Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234089 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1305 Dátum: 2019. április 14. - 13:17:56 »

"A qrva .stenit! Meggyalázták a Csendőrséget!"  Vigyorog

Ha annyira sokkot kaptál, hogy meg se akarod kérdezni, minek került oda a lap, akkor legalább nézd meg, hogy valóban hol helyezkedik el az állító  Mosolyog. Pusztán attól, hogy egyszer kitekerik a végére, a távcsőnek még nincs semmi maradandó baja, pláne, ha nem lesz huzamosabban használva így. Persze a szakmaiság kérdőjeles, de az állapot nem visszafordíthatatlan. Ahogy Lorka is írja, elképzelhető, hogy nem sikerült pontosan eltalálni a 0,5 mm-es lépcsőkben kapható hátsó részekből a megfelelő méretet (nem tudom, hogyan lett kimérve, nyilván nincs mindenkinek otthon 3D-s mérőberendezése). Ha nagyon szélső állásban van a torony, akkor valószínűleg ez lehet a helyzet. Hátul 0,5 mm különbség egymástól kb. 10 cm-re lévő szereléktalp esetén 100 m-en körülbelül 50 cm-t jelenthet, ha jól számoltam. Innentől az a kérdés, valóban 0,1 tized-e a hézagoló lapka, meg hogy szélső állásban van-e a tornyod.

Na lenyugodtam, megnéztem. Nem tekerte ki a nyakát. Mind két irányba tekertem 75-öt és még tudtam volna. Szerintem túl precíz akart lenni. Mindenesetre holnap felhívom. Nem akarok neki esni, amíg nem tudom, hogy ez a gyakorlatban elfogadott dolog, vagy gányolás.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1306 Dátum: 2019. április 14. - 13:20:50 »

Nálam most pont ez volt, a eaw hatsóból kellett rendelni ujat, mert nem volt elég.
Igaz ezen a puskán 1,5mm van a két bázistalp között.

Én inkább azon fosnék, hogy nem-e szoritotta-e meg a tubust.



Igen ettől én is féltem, de rájöttem, hogy nem mert a  hézagoló nem ér fel a tetejéig. így csak magasabbra kerűlt.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1307 Dátum: 2019. április 14. - 13:26:29 »



Erről van itt szó kéremszépen.. Nagyon vékony, a gyürű hézag kb 1,5mm viszonyítésképp. Nagyon észre sem lehet venni, hogy ott van, kb 1 tized lehet de lehet hogy vékonyabb. először azt hittem, hogy leragsztotta, csak nem értettem miért. amikor jobban megnéztem akkor láttam, hogy egy hajszálvékony rézlemez, nem ragasztó.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1308 Dátum: 2019. április 14. - 14:06:00 »

Na lenyugodtam, megnéztem. Nem tekerte ki a nyakát. Mind két irányba tekertem 75-öt és még tudtam volna. Szerintem túl precíz akart lenni. Mindenesetre holnap felhívom. Nem akarok neki esni, amíg nem tudom, hogy ez a gyakorlatban elfogadott dolog, vagy gányolás.

Úgy látom Te is szakrális áhítattal tekintesz a távcső kezelőszerveire, beleértve a szereléket is...  Vigyorog Tulajdonképp nyugodtan eltekerhetted volna végállástól végállásig, hátha fény derült volna bármiféle asszimmetriára.

Így hogy nincs közel egyik végálláshoz sem, tényleg nehéz megérteni, minek tette bele a szaki a hézagolót, lehet, hogy tényleg csak túl precíz akart lenni. Tul képp az aggódásod alapján akár meg is tudom érteni.  Ördög De max. fejben fog ez Téged zavarni, ennyivel még messze van a megroppantás lehetőségétől. Egyébként megkérdezni még mindig ingyen van, ha már visszaállt a vérnyomásod.

 A hézagoló - ha tényleg 0,5 mm a vastagsága - nagyjából 50 kattanást jelent. A totál állítási tartomány 140 cm = 140 kattanás, ha Te 75-75-re ki tudtad tekerni, az némi kis rátartással pont a tartomány közepén van. Csak persze ha ezt előre bejelentette vona a mester, akkor most nem kellett volna elemet cserélni a pacemakeredben...  Röhög


Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1309 Dátum: 2019. április 14. - 14:29:49 »

Úgy látom Te is szakrális áhítattal tekintesz a távcső kezelőszerveire, beleértve a szereléket is...  
Csak persze ha ezt előre bejelentette vona a mester, akkor most nem kellett volna elemet cserélni a pacemakeredben...  Röhög


Szeretem tudni, hogy rende vannak a fegyvereim.
Ismerős az érzés a mikor meglátsz valamit amit nagyon nem szeretnél látni, és gyorsan leteszed majd csak fél óra múlva nézed meg megint, hogy hátha nem is úgy van, rosszúl láttad, esetleg elmúlt? Na ez olyan volt. Vigyorog
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1310 Dátum: 2019. április 14. - 15:52:30 »

Az alumínium és vas között a rézlemez, okozhat még problémát.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1311 Dátum: 2019. április 14. - 16:04:14 »

Vidd valami normális helyre,mert legközelebb valami kenderkócot tesznek oda.  Ördög Az ilyen rézlemezes megoldás nem jó ómen. Láttam már ezt a megoldást,sok hibázást köszönhetett neki a páciens.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1312 Dátum: 2019. április 14. - 16:39:24 »

Én a képet nézve nem vagyok benne biztos, hogy az réz hézagoló volna. A másik gondom az, hogy ha ez valóban réz hézagoló akkor a gyűrű hornyainak a funkciói is annulálva lettek ezzel szerintem, mivel a hézagoló nem biztos, hogy követni tudta a gyűrű belső hornyainak felületét, és precizitás ide precizitás oda én azért egy tájékoztatót elvártam volna a mestertől, hogy mit miért csinált.  Emelem

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1313 Dátum: 2019. április 14. - 17:02:02 »

Csak még egy elvi szösszenet levezetés képen.  Ördög

Ha és amennyiben prémium kategóriába tartozó céltávcsövet, közismerten minőségi fegyvert és sokak által legjobbnak tartott céltávcső szereléket, nem lehet csak bádogos munkával párhuzamosítani esetleg felszerelni. Akkor én mire készüljek az IZS 18 MH esetében, illetve ne lepődjek meg ha elő kerül a hegesztő dinamó esetleg a faék vagy a teflon szalag?! Stoel

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1314 Dátum: 2019. április 14. - 17:17:14 »

Az alumínium és vas között a rézlemez, okozhat még problémát.
 Stoel

Egyre jobb. Fej a falba Igen igazad lehet, a réz villanyvezeték és az alu vezeték kötését is forrasztással oldják meg jobb helyeken.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1315 Dátum: 2019. április 14. - 17:18:48 »

Vidd valami normális helyre,mert legközelebb valami kenderkócot tesznek oda.  Ördög Az ilyen rézlemezes megoldás nem jó ómen. Láttam már ezt a megoldást,sok hibázást köszönhetett neki a páciens.

Ja úgyis az lesz a vége... De azért holnap meghallgatom emberünket.
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1316 Dátum: 2019. április 14. - 17:29:21 »

Egyre jobb. Fej a falba Igen igazad lehet, a réz villanyvezeték és az alu vezeték kötését is forrasztással oldják meg jobb helyeken.
Igen!
Ahogy a réz/vas, réz/alu cső és radiátor közé is spéci idomot használnak. A kialakult kontaktpotenciál és a savas esö tud érdekes dolgokat művelni.
A bejslagolás bevett gyakorlat, de érdemes hozzá teflon fóliát használni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1317 Dátum: 2019. április 14. - 17:34:28 »

Csak még egy elvi szösszenet levezetés képen.  Ördög

Ha és amennyiben prémium kategóriába tartozó céltávcsövet, közismerten minőségi fegyvert és sokak által legjobbnak tartott céltávcső szereléket, nem lehet csak bádogos munkával párhuzamosítani esetleg felszerelni. Akkor én mire készüljek az IZS 18 MH esetében, illetve ne lepődjek meg ha elő kerül a hegesztő dinamó esetleg a faék vagy a teflon szalag?! Stoel



Ne is mondd, mert megyek a Dunának Rííí
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1318 Dátum: 2019. április 14. - 17:37:09 »

Igen!
Ahogy a réz/vas, réz/alu cső és radiátor közé is spéci idomot használnak. A kialakult kontaktpotenciál és a savas esö tud érdekes dolgokat művelni.
A bejslagolás bevett gyakorlat, de érdemes hozzá teflon fóliát használni.

Azért, mielőt még anyáznál a mesterrel, tudni kell, hogy ezt az idők kezdete óta így oldják meg.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1319 Dátum: 2019. április 14. - 17:40:10 »

Egyre jobb. Fej a falba Igen igazad lehet, a réz villanyvezeték és az alu vezeték kötését is forrasztással oldják meg jobb helyeken.


Aha.... Ezt hol hallottad?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: