Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234093 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1410 Dátum: 2020. Február 10. - 22:06:40 »

Adott egy amerikai puska. Azon volt egy komlói weaver sín. Egy Zasztava weaverről akarta átrakni a csövet rá a srác,de nem tudta így belőni a puskát. 3 egybe lövés után egy lövés mindig elmegy-elmondása szerint 30 cmre. Vállat von
És utána mindíg 30cm-en marad vagy vissza áll?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1411 Dátum: 2020. Február 10. - 22:13:57 »

És utána mindíg 30cm-en marad vagy vissza áll?
Sajnos nem tudom a részleteket. A kérdést is csak azért írtam le,hogy hátha járt már így más is. A két puskával eddig nem volt baj. A saját szerelékével mindkét távcső pontos volt. Amikor összerakták a sínt a Zaszti gyűrűivel,onnantól nem működik a dolog.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1412 Dátum: 2020. Február 10. - 22:29:16 »

Sajnos nem tudom a részleteket. A kérdést is csak azért írtam le,hogy hátha járt már így más is. A két puskával eddig nem volt baj. A saját szerelékével mindkét távcső pontos volt. Amikor összerakták a sínt a Zaszti gyűrűivel,onnantól nem működik a dolog.
Soha nem tapasztaltam még hasonlót.
Igazából, nem is értem.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1413 Dátum: 2020. Február 11. - 11:14:00 »

Sajnos nem tudom a részleteket. A kérdést is csak azért írtam le,hogy hátha járt már így más is. A két puskával eddig nem volt baj. A saját szerelékével mindkét távcső pontos volt. Amikor összerakták a sínt a Zaszti gyűrűivel,onnantól nem működik a dolog.

Esetleg az lehet a megoldás ( ha nem így csinálták ) hogy totál lebontani a szereléket a gyűrűket is a távcsőről és úgy felépíteni . Alsórész ütlözésik előrenyomva (cső felé ) rögzít mindkettőt . Felfektetni a távcsövet  ellenőrizni .  Felsőrész felrak , meghúz . Hidegbelövés - belövés .  Hátha   (?)    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1414 Dátum: 2020. Február 11. - 11:26:40 »

Esetleg az lehet a megoldás ( ha nem így csinálták ) hogy totál lebontani a szereléket a gyűrűket is a távcsőről és úgy felépíteni . Alsórész ütlözésik előrenyomva (cső felé ) rögzít mindkettőt . Felfektetni a távcsövet  ellenőrizni .  Felsőrész felrak , meghúz . Hidegbelövés - belövés .  Hátha   (?)    Emelem
Soha nem tapasztaltam még hasonlót.
Igazából, nem is értem.

Ha lesz fejlemény,megírom. Addig is fegyvermestert ajánlottam neki. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1415 Dátum: 2020. Február 11. - 14:33:19 »

Ha lesz fejlemény,megírom. Addig is fegyvermestert ajánlottam neki. Wave
Kipróbálták és úgy néz ki,hogy a régebben használt távcső szereléke - a, összekopott a régi weaverrel
                                                                                                         b,  "feszül" az újban

 Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1416 Dátum: 2020. Február 11. - 14:56:19 »

Kipróbálták és úgy néz ki,hogy a régebben használt távcső szereléke - a, összekopott a régi weaverrel
                                                                                                         b,  "feszül" az újban

 Vállat von

Hát, ez erősen hajaz a nesze semmi fogd meg jól, és ne felejtsd el szorosan markolni. Ha jó szorosan markolod, elzsibbad a kezed és nem érzed mi van benne.

Ha egy más bármilyen szerelék csavarjai tisztességesen meg vannak húzva, az nem "feszül"? És ha feszül mit csinál a 3. lövésnél?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1417 Dátum: 2020. Február 11. - 15:20:49 »

Kipróbálták és úgy néz ki,hogy a régebben használt távcső szereléke - a, összekopott a régi weaverrel
                                                                                                         b,  "feszül" az újban

 Vállat von

Nem akarnék triviális dolgokra rákérdezni, de leszedték a gyűrűt valaha a régi távcsőről, vagy csak simán rátették az összegyógyult távcső-gyűrű kombót az új sínre, hogy hátha?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1418 Dátum: 2020. Február 11. - 15:21:27 »

Nem akarnék triviális dolgokra rákérdezni, de leszedték a gyűrűt valaha a régi távcsőről, vagy csak simán rátették az összegyógyult távcső-gyűrű kombót az új sínre, hogy hátha?

Oh bocs, Stefi már rákérdezett erre, sorry...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1419 Dátum: 2020. Február 11. - 16:51:05 »

Oh bocs, Stefi már rákérdezett erre, sorry...

Én is csak úgy süketelek mint mindenki - távgyógyítással .  Ördög  De jobb ötletem nem volt illetve gondoltam hogy ezt esetleg  lusták voltak végigcsinálni . 
Egyszerűbb szereléseket meg szoktam oldani és többen első körben hozzám hozzák a fegyvert ha gond van  - annyit tapasztaltam hogy sok minden kiderül  ha totál lebontjuk és darabokra szedjük a szerelékeket .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1420 Dátum: 2020. Február 11. - 18:10:18 »

Nem akarnék triviális dolgokra rákérdezni, de leszedték a gyűrűt valaha a régi távcsőről, vagy csak simán rátették az összegyógyult távcső-gyűrű kombót az új sínre, hogy hátha?
Leginkább itt volt a probléma gyökere. Most vesz a srác új szereléket. /gyűrűket/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1421 Dátum: 2020. Február 12. - 07:39:37 »

Leginkább itt volt a probléma gyökere. Most vesz a srác új szereléket. /gyűrűket/

Ha akarnék se tudnék gáloscsabus poros lába nyomába sem érni  Wave  Meghajol , de van egy alig használt fix Leupold 30 mm-es gyűrűpárom.

Gondolom ne is próbáljam megmagyarázni, hogy nem ezért kérdeztem ilyen célzottan...  Stoel  Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1422 Dátum: 2020. Február 12. - 09:23:14 »

Ha akarnék se tudnék gáloscsabus poros lába nyomába sem érni  Wave  Meghajol , de van egy alig használt fix Leupold 30 mm-es gyűrűpárom.

Gondolom ne is próbáljam megmagyarázni, hogy nem ezért kérdeztem ilyen célzottan...  Stoel  Ördög
A srác már beindította a folyamatot. De pont Leupold gyűrűket vesz...lehet,hogy Tőled??? Vállat von Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1423 Dátum: 2020. Február 12. - 09:33:22 »

A srác már beindította a folyamatot. De pont Leupold gyűrűket vesz...lehet,hogy Tőled??? Vállat von Ördög

Nem tőlem, gondolom azért, mert az enyémről nem tud, ha nem olvassa a fórumot. Vagy lehet, hogy most már fél a használttól. De ha esetleg megemlítenéd neki, abból nem volna baj, és még meg is köszönném szépen.  Meghajol
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1424 Dátum: 2020. Február 12. - 09:41:18 »

Hát, ez erősen hajaz a nesze semmi fogd meg jól, és ne felejtsd el szorosan markolni. Ha jó szorosan markolod, elzsibbad a kezed és nem érzed mi van benne.

Ha egy más bármilyen szerelék csavarjai tisztességesen meg vannak húzva, az nem "feszül"? És ha feszül mit csinál a 3. lövésnél?

Olyankor lazít. Eleget feszült addig. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: