Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234116 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Október 16. - 11:01:38 »

Idézet
A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?

Zoli!

Az enyémen is komlói oldható van. Semmi gond nem volt vele.
De én is csak műszaki vizsga előtt (vagy disznóhajtáskor, de erre még nem került sor) venném le.
Rolinak szerintem is igaza van: szükséges a visszarakás után egy-két ellenőrző lövés (ha kell állítás).

Ja és ilyen használat esetén szerintem jó dolog rajt a biztosító hernyócsavar.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Október 16. - 11:24:54 »

Idézet
A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?

Zoli!

Az enyémen is komlói oldható van. Semmi gond nem volt vele.
De én is csak műszaki vizsga előtt (vagy disznóhajtáskor, de erre még nem került sor) venném le.
Rolinak szerintem is igaza van: szükséges a visszarakás után egy-két ellenőrző lövés (ha kell állítás).

Ja és ilyen használat esetén szerintem jó dolog rajt a biztosító hernyócsavar.

Szia Csabi!
Küllemre is elfogadhatóan néz ki a szerelék?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Október 16. - 13:03:01 »

Idézet
A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?


Szia Csabi!
Küllemre is elfogadhatóan néz ki a szerelék?

Üdv!

Van fent egy kép a puskámról "A puska ami vállamat húzza" c topikban, az eleje felé. Azon oldható komlói szerelék van.

Mivel a puskán nincs nyílt irányzék, jogos a kérdés hogy miért oldható szerelék van rajta?  Hát az az igazság, hogy már nem emlékszem miért ilyet vettem. Biztos volt valami tervem ami azóta feledésbe merült, és így maradt. Fejvakarás
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Október 16. - 13:08:43 »

Idézet
A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?


Szia Csabi!
Küllemre is elfogadhatóan néz ki a szerelék?

Üdv!

Van fent egy kép a puskámról "A puska ami vállamat húzza" c topikban, az eleje felé. Azon oldható komlói szerelék van.

Mivel a puskán nincs nyílt irányzék, jogos a kérdés hogy miért oldható szerelék van rajta?  Hát az az igazság, hogy már nem emlékszem miért ilyet vettem. Biztos volt valami tervem ami azóta feledésbe merült, és így maradt. Fejvakarás

Megnézem a képet Jan. Köszi! Wave
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Október 16. - 13:25:21 »


Ugyanez a topic #29-ben az enyémről is van kép. Bár a szerelék nem látszik túl jól.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Október 16. - 13:29:41 »


Ugyanez a topic #29-ben az enyémről is van kép. Bár a szerelék nem látszik túl jól.

Kinagyítva elég jól látszik. Köszi! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Október 16. - 16:07:26 »

Idézet
A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?


Szia Csabi!
Küllemre is elfogadhatóan néz ki a szerelék?

Üdv!

Van fent egy kép a puskámról "A puska ami vállamat húzza" c topikban, az eleje felé. Azon oldható komlói szerelék van.

Mivel a puskán nincs nyílt irányzék, jogos a kérdés hogy miért oldható szerelék van rajta?  Hát az az igazság, hogy már nem emlékszem miért ilyet vettem. Biztos volt valami tervem ami azóta feledésbe merült, és így maradt. Fejvakarás

Mert akkor még tudtad, hogy így a puska egy vízvezetékcső... Bion Bion
Akartál rá rakatni nyílt irányzékot ezért vettél komlóit én tudom!  Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Október 16. - 16:48:39 »

Idézet
A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?


Szia Csabi!
Küllemre is elfogadhatóan néz ki a szerelék?

Üdv!

Van fent egy kép a puskámról "A puska ami vállamat húzza" c topikban, az eleje felé. Azon oldható komlói szerelék van.

Mivel a puskán nincs nyílt irányzék, jogos a kérdés hogy miért oldható szerelék van rajta?  Hát az az igazság, hogy már nem emlékszem miért ilyet vettem. Biztos volt valami tervem ami azóta feledésbe merült, és így maradt. Fejvakarás

Mert akkor még tudtad, hogy így a puska egy vízvezetékcső... Bion Bion
Akartál rá rakatni nyílt irányzékot ezért vettél komlóit én tudom!  Bion Bion Bion Bion Bion Bion

Az is lehet... vagy vágatni akartam a csőből és utána rá az irányzékot? Tényleg nem emlékszem már, de valami oka biztos volt. Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Október 17. - 09:09:08 »

Idézet
A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?


Szia Csabi!
Küllemre is elfogadhatóan néz ki a szerelék?

Üdv!

Van fent egy kép a puskámról "A puska ami vállamat húzza" c topikban, az eleje felé. Azon oldható komlói szerelék van.

Mivel a puskán nincs nyílt irányzék, jogos a kérdés hogy miért oldható szerelék van rajta?  Hát az az igazság, hogy már nem emlékszem miért ilyet vettem. Biztos volt valami tervem ami azóta feledésbe merült, és így maradt. Fejvakarás

Mert akkor még tudtad, hogy így a puska egy vízvezetékcső... Bion Bion
Akartál rá rakatni nyílt irányzékot ezért vettél komlóit én tudom!  Bion Bion Bion Bion Bion Bion

Az is lehet... vagy vágatni akartam a csőből és utána rá az irányzékot? Tényleg nem emlékszem már, de valami oka biztos volt. Bion

Igen, igen...a csővágást el is felejtettem!  Taps Bion Bion Bion
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Október 21. - 16:24:50 »

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy magától kilazult a komlói fix szerelék elsö része (a gyürű alsó részét a talphoz fogó csavar)?
Mit lehet vele csinálni? (azonkívül hogy meghúzom, és rendszeresen ellenőrzöm máskor)
Beragasztani? Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Október 21. - 16:39:24 »

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy magától kilazult a komlói fix szerelék elsö része (a gyürű alsó részét a talphoz fogó csavar)?
Mit lehet vele csinálni? (azonkívül hogy meghúzom, és rendszeresen ellenőrzöm máskor)
Beragasztani? Vállat von


Igen. A 308W puskámon 3 év használat után pontosan ez történt.
A csavar be lett ragasztózva és vissza lett tekerve. Azóta úgy maradt.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Október 22. - 08:51:44 »

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy magától kilazult a komlói fix szerelék elsö része (a gyürű alsó részét a talphoz fogó csavar)?
Mit lehet vele csinálni? (azonkívül hogy meghúzom, és rendszeresen ellenőrzöm máskor)
Beragasztani? Vállat von


Igen. A 308W puskámon 3 év használat után pontosan ez történt.
A csavar be lett ragasztózva és vissza lett tekerve. Azóta úgy maradt.

Csatlakozom Jan-hoz.
Egy kis pillanatragasztó sokat segít, sajnos sok mindenki járt így mostanában. Egyszerűen sz@r minőségűek a csavarok......... Fej a falba Fej a falba Fa testápoló
Én úgy jártam, hogy elsőnek "hátsó blatton" lőtem egy gidát úgy 60-ról :'(, utána meg hibáztam egy sutát 40-ről, már gondoltam, hogy valami gáz van, megpróbálta mozgatni a távcsövet, hátha a a fix szerelékbe van a hiba de nem bírtam, már azt hittem a távcsöben ven gáz S&B :'(
Utána elvittem Öcsihez és csak satuba találta mega  hibáját, az első "szerelék tuskóban" a csavar menete megadta magát, nesze neked fix szerelék... csak minimálisat mozdúlt de úgye tudjuk az elég.
Sz@r minőségű csavarok... ennnnyi.............
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Október 22. - 08:59:30 »

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy magától kilazult a komlói fix szerelék elsö része (a gyürű alsó részét a talphoz fogó csavar)?
Mit lehet vele csinálni? (azonkívül hogy meghúzom, és rendszeresen ellenőrzöm máskor)
Beragasztani? Vállat von


Nekem már régebben is két fegyvermester ismerősöm javasolta, hogy a szereléket ragasszam és nem csak a csavarokat, magát a szerelék talpat is ragasszam, főleg izmosabb kalibereknél ajánlott nem csak a négy picinyke csavarra bízni a tácső megtartását. Ezen kívűl, az összes csavar beragasztása is ajánlott, mert sok problémától megkimélhet.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Október 22. - 09:05:44 »

Én már korábban jeleztem a gyártónak, hogy az eredeti 8.8-as csavarokat célszerű lenne minimum 10.9-esre cserélni.
ezt követően nekem olyan szerelék jött - 2 is - amiben az összes alsó csavar 10.9-es volt, a felsők - a gyűrűkhöz - maradtak 8.8-asok, amik oda elegek is.
Szóval a 10.9-essel ezidáig nem is volt gond.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Október 22. - 09:08:57 »

Szia Roli!

Egy kérdésem lenne, a komlói fix szereléknél csak úgy lehet a távcsövet levenni, hogy a gyűrűkből kiveszed?
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: