És, talán jobb lenne előre megtervezve lebonyolítani, mint akkor kapkodni, amikor már nagy a baj.

Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt a témához Emelem

Nem tudom hogy mi a jelenlegi állapot csak sejtem . Szerintem meg lehet ezt oldani szétverés nélkül is de ahhoz az kéne hogy mindenki belássa a realitásokat  ( ebben azért vannak kétségeim mert nálunk is még az utolsó pillanatig is voltak olyanok akik nem AKARTÁK elhinni hogy mi fog következni ) .  Szóval attól hogy minden tagnak azonos jogai vannak a közgyűlés dönthet úgy hogy Pl.   xy , st , kj, földtulajdonos vadászok  mivel nem adnak be kárigényt ezért a lezárt  1,2,3 ,4 számú körzetekben szeptember hónapban  lőhetnek egy-egy érmes bikát vagy egyéb kedvezményeket lehet egyedi módon megszavazni . Az alapszabályban ilyen kivétel nem szerepelhet de a közgyűlés dönthet úgy ahogy akar .
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1151 Dátum: 2019. November 26. - 19:17:23 »

Nem tudom hogy mi a jelenlegi állapot csak sejtem . Szerintem meg lehet ezt oldani szétverés nélkül is de ahhoz az kéne hogy mindenki belássa a realitásokat  ( ebben azért vannak kétségeim mert nálunk is még az utolsó pillanatig is voltak olyanok akik nem AKARTÁK elhinni hogy mi fog következni ) .  Szóval attól hogy minden tagnak azonos jogai vannak a közgyűlés dönthet úgy hogy Pl.   xy , st , kj, földtulajdonos vadászok  mivel nem adnak be kárigényt ezért a lezárt  1,2,3 ,4 számú körzetekben szeptember hónapban  lőhetnek egy-egy érmes bikát vagy egyéb kedvezményeket lehet egyedi módon megszavazni . Az alapszabályban ilyen kivétel nem szerepelhet de a közgyűlés dönthet úgy ahogy akar .

Nem az egyedüli és üdvös megoldást vázolom, csak ötletelek.

Ha a házi szabályzatban azt rögzítjük, hogy minden tagnak joga van emelt összegű tagdíj (vagy egyszeri támogatás, vagy mit tudom én) fejében (legyen mondjuk minimum 3 millió) egy idős korú bikát lőni, akkor a tagok között nem tettünk különbséget, a vadkárt pedig (ami véletlenül azonos a többlettámogatás összegével) kifizeti a társaság károsultnak a dolgok rendje-módja szerint.
Az alaptagdíj nyilván mindenkire nézve kötelező, az önkéntesen vállalt többletbefizetés az szerintem nem sérti az egyenlő kötelezettség elvét.
Szerintem az azonos jogok elvét sem, mert bár ezért a többletvállalásért többlet vadászati lehetőség jár, de ez a jogosultság mindenkit megillet, aki vállalja annak anyagi terhét.
A vadkárt meg szabályozza a vadászati törvény, amely nem tesz különbséget tagi kár és kívülállót ért kár között.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1152 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 12:48:38 »

 Emelem

Régi cikk (nem tudom, volt-e már itt), de szerintem nagyon jó.

https://24.hu/kozelet/2018/05/16/vadaszat-afrikai-sertespetis-csanyi-sandor/

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1153 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 12:51:19 »

Emelem

Régi cikk (nem tudom, volt-e már itt), de szerintem nagyon jó.

https://24.hu/kozelet/2018/05/16/vadaszat-afrikai-sertespetis-csanyi-sandor/

 Wave

Már majdnem lecsesztelek előre, hogy itt Csányi Sándort nem emlegetjük, mert az már politizálás, de most látom, hogy ez nem "AZ" a Csányi Sándor... De a cikk (lkehet pont emiatt is) tényleg jó !  Röhög  Igen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1154 Dátum: 2020. Augusztus 24. - 12:52:24 »

Már majdnem lecsesztelek előre, hogy itt Csányi Sándort nem emlegetjük, mert az már politizálás, de most látom, hogy ez nem "AZ" a Csányi Sándor... De a cikk (lkehet pont emiatt is) tényleg jó !  Röhög  Igen

Ja, hogy viszont 24.hu? Na viszont ezt nem tudom, megúszod-e...  Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: