Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234075 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1365 Dátum: 2019. április 20. - 20:43:51 »

Megint sokat tanultam!
Kiderült hogy a világ egyik legjobb oldható szereléke az EAW egy kalap sz@rt se ér.
Sajnos keddig várnom kell, hogy vegyek egy új flex korongot és leq..jam őket az összes puskámról.
Aztán felrakom őket a polcra a Blajzerpuska, kacsintós róka kabát meg a puputevés csizma mellé a polcra.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1366 Dátum: 2019. április 20. - 21:46:12 »

Megint sokat tanultam!
Kiderült hogy a világ egyik legjobb oldható szereléke az EAW egy kalap sz@rt se ér.
Sajnos keddig várnom kell, hogy vegyek egy új flex korongot és leq..jam őket az összes puskámról.
Aztán felrakom őket a polcra a Blajzerpuska, kacsintós róka kabát meg a puputevés csizma mellé a polcra.
 Stoel

Senki nem mondta, hogy szar az eaw. Egy nagyon jó szerelék. Még így bájlagolva is tökéletesen működik, a pontosságába nem lehet belekötni.
Kevesen tudják jól szerelni. De ez nem a szerelék hibája. Emelem
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1367 Dátum: 2019. április 20. - 22:58:17 »

Senki nem mondta, hogy szar az eaw. Egy nagyon jó szerelék. Még így bájlagolva is tökéletesen működik, a pontosságába nem lehet belekötni.
Kevesen tudják jól szerelni. De ez nem a szerelék hibája. Emelem

Nem vagyok biztos abban, hogy rábíznám a sörétesem lakatszerkezetének javítását arra a fegyvermesterre akinek az EAW három állítási lehetősége gordiuszi csomó nagyságrendű problémát jelent.
A Te esetedben is csak reszelőre meg hidegbarnítóra lett volna szüksége.
Gondolom ha Suhli körmöst vittél volna hozzá, dob egy hátast mint az üveges tót.
A Weaverre is csak akkor igaz a könnyű szerelhetőség, ha korszerű NC technikával készült puskáról van szó.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1368 Dátum: 2019. április 21. - 05:51:10 »

Nem vagyok biztos abban, hogy rábíznám a sörétesem lakatszerkezetének javítását arra a fegyvermesterre akinek az EAW három állítási lehetősége gordiuszi csomó nagyságrendű problémát jelent.
A Te esetedben is csak reszelőre meg hidegbarnítóra lett volna szüksége.
Gondolom ha Suhli körmöst vittél volna hozzá, dob egy hátast mint az üveges tót.
A Weaverre is csak akkor igaz a könnyű szerelhetőség, ha korszerű NC technikával készült puskáról van szó.


Nekem komlóival volt olyan, hogy "reszelni" marni kellett a hátsó talp aljából, mert túl magas volt. Megoldottam, tökéletes lett, hézagolás nélkűl is. Nyílván hézagolni egyszerűbb, de szerintem nagyfokú igénytelenség.
Igen az én esetemben is csak illeszteni kellett volna. Az EAW nyersen jön ki a gyárból, és a reteszeléseket a mesternek kellene illeszteni. Az EAW  oldható esetében ha több távcsövet is használunk a puskán akkor ez nagyon jól érzékelhető. Nekem is az egyik jól reteszel elől, a másik viszont túl lazán. Ez a lőképén is meglátszik sajnos. Egyformán kell felmennie, ez lenne a lényege. Egy távcső esetében ez hellyel közzel nem is okoz gondot, mert az első talpon beállítod , az jó lesz. Ha kettő vagy több távcső játszik akkor ott bizony elfogy a tudomány.. Meg ahogy magyarázták nekem valószínűleg az első szemölcs illesztésének hiánya miatt van az az egy tized eltérésem a szerelékben, mert nem csak a feszességét kell illesztení, hanem a kúpot is, ami befolyásolja a magasságot is,.
Ja nem tudom, hogy mit kezdett volna egy Suhli körmössel   Csodalk

Az a baj, hogy ráhagyóak vagyunk, és ezek a "mesterek" jól megélnek belőlünk így is. Mi b@sszuk el őket, azzal, hogy átvesszük tőlük így a fegyvert. Nem akarom elfogadni, hogy új minőségi komponensekből csak gányolva lehet puskát építeni.
Hozzáteszem, hogy a rendes távcső nagyon pontos lett így is, de a hajtástávcső már szór egy kicsit.



Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1369 Dátum: 2019. április 21. - 09:29:39 »

Nekem komlóival volt olyan, hogy "reszelni" marni kellett a hátsó talp aljából, mert túl magas volt. Megoldottam, tökéletes lett, hézagolás nélkűl is. Nyílván hézagolni egyszerűbb, de szerintem nagyfokú igénytelenség.
Igen az én esetemben is csak illeszteni kellett volna. Az EAW nyersen jön ki a gyárból, és a reteszeléseket a mesternek kellene illeszteni. Az EAW  oldható esetében ha több távcsövet is használunk a puskán akkor ez nagyon jól érzékelhető. Nekem is az egyik jól reteszel elől, a másik viszont túl lazán. Ez a lőképén is meglátszik sajnos. Egyformán kell felmennie, ez lenne a lényege. Egy távcső esetében ez hellyel közzel nem is okoz gondot, mert az első talpon beállítod , az jó lesz. Ha kettő vagy több távcső játszik akkor ott bizony elfogy a tudomány.. Meg ahogy magyarázták nekem valószínűleg az első szemölcs illesztésének hiánya miatt van az az egy tized eltérésem a szerelékben, mert nem csak a feszességét kell illesztení, hanem a kúpot is, ami befolyásolja a magasságot is,.
Ja nem tudom, hogy mit kezdett volna egy Suhli körmössel   Csodalk

Az a baj, hogy ráhagyóak vagyunk, és ezek a "mesterek" jól megélnek belőlünk így is. Mi b@sszuk el őket, azzal, hogy átvesszük tőlük így a fegyvert. Nem akarom elfogadni, hogy új minőségi komponensekből csak gányolva lehet puskát építeni.
Hozzáteszem, hogy a rendes távcső nagyon pontos lett így is, de a hajtástávcső már szór egy kicsit.




Pedig ehez is csak polírpapirra lett volna szükség.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1370 Dátum: 2019. április 23. - 12:12:29 »

Bocs, hogy belevau. Ha van mondjuk egy eaw külső sínes zeiss távcsőhőz passzoló szerelék, akkor arra nem lehet pl. egy swarovski külső sínes céltávcsövet felapplikálni?

Nem, mert teljesen eltérő a két gyártó sín profilja. A Zeiss-é csonka gúla, a Swaroé meg lépcsős.
Naplózva
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #1371 Dátum: 2019. Május 09. - 21:24:11 »

  Tisztelt fórumtársak, vadászkollégák!
Segítségeteket kérném céltávcső szerelék ügyben. Egy balos Cz 557 Americanra szeretnék egy Schmidt Bender Zenith távcsövet felszerelni, de nem tudom, hogy milyen szerelék kell oda. Megpróbálok képeket feltenni a céltávcsőről, kérlek adjatok tanácsot.
  
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 10. - 06:14:06 írta Sakac » Naplózva

A medve nem játék...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1372 Dátum: 2019. Május 09. - 21:58:10 »

Tisztelt fórumtársak, vadászkollégák!
Segítségeteket kérném céltávcső szerelék ügyben. Egy balos Cz 557 Americanra szeretnék egy Schmidt Bender Zenith távcsövet felszerelni, de nem tudom, hogy milyen szerelék kell oda. Megpróbálok képeket feltenni a céltávcsőről, kérlek adjatok tanácsot.

Amikor vetted, ahol vetted, ott megkérdezted? Lehet jobban jártál volna...  Mosolyog Vagy esetleg vásárlás előtt valakit, akár minket ugyanitt?  Stoel

Nyilván sínes szerelék kell rá, ami általában drágább, mint a sín nélküli "gyűrűs". Ha jól tudom, a S&B távcsöveken Zeiss belső sín van. Esetleg felhívnám a pi-montage céget Komlón, vélhetően kapásból fogja tudni, s vélhetően az összes opcióból az lesz a legolcsóbb (már ha ez netán faktor).

Fix, Zeiss sínes a második sor:

http://www.pi-montages.com/tavcsoszerelek/cz-zkk
Naplózva
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #1373 Dátum: 2019. Május 09. - 22:19:47 »

Idézet
Amikor vetted, ahol vetted, ott megkérdezted? Lehet jobban jártál volna...  Mosolyog Vagy esetleg vásárlás előtt valakit, akár minket ugyanitt?  Stoel

Nyilván sínes szerelék kell rá, ami általában drágább, mint a sín nélküli "gyűrűs". Ha jól tudom, a S&B távcsöveken Zeiss belső sín van. Esetleg felhívnám a pi-montage céget Komlón, vélhetően kapásból fogja tudni, s vélhetően az összes opcióból az lesz a legolcsóbb (már ha ez netán faktor).

Fix, Zeiss sínes a második sor:

http://www.pi-montages.com/tavcsoszerelek/cz-zkk
   
   Egy barátom vásárolta újon a távcsövet, egy R8-as Blaseron volt talán két évet. Kedvezményes áron adná el egy kezdő vadászkollégánknak, ezért keresem a megoldást. Itt nálunk Erdélyben nincs  sok fegyvermester,  vadászboltban a Cz-hez csak gyűrűs szereléket lehet kapni. Péti úr termékeiről hallottam,igazad van,  lehet ott találunk nekünk való szereléket. Köszönöm a tanácsot, üdv, Attila.   

Naplózva

A medve nem játék...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1374 Dátum: 2019. Május 09. - 22:28:50 »

   
Egy barátom vásárolta újon a távcsövet, egy R8-as Blaseron volt talán két évet. Kedvezményes áron adná el egy kezdő vadászkollégánknak, ezért keresem a megoldást. Itt nálunk Erdélyben nincs  sok fegyvermester,  vadászboltban a Cz-hez csak gyűrűs szereléket lehet kapni. Péti úr termékeiről hallottam, igazad van, lehet ott találunk nekünk való szereléket. Köszönöm a tanácsot, üdv, Attila.   

Szívesen,

Peti István a teljes neve.

http://www.pi-montages.com/hu/elerhetoseg.html
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1375 Dátum: 2019. Május 10. - 08:03:34 »

   
   Egy barátom vásárolta újon a távcsövet, egy R8-as Blaseron volt talán két évet. Kedvezményes áron adná el egy kezdő vadászkollégánknak, ezért keresem a megoldást. Itt nálunk Erdélyben nincs  sok fegyvermester,  vadászboltban a Cz-hez csak gyűrűs szereléket lehet kapni. Péti úr termékeiről hallottam,igazad van,  lehet ott találunk nekünk való szereléket. Köszönöm a tanácsot, üdv, Attila.   



Én régen vettem komlói szereléket CZ re de arra figyelni kell hogy a szerelék és a szerelék talp közé tenni kell egy stiftet hogy stabil legyen . Szívtam vele mire kiderült hogy a mester ezt elmulasztotta és szépen jöttek a magassági eltérések még a Zeiss gyárat is megjárta a távcső akik visszaírták hogy a távcső jó nézzük meg a fegyvert vagy a szereléket .  Rííí   Utána még tíz évig  jól működött a CZ + Zeiss kombó .      Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1376 Dátum: 2019. Május 10. - 08:28:32 »

Én régen vettem komlói szereléket CZ re de arra figyelni kell hogy a szerelék és a szerelék talp közé tenni kell egy stiftet hogy stabil legyen.

Hátrarúgás ellen, vagy?...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1377 Dátum: 2019. Május 10. - 08:29:42 »

Hátrarúgás ellen, vagy?...

Mármint a hátracsúszás ellen, függőleges ütköző stiftet?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1378 Dátum: 2019. Május 10. - 11:42:33 »

Mármint a hátracsúszás ellen, függőleges ütköző stiftet?
Az előre csúszás miatt.
Izs 18 222 Rem kaliberen nagyon jól működött a komlói szerelék egy 6x42-es S&B kukkerral.
Aztán átraktam egy 308-ra, és mindig elmászott a találati pont.
Szexárdi fegyvermester faragott bele egy stiftet, és megszűnt a probléma.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1379 Dátum: 2019. Május 10. - 12:25:50 »

Na akkor megint ott vagyunk, hogy szuper a komlói szerelék, még szuperebb az ára, csaaak,csak,csak... valamit kell vele csinálni még, mert...
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: