Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234057 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1335 Dátum: 2019. április 14. - 19:56:48 »

Szerintem már így is túlspiráztad kicsit ezt az égbekiáltó problémát... Ahelyett, hogy vagy 20 évet gond nélkül vadásztál volna a puskáddal, hézagolóval együtt...  Mosolyog

Komolyan azt kívánom igazad legyen Vigyorog
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1336 Dátum: 2019. április 14. - 19:58:18 »

Egy Úr vagy! Köszönöm!  Röhög
Egyébként nálam a prizma és a szerelék közé köllene valami mert végállásban lenne jó csak a belövés.

Viszont ez a kisebbik gondom. A nagyobb probléma az, hogy bizonyos alumínium "tubusok" és közém a Vasárnapi nyitvatartás szorult.. így én még szisszenteni sem tudok.  Rííí

Akkor iszok Neked is egyet. Piál
Naplózva

Jó szelet!
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1337 Dátum: 2019. április 14. - 20:00:12 »

Majdnem felgyujtottam a házat ez miatt. Hegesztettem és egy összesodort alu-réz kötés túlmelegedett az óraszekrénybe és kigyulladt. A villanyszerelő összeforrasztotta.

És mikor vezetsz áramot a távcső szerelékbe?
Akkor igaz ha elektromos áramot vezetünk át az alu és a réz anyagokon.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1338 Dátum: 2019. április 14. - 20:46:34 »

És mikor vezetsz áramot a távcső szerelékbe?
Akkor igaz ha elektromos áramot vezetünk át az alu és a réz anyagokon.

Ez stimmel, sosem. Viszont azért melegedett fel a vezeték mert a kettő közötti oxidréteg miatt lecsökkent a vezető keresztmetszet.
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1339 Dátum: 2019. április 14. - 20:59:59 »

És mikor vezetsz áramot a távcső szerelékbe?
Akkor igaz ha elektromos áramot vezetünk át az alu és a réz anyagokon.
Ebbe inkább ne menjünk bele.
Végül is ez egy vadászfórum.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1340 Dátum: 2019. április 14. - 21:41:55 »

Ebbe inkább ne menjünk bele.
Végül is ez egy vadászfórum.
 Stoel
Nyitunk majd egy topikot...Távcsőreszelékek címmel. Ördög Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1341 Dátum: 2019. április 14. - 23:19:34 »

Itt is meséltem, hogy anno a Krico-ra egy bajai "lőszegyártó/fegyvermester" szerelte fel a távcsövet. EAW szerelék, ahogy kell, nylonzacskóval bájlagolva...
A nylont megette az idő, a fegyvert nem lehetett belőni. Másik fegyvermester fúrt, faragott, forrasztott, végül visszaadta úgy a puskát, hogy a két szereléktalp síkja között volt kb. 1mm. Amikor helyre akartam fordítani a távcsövet, ütköztek azok a felületek amelyeknek egymásra kellett volna csúszni. Nem passzol az első és a hátsó rész, mondta Ő, de legalább jó szoros.
Ja... A puskát belőni továbbra sem lehetett, a távcső is feszült, elmentem hát Riegl Janihoz. Nevetett, elővett egy imbuszkulcsot, fél perc alatt beállította a szereléket patentre, azóta jó...
Bájlagolás nélkül...
Hozzátenném, Jani az ajtótokba szerelt satuba befogta a puskát, összenézte a csövet a szálkereszttel a templomtorony keresztjét használva viszonyításnak majd visszaadta a vasat, hogy "ezzel már kimehetsz vadászni". Száz méteren öt centi fölélövésem volt, oldalra nulla.
Nekem Ő a FEGYVERMESTER.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1342 Dátum: 2019. április 15. - 10:35:32 »

Itt is meséltem, hogy anno a Krico-ra egy bajai "lőszegyártó/fegyvermester" szerelte fel a távcsövet. EAW szerelék, ahogy kell, nylonzacskóval bájlagolva...
A nylont megette az idő, a fegyvert nem lehetett belőni. Másik fegyvermester fúrt, faragott, forrasztott, végül visszaadta úgy a puskát, hogy a két szereléktalp síkja között volt kb. 1mm. Amikor helyre akartam fordítani a távcsövet, ütköztek azok a felületek amelyeknek egymásra kellett volna csúszni. Nem passzol az első és a hátsó rész, mondta Ő, de legalább jó szoros.
Ja... A puskát belőni továbbra sem lehetett, a távcső is feszült, elmentem hát Riegl Janihoz. Nevetett, elővett egy imbuszkulcsot, fél perc alatt beállította a szereléket patentre, azóta jó...
Bájlagolás nélkül...
Hozzátenném, Jani az ajtótokba szerelt satuba befogta a puskát, összenézte a csövet a szálkereszttel a templomtorony keresztjét használva viszonyításnak majd visszaadta a vasat, hogy "ezzel már kimehetsz vadászni". Száz méteren öt centi fölélövésem volt, oldalra nulla.
Nekem Ő a FEGYVERMESTER.

 Igen Igen Emelem
Ennyi... A többi az csak körítés.
Vadász fegyver + szerelék beállításánál, ha jó a szerelék nem kell semmit mókólni.
Naplózva

Üdv End
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1343 Dátum: 2019. április 15. - 12:39:57 »

Itt is meséltem, hogy anno a Krico-ra egy bajai "lőszegyártó/fegyvermester" szerelte fel a távcsövet. EAW szerelék, ahogy kell, nylonzacskóval bájlagolva...
A nylont megette az idő, a fegyvert nem lehetett belőni. Másik fegyvermester fúrt, faragott, forrasztott, végül visszaadta úgy a puskát, hogy a két szereléktalp síkja között volt kb. 1mm. Amikor helyre akartam fordítani a távcsövet, ütköztek azok a felületek amelyeknek egymásra kellett volna csúszni. Nem passzol az első és a hátsó rész, mondta Ő, de legalább jó szoros.
Ja... A puskát belőni továbbra sem lehetett, a távcső is feszült, elmentem hát Riegl Janihoz. Nevetett, elővett egy imbuszkulcsot, fél perc alatt beállította a szereléket patentre, azóta jó...
Bájlagolás nélkül...
Hozzátenném, Jani az ajtótokba szerelt satuba befogta a puskát, összenézte a csövet a szálkereszttel a templomtorony keresztjét használva viszonyításnak majd visszaadta a vasat, hogy "ezzel már kimehetsz vadászni". Száz méteren öt centi fölélövésem volt, oldalra nulla.
Nekem Ő a FEGYVERMESTER.

 Igen Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1344 Dátum: 2019. április 15. - 12:57:34 »

Itt is meséltem, hogy anno a Krico-ra egy bajai "lőszegyártó/fegyvermester" szerelte fel a távcsövet. EAW szerelék, ahogy kell, nylonzacskóval bájlagolva...
A nylont megette az idő, a fegyvert nem lehetett belőni. Másik fegyvermester fúrt, faragott, forrasztott, végül visszaadta úgy a puskát, hogy a két szereléktalp síkja között volt kb. 1mm. Amikor helyre akartam fordítani a távcsövet, ütköztek azok a felületek amelyeknek egymásra kellett volna csúszni. Nem passzol az első és a hátsó rész, mondta Ő, de legalább jó szoros.
Ja... A puskát belőni továbbra sem lehetett, a távcső is feszült, elmentem hát Riegl Janihoz. Nevetett, elővett egy imbuszkulcsot, fél perc alatt beállította a szereléket patentre, azóta jó...
Bájlagolás nélkül...
Hozzátenném, Jani az ajtótokba szerelt satuba befogta a puskát, összenézte a csövet a szálkereszttel a templomtorony keresztjét használva viszonyításnak majd visszaadta a vasat, hogy "ezzel már kimehetsz vadászni". Száz méteren öt centi fölélövésem volt, oldalra nulla.
Nekem Ő a FEGYVERMESTER.

Szerintem is nagyon ügyes és jó kezű és akinek tetszenek a díszítő elemei vésetei annak művészi mester is . DE  LŐVÉS NÉLKÜL  nem adunk ki fegyvert az még nincs belőve -  nem kész a vadászatra . Ezt neki is és másnak is a szemébe mondom és sajnos pont az ő kezéből kikerült puskát kellett egy " élet bika"  Ördög ( helyén kell kezelni de ) elbaxása után állítani és mikor onnét a helyszínről hívtuk hogy a tegnap a kezéből kikerült puska mennyit visz alá akkor mondta hogy Ő így - pontosan ahogy leírtad "lőtte be ????" a fegyvert .  Emelem
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1345 Dátum: 2019. április 15. - 15:25:14 »

Sziasztok!  Emelem Emelem Emelem

Porosodik nálam egy "-os komlói gyűrűpár.
Ha valakinek szüksége lenne rá.....

Kalappal!


« Utoljára szerkesztve: 2019. április 15. - 16:56:17 írta Voldi » Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1346 Dátum: 2019. április 15. - 17:44:36 »

Beszéltem egy volt vadászboltos ismerősömmel, aki régen forgalmazta és szerelte is az EAW szerelékeket. Németországban elvégezte az ehhez szükséges tanfolyamokat is. Szerinte teljesen felesleges beszélnem és  összevesznem a mesterrel, mert hiába viszem hozzá vissza, nem fogja ennél jobban megcsinálni, esetleg a kényszer hatására elbarmol valamit rajta. Valószínűleg a legjobb szándékkal és tudásával járt el, így sikerűt. Kárt nem okozott. A bájlagolásnak semmi keresnivalója nincs ott. A magasság állítás 0,5mm-enként emelkedő hátsó lábakkal történik, amit az első láb állítócsavarjainak feloldása után egy gömbcsukló szerű valami le tud követni, ebben a tartományban, hogy ne feszűljön meg a távcső. Két dolog történhetett. Az egyik, hogy ezt nem tudta, és (szerencsére) érzékelte az 1 tized eltérést és kihézagolta, hogy ne legyen baja az optikának. A másik és ez a legvalószínöbb, hogy nem illesztette az első lábat. Ehhhez egy spéci gyári szerszám kell, (ami nem sok fegyvermesternél van hazánkban) És kölönösen akkor fontos, ha több távcsövet szeretnénk használni egy szereléktalpon. Mint az én esetemben is. Biztos, hogy nem illesztette,(jobb is) mert nem egyforma húzóssan megy fel a két távcső. Megígérte, ha hazajon Németországból és lesz egy kis ideje, felteszi nekem rendesen. Kérdésemre, hogy használati szempontól van e jelentősége ennek a dolognak, Azt mondta, hogy semmi, használhatom nyugodtan. Így is tökéletesen fog működni, "csak nem elegáns megoldás". A hátsó magasságot úgy néz ki jól rendelte meg. Ez van.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1347 Dátum: 2019. április 15. - 19:45:28 »

Beszéltem egy volt vadászboltos ismerősömmel, aki régen forgalmazta és szerelte is az EAW szerelékeket. Németországban elvégezte az ehhez szükséges tanfolyamokat is. Szerinte teljesen felesleges beszélnem és  összevesznem a mesterrel, mert hiába viszem hozzá vissza, nem fogja ennél jobban megcsinálni, esetleg a kényszer hatására elbarmol valamit rajta. Valószínűleg a legjobb szándékkal és tudásával járt el, így sikerűt. Kárt nem okozott. A bájlagolásnak semmi keresnivalója nincs ott. A magasság állítás 0,5mm-enként emelkedő hátsó lábakkal történik, amit az első láb állítócsavarjainak feloldása után egy gömbcsukló szerű valami le tud követni, ebben a tartományban, hogy ne feszüljön meg a távcső. Két dolog történhetett. Az egyik, hogy ezt nem tudta, és (szerencsére) érzékelte az 1 tized eltérést és kihézagolta, hogy ne legyen baja az optikának. A másik és ez a legvalószínűbb, hogy nem illesztette az első lábat. Ehhez egy spéci gyári szerszám kell, (ami nem sok fegyvermesternél van hazánkban) És különösen akkor fontos, ha több távcsövet szeretnénk használni egy szereléktalpon. Mint az én esetemben is. Biztos, hogy nem illesztette,(jobb is) mert nem egyforma húzósan megy fel a két távcső. Megígérte, ha hazajön Németországból és lesz egy kis ideje, felteszi nekem rendesen. Kérdésemre, hogy használati szempontól van e jelentősége ennek a dolognak, Azt mondta, hogy semmi, használhatom nyugodtan. Így is tökéletesen fog működni, "csak nem elegáns megoldás". A hátsó magasságot úgy néz ki jól rendelte meg. Ez van.

Lehet kevésbé kicizellálva, de kb. ezt írtuk le többen is szerintem...  Emelem

Egyébként meg tudod mutatni, melyik szerelékről van szó így utólag a millió EAW katalógus valamelyikéből? Meg hátha a nagyon speciális ritka szerszámot is megtalálni valamelyikben?

http://www.eaw.de/downloads/

Köszi
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1348 Dátum: 2019. április 15. - 20:06:24 »

Lehet kevésbé kicizellálva, de kb. ezt írtuk le többen is szerintem...  Emelem

Egyébként meg tudod mutatni, melyik szerelékről van szó így utólag a millió EAW katalógus valamelyikéből? Meg hátha a nagyon speciális ritka szerszámot is megtalálni valamelyikben?

http://www.eaw.de/downloads/

Köszi

Szia!
Nem tudom hogy néz ki, de valahogy úgy magyarázta, hogy az első láb alján lévő szemölcs, kúpos részét  lehet vele méretre  alakítani. Nem értettem pontosan mire gondol, de ha a kezemben lesz felteszem ide. Kutenics és Serény is az övét használta állítólag, mert nekik sem volt még akkor. Vállat von

Igen valóban ezt mondtátok.  Igen
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1349 Dátum: 2019. április 15. - 21:04:44 »

Olvasgatom itt két napja a hozzászólásokat és egy dolog kristályosodott ki bennem: milyen jó, hogy weaver szerelék mellett döntöttem. Annak nem gond akárhány távcső, nem kell atomfizikus a felszereléséhez, a Jupiterről rendelt eszközzel. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: