Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234081 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1275 Dátum: 2019. Március 23. - 13:05:49 »

Urak,

tudja esetleg valaki, hogy a Blaser szerelék gyűrűit milyen csavar fogja össze, illetve honnan lehet ilyen csavart szerezni? Első ránézésre M3,5-ös (Torx) csavarnak néz ki, de ilyet elég nehéz találni boltban első ránézésre...

Köszi

P.S.: NEM nekem kell...  Röhög

Próbáld meg a spektív.hu-n. Lehet, hogy van nekik mert a leupold szerelékekbe szerintem ilyesmi torx van.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1276 Dátum: 2019. Március 23. - 13:27:27 »

Próbáld meg a spektív.hu-n. Lehet, hogy van nekik mert a leupold szerelékekbe szerintem ilyesmi torx van.

Köszi, de a Leupold gyári csavarválasztékon már túl vagyunk sajna...  Mosolyog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1277 Dátum: 2019. Március 23. - 14:32:58 »

Urak,

tudja esetleg valaki, hogy a Blaser szerelék gyűrűit milyen csavar fogja össze, illetve honnan lehet ilyen csavart szerezni? Első ránézésre M3,5-ös (Torx) csavarnak néz ki, de ilyet elég nehéz találni boltban első ránézésre...

Köszi

P.S.: NEM nekem kell...  Röhög

Ha valaki jól bírja a germánt akkor itt lehetne érdeklődni.

https://www.titanium-gunworks.de/montageschraube-fuer-blaser-sattelmontage-sr-schiene.html

(vagy van komplett gyűrű 48 ojróért)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1278 Dátum: 2019. Március 23. - 14:35:50 »

Ha valaki jól bírja a germánt akkor itt lehetne érdeklődni.

https://www.titanium-gunworks.de/montageschraube-fuer-blaser-sattelmontage-sr-schiene.html

(vagy van komplett gyűrű 48 ojróért)

Van valami help vonaluk is.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Kolonel81
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1279 Dátum: 2019. Március 23. - 18:01:34 »

Kedves Makkmarci,

Esetleg hiányzó vagy csere szerelék csavarokat innen, RC boltból szoktam megrendelni.
3mm v. 4mm-es lehet
Link - https://shop.modell.hu/rc-auto/csapagyak-csavarok

Nem olyan drága, hogy ne érné mindkét méretből berendelni.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1280 Dátum: 2019. Március 23. - 20:05:03 »

Urak,

tudja esetleg valaki, hogy a Blaser szerelék gyűrűit milyen csavar fogja össze, illetve honnan lehet ilyen csavart szerezni? Első ránézésre M3,5-ös (Torx) csavarnak néz ki, de ilyet elég nehéz találni boltban első ránézésre...

Köszi

P.S.: NEM nekem kell...  Röhög

Az biztos, hogy Torx, mert vennem kellett hozzá kulcskészletet. Ha jól emlékszem a legkisebb kellett hozzá, ha ez mond valamit. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1281 Dátum: 2019. Március 29. - 18:30:30 »

Üdv!

Régi tervem a 3006 -osom távcsöcseréje. Weaver sin lenne az egyik lehetöség. Milyen gyártmányú sint gyürüt ajánlanak a t. fórumtársak?

Cyrano
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1282 Dátum: 2019. Március 29. - 21:34:17 »

Üdv!

Régi tervem a 3006 -osom távcsöcseréje. Weaver sin lenne az egyik lehetöség. Milyen gyártmányú sint gyürüt ajánlanak a t. fórumtársak?

Cyrano

Állandó viszont kérdés erre: mennyit szánsz rá? Én a Leupoldot ajánlanám, fix (PRW) és gyorsoldású (QRW) változata is van, az a kérdés, akarod-e váltogatni a távcsövet. De lehet azt mondom, inkább vedd meg elsőre a gyorsoldásút, akkor később sem lesz gond, ha szükség lenne rá, még ha esetleg most úgy is tűnik, hogy sosem fogsz akarni hozzányúlni. Ha meg nem akarod levenni, hát nem veszed le.

Milyen puska, milyen Weaver sín?
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1283 Dátum: 2019. Március 30. - 07:49:51 »

Üdv Makkmarci!

Köszönöm a választ.

Mennyit szánok rá? Hát, szeeretném 60 e alatt megúszni. EAW nem jön szóba, mert nincs nyilt irányzék a fegyveren , másrészt sajnálok rá 400-500 eurót.....
Leupuld QRW , ha Te is azt ajánlod. Nem akarom våltogatni a tåvcsöveket, de hátha visszahozzák egyszer a kötelezö müszaki vizsgát, vagy esetleg utazni kell....

Másik kérdés kitöl érdemes megvenni a weaver sint és milyet ? Spektiv.hu-nál minden beszerezhetö?

A puska egy régebbi Savage 110, a tok elülsö része hengeres, a hátsó része lapos. Emiatt már korábban szivtam, a megrendelt leupold talp nem volt jó, mert az elsö és hátsó talp is hengeres volt.
Igy egy barkácsolt szereléket rakattam rá, az eredetinél vastagabb csavarokkal lett rögzitve a barkácsolt talp, de már nem emlékszem, hogy hány mm-es és milyen a menetemelkedése. Viszont gyanitom, hogy ennek van jelentösége a weaver sin miatt, mert azt is azokkal a csavarokkal  kell majd felrögziteni.

Jelenleg meopta 7x50 van rajta, évekig jól szolgált, csak sötétben, van ennél jobb is.

A váltás 8x56 Diatal ( 83-as évjárat) nem T*,  vagy 3-9x42 zeiss (99-es évjárat) lenne. A 8x56 26 mm-es tubussal van, a másik 1 collos. Egunos szerzemények.

Cyrano


Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1284 Dátum: 2019. Március 30. - 09:34:54 »

Üdv Makkmarci!

Köszönöm a választ.

Mennyit szánok rá? Hát, szeeretném 60 e alatt megúszni. EAW nem jön szóba, mert nincs nyilt irányzék a fegyveren , másrészt sajnálok rá 400-500 eurót.....
Leupuld QRW , ha Te is azt ajánlod. Nem akarom våltogatni a tåvcsöveket, de hátha visszahozzák egyszer a kötelezö müszaki vizsgát, vagy esetleg utazni kell....

Másik kérdés kitöl érdemes megvenni a weaver sint és milyet ? Spektiv.hu-nál minden beszerezhetö?

A puska egy régebbi Savage 110, a tok elülsö része hengeres, a hátsó része lapos. Emiatt már korábban szivtam, a megrendelt leupold talp nem volt jó, mert az elsö és hátsó talp is hengeres volt. Igy egy barkácsolt szereléket rakattam rá, az eredetinél vastagabb csavarokkal lett rögzitve a barkácsolt talp, de már nem emlékszem, hogy hány mm-es és milyen a menetemelkedése. Viszont gyanitom, hogy ennek van jelentösége a weaver sin miatt, mert azt is azokkal a csavarokkal  kell majd felrögziteni.

Jelenleg meopta 7x50 van rajta, évekig jól szolgált, csak sötétben, van ennél jobb is. A váltás 8x56 Diatal ( 83-as évjárat) nem T*,  vagy 3-9x42 zeiss (99-es évjárat) lenne. A 8x56 26 mm-es tubussal van, a másik 1 collos. Egunos szerzemények.

Cyrano

A Spektiv.hu-nál elméletileg mindent meg lehet kapni, de az ára elég borsos, ill. ha épp nincs ilyenjük raktáron, nem tudom, mennyit kell várni rá.

Ha netán van ismerősöd Ámerikában, onnan sokkal olcsóbban megoldható sín is, szerelék is (ajándékként számla nélkül elpostázva kb. fele az itthoni árnak). Viszont akkor duplán oda kell figyelni, hogy jó darabot rendelj, mert a cserélgetés elég körülményes lesz úgy.

A Te puskádra például kétrészes Leupold 56509 Weaver sínt lehet rakni, viszont a sufni-tuning anno nem volt túl jó ötlet, mert a vélhetően metrikus csavarok furatjába jó eséllyel a kicsit spec alakú és collos gyári csavarokkal jó eséllyel nem lesz megoldható a dolog, ha szerencséd van, találsz hozzá hasonló formájú metrikus csavart.

https://www.ebay.com/c/152826512

esetleg egybe sínest: https://www.joeboboutfitters.com/Savage-FB-Picatinny-Tactical-Rail-Scope-Mount-p/egw-flat%20back%20la.htm

A QRW szerelékből meg a gyűrű magasságát kell jól kisakkozni (Low, Med vagy High), hogy minél alacsonyabban legyen a távcső, de ne érjen a csőhöz nyilván. Meg hogy akkor 30 mm-est vagy collost akarsz.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1285 Dátum: 2019. Március 30. - 09:36:30 »


Ha netán van ismerősöd Ámerikában, onnan sokkal olcsóbban megoldható sín is, szerelék is (ajándékként számla nélkül elpostázva kb. fele az itthoni árnak). Viszont akkor duplán oda kell figyelni, hogy jó darabot rendelj, mert a cserélgetés elég körülményes lesz úgy.


Mármint az áru visszacserélése jó darabra...
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1286 Dátum: 2019. Március 30. - 11:20:39 »

Köszönöm a vålaszt.

Igen a sufnituning nem volt jó ötlet, de akkor nem jártam alaposabban utána.  Ezért nem akarok neten rendelni weaversint, mert nagy valószinüséggel a csavarok nem fognak bele passzolni.

Nem tudom, hogy vállalja-e a spektiv.hu a weaver sin beszerzését egyedi/ más méretü csavarral, majd megkérdezem tölük. Ha nem , akkor komlói weaver sin még lehet megoldás, ha Ök  válallják.
Ha Ök sem, akkor marad ez a távcsö .......és esetleg elgondolkodom egy új puskán....
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1287 Dátum: 2019. Március 30. - 12:37:59 »

Mármint az áru visszacserélése jó darabra...

Ha már weaver sin, akkor nem két darabosat szertnék, hanem egy hosszút, és nem aircraft grade aluminium-ból, hanem acélból.
Köszönöm a segitséget. Talán mégis komlói lesz a megoldás leupold gyürükkel.

Cyrano
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1288 Dátum: 2019. Március 30. - 12:46:28 »

Ha már weaver sin, akkor nem két darabosat szertnék, hanem egy hosszút, és nem aircraft grade aluminium-ból, hanem acélból.
Köszönöm a segitséget. Talán mégis komlói lesz a megoldás leupold gyürükkel.

Cyrano

Bocsánat, a belinkelt darabok anyagát nem igazán figyeltem, csak az alakmegfelelőséget. Nyilván acélból köllene...
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1289 Dátum: 2019. Március 31. - 16:53:55 »

Azért még egy dolog fúrja az oldalamat. Milyen tapasztalatok vannak a komlói fix bilincses szerelékekkel? Ez merült még fel a weaver sín alternativájaként...

Cyrano
Naplózva
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: