Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 233897 alkalommal)
pallogabi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1140 Dátum: 2018. Február 22. - 20:46:41 »

Néha a faterom használja és úgy el tudja fordítani a forgó-tolózár végét(fejét), hogy aztán kétkézzel kell csavarni míg vissza áll rendesen. Neked ilyet nem csinált? még?

Az enyém is örökségi darab colos zeiss 8x56 van rajta. A komlóira ráfutottam, de valahogy nem lett belőle nekem se semmi. Most meg ismerős ismerősének a ....-ján keresztül lesz 30as szerelékem. (Mert a vilpontos-variábeles bogár belemászott a fülembe). A zárdugattyú nekem is elfordult néha, mert amikor betolod a csőbe akkor a zárdugattyú szétszedésére szolgáló pöcök (ami a kilincs tövénél van), benyomódik a csővel, és újratöltéskor nem ugrik vissza a helyére. Ezért szétszedtem két fő darabra a dugattyút, beáztattam benzinbe kipucolva a gyári megkeményedett zsírt, majd beolajozva összeszereltem.
A zárdugattyú úgy jön szét, hogy
1 kihúzod a puskából a ravasz hátrahúzásával
2 alulról a menetes rész és a hengeres pöcök közé benyúlsz, hátrafeszitve vele a rugót
3 ráakasztod a biztosítót
4 a kilincs tövében lévő pöcköt hátrafeszitve elfordul a dugattyúvég
5 lecsavarható a vég, úgy hogy picit visszatolod a biztositó taréját kb merőlegesen a dugattyúfarra (különben "elsül", és újra meg kell feszíteni)
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1141 Dátum: 2018. Március 02. - 08:55:11 »

Az enyém is örökségi darab colos zeiss 8x56 van rajta. A komlóira ráfutottam, de valahogy nem lett belőle nekem se semmi. Most meg ismerős ismerősének a ....-ján keresztül lesz 30as szerelékem. (Mert a vilpontos-variábeles bogár belemászott a fülembe). A zárdugattyú nekem is elfordult néha, mert amikor betolod a csőbe akkor a zárdugattyú szétszedésére szolgáló pöcök (ami a kilincs tövénél van), benyomódik a csővel, és újratöltéskor nem ugrik vissza a helyére. Ezért szétszedtem két fő darabra a dugattyút, beáztattam benzinbe kipucolva a gyári megkeményedett zsírt, majd beolajozva összeszereltem.
A zárdugattyú úgy jön szét, hogy
1 kihúzod a puskából a ravasz hátrahúzásával
2 alulról a menetes rész és a hengeres pöcök közé benyúlsz, hátrafeszitve vele a rugót
3 ráakasztod a biztosítót
4 a kilincs tövében lévő pöcköt hátrafeszitve elfordul a dugattyúvég
5 lecsavarható a vég, úgy hogy picit visszatolod a biztositó taréját kb merőlegesen a dugattyúfarra (különben "elsül", és újra meg kell feszíteni)


Szia!
 Köszi a részletes választ.
Most volt időm képeket csinálni a kepplingiről:




















Üdv: KÁ
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1142 Dátum: 2018. Március 02. - 10:19:54 »

Azok a talpak a  hátson levo bemarással iggencsak ZKK600 vagy CZ550 ra hajaznak szerintem.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1143 Dátum: 2018. Május 28. - 17:04:21 »

ÜDv!

Van valakinek komlói weaver szereléke? Ha jól látom a képeken, nincs rajta oldal állitási lehetöség.

Kinek mi a tapasztalata, nem kell emiatt végállás közelébe csavarni a távcsö tornyait?
üdv

Cyrano
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1144 Dátum: 2018. Május 28. - 17:08:53 »

ÜDv!

Van valakinek komlói weaver szereléke? Ha jól látom a képeken, nincs rajta oldal állitási lehetöség.

Kinek mi a tapasztalata, nem kell emiatt végállás közelébe csavarni a távcsö tornyait?
üdv

Cyrano

A komlói Weaver kicsit böszme szerintem. Ha van csavarozási lehetőség a puskád tetején, inkább olyat vegyél. Milyen puskához kellene?
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1145 Dátum: 2018. Május 28. - 20:23:36 »

üdv Makkmarci!

Savage 110. A tetején négy csavarhely van, mint a mausernek, csak a tok hátcsó fele lapos, nem félkör profilú. Nem ment rá a gyári leupold szerelék sem, mert annak az elsö és hátsó szereléktalpja is félkör profilú alul. Nem tudom, hogy érthetöen irtam-e le?

De ettöl függetlenül még mindig nem tudom, hogy a komlói weaver  rendszer jó lesz-e? Mert abban sincs oldal állitási lehetöség. Ez lenne a kérdés, a Te puskádon, mennyire kellett a távcsö tornyain állitani? Közel végállásig? Vagy annyira jól el van találva , hogy csak néhány klikket kellett állitani?

üdv

Cyrano
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1146 Dátum: 2018. Május 28. - 20:27:06 »

A komlói Weaver kicsit böszme szerintem. Ha van csavarozási lehetőség a puskád tetején, inkább olyat vegyél. Milyen puskához kellene?

Úgy érted, hogy a weaver jobb, mint a fix bilincses változat?

üdv

Cyrano
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1147 Dátum: 2018. Május 28. - 21:11:10 »

Úgy érted, hogy a weaver jobb, mint a fix bilincses változat?

üdv

Cyrano

Úgy értettem, hogy ha már Weaver sínt szeretnél feltenni, akkor nem feltétlenül a komlóit ajánlanám. Bár én eddig csak Tikkához valót láttam, aminek sík lap a teteje, nem ívelt, de az sem volt túl elegáns, több, mint 1 cm-t rátett még a magasságra, és nem volt túlságosan átgondolt a kialakítása, szerintem.

Ha nem ment rá a Leupold szerelék, akkor az vélhetően nem jól lett kiválasztva, mert a 110-eshez van olyan, aminek az eleje ívelt, a hátulja sík. Egy darabos sínből is, meg két darabosból is, mert az is teljesen jól használható, annyi kompromisszummal, hogy azon nem tudod szabadon tologatni előre-hátra a szerelékeket, mert csak 1-1 nút van rajtuk keresztbe.

https://www.ebay.com/itm/CCOP-Savage-110-Long-Action-Picatinny-Rail-Scope-Mount-Set-with-Screw-SAV110LAUH-/191901265867

https://www.leupold.com/scope-mounts/rifleman-savage-110-flat-rcvr-2-pc

Egyébként a Weaver sínnek akkor van értelme ill. előnye a fix szerelékkel szemben, ha netán cserélgetni akarod a puskádon lévő távcsöveket, ugyanis le-felszerelés után 1 MOA-n belül marad a pontosság, azaz max 3 cm-el lesz odébb a lövedék 100 m-en, és a Weaver sínhez kapható gyors oldású (kézzel lelazítható) szerelék is.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1148 Dátum: 2018. Május 28. - 21:39:01 »

Úgy értettem, hogy ha már Weaver sínt szeretnél feltenni, akkor nem feltétlenül a komlóit ajánlanám. Bár én eddig csak Tikkához valót láttam, aminek sík lap a teteje, nem ívelt, de az sem volt túl elegáns, több, mint 1 cm-t rátett még a magasságra, és nem volt túlságosan átgondolt a kialakítása, szerintem.


Egyébként a Weaver sínnek akkor van értelme ill. előnye a fix szerelékkel szemben, ha netán cserélgetni akarod a puskádon lévő távcsöveket, ugyanis le-felszerelés után 1 MOA-n belül marad a pontosság, azaz max 3 cm-el lesz odébb a lövedék 100 m-en, és a Weaver sínhez kapható gyors oldású (kézzel lelazítható) szerelék is.

¨Értem. NEm akarom cserélgetni a távcsövet. Azért gondoltam a weaver-re, mert korábban mások irták, hogy a bilincses komlóiban hejlamosak kilazulni a csavarok. A weaver ilyen szempontból biztosabbnak tünt. Csak ugye nincs oldal állitási lehetöség. Egyrészt , akkor nincs, ami elmozduljon, viszont lutri, hogy a pár klikkre be fog-e állni a ta´vcsö vagy esetleg ki kell tekerni rendesen, ami ugye nem szerencsés.

Amúgy van valami aranyszabály, pl a végállás max feléig vagy max 3/4-ig szabad kitekerni a magasság és oldal tornyokat ????



üdv

Cyrano
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1149 Dátum: 2018. Május 28. - 22:32:48 »

Értem. Nem akarom cserélgetni a távcsövet. Azért gondoltam a weaver-re, mert korábban mások írták, hogy a bilincses komlóiban hajlamosak kilazulni a csavarok. A Weaver ilyen szempontból biztosabbnak tűnt. Csak ugye nincs oldal állítási lehetőség. Egyrészt, akkor nincs, ami elmozduljon, viszont lutri, hogy a pár klikkre be fog-e állni a távcső vagy esetleg ki kell tekerni rendesen, ami ugye nem szerencsés.

Amúgy van valami aranyszabály, pl. a végállás max feléig vagy max 3/4-ig szabad kitekerni a magasság és oldal tornyokat ????

üdv: Cyrano

Melyik csavarok lazulnak ki állítólag a komlóiban? Nekem volt a Tikkámon fix komlói gyűrűs szerelék, nem tapasztaltam, hogy kilazult volna. Az is igaz viszont, hogy bármelyik szereléken sem árt időnként megnézni, hogy tényleg nem lazult-e ki valamelyik. Esetleg a leggyengébb (Loctite 222-es, lila színű a folyadék benne) menetrögzítőt meg lehet próbálni a szerelékcsavarokra, de én ezt is inkább Torx csavarokhoz merem megkockáztatni, mert az imbusz ilyen kis méretben könnyen lenyalja a hatlap nyílás oldalát nyitáskor, ha megszorul kicsit.

Oldalállítási lehetőség a Weaver sínes szerelékeken azért nincs, mert feltételezik, hogy mind a puska gyártó, mind a szerelék gyártó képes megfelelő pontosságú tájolással legyártani a tokot meg a sínt, és nevesebb gyártók termékeinél nem is igazán hallottam olyanról, hogy gond lett volna a belövéssel. Klikkre pontos szabály nincs arról, hogy mennyire szabad kitekerni a tornyokat végállásba, csak annyi, hogy lehetőség szerint kerülni kell a végállást mindkét toronynál. Ha messzebb akarsz lődözni, szoktak esetleg 10-20 MOA-t előre döntött sínt felrakni, ilyenkor több kattanás áll rendelkezésre, illetve eltolódik a használt ill. használható kattintás tartomány a teljes tartományon belül. De ez már nagyon másik téma.

A "végállás fele" az mit is jelent Neked pontosan? Ha középállástól számoljuk, akkor az 1/4 ill. 3/4 állás, nem?  Kacsint
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1150 Dátum: 2018. Május 28. - 22:49:57 »

Melyik csavarok lazulnak ki állítólag a komlóiban? Nekem volt a Tikkámon fix komlói gyűrűs szerelék, nem tapasztaltam, hogy kilazult volna. Az is igaz viszont, hogy bármelyik szereléken sem árt időnként megnézni, hogy tényleg nem lazult-e ki valamelyik. Esetleg a leggyengébb (Loctite 222-es, lila színű a folyadék benne) menetrögzítőt meg lehet próbálni a szerelékcsavarokra, de én ezt is inkább Torx csavarokhoz merem megkockáztatni, mert az imbusz ilyen kis méretben könnyen lenyalja a hatlap nyílás oldalát nyitáskor, ha megszorul kicsit.

Oldalállítási lehetőség a Weaver sínes szerelékeken azért nincs, mert feltételezik, hogy mind a puska gyártó, mind a szerelék gyártó képes megfelelő pontosságú tájolással legyártani a tokot meg a sínt, és nevesebb gyártók termékeinél nem is igazán hallottam olyanról, hogy gond lett volna a belövéssel. Klikkre pontos szabály nincs arról, hogy mennyire szabad kitekerni a tornyokat végállásba, csak annyi, hogy lehetőség szerint kerülni kell a végállást mindkét toronynál. Ha messzebb akarsz lődözni, szoktak esetleg 10-20 MOA-t előre döntött sínt felrakni, ilyenkor több kattanás áll rendelkezésre, illetve eltolódik a használt ill. használható kattintás tartomány a teljes tartományon belül. De ez már nagyon másik téma.

A "végállás fele" az mit is jelent Neked pontosan? Ha középállástól számoljuk, akkor az 1/4 ill. 3/4 állás, nem?  Kacsint
Régen a komlói szerelékek gyűrüit normál menettel gyártották, akkor előfordult ez a fellazulás probléma, mióta áttértek a finom menetre ez megszünt.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1151 Dátum: 2018. Május 29. - 09:05:18 »

Régen a komlói szerelékek gyűrüit normál menettel gyártották, akkor előfordult ez a fellazulás probléma, mióta áttértek a finom menetre ez megszünt.
 Emelem

 Fejvakarás
Szerintem nem tértek át finom menetre.  Vállat von
Legalább is a nemrég (egy hónapja) vásárolt szereléknél normál menetek vannak.
Nekem is előfordult régebben, hogy fellazult a gyűrűt alulról tartó csavar. Egy jó nagy kan örülhet az életének ebből kifolyólag Woest, szerencsére nem lett sebzés.
Azóta használok én is oldható menetrögzítőt. (Loctite 243).
De tulajdonképpen nem vesztettem el a bizalmamat  Peti István féle szerelékekben, sőt.
Nemrég jártam nála személyesen, nagyon klassz dolgokat láttam. Elvittem egy vasat, amire ott helyben megcsinálták az egyedileg módosított szereléket, és fel is szerelték.  Igen Taps

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1152 Dátum: 2018. Május 29. - 16:36:08 »

Melyik csavarok lazulnak ki állítólag a komlóiban? Nekem volt a Tikkámon fix komlói gyűrűs szerelék, nem tapasztaltam, hogy kilazult volna.

A "végállás fele" az mit is jelent Neked pontosan? Ha középállástól számoljuk, akkor az 1/4 ill. 3/4 állás, nem?  Kacsint

Igen, úgy értettem, hogy 1/4-3/4 között van-e a biztonságos határ vagy van -e ilyen egyáltalán.....

üdv

Cyrano
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1153 Dátum: 2018. Május 29. - 16:37:49 »

Fejvakarás

Legalább is a nemrég (egy hónapja) vásárolt szereléknél normál menetek vannak.
Nekem is előfordult régebben, hogy fellazult a gyűrűt alulról tartó csavar.



 Wave

Szia Anti!

Már megint vettél egy puskát? Vadász
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1154 Dátum: 2018. Május 29. - 17:12:02 »

Szerintem nem tértek át finom menetre.  Vállat von
Legalább is a nemrég (egy hónapja) vásárolt szereléknél normál menetek vannak.
Nem a menettel volt ott baj, hanem az anyagminőséggel.
Mióta beszállítót váltottak, a csavarjaik is tökéletesek 👍
A fix szerelékük felveszi a versenyt a világ bármelyik fix szerelékével.
Az oldható meg....na azt inkább hagyjuk Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: