Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234077 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1260 Dátum: 2019. Január 30. - 15:27:31 »

Te most másnak akarsz jó puskát csinálni, vagy magadnak? Tán kint a lesen is kapod majd az ívet az egyrészes Weaverért?

Műszakilag az egyrészes sín a stabilabb, mint a kétrészes, ha már Weaver. EAW szereléket az EAW gyárt, a Weavert meg számold össze Te, ha van kedved nekikezdeni számolni. Sokkal nagyobb a választék Neked is, meg az esetleges következő tulajnak is, hülyebogár esetén.

Azért fogadd el hogy vannak akiknek az is számít önmagának is hogy hogyan néz ki az a puska .  Volt és most is van weaver sínem  ha valaki olcsó és jó pontos többször  le fel szerelhető megoldást akar akkor ez az de sajnos az egybe sínek főleg az egyen puskára való előre hátra túllógók rondák .  Mostanában két távcsövet illetve reflex irányzékot is eladtam ami ilyen szerelékre volt kompatibilis így elég sok  vadásszal sikerült erről is és nem csak az üzletről beszélni de egyöntetűen osztják a véleményem " a weaver ronda de nagyon jó és praktikus " .  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1261 Dátum: 2019. Január 30. - 17:06:41 »

Azért fogadd el hogy vannak akiknek az is számít önmagának is hogy hogyan néz ki az a puska .  Volt és most is van weaver sínem  ha valaki olcsó és jó pontos többször  le fel szerelhető megoldást akar akkor ez az de sajnos az egybe sínek főleg az egyen puskára való előre hátra túllógók rondák .  Mostanában két távcsövet illetve reflex irányzékot is eladtam ami ilyen szerelékre volt kompatibilis így elég sok  vadásszal sikerült erről is és nem csak az üzletről beszélni de egyöntetűen osztják a véleményem " a weaver ronda de nagyon jó és praktikus " .  Emelem


Más problémám is van az egybesinnel. (Nekem, az én puskámon) A 243-as stucnin ilyen van, és ha nem egy bizonyos szögben ürítek, akkor elakad a hüvely. Jobbra meg kell kicsit dönteni, és akkor szépen kidobja, vagy ha nem akkor kifordúl a tokból. Amúgy viszont halálosan pontos. A kaliber miatt nem is fontos a gyors ismétlés annyira, őzezni és duvadazni vettem elsősorban. Viszont a 9,3-as ha nem vetné rendesen a hüvelyt akkor ideges lennék, főleg disznóhajtásban....
Szerintem az EAW mellett maradok, csak jókat olvasok róla. Ha tényleg a kétrészes weaver szanaszét áll akkor annak semmi értelme.
Naplózva

Jó szelet!
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1262 Dátum: 2019. Január 30. - 21:22:21 »



Más problémám is van az egybesinnel. (Nekem, az én puskámon) A 243-as stucnin ilyen van, és ha nem egy bizonyos szögben ürítek, akkor elakad a hüvely. Jobbra meg kell kicsit dönteni, és akkor szépen kidobja, vagy ha nem akkor kifordúl a tokból. Amúgy viszont halálosan pontos. A kaliber miatt nem is fontos a gyors ismétlés annyira, őzezni és duvadazni vettem elsősorban. Viszont a 9,3-as ha nem vetné rendesen a hüvelyt akkor ideges lennék, főleg disznóhajtásban....
Szerintem az EAW mellett maradok, csak jókat olvasok róla. Ha tényleg a kétrészes weaver szanaszét áll akkor annak semmi értelme.

Milyen távolságra akarsz lőni?
A nagy precizitásnak inkább csak távlövészetben lehet szerepe (gondolok az egy, vagy kétrészes Weaver-re).
Mondjuk a mostani hajtástávcső már rendben van hozzá sem kell nyúlni, ha marad az EAW.
Én kevéssé adok mások fanyalgására, de egyszerűen nem az én ízlésem az egybe Weaver sin, bár elismerem a praktikusságát.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1263 Dátum: 2019. Január 30. - 21:43:09 »

Én ugy vagyok vele, hogy ahogy az EAW szereleket visszarakod es ahogy az ugy összezár.....
Na az szerelék.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1264 Dátum: 2019. Január 30. - 21:43:36 »

Milyen távolságra akarsz lőni?
A nagy precizitásnak inkább csak távlövészetben lehet szerepe (gondolok az egy, vagy kétrészes Weaver-re).
Mondjuk a mostani hajtástávcső már rendben van hozzá sem kell nyúlni, ha marad az EAW.
Én kevéssé adok mások fanyalgására, de egyszerűen nem az én ízlésem az egybe Weaver sin, bár elismerem a praktikusságát.

Ezzel én is így vagyok, az biztos hogy nagyon jó. A 9,3-al messzire nem akarok nyújtózkodni, de fontos nekem hogy precíz legyen. Tudom, hogy a gyakorlatban pár centi szórás nem számít, de nem érzem jól magam a bőrömbe ha nem tökéletes. Elméletileg a cső tudja a 2cm-szórást, próbálok hozzá minnél közelebb kerűlni.  Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1265 Dátum: 2019. Január 30. - 21:45:19 »

Én ugy vagyok vele, hogy ahogy az EAW szereleket visszarakod es ahogy az ugy összezár.....
Na az szerelék.

Igen Nekem is tetszik! Szerintem marad az EAW.
Naplózva

Jó szelet!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1266 Dátum: 2019. Január 30. - 21:50:09 »

Igen Nekem is tetszik! Szerintem marad az EAW.

Az egy minőség amibe nem lehet csalódni sem esztétikai sem más értelemben.
Jól ki kell méregeni, meg drága de örök darab.
Egy jo puska es egy jo távcső köze ne rakjon az ember kompromisszumot.
 S.Peti
 Igen
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1267 Dátum: 2019. Január 30. - 21:54:28 »

 Igen Emelem
Az egy minőség amibe nem lehet csalódni sem esztétikai sem más értelemben.
Jól ki kell méregeni, meg drága de örök darab.
Egy jo puska es egy jo távcső köze ne rakjon az ember kompromisszumot.

  Igen Emelem Köszönöm akkor ez el is dőlt.  Wave
Naplózva

Jó szelet!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1268 Dátum: 2019. Március 14. - 18:30:03 »

Sziasztok,

segítséget kérnék távcsőszerelék beszerzésében.
Apósomtól kaptam egy Swarovski (8x50 Habicht) céltávcsövet és azt szeretném a Steyr-re tenni a Kahles (3-9x42) helyett, viszont a tubusátmérők nem passzolnak.
A Swaro 30mm-es, míg a Kahles 25,4 (26)mm-es.
Sajnos most nem tudok 120.000Ft-ot erre szánni, ennyiért találtam a neten is.
Nem vagyok a témában otthon, tudtok ajánlani valakit ezzel kapcsolatban?
A Kahles-t is odaadnám cserébe, természetesen értékegyeztetéssel.

köszi, gaben  Emelem






Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1269 Dátum: 2019. Március 14. - 21:21:16 »

Sziasztok,

segítséget kérnék távcsőszerelék beszerzésében.
Apósomtól kaptam egy Swarovski (8x50 Habicht) céltávcsövet és azt szeretném a Steyr-re tenni a Kahles (3-9x42) helyett, viszont a tubusátmérők nem passzolnak.
A Swaro 30mm-es, míg a Kahles 25,4 (26)mm-es.
Sajnos most nem tudok 120.000Ft-ot erre szánni, ennyiért találtam a neten is.
Nem vagyok a témában otthon, tudtok ajánlani valakit ezzel kapcsolatban?
A Kahles-t is odaadnám cserébe, természetesen értékegyeztetéssel.

köszi, gaben  Emelem








Én ugyanezt már eljátszottam. Nem voltam hajlandó kiadni 120 ezret egy oldható, 30-as Steyr gyűrűpárért. Helyette vettem egy kétrészes Warne weaver sínt, oldható gyűrűkkel a Spektivtől 45-ért. De ha nem ragaszkodsz ehhez a márkàhoz, lehet olcsóbban is találsz szettet a neten. Esetleg nézz szét a vadászaprón, mintha láttam volna fenn Steyr gyűrűket.
Ráadásul a távcsövek is hasonlóak voltak, csak én 6x42 Swarot cseréltem 2,2-9x42 Kahlesre. Nem vagyok benne biztos,hogy megéri az a csere. Az a kis Kahles nagyon jó. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1270 Dátum: 2019. Március 15. - 14:37:43 »

Én ugyanezt már eljátszottam. Nem voltam hajlandó kiadni 120 ezret egy oldható, 30-as Steyr gyűrűpárért. Helyette vettem egy kétrészes Warne weaver sínt, oldható gyűrűkkel a Spektivtől 45-ért. De ha nem ragaszkodsz ehhez a márkàhoz, lehet olcsóbban is találsz szettet a neten. Esetleg nézz szét a vadászaprón, mintha láttam volna fenn Steyr gyűrűket.
Ráadásul a távcsövek is hasonlóak voltak, csak én 6x42 Swarot cseréltem 2,2-9x42 Kahlesre. Nem vagyok benne biztos,hogy megéri az a csere. Az a kis Kahles nagyon jó. Wave

Szia,

köszi az infót, körülnézek itt-ott, hátha találok gyári 30mm-es gyűrűpárt.
Ezt a kétrészes weaver sínes megoldást megérdeklődöm a spektív-ben.

üdv, gaben  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1271 Dátum: 2019. Március 15. - 15:24:20 »

Én ugyanezt már eljátszottam. Nem voltam hajlandó kiadni 120 ezret egy oldható, 30-as Steyr gyűrűpárért. Helyette vettem egy kétrészes Warne weaver sínt, oldható gyűrűkkel a Spektivtől 45-ért. De ha nem ragaszkodsz ehhez a márkàhoz, lehet olcsóbban is találsz szettet a neten. Esetleg nézz szét a vadászaprón, mintha láttam volna fenn Steyr gyűrűket.
Ráadásul a távcsövek is hasonlóak voltak, csak én 6x42 Swarot cseréltem 2,2-9x42 Kahlesre. Nem vagyok benne biztos,hogy megéri az a csere. Az a kis Kahles nagyon jó. Wave

Az a "kis"  8x50 es Swaró is !   Angyal  Valamikor az álom távcsövem volt !   Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1272 Dátum: 2019. Március 15. - 21:19:25 »

Az a "kis"  8x50 es Swaró is !   Angyal  Valamikor az álom távcsövem volt !   Emelem

Gondolom. Már a 6x42 is nagyon jó volt. Csak a variálhatóság nekem sokat nyom a latban. Hát még egy  jó kis Docter.  Vigyorog Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1273 Dátum: 2019. Március 23. - 10:19:18 »

Urak,

tudja esetleg valaki, hogy a Blaser szerelék gyűrűit milyen csavar fogja össze, illetve honnan lehet ilyen csavart szerezni? Első ránézésre M3,5-ös (Torx) csavarnak néz ki, de ilyet elég nehéz találni boltban első ránézésre...

Köszi

P.S.: NEM nekem kell...  Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1274 Dátum: 2019. Március 23. - 11:22:21 »

Urak,

tudja esetleg valaki, hogy a Blaser szerelék gyűrűit milyen csavar fogja össze, illetve honnan lehet ilyen csavart szerezni? Első ránézésre M3,5-ös (Torx) csavarnak néz ki, de ilyet elég nehéz találni boltban első ránézésre...

Köszi

P.S.: NEM nekem kell...  Röhög
Blaser szerelékhez csavar?
Ne haragudj, de ez olyan, midha Chuk Norrisnak puska kéne hogy valakit lelőjön ezer méterről!
http://www.blikk.hu/galeria/chuck-norris-visszater-a-vaszonra-nascar/frqchj4
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: